Gönderen Konu: Asmed sac ekimi  (Okunma sayısı 4112 defa)

tunc100

• Yeni üye
  • *
Asmed sac ekimi
« : 22 Mayıs 2020, 09:06:44 »
Merhaba arkadaslar,

bu forum ve üyeleri sayesinde sac ekimi hakkinda temel bilgi edindim.
Bunun icin size minnet ve tesekkür borcluyum.
Daha yeni üye oldum foruma. Asmedde sac ekimi yaptirmak istiyorum.

Koray Erdogan ve Asmed ekibi arasinda secme imkani var.
Anladigim kadariyla Koray hoca kanallari aciyor.
Asmed ekibinde Dilek hanim var. Kendisi hakkinda forumda olumlu yorumlar okudum.
Donörden alimi cok güzel yapiyormus.

Size bu konular hakkinda danismak istiyorum:

1) Asmed ekibini degilde Koray hocayi secersem, Dilek hanim yinede bende kök alimi yapar mi yada öyle bir sansim yok mu?
2) Donörden alim icin tecrübeli personel secme imkani var mi?
3) Herhangi bir personel donörden alim yaparsa sizce riskli degil mi? Yeterince tecrübeli mi Asmed de calisanlar?

Sahsen Dilek hanim donörden alim yapabilirse süper olur.
Yanlis anlamayin ama forumda bazi paylasimlarda donörden kötü alimlari görünce bu tür sorular aklima takiliyor ister istemez.
Görüsleriniz ve yorumlariniz icin tesekkür ediyorum.

Ekim sürecini paylasmayi düsünüyorum.

Kel123

• Hero Member
Ynt: Asmed sac ekimi
« Yanıtla #1 : 22 Mayıs 2020, 11:50:52 »
Nokta atışı konulara değinilmiş. Bende kampanya dönemi olduğu için asmedi düşünüyorum ama bu sorular kafamı kurcalıyor.
1-günde 8 hasta aldıkları ve teknisyen ekibinin rus ruleti olduğu söyleniyor, son zamanlardaki olumsuz sonuçları buna bağlıyorlar. ekibi kendimiz seçebiliyor muyuz?
2-dilek hanım alp hocanın ekibinde mi? Koray hocanın operasyonlarına giriyor mu?
Sanırım detaylıca bütün forumları araştıranların kafasını bu sorular kurcalamıştır eminim ve insan bunlara cevap bulamadan indirimli bile olsa kararını veremiyor

geronimo

• Full Member
« Yanıtla #2 : 22 Mayıs 2020, 15:23:34 »
Gunde 8 hastami aliyorlarmis secme sansi olsa bile hangi ekibin iyi oldugunu nasil bilecegiz ?

geronimo

• Full Member
« Yanıtla #3 : 23 Mayıs 2020, 14:40:01 »
Konu hakkinda bilgisi olan kimse yokmu biraz aydinlatsaniz keske asmeddeki ekipler nasil illaki daha iyi olan vardir bu konuda oneri verebilen olursa harika olur

Tam zamanı

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 23 Mayıs 2020, 16:53:26 »
Foruma yeni üye oldum. İki üç senedir takip ediyorum forumu. Bende asmed de ekim yaptırmayı bekliyorum. Gönül rahatlığıyla ekim yaptırabileceğimiz Bir yer olduğundan şüphem yok. Ancak Bi süredir asmed de neden ekimlerde gerileme olduğu konuşuluyor
Merhaba arkadaslar,

bu forum ve üyeleri sayesinde sac ekimi hakkinda temel bilgi edindim.
Bunun icin size minnet ve tesekkür borcluyum.
Daha yeni üye oldum foruma. Asmedde sac ekimi yaptirmak istiyorum.

Koray Erdogan ve Asmed ekibi arasinda secme imkani var.
Anladigim kadariyla Koray hoca kanallari aciyor.
Asmed ekibinde Dilek hanim var. Kendisi hakkinda forumda olumlu yorumlar okudum.
Donörden alimi cok güzel yapiyormus.

Size bu konular hakkinda danismak istiyorum:

1) Asmed ekibini degilde Koray hocayi secersem, Dilek hanim yinede bende kök alimi yapar mi yada öyle bir sansim yok mu?
2) Donörden alim icin tecrübeli personel secme imkani var mi?
3) Herhangi bir personel donörden alim yaparsa sizce riskli degil mi? Yeterince tecrübeli mi Asmed de calisanlar?

Sahsen Dilek hanim donörden alim yapabilirse süper olur.
Yanlis anlamayin ama forumda bazi paylasimlarda donörden kötü alimlari görünce bu tür sorular aklima takiliyor ister istemez.
Görüsleriniz ve yorumlariniz icin tesekkür ediyorum.

Ekim sürecini paylasmayi düsünüyorum.
[/font][/size][/color] anlayamıyorum. Bu ekiplerin yenilenmesi işi ne zamandır devam etmekte. Bu ister istemez bizde biraz da olsa stres oluşturuyor. Asmed de ekim yaptırmış olan hintel veya başka tecrübeli arkadaşların asmed de ekim sürecini bekleyen arkadaşlar için söyleyecekleri çok önemli.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 23 Mayıs 2020, 17:15:20 »
Asmed de alım  yapan ve  greft yerleştiren yeni bir ekip yok senelerdir en azından ben ekim yaptırdığım zamandan bu yana.
Greft toplama greft ayırma mikroskopla bakma sayma gibi işlemleri yapan hemşireler de değişmeler olmuştur ama onlarda 1 sene eğtim görmeden operasyona katılamıyor bu gibi işleri yapsalarda.

Alım yapan kişiler belli bunlar değişmez.
Sadece manuel alım üzerine eğitilmiş kişiler
Ki zaten manuel alım yetenek ve büyük tecrübe gerektirir hissederek alım.

Global Moderator

Tam zamanı

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 23 Mayıs 2020, 17:24:07 »
Sağol hintel benim için çok netlik kazandı. Diğer arkadaşlarında aklında ki soru işaretleri bence giderilmiştir. Çünkü herkes asmed de saç alımı ve ekimi yapan ekiplerinde değiştiğini düşünmeye başlamıştı gibi.
Asmed de alım  yapan ve  greft yerleştiren yeni bir ekip yok senelerdir en azından ben ekim yaptırdığım zamandan bu yana.
Greft toplama greft ayırma mikroskopla bakma sayma gibi işlemleri yapan hemşireler de değişmeler olmuştur ama onlarda 1 sene eğtim görmeden operasyona katılamıyor bu gibi işleri yapsalarda.

geronimo

• Full Member
« Yanıtla #7 : 23 Mayıs 2020, 17:39:00 »

Tesekkurler bilgilendirme icin

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 23 Mayıs 2020, 17:47:59 »

Değişme olmadı siz de bu bilgiyi teyid etmek için sorarsınız gidince içiniz rahat olur Sizler için hayırlısını dilerim.
Global Moderator

Tam zamanı

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 23 Mayıs 2020, 18:10:51 »
Değişme olmadı siz de bu bilgiyi teyid etmek için sorarsınız gidince içiniz rahat olur Sizler için hayırlısını dilerim.
hintel senin alım ve ekim işlemlerini kim yaptı hatırlıyormusun peki. Ekime odaklanınca koray hoca dışındakileri belki unutmuşsundur ama.

togo

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 24 Mayıs 2020, 00:09:19 »
Arkadas güzel bir konu acmis. Bende Asmed de sac ekimi düsünüyorum ve kafa arkadasin belirttigi sorular hep takiliyor.
@ Hintell: Bilgilendirme icin tesekkür ederim. Asmedde ekim yaptirmak isteyenler bir nebze rahatlismis oldun.
Forumda Dilek ve Vildan hanim isimlerini okudum yani alim yapan kisiler. Anladigim kadariyla Dilek hanim artik ASMED ekibine dahil. Koray hocanin ekibinde alimi kim yapiyor bunu bende merak ediyorum. Ben Asmed güveniyorum su ana kadar forumda donör alaninda zarar verilmis bir ekime hic denk gelmedim. Hakkimizida hayirlisi insallah.

Roobie

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 24 Mayıs 2020, 11:14:43 »
Bende Asmed de yaptırcam ekim gün aldım. Koray hoca ya yaptırcam kim alıyor dönor dan greftleri günde kaç kişi ekim yaptırıyor. Birisi 8 kişi demiş şok oldum. Birisi bilgilendirirse sevinirim.

omerfaruk

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 24 Mayıs 2020, 11:24:49 »
Ben de gün aldım ama son zamanlardaki başarısızlıklar beni çok düşündürmeye başladı. Forumda bile ortalamaları o kadar düşmüş ki. Araştırınca inanamadım. Umarım bir dönem için olmuştur. Yoksa meşhur instagram ünlüsü ekimlerden bi farkı kalmayacak.

orhankzlknn

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 24 Mayıs 2020, 11:54:36 »
bende gun aldım ancak gunde 8 ekım konusunu bılmıyordum bılgı edınırsek ıyı olur karavana iş olmasın tabıkı

besyo89

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 24 Mayıs 2020, 13:04:23 »
Şimdi bende gün aldığım için kafam karıştı Koray hocadan almıştım randevu.koray Erdoğan ekimin neresinde sadece alınacak greftimi belirliyor:🤔

Facebook Twitter Instagram