Gönderen Konu: Yaş 26 Tüm düşüncelerinizi bekliyorum.  (Okunma sayısı 2729 defa)

bymemin

• Yeni üye
  • *
Ynt: Yaş 26 Tüm düşüncelerinizi bekliyorum.
« Yanıtla #16 : 23 Mayıs 2020, 13:43:01 »
sakal desteği olmadan ekim başarısı zor gibi hocam.
sakal ekimi yapan yerleri özellikle araştırmanızı tavsiye ederim.

Bende öyle düşünüyorum hocam donör bölge 1-2 yıl öncesine kadar bu kadar zayıf görünmüyordu ama şimdi durum bu

bymemin

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #17 : 07 Haziran 2020, 21:16:51 »
Arkadaşlar son bir durum güncellemesi yapmak istedim. Bulunduğum şehirde (Hatay) bir merkezle görüştüm 4000 grefte kadar ekim çıkar ama yakın muayene sonrası tam sayı verebilirim denildi. Fakat benim aklıma yatmayan sanki saçlarımdan bu kadar greft çıkmaz gibi. Şuan atacağım fotoğraflar saçımı tamamen sıfıra vurduktan 18 gün sonra geldiği durum sizde tecrübenize göre yorumlarsanız çok sevinirim.

kellerabi

• Full Member
« Yanıtla #18 : 07 Haziran 2020, 22:14:01 »
Bu fotograflarda biz tek bir anı görüyoruz. Işık ve o andaki saçın yönü vs yanlış anlamamıza neden olabilir. Fakat gördüğüm kadarıyla yorumlayayım;

Kulak üstü bölümlerde saç çok sık değil. Ense ise iyi. Alım yapılabilecek alan dar. Sakal çok güçlü görünmedi bana. Çene altını ise yanaklara göre güçlü gibi görüyorum. Zaten alım yapılan yer burası önemli olan da o. Fakat çene altı sakalı biraz daha uzun görünüyor yanıltıcı olabilir tabi. Sonuç olarak donör 10 üzerinden 3,5.

Açık alan ise çok geniş. Verteksi kapatmaya çalışmayın en azından ilk ekimde. Ön taraftaki mevcut saçlarınızın iki parmak arkasına gelecek yere kadar önden arkaya bir ekim planlayın. Bence sakal olmayan bir alternatif düşünmeyin. 1000'e yakın sakal grefti alınabilir diye düşünüyorum. 4000 greft ideal bir rakam ön taraf için. Sonrasında donör izin verirse ikinci bir ekim planlayıp ön taraftaki seyrek alanlar + verteks için ne kadar greft çıkarsa öyle bir sonuç almaya çalışın derim.

Bu saç ekimi işinde beklenti çok önemli. Yüksek bir beklentiniz yoksa bu işe girin. Bu işin sonunda muhtemelen saçlı değil seyrek saçlı biri olacaksınız. Ayrıca ön tarafları saçlı sonra bir anda verteksi boş olan bir saç yapısı moralinizi bozabilir buna da hazır olmak lazım.

Tamamen yardımcı olmak istediğimden bu detayda yazdım. Kötü bir saç ekimi hiç yaptırmamaktan daha kötü olabiliyor. Zor bir örneksiniz. Aman diyeyim dikkatli karar verin.

bymemin

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #19 : 07 Haziran 2020, 22:33:22 »
Bu fotograflarda biz tek bir anı görüyoruz. Işık ve o andaki saçın yönü vs yanlış anlamamıza neden olabilir. Fakat gördüğüm kadarıyla yorumlayayım;

Kulak üstü bölümlerde saç çok sık değil. Ense ise iyi. Alım yapılabilecek alan dar. Sakal çok güçlü görünmedi bana. Çene altını ise yanaklara göre güçlü gibi görüyorum. Zaten alım yapılan yer burası önemli olan da o. Fakat çene altı sakalı biraz daha uzun görünüyor yanıltıcı olabilir tabi. Sonuç olarak donör 10 üzerinden 3,5.

Açık alan ise çok geniş. Verteksi kapatmaya çalışmayın en azından ilk ekimde. Ön taraftaki mevcut saçlarınızın iki parmak arkasına gelecek yere kadar önden arkaya bir ekim planlayın. Bence sakal olmayan bir alternatif düşünmeyin. 1000'e yakın sakal grefti alınabilir diye düşünüyorum. 4000 greft ideal bir rakam ön taraf için. Sonrasında donör izin verirse ikinci bir ekim planlayıp ön taraftaki seyrek alanlar + verteks için ne kadar greft çıkarsa öyle bir sonuç almaya çalışın derim.

Bu saç ekimi işinde beklenti çok önemli. Yüksek bir beklentiniz yoksa bu işe girin. Bu işin sonunda muhtemelen saçlı değil seyrek saçlı biri olacaksınız. Ayrıca ön tarafları saçlı sonra bir anda verteksi boş olan bir saç yapısı moralinizi bozabilir buna da hazır olmak lazım.

Tamamen yardımcı olmak istediğimden bu detayda yazdım. Kötü bir saç ekimi hiç yaptırmamaktan daha kötü olabiliyor. Zor bir örneksiniz. Aman diyeyim dikkatli karar verin.

Benim için çok önemli bir yorumdu öncelikle teşekkür ederim ayrıntılı yorumunuz için.

Görüştüğüm kişi 4000 greft sadece arka ve yanlardan alınacak şekilde hesap yaptı sakalı hiç katmadı. Benimde şüpheye düşmemi sağlayan şey bu yanlar güçsüz gözüküyor sadece arkadan bu kadar greft çıkmaz gibi.

4000 greft çıkarsa dediğiniz gibi iki parmak geriye bir ekim çok mantıklı duruyor. Benim için en ideal senaryo 4000 ilk ekim ön taraf sonrasında sakal destekli çıktığı kadar verteksi kapatmak için ikinci ekim. Fakat tam kapatma sağlanamaz ikinci ekim olsa bile. Çok ortadayım para harcayıp zahmete girip güzel bir sonuç alamadıktan sonra iyice demoralize olmaktan korkuyorum. Yaşımın 26 olduğunu göz önüne alınca sanki yavaşlamış olsa bile dökülmem 30-35e kadar devam eder. Bütün bu etkenler beni kara kara düşündürüyor desem yeridir.

KaNeM

• Full Member
« Yanıtla #20 : 08 Haziran 2020, 10:19:08 »
Ah be dostum ne çektik 26 yaşında ama Allah başka dert vermesin inşallah kellerabi güzel bi analiz yapmış banada mantıklı geldi.

alltheother

• Hero Member
  • Selam olsun bütün keldaşlara:)
« Yanıtla #21 : 08 Haziran 2020, 16:22:10 »

Benim için çok önemli bir yorumdu öncelikle teşekkür ederim ayrıntılı yorumunuz için.

Görüştüğüm kişi 4000 greft sadece arka ve yanlardan alınacak şekilde hesap yaptı sakalı hiç katmadı. Benimde şüpheye düşmemi sağlayan şey bu yanlar güçsüz gözüküyor sadece arkadan bu kadar greft çıkmaz gibi.

4000 greft çıkarsa dediğiniz gibi iki parmak geriye bir ekim çok mantıklı duruyor. Benim için en ideal senaryo 4000 ilk ekim ön taraf sonrasında sakal destekli çıktığı kadar verteksi kapatmak için ikinci ekim. Fakat tam kapatma sağlanamaz ikinci ekim olsa bile. Çok ortadayım para harcayıp zahmete girip güzel bir sonuç alamadıktan sonra iyice demoralize olmaktan korkuyorum. Yaşımın 26 olduğunu göz önüne alınca sanki yavaşlamış olsa bile dökülmem 30-35e kadar devam eder. Bütün bu etkenler beni kara kara düşündürüyor desem yeridir.

Hocam millet ne der diye dusunmezseniz gidin protez saç yaptırın. Bakimini ogrenirseniz mutlu eder sizi fazlasiyla. Alternetif bir fikir olmasi açısından soyluyorum. Nitekim yas 26 olunca bence ya ektir yada proteze gec.

bymemin

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #22 : 08 Haziran 2020, 18:44:02 »
Ah be dostum ne çektik 26 yaşında ama Allah başka dert vermesin inşallah kellerabi güzel bi analiz yapmış banada mantıklı geldi.

Haklısın insan 20li yaşlarında belkide en dinamik olduğu zamanları saçsız geçiriyor çok kötü bir durum kimseye vermesin. Ben bir kaç gündür 7-8 farklı merkezle (isim yapmış Arenamed, medeks gibi firmalar dahil)görüştüm herkes 4000 greft çıkacağını bunun maksimum sayı olduğunu söyledi. Eğer ikinci bir ekim düşünürsem donör çok saçma bir hal alıcak. Donörün hemen üstünden dökülme devam ettiğini bildiğimden bu riske giremedim.

İlk 4000 greftlik ekim ön bölgeden başlayıp tepe kısma kadar ekim yapılabilir diyorlar her firma aynı şeyi söyledi ne yazık ki tepe bölgede açıklığınız kalacak oraya sakaldan ekim olsa bile yüksek yüzdeli bir kapanma sağlanmaz açıklığı kapatacak kadar sakal grefti çıkmaz dediler. Ben vazgeçtim gibi şimdilik öyle duruyor.

davud123

• Sr. Member
« Yanıtla #23 : 08 Haziran 2020, 19:03:16 »
 acıklık cook ekilse bile seyrek olucak donör cok kötü durabilir yaş daha erken nerden baksan elde kalıyor ben size dazlak olmanızı salık veriyorum

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #24 : 09 Haziran 2020, 00:05:15 »
Burun kemerli değilse yapıştır 1 ya da 0 numarayı yanlara geç dostum.

kenanmed

• Full Member
« Yanıtla #25 : 09 Haziran 2020, 00:19:56 »
Brom 4000 net çıkar donörden , maddi durumunu bilmiyorum , beklentini bilmiyorum ,  çok flash olmadan düzgün bir görünüme kavuşmak ise bence  bu düzgün bir ekimle gayet elde edilebilir. Donör bölgesi ne kadar kuvvetli olursa olsun 2 seansa bölünmemiş ekimler biraz şansı zorlamaya giriyor zaten. Benim kuvvetli bir donörüm var çoğuna göre ama ben de önce ön tarafı garantilemeden tüm açıklığı kapatmaya yanaşmadım çünkü ön kısım olmadan cidden olmuyor yani ilk ekim tutmazsa da oraya bi fixation lazım.

Özetle senin yerinde olsam maddi durumum iyiyse ne olacak ulen diyip yaptırırdım , simülasyon falan filan gibi şeylerle vertex de bi şekilde halledilebilir . Ama cidden hiiç uğraşa girmeyip arkayı ve yanları da kazıtınca insan çok çok iyi hissediyor nerden biliyon ulen diyeceksin ekim sabahı kazıtınca odadaki herkesle beraber ulen aslında iyiymiş niye böyle yapmadım diye kendime sormadım değil :D

bymemin

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #26 : 09 Haziran 2020, 00:26:13 »
Burun kemerli değilse yapıştır 1 ya da 0 numarayı yanlara geç dostum.

Saçtan yana şansımız yok Allahtan burun düzgün zaten saçımı kazıtıyordum belli aralıklarla yılbaşından beri artık bir ömür :)

bymemin

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #27 : 09 Haziran 2020, 00:30:47 »
Brom 4000 net çıkar donörden , maddi durumunu bilmiyorum , beklentini bilmiyorum ,  çok flash olmadan düzgün bir görünüme kavuşmak ise bence  bu düzgün bir ekimle gayet elde edilebilir. Donör bölgesi ne kadar kuvvetli olursa olsun 2 seansa bölünmemiş ekimler biraz şansı zorlamaya giriyor zaten. Benim kuvvetli bir donörüm var çoğuna göre ama ben de önce ön tarafı garantilemeden tüm açıklığı kapatmaya yanaşmadım çünkü ön kısım olmadan cidden olmuyor yani ilk ekim tutmazsa da oraya bi fixation lazım.

Özetle senin yerinde olsam maddi durumum iyiyse ne olacak ulen diyip yaptırırdım , simülasyon falan filan gibi şeylerle vertex de bi şekilde halledilebilir . Ama cidden hiiç uğraşa girmeyip arkayı ve yanları da kazıtınca insan çok çok iyi hissediyor nerden biliyon ulen diyeceksin ekim sabahı kazıtınca odadaki herkesle beraber ulen aslında iyiymiş niye böyle yapmadım diye kendime sormadım değil :D

Brom bugünle birlikte belki 10 farklı merkezle görüştüm daha fotolardan bakınca bile donör bölgeden 4000 çıkar ön bölgelerde sıklık elde edersin ama verteks için açıklık kapanmaz diyorlar. Bu merkezler arasında isim yapmış yerlerde var. Maddiyat olarak Allaha şükür sıkıntım yoktu 4000-8000 tl arasında fiyatlar çıktı farklı farklı merkezlerde ama canımı sıkan parayı verip bütün bu sıkıntıları çekip hala verteks bölgesinde açıklığı kapatamayacak oluşum. Bakalım araştırmalara devam ama olmayacak gibi :)

kenanmed

• Full Member
« Yanıtla #28 : 09 Haziran 2020, 00:33:59 »
brom sıkma canını Allah başka dert vermesin burnun da düzgünmüş büyük bir avantaj ki bence çoğu kişi saçı sıfıra vurup burun ameliyatı olsa çok çok daha iyi bir hamle bile olabilir yani :D

teyfo33

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #29 : 09 Haziran 2020, 14:02:50 »
senın kadar olmasada bende kellik yani ekim aşamasındayım gercekten bu yaşta bu sekılde dolanmak ozguven pskolojiyi alt ust edıyor gencecık yaslarımızda protez kullan dıyecem goze hos gelıyor ama bır suru arkadas sıkıntılardan kullanılacak bır sey olmadıgından bahsedıyor  sana tavsıyem kardesım bır yer bul ama beklentıyı yuksek tutmamak sartıyla onden ve ortaya dogru sıkı  bır ekım yaptır sakal destegı ıle bırlıkte en azından on profınden hos bır goruntu alma sansın tum kafayı ekelım vs gıbı yerlerden uzak dur bu sac  kapanmaz zaten donor bolgende yetersız oncelıgın on ve orta bolge olsun vertexdıde  unut kardesım ınsallah guzel gunler gorururz.
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15231.0

Takviyeler ;
Finasterid 1/4
 aksam xpecia
coraspin
d3 vitamini

Facebook Twitter Instagram