Gönderen Konu: Saç Ekimi Öncesi Planlama  (Okunma sayısı 1518 defa)

Cobb

• Jr. Member
  • **
Saç Ekimi Öncesi Planlama
« : 27 Mayıs 2020, 12:17:31 »
Haftaya Serkan Aygın’a muayeneye gideceğim. İlk iletişime geçtiğimde ön bölgeye 3600 greft düşünülmüştü. Fakat ben git gide daha fazla seyrekleştiğini ve orta kısma ve arkaya da ekilmesinin faydalı olacağını düşünüyorum. Tabii yüzyüze görüşüldüğünde daha net bir plan yapılabilir. Farklı 2 yerde ışıklı ışıksız çekilmiş fotoğrafları ekliyorum. Ekim planlamasıyla alakalı tavsiyelerinizi bekliyorum. Yaş 23 bu arada.

Cobb

• Jr. Member
  • **
Ynt: Saç Ekimi Öncesi Planlama
« Yanıtla #1 : 27 Mayıs 2020, 12:20:31 »
Haftaya Serkan Aygın’a muayeneye gideceğim. İlk iletişime geçtiğimde ön bölgeye 3600 greft düşünülmüştü. Fakat ben git gide daha fazla seyrekleştiğini ve orta kısma ve arkaya da ekilmesinin faydalı olacağını düşünüyorum. Tabii yüzyüze görüşüldüğünde daha net bir plan yapılabilir. Farklı 2 yerde ışıklı ışıksız çekilmiş fotoğrafları ekliyorum. Ekim planlamasıyla alakalı tavsiyelerinizi bekliyorum.

alltheother

• Hero Member
  • Selam olsun bütün keldaşlara:)
« Yanıtla #2 : 27 Mayıs 2020, 12:23:03 »
Hocam ön ve orta bolgeye ekim + doktor kontrolunde finansterid sizin işinizi gorecektir. Verteks bolgesinde sac var ama cansız duruyor. Serkan hoca sizin icin en saglikli olani tavsiye edecektir.

Cobb

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 27 Mayıs 2020, 12:24:35 »
Hocam ön ve orta bolgeye ekim + doktor kontrolunde finansterid sizin işinizi gorecektir. Verteks bolgesinde sac var ama cansız duruyor. Serkan hoca sizin icin en saglikli olani tavsiye edecektir.

Yanıtınız için teşekkür ederim. Finastreid yan etkileri dolayısıyla tercih edilebilir görünmüyor fakat daha önceden Xpecia kullanmış ve sonuç almıştım. Süreç sonrası Xpecia kullanabilirim.

alltheother

• Hero Member
  • Selam olsun bütün keldaşlara:)
« Yanıtla #4 : 27 Mayıs 2020, 12:43:28 »
Gerçi 23 yaşındaymissiniz o kismi atlamisim kusura bakmayin. O yaşta olsaydim bende kullanmazdim. Xpecia size fayda sağladıysa kesinlikle ona devam edin.
Süreçle ilgili gelismeleri paylasirsaniz sevinirim.

denixex

• Full Member
« Yanıtla #5 : 27 Mayıs 2020, 12:55:40 »
Gerçi 23 yaşındaymissiniz o kismi atlamisim kusura bakmayin. O yaşta olsaydim bende kullanmazdim. Xpecia size fayda sağladıysa kesinlikle ona devam edin.
Süreçle ilgili gelismeleri paylasirsaniz sevinirim.

hocam xpecia da yan etkileri oluyor diyorlar forumlarda her ne kadar besin takviyesi olarak satılsada

baldLion

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 27 Mayıs 2020, 15:05:35 »
1 yıl ara ile iki seansta ektir dostum yoksa verteksi kapatmak zor olur.

Cobb

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 27 Mayıs 2020, 23:56:17 »
1 yıl ara ile iki seansta ektir dostum yoksa verteksi kapatmak zor olur.

Üstat orta bölgede belli oranda saç var. Ön bölge zaten ekilecek de, vertekse az da olsa ekilmesinde fayda olur mu? Ön kapandıktan sonra verteks tamamen ve ortada da açılma olur muhtemelen. En azından tekrar ekilene kadar toppikle birlikte kapatılır.

lincoln

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 28 Mayıs 2020, 00:03:11 »
vertexe hiç girmeden; mütavazi ve iddia olmayan bir ön çizgi ile planlama öneririm.

bir de dönör resmi atar mısınız?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 28 Mayıs 2020, 00:22:31 »
önden ortaya kadar bır ekım tepe ekımı ısteme zaten ekmeyecektır

donör kuvvetlı degıl sanırım
Global Moderator

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 28 Mayıs 2020, 01:14:17 »
İki sene daha dayanabilirsen
Sonra ekimi yapsan daha sağlıklı olur.
Kafaya da çok taktiysan 2.500 greft ön ve biraz ortaya yeterli olur
Bir kaç sene sonra acilmalara göre ikinci ekim yaparsin

Cobb

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 28 Mayıs 2020, 17:16:34 »
Ön bölge neredeyse tamamen açıldığı için öncelikle önü kapatmakta fayda var. Tepeye de biraz ekilirse iyi olur. Donör bu şekilde.

Cobb

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 28 Mayıs 2020, 17:58:33 »
önden ortaya kadar bır ekım tepe ekımı ısteme zaten ekmeyecektır

donör kuvvetlı degıl sanırım

Önden ortaya kadar kaç greft önerirsiniz hocam?

lincoln

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 29 Mayıs 2020, 14:07:41 »
dostum greft senin veya benim önerime; hatta ekim merkezinin ön görüsüne bağlı bir durum değil. 'portakalı soymadan içinden ne çıkacak bilemezsin'' :))

operasyon esnasında dönore zarar vermeden alabilecek kadar kök alınır. size önerim sakal destekli ekim yapan yerlere yönelmeniz. en az yüzde 25 kara girersiniz.

gbdante

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 29 Mayıs 2020, 14:19:47 »
Yaşın 23 ise kesinlikle daha fazla greft düşünme. İleride ikinci hatta üçüncü bir ekim için lazım olacak o greftler. Şimdilik sadece ihtiyacın kadar ektir, daha fazlasını düşünme dostum. Donör bölgen pek kuvvetli değil. Onu da hesaba katarsak doktorun önerdiği greft sayısı bence yeterli.

Facebook Twitter Instagram