Gönderen Konu: Finasteride Jel  (Okunma sayısı 10759 defa)

KaiserSS

• Hero Member
Ynt: Finasteride Jel
« Yanıtla #30 : 02 Haziran 2020, 17:13:08 »
bu gun basladım ben kullanmaya bır ay sonra yenıden surec hakkında bılgı verırım üstadım :)
Eyvallah

Burakcan

• Full Member
« Yanıtla #31 : 03 Haziran 2020, 20:13:13 »
İyide finasteride in scalpta bulunması bşrseyi ifade etmiyor ki, çalışma mekanizması testesteron u Dht ye dönüştüren 5aR enzimlerini hedef alır... yani enjekte de etsen saç derisine kana karışıp 5aR I inhibe etmedikten sonra bir anlamı yok...

sen galiba finasteridin karaciğerde metobolize olduktan sonra bir hışımla 5ar enzimini bloke edip  testesteronun dhtye dönüşümünü bu şekilde engellediğini  sanıyorsun.
topikal finansterid ile ilgili senin mantığından hareket edip bu sonucu çıkaran bir kesim insan var ama bu farmakoloji bilgisini yanlış yorumlamaktan kaynaklanıyor.
bahsettiğimiz ilaç bir antibiyotik değil antiandrojen ve dolayısıyla hormonlara etki ediyor.hormon dediğin şey kan dolaşımı yoluyla hücrelerde  fonksiyonlarını icra eder ve kaynağına müdahale edilemez.
aşağıda ki göreseli incelediğin zaman ne demek istediğimi anlayacaksın.dht testesteronun hücre içindeki halidir yani kan dolaşımı yoluyla ordan oraya savrulan bir şey değildir.
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2020, 20:24:41 Gönderen: Burakcan »

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #32 : 03 Haziran 2020, 21:07:04 »
sen galiba finasteridin karaciğerde metobolize olduktan sonra bir hışımla 5ar enzimini bloke edip  testesteronun dhtye dönüşümünü bu şekilde engellediğini  sanıyorsun.
topikal finansterid ile ilgili senin mantığından hareket edip bu sonucu çıkaran bir kesim insan var ama bu farmakoloji bilgisini yanlış yorumlamaktan kaynaklanıyor.
bahsettiğimiz ilaç bir antibiyotik değil antiandrojen ve dolayısıyla hormonlara etki ediyor.hormon dediğin şey kan dolaşımı yoluyla hücrelerde  fonksiyonlarını icra eder ve kaynağına müdahale edilemez.
aşağıda ki göreseli incelediğin zaman ne demek istediğimi anlayacaksın.dht testesteronun hücre içindeki halidir yani kan dolaşımı yoluyla ordan oraya savrulan bir şey değildir.

Ben yazdığınızdan hiç birsey anlamadım. Finasteride in çalışma mekanizması testesteron un Dht ye dönüşümünü bloke etme prensibine dayalıdır. Bunda hemfikiriz sanırım. Ama benim yanlış yorumladığım kaçırdığım konu nedir ki, finasteride jel olarak kullanıldığında saç dökülmesini engelleyecek ama Dht yi düşürmeyecek?

Yada kafaya sürünce Dht miktarı azalmıyor ama köke nüfus eden Dht yi mi nötürlüyor?

geronimo

• Full Member
« Yanıtla #33 : 03 Haziran 2020, 21:58:34 »
5ar enzimleri 3 tiptir. Tip 2 aktivitesini prostat icerisinde gosterir diger organlarda etkinligi cok azdir. finasterid tip 2 dutasterid ise tip 1 ve tip 2 ar enzimlerini inhibe eder bu attiginiz resim finasteridin mekanizmasina uygun degil cunku dedigim gibi finasterid tip 2 yi inhibe eder tip 2 nin aktivitesi de prostat icerisinde olur cikarilacak sonuc jel kullanimi sonrasi finas dolasim yoluyla prostata ulasir ve inhibasyonu orda saglar sac folikullerinde degil

Burakcan

• Full Member
« Yanıtla #34 : 03 Haziran 2020, 22:00:49 »
finasterid jel yada topikal losyonların oral  kullanıma kıyasla scalpta daha fazla bulunur olmasına rağmen daha az sistemik dolaşıma katıldığı çalışmalarla yakın zamanda ispatlandı fakat burda sıkıntı doz ayarlamasında ve malesef her insanın cilt geçirgenliği aynı değil. bu yüzden ilaç firmaları bu sorunu aşamadıklarından dolayı piyasaya henüz  resmi olarak sürülen herhangi bir örnek ürün yok bu alanda.

daha önce bu alıntıladığım ve senin karşılığında yazdığın mesajı hatırla istersen.
sonrada şu bilgiyle  koordine et;
 testosteron kıl matriksinde yeralan keratinositler içinde 5-alfa redüktaz ile dihidrotestosterona dönüşür yani finasterid dht inhibisyonunu hücrenin içinde gerçekleştiriyor.
bunda anlamayacak ne var.deneysel çalışmalar finasteridin topikal kullanımında ki dozun yüzde 70 scalpa penetre olduğunu gösterirken sistemik dolaşıma genen miktarının yüzde 30 civarında olduğunu söylüyor yani senin dediğin gibi etki etmesi için tümünün sistemik dolaşıma katılması gerekmiyor.
ayrıca dht yi düşürür tabiki ama bunun sistemik dolaşıma katılan miktarı az olduğu için direkt hedefe etki etmesi anlamında avantajlı olduğunu söylüyorum.

Burakcan

• Full Member
« Yanıtla #35 : 03 Haziran 2020, 22:02:10 »
5ar enzimleri 3 tiptir. Tip 2 aktivitesini prostat icerisinde gosterir diger organlarda etkinligi cok azdir. finasterid tip 2 dutasterid ise tip 1 ve tip 2 ar enzimlerini inhibe eder bu attiginiz resim finasteridin mekanizmasina uygun degil cunku dedigim gibi finasterid tip 2 yi inhibe eder tip 2 nin aktivitesi de prostat icerisinde olur cikarilacak sonuc jel kullanimi sonrasi finas dolasim yoluyla prostata ulasir ve inhibasyonu orda saglar sac folikullerinde degil

yanlış bilgi.
tip 2 ve tip 1 ayrıca konumuzla hiç alakası yok.

geronimo

• Full Member
« Yanıtla #36 : 03 Haziran 2020, 22:22:29 »
yanlış bilgi.
tip 2 ve tip 1 ayrıca konumuzla hiç alakası yok.
Konunun dht yi inhibe etmek oldugunu saniyorum ki sac dokulmesini engellemenin yolu dht ye duyarli kisilerde dht yi baskilayabilmektir finasin olayi da budur. tip 2 ve tip 1 i inhibe eden finas degil dutasteriddir daha iyi arastirmanizi oneririm ayrica 5ar tip 2 nin etki mekanizmasini ve aktivitesini arastirirsaniz nokta atisi olur

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #37 : 03 Haziran 2020, 22:27:09 »
Doğum kontrol hapında da bu içerik varmı ? İlgimi çekti konu.
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

LaTenT

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #38 : 03 Haziran 2020, 22:36:26 »
daha önce bu alıntıladığım ve senin karşılığında yazdığın mesajı hatırla istersen.
sonrada şu bilgiyle  koordine et;
 testosteron kıl matriksinde yeralan keratinositler içinde 5-alfa redüktaz ile dihidrotestosterona dönüşür yani finasterid dht inhibisyonunu hücrenin içinde gerçekleştiriyor.
bunda anlamayacak ne var.deneysel çalışmalar finasteridin topikal kullanımında ki dozun yüzde 70 scalpa penetre olduğunu gösterirken sistemik dolaşıma genen miktarının yüzde 30 civarında olduğunu söylüyor yani senin dediğin gibi etki etmesi için tümünün sistemik dolaşıma katılması gerekmiyor.
ayrıca dht yi düşürür tabiki ama bunun sistemik dolaşıma katılan miktarı az olduğu için direkt hedefe etki etmesi anlamında avantajlı olduğunu söylüyorum.
5 mg finasteridi scalpa girildiğinde en bunun emilim için % 5 ini aldığımızda 0.25 mg emilime tekamül eder ki sistemik olarak 0.25 i bile sisteme artsa buda %50 ye yakın dht plasmada bloklar Şayett günde 5 ml uygulanılırsa buda 15 mg a yakın yapar ki buda scalptan 0.75-1 mg emilim yapabilir farklı ve etkili olması görülür taşıyıcı yani mesele şu deri emilimi alttakki hücre tankına göre farklıkık gösterir başınız agrır topikal girersiniz fayda görmezsiniz oral alırsınız uzun vadede keser atar     Dişiniz ağrır topikal girersiniz anında keser oral alırsınız çok geç nufüs eder finasterid herkezde işe yarıyacak diye birşey yok bazı kesimlerde testo nun ırzına geçer daha çok saç dökülmesi yaşarsınız bana kalırsa topikal alınacaksa kesinlike dutasterid alınmalı oralde ağır ama bu zamana kadar topikalde yan etki yaşayan çok görmedim ele alırsak finasterid dht baskılamada %60 ve %90 jel mel para tuzagı git eczaneye formülü ver çok uygun fiyata hazırlat kullan ama şuda bir gerçek ben kesinlikle finas  dutas ru sprio collogen pgd2 setitprag desloratadine vs vs vs bunları kullanmanı önermem hormonal olduğu bellimi bir test yaptır bakalım sorun ne ona göre tedavi uygula saçı dökülen finas atıyo bilinçsiz iş yapmayın arkadaşlar

geronimo

• Full Member
« Yanıtla #39 : 03 Haziran 2020, 23:01:00 »
Doğum kontrol hapında da bu içerik varmı ? İlgimi çekti konu.
Dogum kontrol hapi daha cok disisel hormonlarla ilgilidir duzenli kullanimda dokulmeyi azaltir ama bircok seyi de yitirirsiniz testisler kuculmeye baslar vs. sonrasi malum zaten :) su an dht ile ilgili bilinen en etkin ve en optimal tedavi finasteriddir. aslinda folikullerdeki androjen reseptor hassasiyeti uzerinde yogunlasilsa hormonal sistemle oynanmadan hicbir yan etki olmadanda bu dertten kurtulma sansi olabilir ama bulunmakmi istenmiyor yoksa mumkunmu degil konunun uzmani olmadigim icin yorum yapamiyorum

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #40 : 03 Haziran 2020, 23:04:44 »
Dogum kontrol hapi daha cok disisel hormonlarla ilgilidir duzenli kullanimda dokulmeyi azaltir ama bircok seyi de yitirirsiniz testisler kuculmeye baslar vs. sonrasi malum zaten :) su an dht ile ilgili bilinen en etkin ve en optimal tedavi finasteriddir. aslinda folikullerdeki androjen reseptor hassasiyeti uzerinde yogunlasilsa hormonal sistemle oynanmadan hicbir yan etki olmadanda bu dertten kurtulma sansi olabilir ama bulunmakmi istenmiyor yoksa mumkunmu degil konunun uzmani olmadigim icin yorum yapamiyorum
Güzel anlattın teşekkür ederim, sanırım gençken tek dert görüntü, ileride karıncalı😉
One life,live it...

Takviye

İlave

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

inception

• Sr. Member
  • Galatasaray
« Yanıtla #41 : 03 Haziran 2020, 23:21:42 »
Arkadaşlar cahilce soruyorum ama benim anlıcagım şekilde ,
Jel in yan etki potansiyeli olarak haptam farkı yok mu vae mı ?
Hair of Istanbul ☆ 4300 ☆ 30.06.20

●Şampuan     ●Spray
 ○Kerastase    ○Kerastase

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14845.0

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #42 : 03 Haziran 2020, 23:31:03 »

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #43 : 03 Haziran 2020, 23:34:26 »
Amerika kendi ürününü kendi sağlık kurımundan onaylar, FDA.
One life,live it...

Takviye

İlave

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

geronimo

• Full Member
« Yanıtla #44 : 04 Haziran 2020, 00:08:38 »
Bu konuyla ilgili turkce makalelerde var fakat sonuclar ne kadar guvenilir tartismali bunun iki sebebi var birincisi finasterid etki mekanizmasi ikincisi ise topikal formda finasterid in israrla minoxidil ile kullanilmasi bende soru isareti olusturuyor
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2020, 00:18:22 Gönderen: geronimo »

Facebook Twitter Instagram