Gönderen Konu: Ekilen saç yillar sonra kesin dökülür mü  (Okunma sayısı 4317 defa)

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Ekilen saç yillar sonra kesin dökülür mü
« Yanıtla #15 : 19 Mayıs 2020, 01:46:28 »
bence herkeste dökülecek diye birşey yok , 2012 de ektirmiş olan muhabir var starda hala daha iyi saçları ama benim gibi dökülende var ..  artık bünye meselesimi yoksa dht hormonumu bilmiyorum ama 5-6 yılda yine seyrek saçlı kalanlar var.. ektirdiği gibi kalıpta dökülmesi olmayanlarda var yani..

bir önceki mesajdaki arkadaşta benle aynı yıllarda ektirmiş ve resimlerinde 2013-2019  1. ekimden sonra 6 senede seyrek kalmış konusu burada: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8810.105

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #16 : 19 Mayıs 2020, 12:11:44 »
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=13993.0  bu konuda aynı 2012 de ekilmiş. şuanda durum dökülmüş.

gbdante

• Sr. Member
« Yanıtla #17 : 19 Mayıs 2020, 13:02:43 »
bence herkeste dökülecek diye birşey yok , 2012 de ektirmiş olan muhabir var starda hala daha iyi saçları ama benim gibi dökülende var ..  artık bünye meselesimi yoksa dht hormonumu bilmiyorum ama 5-6 yılda yine seyrek saçlı kalanlar var.. ektirdiği gibi kalıpta dökülmesi olmayanlarda var yani..

bir önceki mesajdaki arkadaşta benle aynı yıllarda ektirmiş ve resimlerinde 2013-2019  1. ekimden sonra 6 senede seyrek kalmış konusu burada: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8810.105

Evet o benim :) Ekilen saç dökülmez fikri 2013 yılında kesin gibiydi. Sektör yeni yeni canlandığı için aksini iddia eden bir örnek yoktu o zamanlar. Ben de istediğim görüntüye ulaştığım an, bu düşünceye de güvenerek finasteridi bırakmıştım. Yaş 23 idi, demek ki agresif dökülme devam etmiş. Finasteride 2019’da tekrar başladım ve artık bırakmaya niyetim yok.

Küçük de bir anı paylaşayım. Belki yeni ektireceklere bir yol göstermiş olurum. 2013 yılındaki ilk ekimim için doktor arıyordum. Tahmin edersiniz ki bu kadar güzel bir forum o zamanlar yoktu, Hintell yoktu (: kaynak yoktu, ektiren insan sayısı azdı. İlk görüştüğüm isim Resul Yaman’dı. Bana 4000 greftten fazla bir sayı söylemişti. O zamanki saçıma 4000 greft fazla geldi, tutmazsa ya da ileride ekim gerekirse ne yaparım diye düşündüm, ortamı da çok beğenmedim yaptırmadım. Sonra İlhan Serdaroğlu ile görüşmeye gittim, ücret olarak daha yüksekti ama sonuçta şakaya gelmeyen bir iş bu. 2700 greftlik bir ekim olacağını söyledi. Konuşmalarını, ortamı beğendim, referansları da iyiydi. Oraya ektirdim.

Geriye dönüp baktığımda eğer Resul Yaman’a 4000 greft ektirseydim belki ikinci bir ekimi yaptırma şansım bile olmayacaktı. Demek istediğim, 6000-7000 hatta 10.000 greftlik ekimler görüyorum, tercih meselesi tabi ama kendinize bunu yapmayın arkadaşlar. İleriye dönük düşünün.

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 19 Mayıs 2020, 13:28:56 »
Evet o benim :) Ekilen saç dökülmez fikri 2013 yılında kesin gibiydi. Sektör yeni yeni canlandığı için aksini iddia eden bir örnek yoktu o zamanlar. Ben de istediğim görüntüye ulaştığım an, bu düşünceye de güvenerek finasteridi bırakmıştım. Yaş 23 idi, demek ki agresif dökülme devam etmiş. Finasteride 2019’da tekrar başladım ve artık bırakmaya niyetim yok.

Küçük de bir anı paylaşayım. Belki yeni ektireceklere bir yol göstermiş olurum. 2013 yılındaki ilk ekimim için doktor arıyordum. Tahmin edersiniz ki bu kadar güzel bir forum o zamanlar yoktu, Hintell yoktu (: kaynak yoktu, ektiren insan sayısı azdı. İlk görüştüğüm isim Resul Yaman’dı. Bana 4000 greftten fazla bir sayı söylemişti. O zamanki saçıma 4000 greft fazla geldi, tutmazsa ya da ileride ekim gerekirse ne yaparım diye düşündüm, ortamı da çok beğenmedim yaptırmadım. Sonra İlhan Serdaroğlu ile görüşmeye gittim, ücret olarak daha yüksekti ama sonuçta şakaya gelmeyen bir iş bu. 2700 greftlik bir ekim olacağını söyledi. Konuşmalarını, ortamı beğendim, referansları da iyiydi. Oraya ektirdim.

Geriye dönüp baktığımda eğer Resul Yaman’a 4000 greft ektirseydim belki ikinci bir ekimi yaptırma şansım bile olmayacaktı. Demek istediğim, 6000-7000 hatta 10.000 greftlik ekimler görüyorum, tercih meselesi tabi ama kendinize bunu yapmayın arkadaşlar. İleriye dönük düşünün.

hocam bende 2012 de ektirdim ve 2017 de seyrek saçlı kaldım. 2. ekimi aramaya başladım sonra.. seninle aynı durumdayım. bazı insanlar ekilen saç dökülmez diyor ama saç ektirmedikleri için bilmiyorlar, doktorlar dökülmez diyor adam para kazanacak hiç dökülür dermi, ballandıra ballandıra anlatıyorlr işte şöyle böyle iyi müşteri kapmak için yüzde 90 ticarethane ülkemizde durum..  ben ektirdiğimde 29 yaşındaydım hani erkende değildi yaş olarak.

Mct

• Full Member
« Yanıtla #19 : 19 Mayıs 2020, 14:20:25 »

Hocam o muhabir kim cidden merak ettim. Bide varsa ekim saçları dökülmemiş bi örnek varsa atar mısınız inanilmaz moral olur 😂
- Her sabah 1 tatlı kaşığı keçiboynuzu özü
- Her sabah aç karnına bir bardak limonlu yeşilçay
- Kahvaltıdan sonra Voonka D Vitamini (1000)
- haftanın 5 günü, günde 1 mg proscar/finasterid (11:30'da)
- 3 günde bir dutasterid 0,5 mg kapsül (11:30'da)
-  Her Akşam yemeğinden sonra magnezyum (250 mg)

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #20 : 19 Mayıs 2020, 15:39:55 »
Hocam o muhabir kim cidden merak ettim. Bide varsa ekim saçları dökülmemiş bi örnek varsa atar mısınız inanilmaz moral olur 😂

osman terkan çıkıyor devamlı sokak muhabiri. 2010 mu 2011 mi öyle bir tarihte ektirdi, o zamanlar ben ekim merkezi araştırıyordum mesaj attım sosyal medyadan saçlarınız güzel olmuş nereye ektirdiniz diye.. ama adamın ön bölgede sorun vardı ve saç telleri kalın telli biraz.

Dekolte_KAFA

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #21 : 20 Mayıs 2020, 12:57:19 »
Dökülmemeye kodlanmış yerden ekildiği için dökülmez diyoğlağ 👴

Mct

• Full Member
« Yanıtla #22 : 20 Mayıs 2020, 17:09:54 »
Benim kardeşimin bi öğretmeni vardı adam 35 yaşında. 10 yıl öncesinde ön bölge ekimi yaptırmış ve saçları halen aynıymış dediğine göre. Kardeşimle doyaloglari çok iyi olduğundan kardeşime söylemişti sorduğunda. Bilemedim neye göre değişiyor
- Her sabah 1 tatlı kaşığı keçiboynuzu özü
- Her sabah aç karnına bir bardak limonlu yeşilçay
- Kahvaltıdan sonra Voonka D Vitamini (1000)
- haftanın 5 günü, günde 1 mg proscar/finasterid (11:30'da)
- 3 günde bir dutasterid 0,5 mg kapsül (11:30'da)
-  Her Akşam yemeğinden sonra magnezyum (250 mg)

Facebook Twitter Instagram