Gönderen Konu: Finasteride başlarken bilmem gerken hususlar.  (Okunma sayısı 871 defa)

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
Finasteride başlarken bilmem gerken hususlar.
« : 29 Mayıs 2020, 00:09:52 »
Merhabalar belli bir süredir forumdayım daha önce konularıma rast gelenler de olmuştur hali hazır da araştırmalarım sonucu bir tedavi belirlemiştim kendime ve 3 aydır uygulamaktayım bu tedavide değişikliğe gitmeye karar verdim finasterid ekleyeceğim tedavime bu konuda öğrenmek istediğim bilgiler ise şunlar;

1 -) Proscar kullananlar bu ilacı nasıl eşit bir şekilde bölebiliyor 1/4  mü 1/5 mi kullanmalıyım ?
2-) İlacı her gün aynı saatlerde alınması gerektiğini biliyorum hairlosstalk ra rast geldiğim yazılarda yatmadan önce ilacın alınmasını önermişler olası brainfog etkisinin önüne geçtiğini bu saatlerin uykuda sarf edildiğini yazmışlar bende gece alacağım siz hangi saatde alıyorsunuz?
3-) Finasteridi proscar ile aldığımız için kesilen parçaları ilaç kutusunda saklamanın bir zararı var mı siz nasıl alıyorsunuz? Bir üyenin ben her gün ucunu kesip yutuyorum kalanını atıyorum dedigini hatırlıyorum eğer bu kullanım doğru ise bende öyle yapayım zira ilaç pahalı değil her gün bir hap dahi tuketsen aylığı 35-40 a geliyor
4-) Başlarda olası hissedeceğim etkiler testislerde ağrı bunu biliyorum peki nasıl bir etki görürsem bünyem bu ilaca uygun değil deyip bırakmalıyım
5-) Bu ilaç hekim kontrolünde kullanılmalı vs diyoruz ya bu hekim hangi branş? Başlamadan önce hangi doktora gidip ben bu ilacı kullanacağım deyip test vs mı yaptırmak gerekiyor bu testler ne testleri malum halen hastanelere gitmek güvenli ve mantıklı değil ben başlasam süreç normalleşince ilgili doktor ile muhattap olsam bir sorun olur mu ?

Trevor

• Hero Member
Ynt: Finasteride başlarken bilmem gerken hususlar.
« Yanıtla #1 : 29 Mayıs 2020, 00:22:35 »
hap kırıcı al internetten onunla kesebilirsin yada eczaneden iste.
eşit kesemesende dert etme düşük dozu bile etki eder.
akşam geç saatlerde alınması gerekir ama bence saati çok önemli değil.
başlamadan önce bir dht testi yaptır bunun için ürolojiye gitmen daha doğru olur .dahiliye yada cildiye aslında fark etmiyor ,kan tahlilinede direkt başvurabilirsin doktor ile muhatap olmak istemiyorsan.
libidon çok düşerse ilacı kes yalnız bunun için bir iki ay kullanmaya devam etmen lazım tabi bu benim şahsi görüşüm.

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
« Yanıtla #2 : 29 Mayıs 2020, 01:27:26 »
hap kırıcı al internetten onunla kesebilirsin yada eczaneden iste.
eşit kesemesende dert etme düşük dozu bile etki eder.
akşam geç saatlerde alınması gerekir ama bence saati çok önemli değil.
başlamadan önce bir dht testi yaptır bunun için ürolojiye gitmen daha doğru olur .dahiliye yada cildiye aslında fark etmiyor ,kan tahlilinede direkt başvurabilirsin doktor ile muhatap olmak istemiyorsan.
libidon çok düşerse ilacı kes yalnız bunun için bir iki ay kullanmaya devam etmen lazım tabi bu benim şahsi görüşüm.
Hap kırıcı var fotoda da gözüküyor ya hocam ben 5 e bolenler nasıl beceriyor diye sormuştum fakat uğraşamam onla 4 e bölmek en mantıklısı gibi , dht testi hiç yaptırmadım saç dökülmesi için gittiğimde de istemedi doktor kan testi yaptırdım daha öncede kapsamlı heyet raporu için tüm poliklinklere gözükmüştüm herşey normaldi  serbest t3 ve t4 değerlerim biraz farklı çıkmıştı 15 gün sonra tekrar ölçüklerinde değerler normaldi doktor ilk ölçüm hatalıydı muhtemelen demişti testeron seviyen gayet iyi sağlıklı seviyelerde deyip onaylamıştı onun dışında testesteron ile bir test yaptırmadım yani. Zaten AGA'nın sebebi dht miktarının fazlalığı değil bizim saç foliküllerimizin dht ye karşı mukavemet gösterememesi diye okumuştum ben bilimsel makalede bu testin bir önemi kalmaz ki o halde
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 29 Mayıs 2020, 02:33:27 »
Gusulün sağlam olsun ..

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 29 Mayıs 2020, 05:38:10 »
Üroloji dışında endokrinoloji polikliniği de gitmeni tavsiye ederim.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 29 Mayıs 2020, 09:31:50 »
Üroloji dışında endokrinoloji polikliniği de gitmeni tavsiye ederim.
+100
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

Facebook Twitter Instagram