Gönderen Konu: Saç Ekimi Beklentim Ne Olmalı?  (Okunma sayısı 1504 defa)

rapacious

• Yeni üye
  • *
Saç Ekimi Beklentim Ne Olmalı?
« : 02 Haziran 2020, 18:42:59 »
26 yaşındayım. 8 senedir saç dökülme problemim var. AGA teşhisi konulduğu ilk zamanlar 6 ay minoxidil kullandım. Kafa derisinde kaşıntı ve kızarıklık yaptığı için bıraktım. Dökülmem çok agresif olduğu için faydasını da göremedim zaten. O zamanlarda 3 ay kadar da fin kullandım. Yan etki görmedim ama yine pek bir işe yaramadı durdurmayı bile başaramadım. O zamanlar yani bundan yaklaşık 5-6 sene önce ekim için uygun değildim. Fakat şu an uygun olduğumu düşünüyorum. Sizce iyi bir ekimle açıklıklar kapanır mı? Yorumlarınız için teşekkürler.

baldLion

• Hero Member
Ynt: Saç Ekimi Beklentim Ne Olmalı?
« Yanıtla #1 : 02 Haziran 2020, 18:49:16 »
bro malesef resimler gözükmüyor :-\

rapacious

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 02 Haziran 2020, 19:09:24 »
bro malesef resimler gözükmüyor :-\

Ulaşabiliyor musunuz şimdi? Konu açıklamasının altında eklenti kısmından ekledim jpg dosyaları resimler. Bu şekilde yükleniyor değil mi?

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 02 Haziran 2020, 19:36:10 »
Fotoğraflar gözükmüyor.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 02 Haziran 2020, 20:32:57 »
Donor ates ediyor maşallah . Saç ekimine cok uygunsunuz . 2 seans tavsiye ederim.
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

rapacious

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 02 Haziran 2020, 20:49:14 »
Donor ates ediyor maşallah . Saç ekimine cok uygunsunuz . 2 seans tavsiye ederim.

Yorumunuz için teşekkürler. 2 seans önermenizin sebebi nedir? Ön ve üst için 1 seans tepe içinse 2. seansı mı öneriyorsunuz yoksa önden tepeye kadar 1.seans (yani komple bütün açık alan için) ardından dökülme devam edip sıklık azalacağı için de 2. seansı mı öneriyorsunuz? Ayrıca herhangi bir takviye kullanmıyorum. Sizce bu daha da ilerleyecek midir? Yoksa dökülmesi gerekenin çoğu döküldü mü? Bu konuda ne düşünüyorusunuz?
Teşekkürler 

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 02 Haziran 2020, 21:06:52 »
Evet bence de başarılı sonuç alırsınız. İki seans daha mantıklı olur. İlk önce ön ve orta bölgeye ekim yaptırırsınız 1 sene sonunda tepe ve eğer ihtiyaç olursa sıklaştırma olacak şekilde planlama yaparsınız.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 02 Haziran 2020, 21:17:56 »
Ulaşabiliyor musunuz şimdi? Konu açıklamasının altında eklenti kısmından ekledim jpg dosyaları resimler. Bu şekilde yükleniyor değil mi?
Boyut büyükse eklenmeyebilir,kırpıp tekrar atabilirsin veya küçülten uygulama kullan. Resim yok şu an.
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

heycorcverseneborc

• Full Member
« Yanıtla #8 : 02 Haziran 2020, 23:14:32 »
Yorumunuz için teşekkürler. 2 seans önermenizin sebebi nedir? Ön ve üst için 1 seans tepe içinse 2. seansı mı öneriyorsunuz yoksa önden tepeye kadar 1.seans (yani komple bütün açık alan için) ardından dökülme devam edip sıklık azalacağı için de 2. seansı mı öneriyorsunuz? Ayrıca herhangi bir takviye kullanmıyorum. Sizce bu daha da ilerleyecek midir? Yoksa dökülmesi gerekenin çoğu döküldü mü? Bu konuda ne düşünüyorusunuz?
Teşekkürler

ilerdeki durum için babanızin ve annenizin babasının durumu fikir verebilir. Ama %100 aynı veya kesin olmayabilir tabi.

Kel123

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 03 Haziran 2020, 01:46:27 »
2 seansa böl bencede uygunsun

rapacious

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 03 Haziran 2020, 03:14:14 »
Evet bence de başarılı sonuç alırsınız. İki seans daha mantıklı olur. İlk önce ön ve orta bölgeye ekim yaptırırsınız 1 sene sonunda tepe ve eğer ihtiyaç olursa sıklaştırma olacak şekilde planlama yaparsınız.

Yorumunuz için teşekkürler. 2 seansa böl demenizin sebebi 1 seansta alınabilecek maximum greft sayısının limitli olması mı? Eğer öyle değilse, tek seansta 5000 greft ekilmiş örnekler görüyorum. Bunların diyelim ki 3500'ü ön ve orta için 1500'ü de tepeye ekildi. Şimdi bu durumda bu kişinin böyle yapmayıp, 1 seansta 3500'ü yine ön ve ortaya ektirip 2. seans içinse 1500 tepeye ektirmesinin ne farkı var? Donör bir anda fazla alımı mı kaldırmıyor?

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 03 Haziran 2020, 04:02:58 »
Yorumunuz için teşekkürler. 2 seansa böl demenizin sebebi 1 seansta alınabilecek maximum greft sayısının limitli olması mı? Eğer öyle değilse, tek seansta 5000 greft ekilmiş örnekler görüyorum. Bunların diyelim ki 3500'ü ön ve orta için 1500'ü de tepeye ekildi. Şimdi bu durumda bu kişinin böyle yapmayıp, 1 seansta 3500'ü yine ön ve ortaya ektirip 2. seans içinse 1500 tepeye ektirmesinin ne farkı var? Donör bir anda fazla alımı mı kaldırmıyor?

Hayır tek sefer de alımda 5000 greft alınabilir. Başarı yüzdesi iyi olan merkezler iki güne bölerek yada tek sefer de böyle ekimler yapıyorlar. Ama bu riskli bir durum. Tek seferde alınacak greftlerin ekim esnasında beklemesi, tek günde açılan kanalların fazla olmasından dolayı oluşacak kan dolaşımı ve en kötüsü başarısız bir ekimde donör alanınızın çok azalması. Bunlar nedenlerden dolayı yüksek sayı da ekim her zaman risktir. Sabit fiyatla çalışan bir yere ekim yaptırmayı düşünüyorsanız tek sefer de hem maddi olarak hemde bir sefer de ekimden kurtulmak istemenizi anlayabiliyorum. Ancak bana göre en sağlıklı yöntem açık alan da ekimlerinin yıllara bölünerek yapılması.

rapacious

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 03 Haziran 2020, 04:18:06 »
Hayır tek sefer de alımda 5000 greft alınabilir. Başarı yüzdesi iyi olan merkezler iki güne bölerek yada tek sefer de böyle ekimler yapıyorlar. Ama bu riskli bir durum. Tek seferde alınacak greftlerin ekim esnasında beklemesi, tek günde açılan kanalların fazla olmasından dolayı oluşacak kan dolaşımı ve en kötüsü başarısız bir ekimde donör alanınızın çok azalması. Bunlar nedenlerden dolayı yüksek sayı da ekim her zaman risktir. Sabit fiyatla çalışan bir yere ekim yaptırmayı düşünüyorsanız tek sefer de hem maddi olarak hemde bir sefer de ekimden kurtulmak istemenizi anlayabiliyorum. Ancak bana göre en sağlıklı yöntem açık alan da ekimlerinin yıllara bölünerek yapılması.

Anlıyorum. Bu sorum bir çok faktöre bağlı olabilir. Greft başına düşen kıl kökü sayısı, gelecekteki dökülme miktarım ve tabi ki ekilen saçların çıkma oranı. Fakat ortalama bir değer verecek olsanız 1. seans ön ve orta , 2. seans tepe için kaçar greftlik bir alım en ideal sonucu verir. Doğallık, sıklık, fazla yıpranmamış bir donör vs açısından yani.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 03 Haziran 2020, 15:42:01 »
Anlıyorum. Bu sorum bir çok faktöre bağlı olabilir. Greft başına düşen kıl kökü sayısı, gelecekteki dökülme miktarım ve tabi ki ekilen saçların çıkma oranı. Fakat ortalama bir değer verecek olsanız 1. seans ön ve orta , 2. seans tepe için kaçar greftlik bir alım en ideal sonucu verir. Doğallık, sıklık, fazla yıpranmamış bir donör vs açısından yani.

Doğrudur.

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 03 Haziran 2020, 17:16:15 »
Donör sağlıklı ve sayısı yüksek, iyi planlı bir ön çizgi, önlere ortalara sık, tepeye daha az sayılı ekim sizi değiştirir.
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

Facebook Twitter Instagram