Gönderen Konu: Arkadaşlar Son durum bu bakabilir misiniz  (Okunma sayısı 10618 defa)

GaMe10

• Hero Member
Ynt: Arkadaşlar Son durum bu bakabilir misiniz
« Yanıtla #90 : 23 Ağustos 2020, 19:15:56 »
Finasteride ile ilgili çok fazla yorum var, op. dr. Serdar İlhanoğlu, bu ilacın masum olduğunu düşünmüyorum, şu an olsa kendi oğluma vermem, diye bir köşe yazısı yazmıştı. Ancak görünen o ki, saç dökülmesini durduran da bir tek antiandrojen ilaçlar var. Bu ilacı ömür boyu kullanacaksak nasıl olacak bu? Böbreklere ciddi zarar vermez mi, ya da prostata? Veya uzun süreli kullanımda -en az 10-15 sene- vücudun başka yerlerine zarar vermez mi? Bu ilaca ömür boyu nasıl bağımlı olacağız? Bırakmaya karar versek 2 ile 6 ay arasında finasteride ile koruduğumuz tüm saçlar dökülecek, bunu bile bile nasıl kullanacağız? İleride oluşacak riskleri görmeden, bilmeden nasıl bir cesaretle kullanacağız? Bu sorular hep kafamı karıştırıyor. Benzer süreçleri yaşayan arkadaşlardan, abilerden bir yanıt rica ediyorum.

Ben yan etki görmessem belki evlenene kadar kullanırım herhalde diye düşünüyordum lakin bilmiyorum bakalım kullandıkça karar veririm

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #91 : 23 Ağustos 2020, 20:06:59 »
Sorularının cevabı yok aslında.

Olası sonuçları güzel analiz etmişsin ama net bir cevabı yok maalesef sorularının.

Kişi kullanmaya karar vermişse, ya nasip diyip kullanabilir ancak. Kalıcı bir sorun yaratmamasını umut ederek.

Bir nevi kumar olacak bu karar o zaman. Ancak insan, bu kararı verdikten sonra pişman mı, yoksa değil mi bilemeyecek, bu tamamen ileride oluşacak sağlık problemlerine bağlı. Yani erken verilen finasteride kullanma kararını belirleyecek şey, zaman.

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #92 : 23 Ağustos 2020, 20:08:16 »
Ben yan etki görmessem belki evlenene kadar kullanırım herhalde diye düşünüyordum lakin bilmiyorum bakalım kullandıkça karar veririm

Ben 26 yaşındayım, ben de bunu düşünüyorum ve kararsızlıktan çok yoruldum. Neticesinde Serdar İlhanoğlu bu alanda bir doktor, kendi oğluna vermem dediğine göre ilacın riskini objektif analiz etmiş demektir.

Brabber987

• Full Member
« Yanıtla #93 : 24 Ağustos 2020, 12:12:48 »
Merhabalar kafama takılan bi soru vardı yanıtı sende sanırım. önlere sac ektirdikten sonra da uzun süre minox kullanmışsınız. Sonra minoxu bırakınca ekilen saçlarınız dolulmeyip, ekim olmayan saçlarınız mı dökülmüştü. Ben minoxu uzun süre kullanırsak ekim olan saçlar alışacağı için bırakınca ekim sacları da dökülür sanıyordum. Şimdi ben ön şakaklara ekim yaptırıp orta ve vertexi minox ile güçlendirsem dört beş yıl kullansam sonra bırakınca sakaklarimdaki saçlar dökülmez heralde sanırım demi ?? Çünkü yaşım 22. Bu yılları saçsız geçirmek istemiyorum ama donörü de şimdiden hırpalamak istemiyorum.
Sorularının cevabı yok aslında.

Olası sonuçları güzel analiz etmişsin ama net bir cevabı yok maalesef sorularının.

Kişi kullanmaya karar vermişse, ya nasip diyip kullanabilir ancak. Kalıcı bir sorun yaratmamasını umut ederek.
Arkadaslar bir haftadir minox xpecia kullaniyorum son durum haftalik guncelleyecegim

Facebook Twitter Instagram