Gönderen Konu: Saç ekimi için uygun muyum, sonuç alabilir miyim  (Okunma sayısı 2598 defa)

kelmimar

• Yeni üye
  • *
Herkese merhaba,
uzun zamandır forumu takip ediyorum Ekim düşüncesi kafamda netleşmeye başladı fakat sonuç alabilir miyim o konuda bilgim yok.
25 yaşıma girdim, mimarım. Dökülme hikayesine gelirsek yaklaşık 5 yıldır saç dökülmesi yaşıyorum bu 5 yılın ortalarında agresif şekilde dökülme oldu ve son 1 yıldır dökülme durdu diyebilirim. Anne ve baba kardeş çocukları, baba kel, 30dan sonra dökülmeye başlamış fakat şuan da benden daha çok saçı var diyebilirim, benim dökülme daha erken ve hızlı oldu. Fonksiyonel ataksi hastasıyım, hastalık nüksettiği zaman dökülmeye başladı, şuanda sulinex xr 225 mg ve beloc zog 25 mg kullanıyorum. Bu 5 yıl içinde sağlık ve psikolojik olarak çok zor zamanlar geçirdim, üniversite öğrencisiydim aynı zamanda ve bölümümün maddi manevi stres yükü fazlaydı. Vel hasıl geçici bi dökülme olduğunu düşünmüyorum giden gitti artık önümüzdeki seçenekleri gözden geçiriyoruz, saç açıklığım fazla, saç tellerim pek güçlü değil, ekim önerir misiniz, kimi önerirsiniz, ailem Ankara da, kendim Kırıkkale deyim dolayısıyla ilk tercihim Ankara da ekim yapan yerler olacaktır, fakat zor bir ekim olduğunun farkındayım gerekirse İstanbul a da gidebilirim, sitede gerçekten çok bilgili insanlar var düşüncelerinizi merak ediyorum,

KaNeM

• Full Member
Ynt: Saç ekimi için uygun muyum, sonuç alabilir miyim
« Yanıtla #1 : 26 Mayıs 2020, 22:45:57 »
Senin için 2 seans gözüküyor ilk seansta ön ve orta bölgeye ekim yapılır 1 sene sonra felan tepe bölgeye. Galiba bu dökülme olayları hep üniversitede başlıyor :) benimde yaş 26 benimde universitede dökülmeye başladı. Olan saçları ve arkada taraftaki donör bölgeyi güçlendirmen lazım. Tabi bunun için kullanabileceğin ilaçların yan etkilerini kesinlikle araştır bunun için bir doktara gözük derim.

kelmimar

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 26 Mayıs 2020, 22:51:05 »
Senin için 2 seans gözüküyor ilk seansta ön ve orta bölgeye ekim yapılır 1 sene sonra felan tepe bölgeye. Galiba bu dökülme olayları hep üniversitede başlıyor :) benimde yaş 26 benimde universitede dökülmeye başladı. Olan saçları ve arkada taraftaki donör bölgeyi güçlendirmen lazım. Tabi bunun için kullanabileceğin ilaçların yan etkilerini kesinlikle araştır bunun için bir doktara gözük derim.

Yorum için teşekkür ederim, çözüm olacaksa 2 seansa da razıyım ama bunun için donör yeterli olur mu emin değilim, çeşitli kişilerle telefonla görüştüğüm de 2 seansı kurtaracak kadar saç olduğunu söylemişlerdi, şöyle bir durum var ben bu yıl 1.ekimi yaptırdım diyelim şansımız da yaver gitmiş olsun, 2. Ekimi de yaptırmış olayım o da memnun etsin donör bölgeyi kullandık durum daha sonra bozulup dökülme olursa telafi şansı kalmayacak, bu durumda beklemek mi mantıklı yoksa biyerden başlamak mı?
İlk dökülme olduğu zaman doktorlara gitmiştim çeşitli yağlar, bitkisel vitamin, şampuan vs. Kullandım fakat bi sonuç alamadım açıkcası

Dreamer

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 26 Mayıs 2020, 22:55:39 »
dostum hastalığın için büyük geçmiş olsun allah şifa versin.

şimdi hastalığından ziyade hormon testi yaptırmanı öneririm ekim için kan falan alıyorlar fakat pek güvenme th4 değerlerinde sanki bir yükseklik söz konusu olduğunu sezer gibiyim bir test yaptır eğer yüksekse ekimden önce onu dengede tutmanı öneririm bu saçı zayıflatır ve döker bilinen adıyla troid

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 26 Mayıs 2020, 22:59:42 »
Donör bu ekimi kurtarırmı analiz şart mimar kardeşim.En güzeli bir ekim merkezinden yardım al,kafan net olur,rahatsızlığın için de bilgi alman tavsiyedir.😉
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

kelmimar

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 26 Mayıs 2020, 23:25:00 »
dostum hastalığın için büyük geçmiş olsun allah şifa versin.

şimdi hastalığından ziyade hormon testi yaptırmanı öneririm ekim için kan falan alıyorlar fakat pek güvenme th4 değerlerinde sanki bir yükseklik söz konusu olduğunu sezer gibiyim bir test yaptır eğer yüksekse ekimden önce onu dengede tutmanı öneririm bu saçı zayıflatır ve döker bilinen adıyla troid

Sağolasın teşekkür ederim, hormon testi illaki yapmıştırlar hastaneyle baya bi haşırneşirim çünkü o değeri bulup inceliyim,

kelmimar

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 26 Mayıs 2020, 23:27:49 »
Donör bu ekimi kurtarırmı analiz şart mimar kardeşim.En güzeli bir ekim merkezinden yardım al,kafan net olur,rahatsızlığın için de bilgi alman tavsiyedir.😉

Yorum için teşekkür ederim hocam, Ankara'da ŞAHİN çelik le görüştüğümde yeterli olacağını, hastalığın engel olmadığını söyledi geçtiğimiz yıl, 2 seans dedi, erbakan tipi dökülme fazla bi beklentin olmasın, biraz güçlendirmeye çalış dedi

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 26 Mayıs 2020, 23:28:18 »

Yorum için teşekkür ederim hocam, Ankara'da ŞAHİN çelik le görüştüğümde yeterli olacağını, hastalığın engel olmadığını söyledi geçtiğimiz yıl, 2 seans dedi, erbakan tipi dökülme fazla bi beklentin olmasın, biraz güçlendirmeye çalış dedi
Tamamdır ozaman
One life,live it...

Takviye

İlave

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

kelmimar

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 26 Mayıs 2020, 23:31:20 »
Tamamdır ozaman

Benim dökülme tipinde ekim yapan önerebileceğin var mı? Serkan aygın, serdar gökrem, ŞAHİN çelik, bütçeyi zorlayabilirsem Koray Erdoğan şuanda kafamdaki isimler bunlar

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 26 Mayıs 2020, 23:32:27 »
Burs düşünürsen benim ekimimi yapan klinik olabilir.Ama Ankara doğru adres.
One life,live it...

Takviye

İlave

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

kelmimar

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 26 Mayıs 2020, 23:35:08 »
Burs düşünürsen benim ekimimi yapan klinik olabilir.Ama Ankara doğru adres.

Benim durumum da aslında çok fazla alternatif yok, o yüzden iyi sonuç alabileceğim bi başka ile de gidebilirim ektirdiğin yerde bu tarz Ekim gördün mü? Sonucu nasıldı, forumda örneği var mı

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 26 Mayıs 2020, 23:36:40 »
Forumda tek numune benim 🤣🤣Ama ekim sıkıntısı yok düzgün örnekleri var. Şahin Hoca ekerim dediyse eker,başarılı ekimci.
One life,live it...

Takviye

İlave

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

kelmimar

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 26 Mayıs 2020, 23:39:05 »
Forumda tek numune benim 🤣🤣Ama ekim sıkıntısı yok düzgün örnekleri var. Şahin Hoca ekerim dediyse eker,başarılı ekimci.

Şahin hoca biraz da moralimi bozdu o gün için daha umutlu gitmiştim ama bakalım olmadı tekrar görüşmeye gideceğim

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #13 : 27 Mayıs 2020, 14:32:39 »
Saç ekiminde beklenti çok önemli. Kel görüntüden kurtulmak istiyorum, kafam da saçım olsun diyorsanız başarılı 2 ekimle mutlu olacağınızı düşünüyorum. Ama yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla ekim işinde bilinçlisiniz. Kaygılarınızın olması da çok normal, zaten saç ekimi geniş açıklıklarda bir nevi kumar. Ama başarılı sonuçları olan arkadaşları görünce hepimiz çok mutlu oluyoruz. Umarım şansta sizden yana olur. Şahin Bey de forumda benzer açıklığınız olan kişilerde başarılı sonuçlar elde edebiliyor. Dönor yeterli diyorsa bu sizin için olumlu bir gelişme diyebilirim.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

baldLion

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 27 Mayıs 2020, 14:51:22 »
ön ve orta hatta kadar beklentin olsun ama verteksten çok bir şey bekleme dostum.
asla istediğin gibi olmaz bunu anlaman için ektirenlerin örneklerine bol bol bak ,dünyanın en iyi ekimciside olsa malesef istediğin sonucu çok zor elde edersin.

Facebook Twitter Instagram