Gönderen Konu: Saçımın stresten dökülmüş olma ihtimali var mı? Yoksa genetik mi?  (Okunma sayısı 6230 defa)

DavyJones

• Hero Member
Babam kel değil saç çizgisi düz, tepesinde azıcık bir açılma var sadece. Amcam Koray Avcı gibi zaten açılma falan yok.
Dayılarımı hiç görmedim. Ama teyzelerimin 3 oğlunu biliyorum, 30+ lar ama kel değiller, saçları nasıldı hatırlamıyorum. Ama en fazla şakakları biraz açıktı sanırım, emin değilim.

Yaş 24

2 sene önce

Execuvite

• Hero Member
Bu saç dokulmez olgunluk çizgisi bu bence ama dayilarini ara sor :))

Gregor59

• Hero Member
Dostum şöyle  bir analizim var benim birçok ünlüye bakarak da sağlamasını yaptim. Yüz tipi, ağız burun kulak göz vs annene mi babana mi benziyorsun? ve en önemlisi sac tipi rengi vs. Anne mi baba mi? Ya anneden ağırlıklı genetik almışsındır ya babadan. Mesela cüneyt arkın oğulları babanın fotokopisi. Saçlar da aynı. Kivanc tatlıtuğ babasının fotokopisi, saçları da aynı açıklığı falan. Kenan imirzalıoğlu babasının aynısı saçlar da aynı. Jason mamoa babasının aynısı, saçları da aynı vs. gibi.

DavyJones

• Hero Member
Dostum şöyle  bir analizim var benim birçok ünlüye bakarak da sağlamasını yaptim. Yüz tipi, ağız burun kulak göz vs annene mi babana mi benziyorsun? ve en önemlisi sac tipi rengi vs. Anne mi baba mi? Ya anneden ağırlıklı genetik almışsındır ya babadan. Mesela cüneyt arkın oğulları babanın fotokopisi. Saçlar da aynı. Kivanc tatlıtuğ babasının fotokopisi, saçları da aynı açıklığı falan. Kenan imirzalıoğlu babasının aynısı saçlar da aynı. Jason mamoa babasının aynısı, saçları da aynı vs. gibi.

İkisi de birbirine benziyorlar ne bileyim :D (akraba değiller)
annemin kaşları kalın, babamda kaş yok. Benimkiler de kalın
ama kalın kaş geni baskın sanırım

Gregor59

• Hero Member
İkisi de birbirine benziyorlar ne bileyim :D (akraba değiller)
annemin kaşları kalın, babamda kaş yok. Benimkiler de kalın
ama kalın kaş geni baskın sanırım

Ahahah dostum güldürürdün.  Senin yaş kaçtı belki durmuştur artık

Burakcan

• Full Member
genetik dökülmede anne tarafı daha baskındır o yüzden anne tarafına bakın siz.

DavyJones

• Hero Member
genetik dökülmede anne tarafı daha baskındır o yüzden anne tarafına bakın siz.
Hocam anne tarafından kuzenlerimin fotolarına baktım şimdi
Birinin benimkinden daha düz ama saçı benim kadar gür değil
Diğer ikisi kardeş, saçları benimki gibi, belki biraz açık
Üçünün de yaşları 30+

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
valla en son senı odunla kovalıycam güzel kardeşim benim git hayatını yaşa saçların sağlıklı ve çok güzel uzat tara gençliğini yaşa gelme buralara. faceden instagramdan kızlarla konuş.
Global Moderator

Kel123

• Hero Member
Hayret keljustin bu konuya yorum yapmamış. Hemen bir norwood analizi bekliyoruz kendisinden

Spencer

• Hero Member
Hayret keljustin bu konuya yorum yapmamış. Hemen bir norwood analizi bekliyoruz kendisinden

Onun analizleri enteresan norwood 5 olsa bile olgunluk çizgisi diyor :)

Veya norwood 4 ise 1 :)
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

DavyJones

• Hero Member
Onun analizleri enteresan norwood 5 olsa bile olgunluk çizgisi diyor :)

Veya norwood 4 ise 1 :)
sizce nw kaç?

Spencer

• Hero Member
sizce nw kaç?

1.5 bonkör davranırsam 2 ama en fazla 2 durumlar kötü değil, yaş 30 olsaydı korkma derdim :)
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

nickmickyok

• Sr. Member
Dostum kaliteli bir şampuon al ve bak dalgana kaliteli beslenmeye çalış günlük çinkodur b12dir gıdalardan almaya çalış yeterli. Agresif bir dökülme göremedim sadece küçük bir miktar açılma var ama bu saç tarzıyla takılırsan gider sana saç tellerin gördüğüm kadarıyla kaliteli sıkıntı etme bu saça da finas kullanılmaz bence.

DavyJones

• Hero Member
Dostum kaliteli bir şampuon al ve bak dalgana kaliteli beslenmeye çalış günlük çinkodur b12dir gıdalardan almaya çalış yeterli. Agresif bir dökülme göremedim sadece küçük bir miktar açılma var ama bu saç tarzıyla takılırsan gider sana saç tellerin gördüğüm kadarıyla kaliteli sıkıntı etme bu saça da finas kullanılmaz bence.

Hocam sıfıra vursam daha iyi değil mi?

nickmickyok

• Sr. Member
Hocam sıfıra vursam daha iyi değil mi?

Valla kısa saç her zaman iyidir kazıtırsan iyi veya kötü bir etkisi olacağını düşünmüyorum ha ama egzama veya sivilce tarzı sıkıntıların varsa bir tık daha rahatlatmış olursun kafanı bence kazıma 2-3 numara felan yap yapacaksan. Çünkü bebek saçlarını komple kayıp edebilirsin yani böyle bir söylenti var bilmem doğrudur bilmem yanlış karar senin.

Facebook Twitter Instagram