Gönderen Konu: Arkadaşlar Son durum bu bakabilir misiniz  (Okunma sayısı 10627 defa)

Jungkook

• Sr. Member
Ynt: Arkadaşlar Son durum bu bakabilir misiniz
« Yanıtla #75 : 11 Ağustos 2020, 15:00:12 »
Arkadaslar bugun az once cildiyeden geldim genetik dokulmem oldugunu soyledi ve fda onaylı 2 urun var dedi finasterid ve minoxil minoxil kesinlikle kullanicaz dedi bu saca aloxpect t verdi sabah aksam 5  fis kullancam simdilik ben finasterid vermicem dedi cinsel anlamda bazi etkileri oldugunu sotledi ama herkesde olmuyormus onun yerine ben 1 ay xpecia minoxil ikilisini gormek istiyorum sonra kontrolde bakariz cok gerek duyarsak finasterud baslariz dedi sampuan kullanip kullamandigimi sordu bende sebamed ve konozol kullandigimu soyledim belli dedi incelmis acilma olmus saclarinda konozol inceltiyormus saclari kullanma onu dedi ducray anaphese + sampuan almami sotledi tahlil yapmadi 1 sene onceki tahlillerimde kullandigim ilaclari gordu onlardan bakti ve her sabah keciboynuzu ye dedi nasil tedavi sizce yorumlarinizi bekliyorum
İlk defa bu kadar ilgili bir doktor gördüm  ;D Spencer diye bir kullanıcı vardı o Alopexy T kullanıyordu sanırsam. Görürse yorum yapar.

Brabber987

• Full Member
« Yanıtla #76 : 12 Ağustos 2020, 15:23:42 »
İlk defa bu kadar ilgili bir doktor gördüm  ;D Spencer diye bir kullanıcı vardı o Alopexy T kullanıyordu sanırsam. Görürse yorum yapar.
Hocam xpecia doktor gunde kac tane kullancagimi soylemedi bilginiz var mi

MURAT K.

• Sr. Member
« Yanıtla #77 : 12 Ağustos 2020, 17:45:54 »
Konazolun saci incelttigine dair yorumu ilk defa duydum genelde tersi soz konusudur hatta buyuk uclu diye gecer finasteride minoksidil ketokonazol etkenleri

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #78 : 12 Ağustos 2020, 22:07:00 »
Konazolun saci incelttigine dair yorumu ilk defa duydum genelde tersi soz konusudur hatta buyuk uclu diye gecer finasteride minoksidil ketokonazol etkenleri

Hocam big3 olarak bahsedildiği doğru ama ketokonazol içerikli şampuanların telleri inceltici özelliği olduğu sıkça bahsedilen bir durum aslında. Siz rastlamamışsınız galiba.

Brabber987

• Full Member
« Yanıtla #79 : 16 Ağustos 2020, 12:56:05 »
Hocam big3 olarak bahsedildiği doğru ama ketokonazol içerikli şampuanların telleri inceltici özelliği olduğu sıkça bahsedilen bir durum aslında. Siz rastlamamışsınız galiba.
Hocam doktorun verdigi sampuani almali miyim ducray anaphase plus yoksa baska mi alayim

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #80 : 16 Ağustos 2020, 15:39:21 »

aşırı kullanımı saçları inceltir,haftada bir den fazla kullanmamak gerekir.

Brabber987

• Full Member
« Yanıtla #81 : 16 Ağustos 2020, 17:35:18 »
Arkadaslar ilaclarim geldi xpecia ve alopext simdi minoxtan cok korkuyorum var olan saclarimida dokmez dimi ve tum saca mi uygulayayim vertexe mi

Brabber987

• Full Member
« Yanıtla #82 : 17 Ağustos 2020, 19:45:51 »
Yağlanma hakkında bilgim yok, ama saç bakımı ve kozmetik bölümünde konuşulmuştur illa ki bak istersen oraya.
hocam xpecia gunde kac tablet ve minox tum saca mi uygulayayim

bant

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #83 : 20 Ağustos 2020, 11:16:09 »
Minox dan korkmayın, nasıl çiçeklere su veriyorsanız saça da minoz lazım. Ben çok eski bir minox ve propecia kullanıcısıyım. Hatta saç da ekitrdim 2012 senesinde. Ekimden 6 ay kadar önce minox ve finasteride başlamıştım. ekimden sonra da devam ettim. müthiş bi ekim oldu. Ekimden sonraki 3 sene çok başarılıydı. Önlere ekim yapılmıştı, baya güzel olmuştu. üst taraf falan sımsıktı. 3. seneden sonra forum ilaçları denemeye başladım. Karışımlar falan filan. Saçları döktü resmen, tekrar başladım minox'a (finasteridsiz) işe yarar gibi oldu. Son 2 senedir hiç bişi kullanmadım ve saçlarım iğrenç oldu. ekim yapılan yerler kabak gibi belli oldu, üst taraf tepe bölgesi açılmaya başladı. Son bir haftadır da Propecia, Minoxil, Biotin 5000 ve Omega 950 kullanıyorum. Finasteridin bende yaptığı en büyük sıkıntı ise unutkanlık oldu. Omega-Balık yağı ile bunun üstesinden gelebilrim.

Demem odur ki, saça uzun bi tedavi lazım ve tedaviyi bırakmamak lazım.

Selamlar,

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #84 : 21 Ağustos 2020, 01:51:15 »
Minox dan korkmayın, nasıl çiçeklere su veriyorsanız saça da minoz lazım. Ben çok eski bir minox ve propecia kullanıcısıyım. Hatta saç da ekitrdim 2012 senesinde. Ekimden 6 ay kadar önce minox ve finasteride başlamıştım. ekimden sonra da devam ettim. müthiş bi ekim oldu. Ekimden sonraki 3 sene çok başarılıydı. Önlere ekim yapılmıştı, baya güzel olmuştu. üst taraf falan sımsıktı. 3. seneden sonra forum ilaçları denemeye başladım. Karışımlar falan filan. Saçları döktü resmen, tekrar başladım minox'a (finasteridsiz) işe yarar gibi oldu. Son 2 senedir hiç bişi kullanmadım ve saçlarım iğrenç oldu. ekim yapılan yerler kabak gibi belli oldu, üst taraf tepe bölgesi açılmaya başladı. Son bir haftadır da Propecia, Minoxil, Biotin 5000 ve Omega 950 kullanıyorum. Finasteridin bende yaptığı en büyük sıkıntı ise unutkanlık oldu. Omega-Balık yağı ile bunun üstesinden gelebilrim.

Selamlar,

Minoksidili kaç yıl kullandınız ve günde iki kez mi uyguluyordunuz?
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

bant

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #85 : 21 Ağustos 2020, 16:36:15 »
Sabah duş aldıktan sonra ve akşam yatarken. Saçlarınızın kısa olmasını tavsiye ederim. Hatta zaman zaman kaşınacaktır tatlı tattlı, kaşıdıkça da pullanmalar olacaktır. Kaşımassanız sıkıntı yok. Uzun zaman kullandım Minox'u, yeniden başladım.

baysaçınız

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #86 : 22 Ağustos 2020, 02:15:16 »

Selamlar,
Merhabalar kafama takılan bi soru vardı yanıtı sende sanırım. önlere sac ektirdikten sonra da uzun süre minox kullanmışsınız. Sonra minoxu bırakınca ekilen saçlarınız dolulmeyip, ekim olmayan saçlarınız mı dökülmüştü. Ben minoxu uzun süre kullanırsak ekim olan saçlar alışacağı için bırakınca ekim sacları da dökülür sanıyordum. Şimdi ben ön şakaklara ekim yaptırıp orta ve vertexi minox ile güçlendirsem dört beş yıl kullansam sonra bırakınca sakaklarimdaki saçlar dökülmez heralde sanırım demi ?? Çünkü yaşım 22. Bu yılları saçsız geçirmek istemiyorum ama donörü de şimdiden hırpalamak istemiyorum.

asgeda

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #87 : 22 Ağustos 2020, 03:29:16 »
Hocam doktorun verdigi sampuani almali miyim ducray anaphase plus yoksa baska mi alayim
Hocam 3 yıl önce doktor bana ducray anaphase plus ile yine ducrayın adını hatırlamadığım bir spreyini vermişti. Şahsen bende hiçbir işe yaramamıştı.

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #88 : 23 Ağustos 2020, 17:23:40 »
Finasteride ile ilgili çok fazla yorum var, op. dr. Serdar İlhanoğlu, bu ilacın masum olduğunu düşünmüyorum, şu an olsa kendi oğluma vermem, diye bir köşe yazısı yazmıştı. Ancak görünen o ki, saç dökülmesini durduran da bir tek antiandrojen ilaçlar var. Bu ilacı ömür boyu kullanacaksak nasıl olacak bu? Böbreklere ciddi zarar vermez mi, ya da prostata? Veya uzun süreli kullanımda -en az 10-15 sene- vücudun başka yerlerine zarar vermez mi? Bu ilaca ömür boyu nasıl bağımlı olacağız? Bırakmaya karar versek 2 ile 6 ay arasında finasteride ile koruduğumuz tüm saçlar dökülecek, bunu bile bile nasıl kullanacağız? İleride oluşacak riskleri görmeden, bilmeden nasıl bir cesaretle kullanacağız? Bu sorular hep kafamı karıştırıyor. Benzer süreçleri yaşayan arkadaşlardan, abilerden bir yanıt rica ediyorum.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #89 : 23 Ağustos 2020, 17:33:21 »
Finasteride ile ilgili çok fazla yorum var, op. dr. Serdar İlhanoğlu, bu ilacın masum olduğunu düşünmüyorum, şu an olsa kendi oğluma vermem, diye bir köşe yazısı yazmıştı. Ancak görünen o ki, saç dökülmesini durduran da bir tek antiandrojen ilaçlar var. Bu ilacı ömür boyu kullanacaksak nasıl olacak bu? Böbreklere ciddi zarar vermez mi, ya da prostata? Veya uzun süreli kullanımda -en az 10-15 sene- vücudun başka yerlerine zarar vermez mi? Bu ilaca ömür boyu nasıl bağımlı olacağız? Bırakmaya karar versek 2 ile 6 ay arasında finasteride ile koruduğumuz tüm saçlar dökülecek, bunu bile bile nasıl kullanacağız? İleride oluşacak riskleri görmeden, bilmeden nasıl bir cesaretle kullanacağız? Bu sorular hep kafamı karıştırıyor. Benzer süreçleri yaşayan arkadaşlardan, abilerden bir yanıt rica ediyorum.

Sorularının cevabı yok aslında.

Olası sonuçları güzel analiz etmişsin ama net bir cevabı yok maalesef sorularının.

Kişi kullanmaya karar vermişse, ya nasip diyip kullanabilir ancak. Kalıcı bir sorun yaratmamasını umut ederek.

Facebook Twitter Instagram