Gönderen Konu: Minoxil Kullanacaklara Tavsiyeler  (Okunma sayısı 5357 defa)

bakalim

• Sr. Member
Minoxil Kullanacaklara Tavsiyeler
« : 30 Mayıs 2020, 15:03:30 »
Merhaba arkadaşlar,

Özellikle saçları yeni dökülmeye başlamış, çevresinden de bu yönde mesajlar ve uyarılar alan insanlar saçlarını kurtarmak için türlü türlü şeyler dener. Kendimden biliyorum :)
İlk olarak mevsimsel olduğu ya da genç yaşta başlamışsa kafanın büyümesi, vücudun gelişmesi gibi şeylere bakılabilir. Ancak unutulmamalıdır ki seyreleşme devam ediyorsa kel kalmak kaçınılmazdır.

Ben burada, özellikle genç arkadaşlarıma tavsiyede bulunmak istiyorum.
Yaklaşık 18 yaşımdan beri saçlarım dökülüyordu. Özellikle üniversitede ise inanılma hızlandı ve bu süreç toplamda 3-4 seneyi buldu.
Üniversiteyi bitirdiğimde bi baktım kel kalmışım.
Bilenler bilir, çoğu üniversite yemekhanesi yemek firmaları ile anlaşmalıdır. Yani yemekler dışarıdan gelir ve bu yemekler sizi 1 çorba içseniz patlayacaksınız gibi hissettirir. İçinde şap vb takviyeler bulunur. Bu ürünler vücutta kıllanmayı, saçlarda seyrekleşmeyi hızlandırır.
Ek olarak, üniversite okuyanların çoğu uyku düzenine sahip değildir ve sigara, nargile, alkol tüketmeye daha meyillidir.

Ben de bu süreçlerden geçmiş biri olarak Minoxil kullandım. Hem de yaklaşık 6 ay kadar.
Yorumları çok fazla okumuştum belki bu siteye de girmişimdir 5 sene önce. Öncelikle, öğrenciyken bütçemi zorlayarak alıyordum.
5 sene önce, şimdinin önemli ve ucuz kozmetik ürünü dermarollerı herkes kullanmıyordu. Kendiniz masaj yapıyodunuz. Ben de bu şekilde Minoxil kullandım.
İlk 1-2 hafta (herkes kendini kandırır) dökülmeyi azalttığını zannettim. Halbuki her gün duş alıyordum ya da saçımı yıkıyordum bunu fark etmek zordu. Yastığımda da göremiyordum pek. Yorumlarda düzenli kullanın vs yazıyordu, inatla kullandım.

1 ay sonunda tüylenmeler (aslında insanda tüy yoktur kıl vardır -güçsüz kıllar-) olduğunu fark ettim. Belki de, uzun süredir varlardı ama benim dikkatimi yeni çekmişti.
2-3-4 ay derken bu tüyler güçlenir diye bekledim, hiçbir şey olmadı :)
6. ayın sonunda saç dökülmem hızlandı. Minoxili bıraktım, daha da hızlandı ve üniversiteyi bitirmeme yakın üst bölge saçlarımın %40-50'si azaldı.

Değerli arkadaşlar, saçlarınızı kuvvetlendirmek-güçlendirmek elbette önemli. Ama ilk olarak bu tür ilaçlara bel bağlamayın.
Yediğiniz yemekler, stres seviyeniz(bence en önemlisi), sigara-alkol içip içmediğiniz, yaptığınız iş, uyku düzeniniz en önemli etkenler.
Ben bu serumu kimseye önermiyorum.

Not: Şuan iş yerimde mavi su denen serumu kullanan birisi vardı, ciddi manada işe yaradığını gördük. Hatta ben "saçına noldu abi?" diye sorunca anlattı. Dermaroller ile yapıyormuş serumu ama orijinal yerinden (Mardin mi, Gaziantep mi bi yer söyledi) ordan alıyormuş. Şimdi o seruma ulaşım sağlayamıyormuş korona sebebiyle. O da bıraktı ve çıkan saçları döküldü tekrar.
Tavsiyem, Minoxil de olsa mavi su da olsa dikkatli kullanmak. Sonuçlarını iyi düşünmektir.

KaiserSS

• Hero Member
Ynt: Minoxil Kullanacaklara Tavsiyeler
« Yanıtla #1 : 30 Mayıs 2020, 15:12:28 »
Güzel anlatım olmuş teşekkürler.
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

dunyahali

• Full Member
« Yanıtla #2 : 30 Mayıs 2020, 15:27:32 »
Saçmalamışsın. Lütfen bu arkadaşın yorumunu dikkate almayın.  Minoxil iyi bir üründür ancak tek başına yeterli değildir.  Kişiye bağlı olarak etkisi değişebilir.  Oral olmayanlar  içerisinde  kullanabileceğiniz en iyi üründür . Ayrica Mavi su filan hikayedir. Eğer dökülmeniz genetikse mavi su ,  Hairforte sprey , saç çıkarıcı sprey filan hepsini çöpe atin . Zaman kaybetmeyin. Minoxil kullanın.  Saçınız hassas ve seboreik meğilliyse foam versiyonu kullanın. 

Unutmayın minoxil sadece bir yardımcı.  Insanların genelde beklentisi çok fazla oluyor ve yanlış yorumluyorlar .
VICHY HASSAS SACLAR ICIN ŞAMPUAN
SOLGAR BIOTIN
SOLGAR SAW PALMETTO
MINOX

yeesuzcries

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 30 Mayıs 2020, 15:29:25 »
Modifikasyon oluyor dediğin şeyler bunlar ortadan kaldırılsa bile genetiğinde var dökücekse döker genin
Geçmişe gidip yemekhanede yediğin yemekleri yemeyip stres çekmeyip alkol sigara tüketmesen dahi saçın dökülecek ti belki bir yıl geç dökülecek ti ama sonuç kaçınılmaz
proscar 1/4
konazol
Avodart 0.5mg

bakalim

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 30 Mayıs 2020, 15:37:22 »
Saçmalamışsın. Lütfen bu arkadaşın yorumunu dikkate almayın.  Minoxil iyi bir üründür ancak tek başına yeterli değildir.  Kişiye bağlı olarak etkisi değişebilir.  Oral olmayanlar  içerisinde  kullanabileceğiniz en iyi üründür . Ayrica Mavi su filan hikayedir. Eğer dökülmeniz genetikse mavi su ,  Hairforte sprey , saç çıkarıcı sprey filan hepsini çöpe atin . Zaman kaybetmeyin. Minoxil kullanın.  Saçınız hassas ve seboreik meğilliyse foam versiyonu kullanın. 

Unutmayın minoxil sadece bir yardımcı.  Insanların genelde beklentisi çok fazla oluyor ve yanlış yorumluyorlar .

Etken maddesinin ABD sağlık kurumlarınca onaylı olması, bazı hastalarda saç güçlenmesine yardımcı oldu vs doğru. Yardımcı bir takviye olduğu da doğru. Ama madem saçmalamışım,  minoxil kullanıp düzgün sonuç almış kafasındaki sorunları atmış birini göster bana. İnternette "bi arkadaşım kullandı şakaklarında saç var" ya da "kullandım dökülme azaldı" gibi sonuçları gösterebilirsin en fazla. Kısaca, sen minoxili savundun, çıkar göster!!

Benim önerim, öncelikle BİR DOKTORA gidilmesi. Kan tahlili yapılması. Sigara bırakılması, stres azaltılması ve yeme&içme ile uyku düzeninin sağlanması.

Ben kullandığım kadarını söylüyorum, sırf minoxil kullanıp geri kalan dış etkenleri yabana atmayın. İsteyen kullanmakta özgür. Mavi serum veya minoxil ne alıyorsanız sizin kararınız.

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 30 Mayıs 2020, 15:38:26 »

Damar genişletici minoxil, saçmalamamış iyi yazmış.
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

dunyahali

• Full Member
« Yanıtla #6 : 30 Mayıs 2020, 15:42:28 »

Etken maddesinin ABD sağlık kurumlarınca onaylı olması, bazı hastalarda saç güçlenmesine yardımcı oldu vs doğru. Yardımcı bir takviye olduğu da doğru. Ama madem saçmalamışım,  minoxil kullanıp düzgün sonuç almış kafasındaki sorunları atmış birini göster bana. İnternette "bi arkadaşım kullandı şakaklarında saç var" ya da "kullandım dökülme azaldı" gibi sonuçları gösterebilirsin en fazla. Kısaca, sen minoxili savundun, çıkar göster!!

Benim önerim, öncelikle BİR DOKTORA gidilmesi. Kan tahlili yapılması. Sigara bırakılması, stres azaltılması ve yeme&içme ile uyku düzeninin sağlanması.

Ben kullandığım kadarını söylüyorum, sırf minoxil kullanıp geri kalan dış etkenleri yabana atmayın. İsteyen kullanmakta özgür. Mavi serum veya minoxil ne alıyorsanız sizin kararınız.

Söylediklerine katılıyorum.  Ama sen bunu söylemiyorsun . Diyorsun ki minoxil kullanmayın. Genetik dökülmen varsa kişiye göre farklı süreçler oluşur . Burada önemli olan küresel dünyada deriye uygulanabilecek bilimsel en iyi ürünün bu olduğu gerçeği. 
SOLGAR BIOTIN
SOLGAR SAW PALMETTO
MINOX

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 30 Mayıs 2020, 15:44:27 »
Sadece 6 ay kullandığın ürünü 6 yıl kulanmış gibi net kesin keskin mutlak ifadelerle süslemen enteresan olmuş sahiden

Bunu 3 yıldır kullanan ve kullanmaya devam eden biri olarak yazıyorum. Minoksidil 2020 dünyasında hala androgenetik alopeside kullanılan en güçlü topikal tedavidir. Ve etki yan etki yani fayda maliyet konusundaki en masum ilaçtır.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

dunyahali

• Full Member
« Yanıtla #8 : 30 Mayıs 2020, 15:45:53 »
Söylediklerine katılıyorum.  Ama sen bunu söylemiyorsun . Diyorsun ki minoxil kullanmayın. Genetik dökülmen varsa kişiye göre farklı süreçler oluşur . Burada önemli olan küresel dünyada deriye uygulanabilecek bilimsel en iyi ürünün bu olduğu gerçeği.

Yediğin et bile ömrünü azaltabilir . Yan etkisi eğer  ciddi kalp rahatsızlığın yoksa , sağlıklı biriysen genel olarak minumumdur. Eğer genetik saç dökülmesine sahipsen ve bu durumdan şikâyetciysen kullanabileceğin masum bir ilaç denebilir. 
SOLGAR BIOTIN
SOLGAR SAW PALMETTO
MINOX

kelsea the punisher

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 30 Mayıs 2020, 19:10:19 »
kullanan biri olarak tavsiyem

dökülmenin ilk evrelerindeyseniz kullanmayın. bal gibi fin var at hapı kafa rahat.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 30 Mayıs 2020, 19:31:23 »
kullanan biri olarak tavsiyem

dökülmenin ilk evrelerindeyseniz kullanmayın. bal gibi fin var at hapı kafa rahat.

Bu arkadaş 6 ay finasterid kullansaydı ve istediği etkiyi alamasaydı, üstüne cinsellil ve libido ile ilgili yan etki yaşasaydı, burada finasterid ile ilgili söyleyeceği şeyleri düşünemiyorum.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

bakalim

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 30 Mayıs 2020, 19:35:46 »
Bu arkadaş 6 ay finasterid kullansaydı ve istediği etkiyi alamasaydı, üstüne cinsellil ve libido ile ilgili yan etki yaşasaydı, burada finasterid ile ilgili söyleyeceği şeyleri düşünemiyorum.

:)) Cinsellik ve libido önemli o yüzden bunu da kullanmayın

kelsea the punisher

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 30 Mayıs 2020, 20:22:08 »

6,5 aydır finasteridden daha ağır olan dutasteridi kullanıyorum bilader?

ki konularıma bakarsan yan etkinin sözünün dahi edilmesine ne kadar karşı olduğumu bunun için burda birçok kişiyle tartıştığımı görürsün.

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 30 Mayıs 2020, 21:01:36 »
Konu sahibi bir şeyler anlatmak istemiş ama saçmalamış, Minoxidil kullandığım dönemde saçlarım müthiş kuvvetlendi ve çıktı hele şakak kısmı on numara idi ve üstelik yağlanma vs azaldı  zaten benim tek sorunum şakaklar ama hata edip biraktim keyfe keder geldiğim noktaya geri döndüm.  Bana göre şuan minoxidil halen daha en iyi yöntem  ve tedavi ama her minoxidil kullanilmamali köpük vs kaliteli formları alınmalıdır. Yukarda biri at finasterid rahatla demiş sanki Rocco şeker atıyor ağzına ve yan etki görmediği için zararsiz olduğunu sanıyor komedi. Erkeklik hormonunu baskilamak mantık dışı bu hatayı bende yaptim ve 20 gün içinde döndüm hatadan.

Şuan saf minoxidil kullanıyorum 20 gündür eğer fayda görürsem eskisi gibi 3-4 ay sonra konusunu açacağım inşallah :)

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 30 Mayıs 2020, 21:04:02 »
Finasteridin kan beyin bariyerini geçerek santral
sinir sisteminde nörosteroidler olarak bilinen androjenlerin
yapımını bozduğu, bu androjenlerin de depresyon ve cin-
sel arzu ile orgazmda önemli olduğu bilinmektedir (21,22).
Ayrıca 5ARI kullanan olguların %48–75’inde, santral sinir
sistemi üzerine etkileri nedeniyle depresif semptomların
ve intihar düşüncelerinin arttığı gösterilmiştir. Özellikle
amigdala ve hipotalamusta bulunan androjen reseptör-
lerinin orgazm ve arzu açısından önemli olduğu ve 5ARI
grubunun bu yapıları bozabileceği belirtilmiştir. Nöronlar,
astrosit ve glial hücrelerin gelişim ve fonksiyonları için de
androjenlerin ve dolayısı ile 5ARI’ nın önemli olduğu bildi-
rilmektedir (23). Bu nörosteroidlerin duygu durumu, uyku,
anksiyete, hafıza ve cinsel fonksiyonlarda görevli olduğu
daha önce bildirilmiştir (24,25). Bununla ilişkili olarak ya-
pılan bir çalışmada finasterid grubunda nörosteroid düze-
yinin beyin omirilik sıvısında kontrol grubuna göre daha
düşük olduğu bulunmuştur (26). Cinsel istek ve orgazmın
beyinde şekillendiği kabul edildiğine göre 5ARI’nın cinsel
fonksiyonları kognitif yönden etkilemesi beklenebilmekte-
dir. Ancak bu hipotezin geçerli olabilmesi için patofizyolo-
jiyi açıklayan başka çalışmalara ihtiyaç vardır.

Ek bilgi olarak koyayım şunu buraya

Facebook Twitter Instagram