Gönderen Konu: Minoxil Kullanacaklara Tavsiyeler  (Okunma sayısı 5360 defa)

Execuvite

• Hero Member
Ynt: Minoxil Kullanacaklara Tavsiyeler
« Yanıtla #15 : 30 Mayıs 2020, 21:07:07 »
DHT hormonu vücutta sinir sistemi uyarıcı olarak işlev görmekte aynı zamanda vücutta salgılanan DHT hormonu antidepresan etkiye sahiptir fakat biz finasterid ve dutasterid kullanarak antidepresan etkisini ortadan kaldırıyoruz yani finasterid ve dutasterid kullananlarda depresyon görülebilir . DHT, bazı çalışmalara göre, NMDA-reseptörlerini (23) değiştirerek (yani artan) ve hipokampusta (24) (25) kalsiyum kaynaklı asetilkolin salınımını ve fonksiyonunu geliştirerek mekansal çalışma hafızasını (22) geliştirir;  beynin hafıza oluşumunda ve mekansal (yönlü) hafızada yer aldığı çok önemli bir alan. Finasterid kullananlarda unutkanlık görülmesinin sebebide budur. Aynı şekilde DHT baskılamak vücutta serotonin ve dopamin seviyelerini düşürmektedir.

https://www.reddit.com/r/steroids/comments/2r9xms/the_power_of_dht/?utm_medium=android_app&utm_source=share

İsteyen istediğini kullansın arkadaşlar beni alakadar etmez ama bildiklerim araştırmalarım finasterid hakkında bu yönde zararsız olsa herkes yutar kellik karisirdi tarihe . Bunun gibi milyon çalışma araştırma var reddit kaynıyor bakabilirsiniz

heycorcverseneborc

• Full Member
« Yanıtla #16 : 30 Mayıs 2020, 21:50:38 »
DHT hormonu vücutta sinir sistemi uyarıcı olarak işlev görmekte aynı zamanda vücutta salgılanan DHT hormonu antidepresan etkiye sahiptir fakat biz finasterid ve dutasterid kullanarak antidepresan etkisini ortadan kaldırıyoruz yani finasterid ve dutasterid kullananlarda depresyon görülebilir . DHT, bazı çalışmalara göre, NMDA-reseptörlerini (23) değiştirerek (yani artan) ve hipokampusta (24) (25) kalsiyum kaynaklı asetilkolin salınımını ve fonksiyonunu geliştirerek mekansal çalışma hafızasını (22) geliştirir;  beynin hafıza oluşumunda ve mekansal (yönlü) hafızada yer aldığı çok önemli bir alan. Finasterid kullananlarda unutkanlık görülmesinin sebebide budur. Aynı şekilde DHT baskılamak vücutta serotonin ve dopamin seviyelerini düşürmektedir.

https://www.reddit.com/r/steroids/comments/2r9xms/the_power_of_dht/?utm_medium=android_app&utm_source=share

İsteyen istediğini kullansın arkadaşlar beni alakadar etmez ama bildiklerim araştırmalarım finasterid hakkında bu yönde zararsız olsa herkes yutar kellik karisirdi tarihe . Bunun gibi milyon çalışma araştırma var reddit kaynıyor bakabilirsiniz

saç dökülmesinde sorun dht ve diğer erkeklik hormonları değil. saç köklerinin genetik bozukluk sonucu bu hormonlara olumsuz yanıt vermesidir. bütün organları ve vücut kullarını besliyor bu hormonlar. kelliğin çözümü genetik bilimindedir. kelliğe neden olan genler tespit edilip tamir edilmelidir. bunun olması ise en az 100-150 yılı alır o da belki..  kısaca sorun bizi biz yapan hormonlar değil bozuk genler o hormonları azaltmanın yan etkileri bu nedenle olabilir.

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 30 Mayıs 2020, 22:13:56 »
6,5 aydır finasteridden daha ağır olan dutasteridi kullanıyorum bilader?

ki konularıma bakarsan yan etkinin sözünün dahi edilmesine ne kadar karşı olduğumu bunun için burda birçok kişiyle tartıştığımı görürsün.

Arkadaş size ne diyor sen ne diyorsun. Bir  daha oku istersen hemen gardını alıp tepki vermen çok ilginç gerçekten .

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #18 : 30 Mayıs 2020, 23:03:16 »

:)) Cinsellik ve libido önemli o yüzden bunu da kullanmayın

Başka seçenek kaldı mı kanka?
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #19 : 30 Mayıs 2020, 23:11:31 »
6,5 aydır finasteridden daha ağır olan dutasteridi kullanıyorum bilader?

ki konularıma bakarsan yan etkinin sözünün dahi edilmesine ne kadar karşı olduğumu bunun için burda birçok kişiyle tartıştığımı görürsün.

Sakin ol şampiyon yükselme hemen

Sana istinaden değil konuyu açan arkadaşa yazdım onu, minoksidili 6 ay için suçladı ya finasterid kullanıp yan etki görseydi neler neler söylerdi sence? Demek istediğim bu

Senin kullandığın ilaçları biliyorum, konunu da takip ediyorum sonuç itibariyle bu senin iraden kimse sana bu konuda bir eleştiri getiremez ama yan etkilerini, riskelerini ifade edenlere de herhangi bir şekilde bir söylem veya eleştiri getirmeye de hakkın yok. Sonuç itibariyle bu ilaçlar yani antiandrojenler bonibon filan değil (Sana gore bonibondan bile masum olabilir, senin düşüncelerin senin kararın)

Kullanana saygı duymak gerek, ancak her önüne gelene bu tür sadece hormonları değil immun sistemini bile derinden etkileyen ilaçları önermek, -Kullan ya ne olacak- tarzında bir üslupla yaklaşmak ne insani ne de rasyoneldir. Umarım bu kez tam olarak ne demek istediğimi anlatabilmisimdir.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #20 : 30 Mayıs 2020, 23:17:38 »
Konu sahibi bir şeyler anlatmak istemiş ama saçmalamış, Minoxidil kullandığım dönemde saçlarım müthiş kuvvetlendi ve çıktı hele şakak kısmı on numara idi ve üstelik yağlanma vs azaldı  zaten benim tek sorunum şakaklar ama hata edip biraktim keyfe keder geldiğim noktaya geri döndüm.  Bana göre şuan minoxidil halen daha en iyi yöntem  ve tedavi ama her minoxidil kullanilmamali köpük vs kaliteli formları alınmalıdır. Yukarda biri at finasterid rahatla demiş sanki Rocco şeker atıyor ağzına ve yan etki görmediği için zararsiz olduğunu sanıyor komedi. Erkeklik hormonunu baskilamak mantık dışı bu hatayı bende yaptim ve 20 gün içinde döndüm hatadan.

Şuan saf minoxidil kullanıyorum 20 gündür eğer fayda görürsem eskisi gibi 3-4 ay sonra konusunu açacağım inşallah :)

Öyle zannediyorum ki, konuyu açan arkadaş dökülme ve tedavi sürecine hakim değil. 6 ay saç dökülmesi için kısa sayılabilecek bir zaman dilimi

bakalim

• Sr. Member
« Yanıtla #21 : 31 Mayıs 2020, 10:16:27 »
Bazı arkadaşların okuma-anlama problemi var sanırım. Ben Minoxil'i önermiyorum ama kullanacaksanız ilk olarak doktora görünün ve iyice düşünerek kullanın diyorum.
Burda kopyala yapıştır tıp bilgisi satmanızı da anlayamıyorum. Genetik araştırmalar, kelliğe çözüm bulunduğu haberleri, yok limon sıkın sarımsak ezin zeytinyağı dökün haberleri gibisiniz cidden. Canan Karatay mısınız mübarekler?
Ben 6 ay kullandım, gözle görülür bir güçlenme fark etmedim üstelik dermatoloğa giderek kullandım.

Google a "saç dökülmesini durduran fısfıslar" yazarak bunu kullanmak isteyen arkadaşlara bu sefer diyorum ki: KULLANMAYIN.
Bunu kullanan arkadaşların ilaçların yan etkisi olduğunu söyleyip bunu masum gösterme çabası nedir? Kullanıp bırakınca saçınız eski haline dönüyor ve hızlanıyor. 180 gün kullandım ben bunu neresi yetersiz?

Üstteki arkadaşın signature kısmında neleri nasıl kullandığı belli. Bu kadar uğraşacaksınız kullanın.
Günde 8 fıs, şu şampuandan 3 gün, bundan 2 gün, şu kapsülden şu kadar..
Ben başım ağrısa bile ağrı kesici kullanmıyorum ki vücudum ağrı kesiciye alışkanlık göstermesin çünkü ileride Allah korusun ameliyat olmam gerekse, birden fazla kez narkoza ihtiyaç duyulabilir. Hayvanların bazıları da tek iğnede uyuşmaz mesela.
Bu durum da benzer.

Minoxil kullanacak olanlar; DERMATOLOG onayı (mümkünse 2-3 farklı hekim) olmadan KUL-LAN-MA-YIN.
Minoxil savunma bakanlarını takmayın.

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #22 : 31 Mayıs 2020, 10:19:43 »
Bazı arkadaşların okuma-anlama problemi var sanırım. Ben Minoxil'i önermiyorum ama kullanacaksanız ilk olarak doktora görünün ve iyice düşünerek kullanın diyorum.
Burda kopyala yapıştır tıp bilgisi satmanızı da anlayamıyorum. Genetik araştırmalar, kelliğe çözüm bulunduğu haberleri, yok limon sıkın sarımsak ezin zeytinyağı dökün haberleri gibisiniz cidden. Canan Karatay mısınız mübarekler?
Ben 6 ay kullandım, gözle görülür bir güçlenme fark etmedim üstelik dermatoloğa giderek kullandım.

Google a "saç dökülmesini durduran fısfıslar" yazarak bunu kullanmak isteyen arkadaşlara bu sefer diyorum ki: KULLANMAYIN.
Bunu kullanan arkadaşların ilaçların yan etkisi olduğunu söyleyip bunu masum gösterme çabası nedir? Kullanıp bırakınca saçınız eski haline dönüyor ve hızlanıyor. 180 gün kullandım ben bunu neresi yetersiz?

Üstteki arkadaşın signature kısmında neleri nasıl kullandığı belli. Bu kadar uğraşacaksınız kullanın.
Ben başım ağrısa bile ağrı kesici kullanmıyorum ki vücudum ağrı kesiciye alışkanlık göstermesin çünkü ileride Allah korusun ameliyat olmam gerekse, birden fazla kez narkoza ihtiyaç duyulabilir. Hayvanların bazıları da tek iğnede uyuşmaz mesela.
Bu durum da benzer.

Minoxil kullanacak olanlar; DERMATOLOG onayı (mümkünse 2-3 farklı hekim) olmadan KUL-LAN-MA-YIN.
İlk bakışta öneriyosun gibi algı oluşmuş.
Bu yazın güzel katılıyorum
+100
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

bakalim

• Sr. Member
« Yanıtla #23 : 31 Mayıs 2020, 10:21:35 »
Ayrıca, kel kalmış birine bu süreci bilmiyor demen kırıcı :)
Sarımsak sürün arkadaşlar minoxilden daha iyi :)
Hadi bu tezimi çürütün Google orda koşun

bakalim

• Sr. Member
« Yanıtla #24 : 31 Mayıs 2020, 10:27:00 »
İlk bakışta öneriyosun gibi algı oluşmuş.
Bu yazın güzel katılıyorum
+100

Abi teşekkürler. Herkes seçiminde özgür ama bazen kel kalacağını bile bile bakım yapmayı bırakabiliyorsun. Bıkıyorsun kısaca uğraşmak istemiyorsun. Bu Minoxil, şampuan, takviye işleri de öyle. Biri "3 yıl kullandım çoh iyi yav" yazdı diye sen de 3 yıl kullanacak değilsin. Ben ilk entryde de yazdım, mavi su kullanan arkadaşımızda düzelme gördük ama her gün dermaroller, sprey vs uğraşmayı bıraktı ve eskisine döndü.

Umutlandıktan sonra hayalleriniz kırılmasın arkadaşlar dikkatli olun.

Sabır ve düzenli kullanım gerektirir. Deriye sürekli bir fısfıs, sürekli bir kapsül yutmanın manası yok BENCE.

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #25 : 31 Mayıs 2020, 10:45:43 »
''Emilimi olan şey içeri giriyor demektir'', vay be özlü söz gibi oldu😉
One life,live it...

Takviye

İlave

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

bakalim

• Sr. Member
« Yanıtla #26 : 31 Mayıs 2020, 10:54:07 »
Dur abi ben de buldum "emilen siz olmayın..." :)

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #27 : 31 Mayıs 2020, 10:58:22 »

Bu durum da benzer.

Sen gözünü kapattığında etrafını göremiyorsun her yer kapkaranlık olarak algılıyorsun ve herkese karanlık olduğunu sanıyorsun işte senin minoxil yorumunda bu tarzda . Doktora görünmeden kullanmayın demişsin zaten saç dökülmesi sonucu doktora giden insanlar alıp kullanıyor bunu %10 civarı gitmeden kullanmaya başlıyor. Asıl finasterid doktora görünmeden alinmamali zaten kimi doktora gitsen deli misin sen diyor ona bir şey demeyip minoxa demen komedi.Minoxili öyle göstermesssin ki sanki vücutta ki DHT oranını finasterid gibi baskılıyor vücudun hormonları ile oynuyor , sahi DHT baskilayicilar hakkında ne düşünüyorsunuz ? Biz burada minoxidil kellige çözüm demiyoruz ki zaten bence okuduğunu anlamayan sensin , minoxidil finasterid kullandığıniz sürece saçlarınız başınızda durma ihtimali var %80-90 bazısında hiç etki etmiyor bunuda zaten kabul ediyoruz. Minoxidil ne gibi yan etkisi var soyle bilinmeyen ne etkisi var biz mi bilmiyoruz ? Minoxil savunma bakanı değiliz ama şuan halen daha yurt dışı ağırlıklı olmak uzere en iyi tedavi yöntemi minoxidil . Bazıları sırf kolaya kaçmak için şeker atar gibi hap atıyor .

Baş ağrısı ağrı kesici ameliyat nasıl bağladın bilmiyorum vallaha hiç bir şey anlamadım yazdığından tebrik ederim mantığını. Geçen bir diğer forumda adamın biri 7 ay minox kullanıyor muş etki etmemiş dedim usta bir resim at bakayim adam attı bildiğin nw7 ha duvara sıkmışsın ha bu kafaya ne farkeder tabi etki etmez . İşte minox kullanıp laf atan bir çok kişinin saç durumu bu.

Neyse size kolay gelsin ama yorumlarınız çok tutarsız . Finasterid gibi attığım kaynaklar gibi minoxidil zararı hakkında makale varsa beklerim finasterid laf etmeyip minoxa saldirmaniz benim için komik . :-*

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #28 : 31 Mayıs 2020, 11:17:13 »
Kimse birşeye saldırmıyor, buraya bin konu açıp yazsanda herkes aman ne olcak bişey olmaz modunda. Forum fikirleriyle tabiki ilaç kulalnılmaz, ama şampuandı vs sıkıntı yok.
One life,live it...

Takviye

İlave

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

bakalim

• Sr. Member
« Yanıtla #29 : 31 Mayıs 2020, 11:35:08 »
Yav tamam kardeşim herkes Minoxil kullansın lütfen :)
Düzenli kullanılan krem, serum, ilaç gibi şeylere bedenimizin ve derimizin alışkanlık göstermesi bir nevi kullanılmadığında ihtiyaç duyması ve yokluğunda çeşitli reaksiyonlar göstermesinden bahsediyorum diğer entryde de yazdım okuduğunu anlamıyorsun. Ama bu senin sorunun değil çünkü araştırmaya göre Türkiye'de öğrencilerin %66sı okuduğunun mantığını kuramıyormuş.
Ben sprey kullanmayın diyorum, sen bana finas soruyorsun :)

Neyse polemik olmasını istemiyorum daha fazla bu yüzden düzenli hekim kontrolüyle hekimlerin önerileri ile kullanın. Fakat, ben gittiğim bir çok hekimin çok yoğun olduğunu gördüğümden birden fazla hekime görünmenizi ve bu hekimlere belirli bir periyotla tedavi&kontrole gitmenizi öneririm. Minoxili kullanın çok iyidir.

Facebook Twitter Instagram