Gönderen Konu: Finasteride Jel  (Okunma sayısı 12376 defa)

geronimo

• Full Member
Ynt: Finasteride Jel
« Yanıtla #60 : 07 Haziran 2020, 00:11:32 »
yanlış bilgini araştırıp düzeltirsin sanıyordum ama görüyorum ki halen aynı şeyleri söylüyorsun  :) tip 2 için 5 ar enzimi ile prostat ve kıl kökü şaftında dht üretimi gerçekleşir yani yalnızca prostatta değil.
tip 1 ise ter ve yağ bezlerinde ayrıca kafa derisinde 5 ar enzimi ile testeronun dht ye dönüşümü olur.
hem tip 1 hemde tip 2 üzerinde  dediğin gibi dudasterid etkilidir ama bunun daha önce söylediğim gibi konumuz ile alakası yok.
genede yanlış bilgi olmaması açısından bir düzeltme yapsak iyi olur.
Soylediklerimde su anki bilimsel verilere gore herhangi bir yanlislik yok ama sizin hangi tiplerde etkili olduguyla ilgili yanlisinizi ogrenip duzeltmeniz iyi olmus :) tam olarak neyi tartisiyorsunuz verdigim bilgiler finasteridin topikal ve oral kullanimindaki etki mekanizmasi uzerine konuda onun ustune acilmis zaten ama ben yanlis anladiysam tartistiginiz konuyu tam olarak soyleyebilirmisiniz ?

Fatih Y?lmaz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #61 : 07 Haziran 2020, 02:02:19 »
Kendimiz minoksa katıp yapabiliyor muyuz yoksa jeli satan kaynaklar var mı beyler ?

LaTenT

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #62 : 07 Haziran 2020, 02:21:11 »
Kendimiz minoksa katıp yapabiliyor muyuz yoksa jeli satan kaynaklar var mı beyler ?
yaparsın kendin

Burakcan

• Full Member
« Yanıtla #63 : 13 Haziran 2020, 03:14:57 »

evet minoxil sprey içine konulması en mantıklısı tabi işe yararmı yaramazmı o ayrı konu.

Fatih Y?lmaz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #64 : 15 Haziran 2020, 14:38:26 »
Ben karışımı yeni yaptım işe yaramaz mı diyorsunuz yanı hocam ?

Roninn3

• Hero Member
« Yanıtla #65 : 15 Haziran 2020, 22:23:24 »

minoxile finasteridmi attın? eğer öyleyse karışımı süzmen lazım bu şekilde kullananlar çok hocam gayet güzel sonuç alınıyor.

mehmet95

• Full Member
« Yanıtla #66 : 17 Haziran 2020, 02:45:58 »
evet minoxil sprey içine konulması en mantıklısı tabi işe yararmı yaramazmı o ayrı konu.

24-25 yaşlarında bir genç tahlillerine baktınız muayene ettiniz androjenik dökülme şikayetiyle gelmiş. Finans kullanmaktan nefret ediyor. Ve yeni ekim yaptırmış. Ekiminin önceki ekimi gibi başarısız olmasını istemiyor ona ne önerirdiniz? Şampuan ve medikal tedavi olarak? Ekim süresince kısa bir süre finas kullanıp bırakması(4ay kadar) sağlıklı mı?

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #67 : 18 Haziran 2020, 22:04:50 »
24-25 yaşlarında bir genç tahlillerine baktınız muayene ettiniz androjenik dökülme şikayetiyle gelmiş. Finans kullanmaktan nefret ediyor. Ve yeni ekim yaptırmış. Ekiminin önceki ekimi gibi başarısız olmasını istemiyor ona ne önerirdiniz? Şampuan ve medikal tedavi olarak? Ekim süresince kısa bir süre finas kullanıp bırakması(4ay kadar) sağlıklı mı?

dostum bu durumda saw palmetto içeren bir vitamin alabilirsin  yada saw palmetto tabletlwr var onlardan alabilirsin bir nebzede olsa finansın benzeri etki gösterir.

LaTenT

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #68 : 19 Haziran 2020, 18:14:03 »
fatih hallettinmi karışımı işe yarar sorun yok devam et

Fatih Y?lmaz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #69 : 20 Haziran 2020, 04:01:40 »
fatih hallettinmi karışımı işe yarar sorun yok devam et
Ben attım ama süzmedim içinde duruyor öyle kullanıyorum ekilen yerlerede sıkıyorum 1 fıs

heprotar

• Sr. Member
« Yanıtla #70 : 20 Haziran 2020, 10:27:26 »
Ben attım ama süzmedim içinde duruyor öyle kullanıyorum ekilen yerlerede sıkıyorum 1 fıs

içine dudas attıysan süzmeye gerek yok ki neyini süzecen ;D

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #71 : 24 Haziran 2020, 03:06:08 »
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Muribab

• Hero Member
« Yanıtla #72 : 24 Haziran 2020, 15:09:47 »
Tr’de satılıyor mu bu ürün?

LaTenT

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #73 : 24 Haziran 2020, 18:43:01 »
süzmen gerektiğini sana yazmıştım yapılışını dozlarını neden süzmedin 1 fıs yetmez günde

hyperKel

• Hero Member
« Yanıtla #74 : 24 Haziran 2020, 23:00:14 »
Tr’de satılıyor mu bu ürün?

satılmasına gerek yokki eczacılar hazırlıyor bunu dostum ama doktorun reçete etmesi lazım diye biliyorum.

Facebook Twitter Instagram