Gönderen Konu: Minoxil Kullanacaklara Tavsiyeler  (Okunma sayısı 5361 defa)

bakalim

• Sr. Member
Ynt: Minoxil Kullanacaklara Tavsiyeler
« Yanıtla #30 : 31 Mayıs 2020, 11:38:15 »
Bu arada biraz agresif cevap verdim ama "saçmalamışsın" gibi yorumlar ve copy+paste şeyler görünce sinirleniyorum açıkçası. Saygılar.

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #31 : 31 Mayıs 2020, 11:51:10 »
Seviyeli tartışma güzel sonuçlara gebedir.
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

bakalim

• Sr. Member
« Yanıtla #32 : 31 Mayıs 2020, 11:58:50 »
Seviyeli tartışma güzel sonuçlara gebedir.

Abi her yazdığı mı doğru olur bir insanın :)
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2020, 12:07:51 Gönderen: bakalim »

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #33 : 31 Mayıs 2020, 12:02:53 »
Yav tamam kardeşim herkes Minoxil kullansın lütfen :)
Düzenli kullanılan krem, serum, ilaç gibi şeylere bedenimizin ve derimizin alışkanlık göstermesi bir nevi kullanılmadığında ihtiyaç duyması ve yokluğunda çeşitli reaksiyonlar göstermesinden bahsediyorum diğer entryde de yazdım okuduğunu anlamıyorsun. Ama bu senin sorunun değil çünkü araştırmaya göre Türkiye'de öğrencilerin %66sı okuduğunun mantığını kuramıyormuş.
Ben sprey kullanmayın diyorum, sen bana finas soruyorsun :)

;D  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ben sana ne soruyorum sen bana ne cevap veriyorsun okuduğunu anlamadan cevap yazsan sensin burada neyse senin gibiler ile çok uğraştım boş değmez hadi eyvallah.

bakalim

• Sr. Member
« Yanıtla #34 : 31 Mayıs 2020, 12:09:44 »
Teşekkürler dostum yazdıklarını elbette dikkate alacak insanlar. İlmimizi ilerletelim tartışmalar geliştirir, sana da eyvallah :)

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #35 : 31 Mayıs 2020, 12:14:13 »

;D  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ben sana ne soruyorum sen bana ne cevap veriyorsun okuduğunu anlamadan cevap yazsan sensin burada neyse senin gibiler ile çok uğraştım boş değmez hadi eyvallah.
Öyle gitmek yok, her satırında bilgi var, herkes öğrencek bazı konuları,tartışcaz, sonuçta bir ilim var ve üzerinde konuşuyoruz😉
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

dunyahali

• Full Member
« Yanıtla #36 : 31 Mayıs 2020, 12:40:03 »
Konuyu açan arkadaş, sen konuyu nasıl paylastiginin farkında mısın? Minoxil asla kullanmayın diyorsun. Reason ??? Yan etkisiz hiç bir şey yok. Ictigin meyve suyu bile problemli.  Ve mavi serum örneği veriyorsun. Içeriği hakkında bu ürünün detayları hakkında ne biliyorsun.  Gereksiz yere buradaki insanlarla da tartışıyorsun. 

Minoxil topikal olarak saçlı deriye uygulanan bir üründür.  Doktor kontrolünde saç problemi genetik olan insanlarda düzenli olarak uygulanmak zorunda. Ciddi yan etki durumlarında zaten kesilir.  20 yaşındaki adamın saçlarını 30a kadar %50 bile korusa bu önemli bir orandır.
Sen galiba minoxil kullan saçlar çıksın psikolojisiyle yorum yazıyorsun.  Böyle bir şey yok.  Sende etkisi yüzde 5 dir. Beslenme vitaminle yüzde 10 belki 15 olabilir.  Bende yüzde 25 , diğer kişide yüzde 30 olabilir.  Burada önemli olan ürünün az ya da çok oluşturacağı faydadır.  Kimse demiyor ki doktor kontrolsüz kafaniza göre kullanın. 
Senden istediğim yapmış olduğun yorumla sac dökülmesi yüzünden depresyona girebilecek birinin düşüncesini olumsuz etkilemeyi bırakman.
Bu ürünlerin genel amacı 30 35 yaşlarına kadar genetik dökülmesi olan insanlara  olabildiğince katki sunması ve sonrasında saç ekimi ile olası maximum faydanın elde edilmesi. 
VICHY HASSAS SACLAR ICIN ŞAMPUAN
SOLGAR BIOTIN
SOLGAR SAW PALMETTO
MINOX

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #37 : 31 Mayıs 2020, 12:40:54 »
Bazı arkadaşların okuma-anlama problemi var sanırım. Ben Minoxil'i önermiyorum ama kullanacaksanız ilk olarak doktora görünün ve iyice düşünerek kullanın diyorum.
Burda kopyala yapıştır tıp bilgisi satmanızı da anlayamıyorum. Genetik araştırmalar, kelliğe çözüm bulunduğu haberleri, yok limon sıkın sarımsak ezin zeytinyağı dökün haberleri gibisiniz cidden. Canan Karatay mısınız mübarekler?
Ben 6 ay kullandım, gözle görülür bir güçlenme fark etmedim üstelik dermatoloğa giderek kullandım.

Google a "saç dökülmesini durduran fısfıslar" yazarak bunu kullanmak isteyen arkadaşlara bu sefer diyorum ki: KULLANMAYIN.
Bunu kullanan arkadaşların ilaçların yan etkisi olduğunu söyleyip bunu masum gösterme çabası nedir? Kullanıp bırakınca saçınız eski haline dönüyor ve hızlanıyor. 180 gün kullandım ben bunu neresi yetersiz?

Üstteki arkadaşın signature kısmında neleri nasıl kullandığı belli. Bu kadar uğraşacaksınız kullanın.
Günde 8 fıs, şu şampuandan 3 gün, bundan 2 gün, şu kapsülden şu kadar..
Ben başım ağrısa bile ağrı kesici kullanmıyorum ki vücudum ağrı kesiciye alışkanlık göstermesin çünkü ileride Allah korusun ameliyat olmam gerekse, birden fazla kez narkoza ihtiyaç duyulabilir. Hayvanların bazıları da tek iğnede uyuşmaz mesela.
Bu durum da benzer.

Minoxil kullanacak olanlar; DERMATOLOG onayı (mümkünse 2-3 farklı hekim) olmadan KUL-LAN-MA-YIN.
Minoxil savunma bakanlarını takmayın.
Bence sen yanlış anlıyorsun olayı kısa bir zaman kullanmissin ilacı ve sende ise yaramamış dermatolog onerisiylemi kullandın sen mi karar verdin bilmiyorum ama burda uzun yıllar kullananlar kişiler sana 6 ay çok kısa bir süreç üstelik birakmissin tabikide geri döker gibi vs diyebilir.Bu minoxili koruduğu anlamına gelmez sen 6 ay kullanıp bir ise yaramayip direk kullanan kisilerdede aynı şekilde ise yaramicakmis gibi kullanmayın diyorsun bu sence doğrumu ki zaten biliyorsun her ilaç kişiye gore etkileri vs değişebiliyor.Ama yorumun sonunda kullanacak kisiler için dermatologa gorunun felan demen eyvallah .Fakat forumun en ilginç taraflarından biride ne biliyormusun dikkat ettim de bazı kişiler dermetologa git vs kafana göre kullanma derler adam dermatologa gidip forumda minoxidil yanına vitamin vs onerdiginde bu sefer dermatologa güvenme kullanma kardeşim derler gerçekten bunun üstüne dicek birsey bulamıyorum .Bu sefer hangi dermatolog iyi onu arastirmamiz lazım. forumda en iyi dermatologa gidenlerde var oradaki kişide minoxil önermiş mesela ama yinede dernatologa güvenme vs şeyler yazılıyor.Ben herzaman derim ilaç birinde ise yaramadığı zaman direk kullanmayın yoksa böyle olur vs diyenlere şaşırıyorum kaç sene kullanan kişiler var ve kendimde 1.5 sene kullandım şuanda doz düşürerek kullanıyorum neden bende senin yaşadığın olay olmadı sorarım sana yada daha 2 gün önce 5 sene rogain kullanan bir arkadaşa sordum forumda hatta bir kaç kişiye sorarım yinede merakımdan kepek vs oldumu diye adam hayır çok memnunum dedi yani birinde kepek kasıntı olur hemen kullanan birine kullanma felaket kepek kasıntı yapar der sende yaptıysa ondada yapacak bisi yok işte .Şimdi dersinki bıraktığında daha kötü yapıyor vs ben 1.5 sene kullandim ve seyrek olan bölgem kapandı aniden bıraktım ve 6-7 sene kullanmadım neden bende o seyrelen taraflarım dokulmedi yada daha kötü yapmadı şunu da soylim bıraktığım zamanlarda prp mezatorapi yapardım 1-2 ayda bir falan omu korudu yoksa ama foruma bakarsak prp mezotorapi hepsi hikaye simdi ne denilebilir buna .Sakın yanlış anlama ben kesinlikle demiyorum minoxil çıkan saçlar dökülmez felan diye ama herkesde farkli etki gösterir.özellikle saç kalitene bağlı nw 6-7 olup tabikide ise yaramayabilir öyle olup kullanan var mesela forumda sonra bir kaç tel veya olan bir kaç saçı kuvvetlenip bıraktığında geri doktugunde saçlarımı mafetti demesi ayrica ilginç .Şimdi bunları yazıyorum diye benide minoxil savunucusu yapacaksın belki ama kullandığım için diyorum ve kimseye direk kullan veya kullanma demem eğer kullanıyorsa kendimce tavsiyede bulunurum.çok uzattığım içinde kusura bakma.

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #38 : 31 Mayıs 2020, 12:50:17 »
Arkadaşın kafa yapısı değişik @beysev ve @dünyahali hocam ben çözemedim dediklerinden de bir şey anlamadım çok acayip bağlantılar kuruyor galiba yaşı genç yaşına vermek gerek :)

Eşit: Arkadaş Ekim yaptırmış nw6-nw7 arası yukarda dediğim gibi minoxili kötüleyen işe yaramadı diyen kişiler genellikle bu skalada olan insanlar şaşırmadım  ;D ;D

bakalim

• Sr. Member
« Yanıtla #39 : 31 Mayıs 2020, 15:06:38 »
Dünyadaki ve Beysev yazıklarınızın çoğuna katılıyorum. Ben kullandığım kadarıyla -ki hala az bir süre olduğunu düşünmüyorum- 180 gün boyunca gittiğim dermatoloğun önerisiyle kullandım ve olumlu etkisini göremeden bırakmak zorunda kaldım. Dermatoloğa gittiğimde kan tahlili yaptırdım. Bana bir tek minoxil ve şu saçma sapan sarımsaklı şampuan kardan verip göndermişti. Beysev'in de yazdığı gibi, dermatoluğun da iyisini bulmak gerekiyor çünkü benim daha sonradan demir ve vitamin eksiğim olduğu başka bir alakasız tahlilde ortaya çıktı.

Dediğiniz gibi, bu ürünü dermatoloğa gitmeden kullanan oranı %5 falan değil eczaenelerden çok kolay şekilde erişilebilen bir ürün. Ben dediklerinizi katılıyorum keşke diğer entrylerimi de okusaydınız.ben demek istiyorum ki, günde 8 fıs sıkan birisi 3 sene kullandı ve iyi sonuç aldı diye siz de 2-3 sene kullanacak değilsiniz. Ciddi manada sinir bozucu bir durum saç dökülmesi, kullandığın her ürünün psikolojik olarak saç çıkardığını düşünüyosun. Minoxil kullanmaya başlayanların çoğu da 1-2 hafta sonra şakaklarında saç çıktı zanneder, ilk entryde yazdım halbuki o saçlar çok zamandır ordadır. Güçsüz, tüy görünümde. Minoxili çoğu kişi saç çıkarır diye kullanır. Komşusundan ilaç isteyip kullanan insanlar sanıyor musunuz ki dermatoloğa gidiyor? Herkes kafasına göre internette ne yazarsa kullanıyor. Ben kullandım, etkilerini yazmamıştım kişiselleşmemesi için ama çok ciddi kepeklenme ve kaşınma yapıyordu bende. Bir bırakma sebebim de buydu.
Minoxil, yeni saç çıkarsın diye kullanacak arkadaşlara özellikle seslendim ben. Saçlarım güçlensin, incelme var diyen gitsin dermatoloğa, önerisini alsın kullansın. Ama düzenli olarak hastasını kontrol edebilecek bir dermatoloğa giderse en azından işe yaramış mı yaramıyorsa ne takviye gerekli diye öğrenebilir.

İlk entryde uzatmamak için aslında kısa olması için detaylı yazmamıştım ama sonraki entrylerde düzeltme ekleme yaptım, minoxil maddesi ABD'deki önemli sağlık kuruluşlarından onay almış bir maddedir. Düzenli kullanımda hastaların (belki %40 belki %50'si) SAÇ DÖKÜLME HIZINI düşürdüğü kanıtlıdır. Bu oran hakkında net bir bilgi veremeyiz çünkü kayıtsız hasta sayısı çok fazla.
Ben hala, dermatoloğa gitmeden SAÇ ÇIKARSIN DİYE kullanan arkadaşlara sesleniyorum, bu ürün size göre değildir. Ayrıca saç fışkırtan bir ürün yoktur.

Son olarak, execuvite demiyim diyorum da, zeka düşüklüğü mi mevcut sende? Ben saç nakli operasyonuna minoxil kullandıktan 4-5 sene sonra karar verdim. Üniversite zamanı kullandığımı belirttim. Şimdi çalıştığımı ve mavi serum kullanan iş arkadaşımdan bahsettim. (mavi serum kullanın demiyorum 1001 çeşit var piyasada) Bunları anlayacak kapasiten yoksa lütfen daha fazla polemik yaratma aklı başında olan başka insanlarla fikir alıp verelim.
Entey sayısı 3 sayfa olduktan sonra yazdıklarımı incelemen unut verici, evet nakil yaptırıyorum :)

Son olarak, beysev ve dünyahali yazdıklarınızı katılıyorum teşekkürler fikirleriniz için.

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #40 : 31 Mayıs 2020, 15:23:27 »
Aynen kardeşim güzel dönüş. Baktın biz farklı diyoruz başka düşünceler ağır basıyor entry düzenleme vs , hadi iyi forumlar sana .

bakalim

• Sr. Member
« Yanıtla #41 : 31 Mayıs 2020, 15:25:49 »
Ayrıca diğer entrylerde de yazdım, bu tür ürünleri kullanmak ciddi sabır gerektirir. 2-3 ay ya da benim gibi 6 ay kullanıp bırakırsanız, bıraktığınızdaki sonuç sizi daha çok üzebilir ve bu sebeple "ne olacaksa olsun" kafasına girerek çok erken zamanda saçlarından vazgeçebilirsiniz.
Ben size umut satmıyorum, her şey açık açık ortada. Sırf bu forumda değil, hekimlerin yazdıkları da mevcut internette. Kadınlar için %2 erkekler için %5 olanlar öneriliyor. Güçsüz saçları bir kısım güçlendirir, aksi bir şey de işe yaramaz. Aşağıya bir kaç uzman görüşü de ekliyorum. Tabii bunlar AÇIK ÖĞRETİMDEN MEZUN UZMANLARdır di mi @execuvite :)

Tekrar söylüyorum, BİRDEN FAZLA DERMATOLOĞA GİDEREK KULLANIN. BEN DE GİTTİM, DEMİR VE VİTAMİN EKSİĞİM OLDUĞU HALDE KULLANDIM. YAĞLANMA, KAŞINTI, DÖKÜNTÜ GİBİ ŞEYLERLE KARŞILAŞTIM VE BIRAKTIM. İLK BİR KAÇ AY DÖKÜLMEYİ HIZLANDIRIR, BU DA EN SİNİR BOZUCU KISMIDIR. BUNLARA DAYANIP DA KULLANACAK ARKADAŞLARA SAYGILAR.

Uzm. Dr. Ali TelbisoğluDermatoloji
Sakal bölgesindeki eskiden beri var olan kılsız bölgeler yapısal olabilir. yapısal sorunda malesef o bölgede kıl foleküller yoktur. minoksidil kılın zayıfladığı veya döküldüğü bölgelerde var olan kusuru tedavi edebilir. olmayan yerde kıl çıkarmaz. bence kullanmanız anlamsız. geçmiş olsun.

Op. Dr. Mete EnerÜroloji
İçerisinde finasterid etken maddesi var. biz bunu prostat hastalarında kullanıyoruz. cinsel isteksizliğe neden olabiliyor.. kısırlığa direkt etkisi yok... ancak uzun süre kullanımı tavsiye edilmiyor.

Op. Dr. İlhan SerdaroğluPlastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Minoxille medobiocomlex e kapsülün bir alakası yok .. ama saçalrı kuvvetlendirmek ve kalınlaştırmak için trixowell serum ya da minoxil kullanabilirsiniz. ..minoxil ilk zamanlarda saçlarda dökme yapabilir ama daha sonra durur.. ayrıca kalp çarpıntısı , allerjik reaksiyon riskleri de var .demir hpını utlaka kullanın .. diğer medobiocomlex e kapsül ve biotin destek üürnleridir, faydalı olabilir.

bakalim

• Sr. Member
« Yanıtla #42 : 31 Mayıs 2020, 15:26:26 »
Aynen kardeşim güzel dönüş. Baktın biz farklı diyoruz başka düşünceler ağır basıyor entry düzenleme vs , hadi iyi forumlar sana .

Evet kardeşim sağ ol sustuğun için

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #43 : 31 Mayıs 2020, 16:51:58 »
2 senedir minoxidil kullanıyorum.Bu süreçte hiç yan etki görmedim saçlarımı ilk 6 ay canavar yaptı ama daha sonra tekrar döküldüler.Bunun dışında yarı köseydim şu an full sakallıyım bunu da minoxa borçluyum

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #44 : 31 Mayıs 2020, 17:19:42 »
Bazı arkadaşların okuma-anlama problemi var sanırım. Ben Minoxil'i önermiyorum ama kullanacaksanız ilk olarak doktora görünün ve iyice düşünerek kullanın diyorum.
Burda kopyala yapıştır tıp bilgisi satmanızı da anlayamıyorum. Genetik araştırmalar, kelliğe çözüm bulunduğu haberleri, yok limon sıkın sarımsak ezin zeytinyağı dökün haberleri gibisiniz cidden. Canan Karatay mısınız mübarekler?
Ben 6 ay kullandım, gözle görülür bir güçlenme fark etmedim üstelik dermatoloğa giderek kullandım.

Google a "saç dökülmesini durduran fısfıslar" yazarak bunu kullanmak isteyen arkadaşlara bu sefer diyorum ki: KULLANMAYIN.
Bunu kullanan arkadaşların ilaçların yan etkisi olduğunu söyleyip bunu masum gösterme çabası nedir? Kullanıp bırakınca saçınız eski haline dönüyor ve hızlanıyor. 180 gün kullandım ben bunu neresi yetersiz?

Üstteki arkadaşın signature kısmında neleri nasıl kullandığı belli. Bu kadar uğraşacaksınız kullanın.
Günde 8 fıs, şu şampuandan 3 gün, bundan 2 gün, şu kapsülden şu kadar..
Ben başım ağrısa bile ağrı kesici kullanmıyorum ki vücudum ağrı kesiciye alışkanlık göstermesin çünkü ileride Allah korusun ameliyat olmam gerekse, birden fazla kez narkoza ihtiyaç duyulabilir. Hayvanların bazıları da tek iğnede uyuşmaz mesela.
Bu durum da benzer.

Minoxil kullanacak olanlar; DERMATOLOG onayı (mümkünse 2-3 farklı hekim) olmadan KUL-LAN-MA-YIN.
Minoxil savunma bakanlarını takmayın.

Aslına bakarsan burada çok tutarsız insan gördüm onlardan biri olduğun için uzatmak gibi bir niyetim yoktu, ancak bazı şeyleri netleştirmek gerekiyor. Saç kaybının veya tedavilerin beklentilerini karşılamamış olmasının seni üzmesi çok normal üstelik genç bir arkadaşımız olarak bundan daha da olumsuz etkilenmen olası

Burada hiç kimse minoksidil kullanın, saçlarınız fışkırır, saç sorununuz kalmaz diye bir şey demiyor, bir  öneride bulunmuyoruz. Antiandrojenler -Finasterid, dutasterid- söz konusu olduğunda minoksidil kullanman daha masum bir tedavi olur diyoruz. Çünkü yan etkilerinin hafif ve bilinen şeyler olduğunu, antiandrojenlerin ağır, bazen kalıcı bazende henüz bilinemeyen yan etkilere sebebiyet verdiğini söylüyoruz. Üstelik antiandrojen kullanıp saçı dökülen -Özellikle ön saç çizgisinin bozulduğunu- iddia eden insanların sayısı da epey fazla. Adam, leblebi zararlıdır, finasterid dutasterid zararsız demeye getirecek, atın ağzınıza rahatlayın diyor. Bunun neresi rasyonel neresi insani? Antiandrojeni ben önermiyorum diyorsun o halde minoksidili de elersen, kullanacak ne kalır geriye söyler misin? Herkes senin gibi kel kalmayı beklemek zorunda da değil. Tekrar ediyorum senin kel olman saç dökülmesi ve tedavi sürecini bildiğin anlamına gelmiyor ki, zaten bilmiyorsun. Ben 3 yıldır cerrahpaşada saç hastalıkları birimi başkanı bir doktor önerisiyle haftada 5 gün, ve günde bir kez akşamları 8 fıs kullanıyorum. Neden biliyor musun? Çünkü bir kez uygulamakla iki kez uygulamak arasında bir fark yok. Tabi senin bilgin prospektüs okumaktan ibaret olduğu için bunu bilmediğine şaşırmıyorum. 3 yıl kullandım çok iyi harika kullanın diye bir cümle kurmadım bu zihninde kurduğun bir yalan üstelik kendin atıfta bulunuyorsun :) minoksidil hala topikal olarak androgenetik alopeside en güçlü ve yan etkileri en hafif en bilinen ilaçtır. Sen istediğin etkiyi alamamış olabilirsin ki biz zaten minoksidil mucizedir kullanin efendim demiyoruz. Günde 2 kez 5 er fis kullanmak yerine bir kez sadece 8 fis kullanmak seni niye bu kadar rahatsiz etti? (Türkiyenin en iyi dermatologlarından birinin önerisi) veya seboreik dermatit yani egzamamdan ötürü haftada bir kez konazol sampuan kullanmam? Izin ver de haftada saçımı bir kez yıkamayayım değil mi? Diğer günlerde baska sampuan kullanayim, o da mesela su an bimden aldığım bime özel uretilen aplus adinda 10 liralık sampuan ve memnunum tavsiye de ederim. Kabak çekirdeği yağı fitoterapidir yani bitkisel gıda takviyesidir ve yan etkisi yoktur. O kadar ilaç kullanan adam diyerek beni işaret ediyorsun ya, kullandığım tek ilac aslında minoksidil. İnsanlar finasterid, minoksidil, dutasterid setipiprant ve miracle vs gibi ilac veya etkenlerin hepsini birden kullanıyor ve sen gelmiş benim tedavimin agresif olduğunu düşünüyorsun, bu bilgi eksikliği değil de nedir? Takip ettiğim bir alman forumu var. Orada bir adam ciddi ciddi finasteridi fitil olarak alsak yan etki olmaz mı diye sormuş aklıma o geldi nedense :)

Çok uzattım ama saygısız olduğun kadar da konudan bihabersin. Evet 6 ay androgenetik alopeside kısa sayılabilecek bir zaman dilimidir. Minyatürlesen saçların tam olarak tersine cevrilmesinin yani uzama fazzına geçmesi 1 yılı bulur. Kiminde bu 6 aydır kiminde 8 ama bilimsel çalışmalar bu sürecin 1 yıl sonunda tamamlandığını söyler. Ister minoksidil ister finasterid ister sarımsak ister sığır dışkısı ister maymun sidigi bu konu hakkında da yorum yapmıyorum çünkü iraden senin ve saygı duyuyorum. Ayrıca bazı arkadaşlar -Seni hedef almıyorum, onlar kendini bilir, zaten alınıp cevap yazacaklardır.- yancılık yapmak yerine kendi fikirlerini net şekilde yazarlarsa onlara da cevap veririz.

Bol saçlı sırma kafalı yıllar diliyorum.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Facebook Twitter Instagram