Gönderen Konu: Yaş 23 ama saçlar 53  (Okunma sayısı 1924 defa)

kenanmed

• Full Member
Yaş 23 ama saçlar 53
« : 12 Mayıs 2020, 23:47:03 »
Merhaba herkese iyi akşamlar diliyorum.

Öncelikle böyle bir platformu düşünüp açan yönetime teşekkürlerimi sunuyorum , sonuçta saç dökülmesi özellikle Türkiyede genel popülasyonu ilgilendiren bir kozmetik problem.

Kendimden bahsedecek olursam 23 yaşındayım , intörn doktorum (bu da bir etken tabi :D) aynı zamanda milli bir geçmişi olan yüzücüyüm hali hazırda da fitnessda 3 4 yıllık bir geçmişim var , baya hareketi seven biriyim :)

Sosyal yönü ağır basan bir kardeşinizim yani tıpçı olduğumuz için inek falan gibi anlaşılmak istemem hem çalışıp hem de eğlenmesini bilenlerdenim :D , tabi bu sebeple saç benim için her birey gibi büyük bir öneme haiz.

Benim ailemde amcalarım dayılarım babam dahil olmak üzere bir iki kişi dışında tamamı keldir . Benim de dökülmem ilk olarak üniversiteye hazırlandığım son senede başlamıştı o yıl farketmiştim.

Saç kalitem her zaman en üst düzeyde olmuştur , yani şuanki görüntü ne kadar kötüyse zamanında o kadar mükemmeldi. Dalgası o kadar iriydi ve teller o kadar güçlüydü ki italyan stilini sonuna kadar yaşıyordum :D

5 6 yıl önce bir sene lazer tedavisi artı minoxidil kullandım , sonra bıraktım o ara güvendiğim ( ozamanlar artık güvenmiyorum :D) bir tanıdık vasıtasıyla avusturalyadan geldiği söylenen bir saç losyonu kullandım o ara minoxu bıraktım . Bir etki göremedim hatta minoxu bırakınca saçlar şakaklardan ilk defa açıldı , sonraki yıllarda minoxa bir kez daha başlamışken dermarol tarzı bir teknikle saç çoğalttığını söyleyen yine tanıdık vasıtasıyla bir kliniğe gittim o ara etkisini görmem için minoxu bırakmamı tavsiye ettiler minoxu bırakınca yine ileri gitmeyi umarken geri gittim (bu geçen senelerde oldu ) . Yine bir hayalkırıklığı olunca minoxa tekrar başladım ve 1,5 senedir kullanıyorum .(+xpecia tablet de kullanıyorum günde bir kere olmak üzere)

Saçımın şuanki hali bu , açıkçası en düzensiz uzun ve cansız haliyle atmak istedim , duş alıp tarayınca hafif dökülmüş izlenimi veriyor ama kullanabiliyorum , kısaltınca çok daha iyi oluyor.

Fotoğrafdaki görüntüye açıkçası ekim olabilir mi olamaz mı bilemediğim için size de danışmak istedim , ayrıca hikayemi de paylaşmak istedim :) Çünkü biliyorum ki bu saç dökülmesini ancak yaşayan bilir. Güzel bir yüze sahip olsanız da saç büyük bir avantaj sağlıyor insana bu gerçek yadsınamaz :)

Herkese iyi akşamlar diliyorum tekrardan , ayrıca Allahtan bu platfromdaki herkese sabır sükunet ve mutlu bir yaşam vermesini temenni ediyorum , çok kafaya da takmayalım :D

baldsetfree

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Yaş 23 ama saçlar 53
« Yanıtla #1 : 13 Mayıs 2020, 00:00:27 »
saç dökülmeniz anlaşılan çok erken yaşta başlamış o yüzden finasterid kurtarırdı bu saçları demek hem geçmişte hemde şu an için mümkün görünmüyor zaten doktor olduğunuz için siz bizden daha iyi bilirsiniz bu mevzuları.
saç ekimi için çokta kötü bir aday sayılmazsınız hatta saçlarınız dalgalı olduğu için kapatıcılık anlamında saç ekimi sonucu için avantajlı bir durumunuz var .
dalgalı saçın dezavantajı sanırım saç çıkışı anlamında daha fazla risk barındırıyor diye biliyorum böyle bir görüş var ama tam emin değilim.en azından arap müşterisi bol olan yerler başarısız olunan vakaları için dalgalı saçı bahane ettiklerini daha önce duymuştum ,ne derece doğru tabi bilemiyorum.
sizin açıklığınız için sanırım 5 bin ve üstü rakamlar gerekecek gibi görünüyor yalnız iki ayrı seansta yani arada en az 10 ay falan olacak şekilde ekim yaptırmanız daha sağlıklı olur şahsi fikrim.
burda önemli olan doğru saç ekimi merkezine karar vermek ,bu kararı verdikten sonra dalgalı saçınızın kapatıcılık anlamında vereceği avantajla bence çok güzel bir sonuç almanız yüksek ihtimal.

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 13 Mayıs 2020, 00:02:38 »
Hocam aramıza hoşgeldin.
-23 yaş bana göre ekim için çok erken ve ben 27 den önce ekime karşıyım.
-Ama bu kafaya ekim olur eğer siz isterseniz.
- Size bir doktor olarak kızdım, minoxil i her defasında kullandığınız için. Nedenini siz daha iyi bilirsiniz.

Abin olarak yinede tavsiyem saçını kısa kesip birkaç sene daha idare etmen, ekim ve dökülme haritan netleşene kadar.

Tüm sıkıntınız saçınız olsun, Allah başka sıkıntı vermesin. Sizleri seviyoruz özelliklede böylesi sıkıntılı dönemlerde daha da değeriniz anlaşılıyor. Sizlere ihtiyacımız her zaman var.

Kendiniz için en sağlıklı kararı vereceğinizden şüphem yok. Hayırlısı olsun. Hayırlı geceler.

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 13 Mayıs 2020, 00:51:36 »
İtalyan stilini yaşadığınıza inanıyorum çünkü dökülmeyen taraflarınız gerçekten çok gür duruyor.
Malesef norwood 5-6 arası bir yerdesiniz.Ense gür iyi bir eküm bu kafayı kurtarır

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 13 Mayıs 2020, 01:13:12 »
Finansterid bu saçları büyük bir ihtimalle toparlar

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 13 Mayıs 2020, 02:18:40 »
Minoxil ise yaramadimi sizde ? 1 buçuk sene kullanmissiniz sabah akşam mi kullanıyorsun günde tek sefer mi ? Bazı kişilerde minoxda finasda ise yaramıyor maalesef.

kenanmed

• Full Member
« Yanıtla #6 : 13 Mayıs 2020, 13:05:47 »
saç dökülmeniz anlaşılan çok erken yaşta başlamış o yüzden finasterid kurtarırdı bu saçları demek hem geçmişte hemde şu an için mümkün görünmüyor zaten doktor olduğunuz için siz bizden daha iyi bilirsiniz bu mevzuları.
saç ekimi için çokta kötü bir aday sayılmazsınız hatta saçlarınız dalgalı olduğu için kapatıcılık anlamında saç ekimi sonucu için avantajlı bir durumunuz var .
dalgalı saçın dezavantajı sanırım saç çıkışı anlamında daha fazla risk barındırıyor diye biliyorum böyle bir görüş var ama tam emin değilim.en azından arap müşterisi bol olan yerler başarısız olunan vakaları için dalgalı saçı bahane ettiklerini daha önce duymuştum ,ne derece doğru tabi bilemiyorum.
sizin açıklığınız için sanırım 5 bin ve üstü rakamlar gerekecek gibi görünüyor yalnız iki ayrı seansta yani arada en az 10 ay falan olacak şekilde ekim yaptırmanız daha sağlıklı olur şahsi fikrim
burda önemli olan doğru saç ekimi merkezine karar vermek ,bu kararı verdikten sonra dalgalı saçınızın kapatıcılık anlamında vereceği avantajla bence çok güzel bir sonuç almanız yüksek ihtimal.

Çok teşekkür ederim ilginiz için umarım güzel bir sonuç alırım ileride :) Saç dökülmem ne yazıkki çok erken başladı yoğun stres ve tempodan dolayı da tabi genetik faktörü çok çok etkili.

Hocam aramıza hoşgeldin.
-23 yaş bana göre ekim için çok erken ve ben 27 den önce ekime karşıyım.
-Ama bu kafaya ekim olur eğer siz isterseniz.
- Size bir doktor olarak kızdım, minoxil i her defasında kullandığınız için. Nedenini siz daha iyi bilirsiniz.

Abin olarak yinede tavsiyem saçını kısa kesip birkaç sene daha idare etmen, ekim ve dökülme haritan netleşene kadar.

Tüm sıkıntınız saçınız olsun, Allah başka sıkıntı vermesin. Sizleri seviyoruz özelliklede böylesi sıkıntılı dönemlerde daha da değeriniz anlaşılıyor. Sizlere ihtiyacımız her zaman var.

Kendiniz için en sağlıklı kararı vereceğinizden şüphem yok. Hayırlısı olsun. Hayırlı geceler.

Hocam çok teşekkür ederim onore ettiniz , mesleğimizin gereğini yerine getirmek için gerekli önemi ve gayreti göstermeye her zaman devam :)

Önümdeki birkaç sene de yoğun ve bol çalışmalı geçeceği için birkaç sene daha bekleyebilirim gibi görünüyor bir de gerçekten duş alıp taradıktan sonra bu görüntüden çok uzaklaşıyor :)) Çok teşekkür ederim tekrar bütün iyi dilekleriniz için.

İtalyan stilini yaşadığınıza inanıyorum çünkü dökülmeyen taraflarınız gerçekten çok gür duruyor.
Malesef norwood 5-6 arası bir yerdesiniz.Ense gür iyi bir eküm bu kafayı kurtarır

İtalyanın dibiydik ya gelip gelip ne yapıyosun saçına böyle parlak ve şekil alıyor diyorlardı :D

Finansterid bu saçları büyük bir ihtimalle toparlar

hocam böbrek üstü bezinin o karmaşık bir o kadar da hassas mekanizmasına pek müdahale etmek istemedim açıkçası hele ki bu yaşlarda sisteme dışarıdan müdahaleyi en azından ben kişisel olarak pek doğru bulmuyorum , topikal yaklaşımlar biraz daha tolere edilebilir geliyor.

Minoxil ise yaramadimi sizde ? 1 buçuk sene kullanmissiniz sabah akşam mi kullanıyorsun günde tek sefer mi ? Bazı kişilerde minoxda finasda ise yaramıyor maalesef.

Hocam minoxu kullandığım dönemler çok değişken etkilerle karşılaşıyorum . Senelik ortalama 7 8 ayı daha koyu ve gür saçlarım oluyor ama 3 ay civarı da bir dökülme ve cansızlık evresi oluyor . Şuan da pek canlı olmayan bir evredeyim.

minoxidil gerçekten çok garip bir ilaç etkileri de insandan insana değişir hiç bir şeyine şaşırmam gerçekten . İçine dutasteride koy 7 8 tane diyenler olmuştu ama pek üstüne düşmedim.

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 13 Mayıs 2020, 14:59:12 »
Aynen hocam kisiden kişiden değişir etkileri her ilaç da böyledir zaten benim yaşadığım en ilginç olay 6-7 sene önce seyrek taraflarım oluşmuştu ozamanlar kullandım ve boş olan yerler yani seyrek olan yerler diyim kapandı 1.5 sene felan kullanmıştım kapandı oralar hiç bir şey bilmezdim ozamanlar saçlarım çok iyi oldu aniden bıraktım ve ilginçtir ki buzamana kadar o seyrelen taraflarım açılmadı ama ben tabi kullanmasaydimda cikacagi varmış diyorum : ) hocam bu arada  sende kalp ritim bozukluğu vs yan etkiler oldumu bir arkadaş konu acmisda bir haftada böyle birsey yaşadığını söylemiş sende böyle birsey oldumu ilk defa  bu forumda gördüm bir iki kişi sen daha iyi bilirsin bu konuda düşüncen nedir. Ayrıca forumda 3 yıldır minoxil kullanan bir arkadaş böyle bir şey yasamamasina rağmen test yaotirmak için gitmiş sanırım kaardiyoloji uzman  bir doktora gittiğini  sonuçlarda hiç bir sorun çıkmadığını doktor kafa derisinden alınan minoxilin kalbe olumsuz etki etmesinin mümkün olmicagini söylemiş .Ayrıca  finastrid konusunda senin yasindakilerde keşke böyle düşünse  çünkü forumda direk finasterid kullan diyen  kişiler var ve araştırmadan kullananlar çok kişi maalesef.

ao35

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 13 Mayıs 2020, 15:59:46 »
Ben de 23 yaşındayım saç durumum da seninkiyle hemen hemen aynıydı. Ben ektirdim, 1 buçuk ay oldu. Ektirirkenki düşüncem de gençliğimin en güzel yıllarında olmayan saçı 30'umdan sonra neyleyim'' idi. Madem ektiricem şimdi ektiriyim de gençlik fotoğraflarım güzel olsun dedim. Belki doğru belki yanlış yaptım ama benim fikrim buydu. Sana önerim çok iyi araştırıp kendini ispatlamış butik bir yerde ektirmen. Büyük çapta olan, fabrikasyon ekim yapan, internet reklamı bol olan yerlerden uzak durman. Satış danışmanıyla değil de ekimini yapacak kişiyle bizzat görüşmen konuşman olacaktır. Buna izin vermeyen yerden zaten uzak dur. Ne zaman ektiririm konusu da senin hayattan ne istediğine bağlı. Bol şans.
Clinicexpert 4500 greft 29 mart 2020
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=13359.0

Biotin+Xpecia

kenanmed

• Full Member
« Yanıtla #9 : 13 Mayıs 2020, 18:45:49 »
Aynen hocam kisiden kişiden değişir etkileri her ilaç da böyledir zaten benim yaşadığım en ilginç olay 6-7 sene önce seyrek taraflarım oluşmuştu ozamanlar kullandım ve boş olan yerler yani seyrek olan yerler diyim kapandı 1.5 sene felan kullanmıştım kapandı oralar hiç bir şey bilmezdim ozamanlar saçlarım çok iyi oldu aniden bıraktım ve ilginçtir ki buzamana kadar o seyrelen taraflarım açılmadı ama ben tabi kullanmasaydimda cikacagi varmış diyorum : ) hocam bu arada  sende kalp ritim bozukluğu vs yan etkiler oldumu bir arkadaş konu acmisda bir haftada böyle birsey yaşadığını söylemiş sende böyle birsey oldumu ilk defa  bu forumda gördüm bir iki kişi sen daha iyi bilirsin bu konuda düşüncen nedir. Ayrıca forumda 3 yıldır minoxil kullanan bir arkadaş böyle bir şey yasamamasina rağmen test yaotirmak için gitmiş sanırım kaardiyoloji uzman  bir doktora gittiğini  sonuçlarda hiç bir sorun çıkmadığını doktor kafa derisinden alınan minoxilin kalbe olumsuz etki etmesinin mümkün olmicagini söylemiş .Ayrıca  finastrid konusunda senin yasindakilerde keşke böyle düşünse  çünkü forumda direk finasterid kullan diyen  kişiler var ve araştırmadan kullananlar çok kişi maalesef.

Ben doğal olmaktan yanayım her zaman gereksiz ilaç kullanmak topikal de olsa vücuda emilimi az da olsa etki edecektir ama minoxidil bu alandaki en masum olan ilaç yine de dikkatli olmakta fayda var .

Ben de 23 yaşındayım saç durumum da seninkiyle hemen hemen aynıydı. Ben ektirdim, 1 buçuk ay oldu. Ektirirkenki düşüncem de gençliğimin en güzel yıllarında olmayan saçı 30'umdan sonra neyleyim'' idi. Madem ektiricem şimdi ektiriyim de gençlik fotoğraflarım güzel olsun dedim. Belki doğru belki yanlış yaptım ama benim fikrim buydu. Sana önerim çok iyi araştırıp kendini ispatlamış butik bir yerde ektirmen. Büyük çapta olan, fabrikasyon ekim yapan, internet reklamı bol olan yerlerden uzak durman. Satış danışmanıyla değil de ekimini yapacak kişiyle bizzat görüşmen konuşman olacaktır. Buna izin vermeyen yerden zaten uzak dur. Ne zaman ektiririm konusu da senin hayattan ne istediğine bağlı. Bol şans.

Haklısın hocam zaten bu yaşlarda kesinlikle öneminin daha fazla olduğunu düşünüyorum , umarım gönlünce gelişir her şey.

EMİNBEY

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 15 Mayıs 2020, 08:41:35 »
Dostum bende 24 yaşında ekim yaptırdım. Donör bölgende saç kalitesi muazzam duruyor bence fazla vakit kaybetmeden, bütçene göre ekim merkezleri ile görüş kararını ver ve ekimini yaptır

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 15 Mayıs 2020, 10:51:14 »
Saç genç yaşta lazım ve 23 yaşında bu şekilde dolaşmak uygun değil bence. İleriyi de düşünerek fazla greft harcamadan bi ekim yapılabilir.

Henzo

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 17 Mayıs 2020, 11:22:03 »
Ense kisimin kalın gür ve çok sağlam duruyor .bu saç ekimle bence mükemmel olur . Ama o kadar uzatma bence

Kel123

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 18 Mayıs 2020, 00:36:43 »
53 olsa iyi. 73 bence. Ektir kardeşim dedeler gibi gezme bu yaşta. Açıklığında uygun bence

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 18 Mayıs 2020, 00:42:00 »
Saçlar dağınık mı kullanıyorsunuz? Vur sıfıra dostum, yaz sitili olsun, minoxil damar genişletici haberin olsun,bi zaman sonra ekim düşün,zaten dökülen dökülmüş😉
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

Facebook Twitter Instagram