Gönderen Konu: proscar+xpecia kullanımı fotoğraflı  (Okunma sayısı 20504 defa)

Ziptikci

• Sr. Member
Ynt: proscar+xpecia kullanımı fotoğraflı
« Yanıtla #75 : 24 Temmuz 2020, 13:01:57 »
Şu görselde görüleceği gibi, dermaroller iğnesi deriye girdikten sonra, dönerek ilerlediği için, deriden çıkacağı noktaya gelene kadar, bir nevi minik yırtılma yspmakta. Dermastamp veya dermapende dik açıyla girip çıkacağı için ekstra hasar vermemekte.

Bazı kullanıcılarda, dermaroller daha iyi çalıştığını iddia etmekte. Aka genel kanı yukarıda belirttiğim gibi sanırım.
Daha fazla yırtılma daha çok etki değil mi?
Dermaroller acayip can acıtıyor

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #76 : 24 Temmuz 2020, 13:33:31 »
Deriye çapraz girip çıkıyo faydadan çok zararı oluyo bu sefer. İnsülin iğneside ölüm gibi olur tek tek kim uğraşacak. Al dermastampı dalgana bak kanka en sağlıklısı.
Bence o kadar acı vermiyor baya ince bir iğnesi var.Dermaroller saçları koparabiliyor ve deriye hasarı çok oluyor tamamen kel olan bölgelerde kullanımı olabilir ama diğer saçlı bölgede kullanımını önermem
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #77 : 24 Temmuz 2020, 13:57:29 »
Bence o kadar acı vermiyor baya ince bir iğnesi var.Dermaroller saçları koparabiliyor ve deriye hasarı çok oluyor tamamen kel olan bölgelerde kullanımı olabilir ama diğer saçlı bölgede kullanımını önermem
Önlerdeki saç diplerine kullanıyorum. Bir de şakaklara. Yeni bir tane daha aldım diğerini alali 6 ay oldu ondan acıtıyor olabilir :)

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #78 : 24 Temmuz 2020, 14:25:23 »
Önlerdeki saç diplerine kullanıyorum. Bir de şakaklara. Yeni bir tane daha aldım diğerini alali 6 ay oldu ondan acıtıyor olabilir :)
Oralar olabilir lakin bu fotoları paylaşan arkadaşımızin vertex kisminda açıklık var ve saçta var saçın yolunmasina yol açar.İnsulin ignelemesi diğer ignelemelerden daha çok etki ediyor hem iğnesi mikro hemde verdiği tahribat yaradan ziyade kucuk kanlanmalara yol açıyor zaten ignelemedeki amacımız da budur.Kucuk tahribatlar ve kanlanma

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #79 : 24 Temmuz 2020, 15:04:18 »
Daha fazla yırtılma daha çok etki değil mi?
Dermaroller acayip can acıtıyor

Evet, dermaroller beni de mahvediyor. Dermaroller için şu söyleniyor, olması gerekenden fazla yara oluşturuyor diyorlar.

Ben hem insülin iğnesi ile hem dermaroller hem dermastamp ile denemeler yaptım. Üçü  arasında ciddi bi fark görmedim açıkcası kendi adıma.

Önümüzdeki dönemde çok sert insülin iğnesi ile uygulama yapmayı planlıyorum. Haftada 1.

Ben şeker ölçüm cihazı iğnesi lanset in 4 tanesini birbirine bantlıyorum. Aynı hizada olacak şekilde. Daha fazla da olabilir belki. Bu şekilde tutması ve pıt pıt iğnelemek de daha basit oluyor. Bi değerlendirebilirsiniz.

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #80 : 24 Temmuz 2020, 15:24:02 »
Evet, dermaroller beni de mahvediyor. Dermaroller için şu söyleniyor, olması gerekenden fazla yara oluşturuyor diyorlar.

Ben hem insülin iğnesi ile hem dermaroller hem dermastamp ile denemeler yaptım. Üçü  arasında ciddi bi fark görmedim açıkcası kendi adıma.

Önümüzdeki dönemde çok sert insülin iğnesi ile uygulama yapmayı planlıyorum. Haftada 1.

Ben şeker ölçüm cihazı iğnesi lanset in 4 tanesini birbirine bantlıyorum. Aynı hizada olacak şekilde. Daha fazla da olabilir belki. Bu şekilde tutması ve pıt pıt iğnelemek de daha basit oluyor. Bi değerlendirebilirsiniz.
Teşekkürler

kral12

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #81 : 24 Temmuz 2020, 20:39:07 »
arkadaşlar bu son diğer güncellememi 1 ay sonra yapacağım.

saçlarımın 2 gün yıkanmadan oluşan görüntü tepeden çektim.

- yağlanmam hiç yok gibi.
- kasık ağrım, içimde karamsarlık duygusu gibi, libido azalması vs yan etkilerin hepsi geçti. normal ilaç kullanmadan önceki gibiyim şuan.

ilerisi ne getirir bilemiyorum.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #82 : 24 Temmuz 2020, 21:02:21 »

- kasık ağrım, içimde karamsarlık duygusu gibi, libido azalması vs yan etkilerin hepsi geçti. normal ilaç kullanmadan önceki gibiyim şuan.

Finas muhteşem çalışmış

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #83 : 24 Temmuz 2020, 22:28:35 »

Şakaları da atar mısın ?

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #84 : 24 Temmuz 2020, 23:53:52 »
Finas muhteşem çalışmış

Bu arkadaş ile kendimi kıyasladığımda, şunu farkediyorum.
Dökülmenin üzerinden geçen süre de çok önemli anladığım kadarıyla. Benim vertex 2-3 yıldır minyatürize olmuş şekilde,çıplak alan yok denebilir, fakat çok seyrek ve ince teller dolu, finas bunları sağlam toparlar, gözle rahat farkedilir gelişim olur diye düşünüyordum/ umuyordum.
3,5 ay oldu henüz belki erken biliyorum ama tünelin sonunda ışık gözükmeyecekmiş gibi geliyor. Hayırlısı bakalım. (Yoksa finas karamsarlığı mı bu la?  ;D )

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #85 : 25 Temmuz 2020, 00:06:59 »
Bu arkadaş ile kendimi kıyasladığımda, şunu farkediyorum.
Dökülmenin üzerinden geçen süre de çok önemli anladığım kadarıyla. Benim vertex 2-3 yıldır minyatürize olmuş şekilde,çıplak alan yok denebilir, fakat çok seyrek ve ince teller dolu, finas bunları sağlam toparlar, gözle rahat farkedilir gelişim olur diye düşünüyordum/ umuyordum.
3,5 ay oldu henüz belki erken biliyorum ama tünelin sonunda ışık gözükmeyecekmiş gibi geliyor. Hayırlısı bakalım. (Yoksa finas karamsarlığı mı bu la?  ;D )
Kesinlikle dökülme geçmişi çok önemli bu noktada ben erken müdahaleyle kendimi bir nevi kurtardım diyebilirim.Seyreklesmeden finas topikal etkenlerle saçımı büyük ölçüde koruyorum.Tabi ön bölgelerde eski güç ve yoğunluk yok ama koruyorum.Sana tavsiye edeceğim tedavi prosedürünü uygula lauri.Vertexi ignele biotin+magnezyum o bölgeye sur ignelemeden 2 3 dk kadar sonra 3 ay sonra buraya yaz durumu

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #86 : 25 Temmuz 2020, 01:40:08 »
Kesinlikle dökülme geçmişi çok önemli bu noktada ben erken müdahaleyle kendimi bir nevi kurtardım diyebilirim.Seyreklesmeden finas topikal etkenlerle saçımı büyük ölçüde koruyorum.Tabi ön bölgelerde eski güç ve yoğunluk yok ama koruyorum.Sana tavsiye edeceğim tedavi prosedürünü uygula lauri.Vertexi ignele biotin+magnezyum o bölgeye sur ignelemeden 2 3 dk kadar sonra 3 ay sonra buraya yaz durumu

İğneleme yapıyorum da, sonrasında minox veya başka birşey kullanmamaya çalışıyordum en az 12 saat.

Biotin ve magnezyum sür derken, nasıl yani? Losyon hazırlayarak mı? Tarifi biraz daha açabilir misin?

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #87 : 25 Temmuz 2020, 02:09:54 »
İğneleme yapıyorum da, sonrasında minox veya başka birşey kullanmamaya çalışıyordum en az 12 saat.

Biotin ve magnezyum sür derken, nasıl yani? Losyon hazırlayarak mı? Tarifi biraz daha açabilir misin?
Magnezyum yağı var ona Solgar toz zaten kapsulden çıkar içine dök az kolonya az gliserin koy çok koyma dozunda köy çünkü losyonlarin etkinliğini azaltan alkol oluyor saçı tahrip ediyor.İgneleme sonrası bir dene magnezyum yağında cozunurse şayet gerek kalmayabilir alkole gliserine

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #88 : 25 Temmuz 2020, 03:48:48 »
Magnezyum yağı var ona Solgar toz zaten kapsulden çıkar içine dök az kolonya az gliserin koy çok koyma dozunda köy çünkü losyonlarin etkinliğini azaltan alkol oluyor saçı tahrip ediyor.İgneleme sonrası bir dene magnezyum yağında cozunurse şayet gerek kalmayabilir alkole gliserine

Bunu denedin mi? Veya okuduğun bildiğin bir araştırma konu fln var mı? Ben rastlamamıştım hiç ama dikkatimi çektin.

Lakin saç derim çok hassas, iğneleme sonrası birkaç sefer sürdüğüm losyonlar, alerjiye yüzlerce sivilceye sebep olmuştu. O yüzden temkinli yaklaşıyorum yanlış anlama.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #89 : 25 Temmuz 2020, 10:50:20 »
Bunu denedin mi? Veya okuduğun bildiğin bir araştırma konu fln var mı? Ben rastlamamıştım hiç ama dikkatimi çektin.

Lakin saç derim çok hassas, iğneleme sonrası birkaç sefer sürdüğüm losyonlar, alerjiye yüzlerce sivilceye sebep olmuştu. O yüzden temkinli yaklaşıyorum yanlış anlama.
Magnezyum yağı inflomasyonu önlüyor biotinse saç köklerini kalinlastiriyor saçım genel olarak iyi bir dönem bende kullandım ama genel kullandım vertexin zaten halihazırda açık bir dene bence ppg olmadığı için alerji yapacağını sanmıyorum.

Facebook Twitter Instagram