Gönderen Konu: Finasteride ve Body&Building  (Okunma sayısı 2017 defa)

kijuju

• Yeni üye
  • *
Finasteride ve Body&Building
« : 03 Haziran 2020, 11:36:00 »
Saç ekimi için ASMED’le görüşüyordum Koray hoca 6 ay Finasteride kullanıp sonrasında güncel fotoğraflarımı atmamı istedi. Ben de bugün başlıyorum propecia ile. Peki bu süreçte ağırlık antrenmanları yapsam iyi mi olur kötü mü kararsızım. Gördüğüm bazı yazılarda finas kullanırken yan etkileri biraz dengelemek için ağırlık antrenmanları yapılmalı, iyi geliyo tarzında yazılar okumuştum. Eğer cevap yapılmalıysa “Protein tozu, bcaa ve glutamin” kullanmamda sakınca var mı? Yani sadece supplement hep bunları kullandım zaten steroid fln hayatta işim olmaz saça zararı olabilme riski için. Bu durumu yaşayan bilen tecrübe eden fikri olanlardan bilgi edinmek istiyorum

Hassectear

• Full Member
Ynt: Finasteride ve Body&Building
« Yanıtla #1 : 03 Haziran 2020, 11:43:30 »
Finasterid ile vücut geliştirme ilişkisini bende kullanmadan önce araştırmıştım kimisinde Steroid etkisi yarattığı yani belki şu sebebten testesteron seviyesinin yükselmesiyle alakalı olabilir kimiside vücut direncinin düştüğünü eski ağırlıkları kaldıramadığı iddia etmişti ben kendim finasterid kullanarak vücut geliştirdim olumlu ve olumsuz bir etkisini görmedim spor konusunda bence finasterid kullanılan dönemde yağlanmayı azaltmak için spor yapmak daha mantıklı.

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
« Yanıtla #2 : 03 Haziran 2020, 13:01:49 »
Ben bu konuyu çok araştırdım bi dönem kısmen cevaplar buldum ama net değildi hiç biri suplement olarak creatin kesinlikle dht yı %45 oranında arttırdığı bilimsel araştırma sonucu, ondan uzak durmalısın aminoasit ve proteininin zararı olacağını sanmıyorum, arkadaşın yorumda bahsettiği abimiz anabolik bir abimizdi bu da kuvvet düşüşünün bir kaç değil yüzlerce sebebi olabilir demek tabi finasterid de kuvvetli bir etken öte yandan yabancı forumlarda gezersen dutas kullanıp da profesyonel bile yarışan vücutcular gördüm  tabi onlarda musabıkdı muhtemelen o yüzden anabolik olduklarını biliyorum, ben doğal olarak bilmiyorum mantıken dht üretimini %67 azaltıyoruz dht ile gelen bir çok kavram gelişimi yavaşlayacak ama durmayacağına eminim etrafımda canlı örnek hiç yok fin kullanıp da ağırlık sporları ile ilgilenen finas kullanıp 2 yıl çalışan biri ve kullanmayıp 2 yıl çalışan bir tek yumurta ikizleri bile bu sorunun cevabını kesin olarak veremez. Sana önerim beklentin olmasın sağlık icin çalış gelişimini engellemez gelişirsen de supriz olur tabi insan gelişme ihtimali olmadığı bir ise bu kadar emek zaman para gömer mi orasida muamma benim de finas kullandığımdan beri fitness hevesim kaçtı boşa yapacakmışım hissiyatı var tabi denemeden bilemeyiz. Ama yorum yapan forumdaş anladığım kadarı ile gelişme acısından fin kullandığım dönemde de geriye düşmedim yazmış bu umut verici.
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

kijuju

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 03 Haziran 2020, 15:04:20 »
Kreatini kesinlikle steroide nasıl yaklasmıyosam aynı sekilde dusunuyorum. Genetik dökülmesi olan birinde kreatin net saç dökülme hızını arttırıyor. Sadece aminoasit ve toz kullanımı açısından sordum ve bu finasteride kullandığım dönemde spor yapmalı mıyım diye düşündüm ve kesinlikle yapma kararı verdim. Yapmam iyi gelir di mi sonuç olarak ?

nickmickyok

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 03 Haziran 2020, 15:43:34 »
Kreatini kesinlikle steroide nasıl yaklasmıyosam aynı sekilde dusunuyorum. Genetik dökülmesi olan birinde kreatin net saç dökülme hızını arttırıyor. Sadece aminoasit ve toz kullanımı açısından sordum ve bu finasteride kullandığım dönemde spor yapmalı mıyım diye düşündüm ve kesinlikle yapma kararı verdim. Yapmam iyi gelir di mi sonuç olarak ?
Şimdi bu finastreid belirli bir yüzdelikte mi iş yapıyor yoksa total hormon yoğunluğu üzerinden mi iş yapıyor bunu bilmek lazım ama bence spor yapmalısın dostum ahım şahım etkilemez etkilese bile zannetmiyorum saçı dökeceğini. Ha steroid, kreatin veya bcaa gibi takviyeler yapar mı kellik, yapabilir ama natural vücut yapacaksan etkilemez protein tozuda etkilemez. 6 yıldır 2si genç grup 4ü amatör dövüş sanatlarıyla uğraşıyorum çeşitli ilaç kullanımlarına şahit oldum. Kesinlikle steroid kullanma saçını önemsiyorsan ve psikolojikmen rahatlarsın spor yapınca, yap gitsin.

Hassectear

• Full Member
« Yanıtla #5 : 03 Haziran 2020, 16:16:30 »
Doğru spor ve doğru beslenme ile hertürlü gelişirsin youtubede finasterid kullanıp profesyonel vücut geliştirmecilerin videoları var araştır ama kullanmadan önce cinsel yan etkilerini göz ardı etme bunları da araştır.

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 03 Haziran 2020, 19:57:23 »
Saç ekimi için ASMED’le görüşüyordum Koray hoca 6 ay Finasteride kullanıp sonrasında güncel fotoğraflarımı atmamı istedi. Ben de bugün başlıyorum propecia ile. Peki bu süreçte ağırlık antrenmanları yapsam iyi mi olur kötü mü kararsızım. Gördüğüm bazı yazılarda finas kullanırken yan etkileri biraz dengelemek için ağırlık antrenmanları yapılmalı, iyi geliyo tarzında yazılar okumuştum. Eğer cevap yapılmalıysa “Protein tozu, bcaa ve glutamin” kullanmamda sakınca var mı? Yani sadece supplement hep bunları kullandım zaten steroid fln hayatta işim olmaz saça zararı olabilme riski için. Bu durumu yaşayan bilen tecrübe eden fikri olanlardan bilgi edinmek istiyorum
Dahiliye uzmanı veya üroloji ile görüş dostum, finas sıkıntı, libido filan uğraşma o vücutla.
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

kenanmed

• Full Member
« Yanıtla #7 : 10 Haziran 2020, 02:12:01 »
Dht demek güç demek zaten(Dht Eşittir 20XTesto) olumsuz etkilerini görmek bodybuilding anlamında çok normal olur

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 11 Haziran 2020, 00:04:08 »
Dht demek güç demek zaten(Dht Eşittir 20XTesto) olumsuz etkilerini görmek bodybuilding anlamında çok normal olur

bunu söylerken neye dayanarak yazdınız anlamadım finans testo seviyesini etkilemiyor.dht ise nasıl güç oluyor bilimsel kaynak varsa okumak isterim.

Facebook Twitter Instagram