Gönderen Konu: Finasterid (propecia) Hk.  (Okunma sayısı 3690 defa)

Torretto

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Finasterid (propecia) Hk.
« : 09 Mayıs 2020, 22:19:02 »
Iyi aksamlar diliyorum arkadaslar. Ben de bu ilaci kullanmayi uzun sure dusunenlerdenim. Konu sac oldugunda her seyi denemekte korkusuz olan ben soz konusu hormonlar olunca isin acikcasi hemen cesaret edemedim. Uzun sure arastirdiktan sonra propecia baslamaya karar verdim ancak her gun değil de hafta da 2 ya da 3 gun olacak sekilde. Yabanci forumlarda da okudugum, arastirdigim kadariyla (ki erken de olsa 4 kullanim sonucu) benim de nacizane gozlemlerimi yazayim istedim. Ilacin yarilanma suresi, vucuttan 24 saatte atilimi gibi konular uzerine konusuldugunu gordum, dogrudur da ancak propecia 24 saatte vucuttan atildiginda, dht seviyesi ertesi gun tavan yapar gibi bir yanilgi oldugunu gordum. Arkadaslar propecia alindiginda dht seviyelerinin birinci gun minimum duzeye indigini (yaklasik %30), ikinci gunden itibaren ise %20-25 oraninda yavas yavas artmaya basladigini cok yerde okudum, konustum ve kendi uzerimde hissettigimde o. Propecia yi aldiginizda dht nin tekrar ertesi gun eski seviyesini gelmedigini, dht nin eski seviyesine gelmesinin bir kac gun belki daha uzun surdugunu bu yuzden 2 3 gunde bir 1 mg almanin mantikli oldugunu dusunuyorum. Benim 4 uncu kullanimim, kendi deneyimi mi yazmak isterim. Ilaci ilk aldigimda yatmaya yakin sol kulagimda cok rahatsiz edici olmasa da bir sizi hissettim, sitede de genel itibariyle yan etkilerinde surekli uyku hali yazilmis ancak ben de tam tersi uykusuzluk yapti normalde de duzenli uyumayan biri oldugum icin ilaca pek baglamadim bunu yan etki olarak kabul edemiyorum suan icin benden kaynakli da olabilir. (Sahuru yaptiktan sonra 4 5 gibi yatip uyuyan ben o gun oglen 12 ye kadar yatakta dondum :). Ancak kulaktaki sizinin propecia dan kaynakli oldugunu net soyleyebilirim, cunku ilaci ilk aldigimda sol kulagimda surekli olmayan cok rahatsiz edici olmasa da ara sira igne sizisina benzer bir sizi hissettim. Bu 1 2 gun icnde gecti ancak ikinci ilaci aldigimda bu kez sag kulagimda ayni siziyi hissettim ama dedigim gibi minimal cok rahatsiz edici bir sey degildi. Bunun disinda bir yan etki yasadigimi soyleyemem simdilik. Burda arkadaslar arasinda gordugum diger bahsedilen yan etki sık tuvalete cikma ile ilgili, bu yan etki degil arkadaslar, bu finasterid maddesinin idrar sokturucu ozelligi olmasindan kaynakli. Idrar sokturucu diger ilaclar gibi finasteridte idrar sokturucu ozellige sahip, aldiginizda sık idrara cikmaniz normal. Bir diger konu ilaci elinize aldiginizda bu kucucuk hap bir sey yapmaz algisi olusmasin daha kucuk ilaclarin daha buyuk sikintilar yasattigini da biliyorum cevremden, bu yuzden boyutuna bakarak etkilerini kucumseme egilimde olmamanizi, doktor kontrolu altinda almanizi tavsiye ederim nacizane. Ancak sunu da ilave etmeden yapamicam, sac ile ilgili bir dunya sey denemis bir kardesiniz olarak soyluorum hicbirinin hicbir ise yaramadigini da teyit edebilirim, gordugum kadariyla propecia yi ayri tutuorum. Bunlari yazma sebebim kendi deneyimimi paylasarak bir nebze olsun fikir vermek ve propecia yi benim gibi hafta da 2 3 gun kullanan arkadaslarim var ise onlarla fikir alisverisinde bulunmak. Propecia yi benim gibi kullanan arkadaslarim var ise konusmak isterim. Iyi forumlar dilerim.

Rulez

• Sr. Member
  • ℬ𝒶𝓀𝓉ı𝓃 𝑜𝓁𝓂𝓊𝓎𝑜𝓇 𝒷𝒶𝓀𝓂𝒶𝓎𝒶𝒸𝒶𝓀𝓈ı𝓃
Ynt: Finasterid (propecia) Hk.
« Yanıtla #1 : 09 Mayıs 2020, 22:43:23 »
1 buçuk aydır finasteride kullanıcısıyım dediğin gibi yorgunluk bendede yaptı

Torretto

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 09 Mayıs 2020, 22:46:22 »
.

Torretto

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 09 Mayıs 2020, 22:47:11 »
1 buçuk aydır finasteride kullanıcısıyım dediğin gibi yorgunluk bendede yaptı

Sen nasıl kullaniosun hocam, her gun gunde 1 mg olacak sekilde mi_? Bende yorgunluk yapmadi hocam kulakta sizi sadece gordugum yan etki o da minimal duzeyde rahatsiz etseydi birakirdim
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2020, 23:42:53 Gönderen: Torretto »

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 12 Mayıs 2020, 14:28:50 »
Sen nasıl kullaniosun hocam, her gun gunde 1 mg olacak sekilde mi_? Bende yorgunluk yapmadi hocam kulakta sizi sadece gordugum yan etki o da minimal duzeyde rahatsiz etseydi birakirdim

DHT orta kulak sıvısını oluşmasını sağlar , DHT baskılama sonucu orta kulak sivisi oluşamaz ağrının sizinin sebebi budur bende de olmuştu ağri ve çınlama hatta hekim hekim gezdim en sonunda finasterid olduğu ortaya çıktı.

Torretto

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 14 Mayıs 2020, 05:24:18 »
DHT orta kulak sıvısını oluşmasını sağlar , DHT baskılama sonucu orta kulak sivisi oluşamaz ağrının sizinin sebebi budur bende de olmuştu ağri ve çınlama hatta hekim hekim gezdim en sonunda finasterid olduğu ortaya çıktı.

Bu konuda sana katiliyorum hocam. Kulak sizisinin sebebinin propecia olduguna eminim. Propecia yi her aldigimda yaklasik 5-6 saat sonra kulagimda bir sizi hissediyorum ama bu cok rahatsiz edici bir sizi olmadi o yuzden birakmadim. Zaten ben haftada 2 gun kullanim ile basladim (p.tesi - pers) simdi haftada 3 gun kullanmaya baslicam (p.tesi - cars - cuma) bir yan etki gormezsem bir sure devam edecegim dusuncem o yonde bakalim. Bunun disinda son birkac gundur gunde en az 3 litre su icmeme ragmen sık idrara cikmam sebebiyle vucudun su ihtiyacinin arttigi dusuncesindeyim, dudaklarim kurumaya basladi 2 3 gundur tabi ramazan sebebiyle gun icin de su icmedigim icin de olabilir ancak propecia kullanimindan once oruclu iken boyle bir sikinti yasamadim. Ramazan sonrasi gun icindeki duruma da bakip guncelleme yaparim tekrar. Sen kullanimi biraktin mi hocam_? Baska yan etkiler de yasamis miydin_? Bu arada gecmis olsun, kulak cinlamasi sorununu cozebildin mi_?
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2020, 05:31:15 Gönderen: Torretto »

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 14 Mayıs 2020, 17:04:08 »
Bu konuda sana katiliyorum hocam. Kulak sizisinin sebebinin propecia olduguna eminim. Propecia yi her aldigimda yaklasik 5-6 saat sonra kulagimda bir sizi hissediyorum ama bu cok rahatsiz edici bir sizi olmadi o yuzden birakmadim. Zaten ben haftada 2 gun kullanim ile basladim (p.tesi - pers) simdi haftada 3 gun kullanmaya baslicam (p.tesi - cars - cuma) bir yan etki gormezsem bir sure devam edecegim dusuncem o yonde bakalim. Bunun disinda son birkac gundur gunde en az 3 litre su icmeme ragmen sık idrara cikmam sebebiyle vucudun su ihtiyacinin arttigi dusuncesindeyim, dudaklarim kurumaya basladi 2 3 gundur tabi ramazan sebebiyle gun icin de su icmedigim icin de olabilir ancak propecia kullanimindan once oruclu iken boyle bir sikinti yasamadim. Ramazan sonrasi gun icindeki duruma da bakip guncelleme yaparim tekrar. Sen kullanimi biraktin mi hocam_? Baska yan etkiler de yasamis miydin_? Bu arada gecmis olsun, kulak cinlamasi sorununu cozebildin mi_?

Ben bıraktım hocam kulak çınlaması sorununu 3 uzman doktor bir prof görüşmesi sonucu çözdüm finasterid bıraktım düzeldi çok şükür .

Unutkanlik
Depresif ruh hali
Sık sık idrara çıkma
İdrarı tam yapamama hissi
Yüksek/düşük libido
Halsizlik uykusuzluk
Spordan sonra eve gelip uyur sabah uyandığımda zımba gibi uyanirdim finasterid kullandıktan sonra ölü gibi uyanıyordum.

2-3 aydır hiç bir ek vitamin olmak üzere bir şey kullanmıyorum hocam iletilerimde zaten var konum bakabilirsiniz boş vaktinizde.

Torretto

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 14 Mayıs 2020, 23:33:28 »

Ben bıraktım hocam kulak çınlaması sorununu 3 uzman doktor bir prof görüşmesi sonucu çözdüm finasterid bıraktım düzeldi çok şükür .

Unutkanlik
Depresif ruh hali
Sık sık idrara çıkma
Yüksek/düşük libido
Halsizlik uykusuzluk
Spordan sonra eve gelip uyur sabah uyandığımda zımba gibi uyanirdim finasterid kullandıktan sonra ölü gibi uyanıyordum.

2-3 aydır hiç bir ek vitamin olmak üzere bir şey kullanmıyorum hocam iletilerimde zaten var konum bakabilirsiniz boş vaktinizde.

Geçmiş olsun hocam göz atacam konunuza. Soz konusu hormonlar olunca kurcalamak ciddi bir mesele, bir sure daha denicem yan etki gormesem de uzun yillar kullanacagimi sanmiyorum bir sure icin belki. Tekrar gecmis olsun.

Keyfedeger

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 07 Ocak 2021, 19:59:36 »

Unutkanlik
Depresif ruh hali
Sık sık idrara çıkma
Yüksek/düşük libido
Halsizlik uykusuzluk

İyi günler , bende de kulak çınlama problemi var acaba diyorum minoxidil den kaynaklı olabilirmi
Not : uzun süredir kullanıyorum.

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #9 : 07 Ocak 2021, 20:17:34 »
İyi günler , bende de kulak çınlama problemi var acaba diyorum minoxidil den kaynaklı olabilirmi
Not : uzun süredir kullanıyorum.
   Evet finasteridtede hafif bir kulak igne batması yasanabilir    antiandrojen ilaclarında boyle bir yanetki zaten  googleda yazıyor DHT COK onemli bir hormon cok baskılamaya gelmez ben yalnız finasterid kullandıgımda yasamıyorum ama yanına ek blocker ekledigimde misal saw palmetto 3 4 saat sonra cınlama keskin bir agrı yasıyorum       cok DHT baskılamamak gerek arkadaslar  dudasterid kullananlar zamanla bunu hissedecekler ben sadece fin kullandıgımda yasamıyorum dht blocklama oranı % 70 lerin uzerine cıktıgında hem testisim agrıyor hemde  kulagım cınlıyor bende farkettim bu arada saw palmettoda bazen  libidomun yuksek oldugu zamanlarda atıyordum fazla abaza oldugum zamanlarda  yalnız saw palmettoyu bıraktıgımdan beri yasamıyorum bunu cıkaracagım sonuc fazla DHT blocklamak vucuda zarar vermeye baslıyor yanetkiler artıyor .
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2021, 20:24:41 Gönderen: ali2132b »
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 07 Ocak 2021, 21:48:26 »
Propecia da 3. aya yaklaşıyorum. İlk başladığım zaman öğle vaktiydi masada oturuyordum içtim hapı abartısız söylüyorum 2 dakika sonra iki kulağım öyle bir çınlama ya başladı ki, bizim yanda inşaat yapılıyor asansör sesi var başta o yüzden herhalde sesden oluyor dedim, sonra başka odaya geçip çınlama devam etti. Acaba ilacın etkisi mi dedim ilk başta aklıma gelmedi çünkü 1 dakika da böyle tepkime olması çok alakasız dı fakat öğrendim ki propecia dan olmuş. 7,8 dakika sonra geçti ara, ara da çınlama yapıyor testis ağrısı yaşamadım benim için şuana kadar tek yan etki kulak çınlaması oldu.İlacı içtikten sonra 1 dakika sonra çınlanması ilacın etkisinin etkili olduğu gördüm bıraksam mı acaba dedim, o gün bugündür devam ediyorum.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 07 Ocak 2021, 21:53:04 »
Propecia da 3. aya yaklaşıyorum. İlk başladığım zaman öğle vaktiydi masada oturuyordum içtim hapı abartısız söylüyorum 2 dakika sonra iki kulağım öyle bir çınlama ya başladı ki, bizim yanda inşaat yapılıyor asansör sesi var başta o yüzden herhalde sesden oluyor dedim, sonra başka odaya geçip çınlama devam etti. Acaba ilacın etkisi mi dedim ilk başta aklıma gelmedi çünkü 1 dakika da böyle tepkime olması çok alakasız dı fakat öğrendim ki propecia dan olmuş. 7,8 dakika sonra geçti ara, ara da çınlama yapıyor testis ağrısı yaşamadım benim için şuana kadar tek yan etki kulak çınlaması oldu.İlacı içtikten sonra 1 dakika sonra çınlanması ilacın etkisinin etkili olduğu gördüm bıraksam mı acaba dedim, o gün bugündür devam ediyorum.

Dostum bu ikaç morfin gibi birşey değil ki içtikten sonra 1dk içinde kulak sızlatsın. Başka birşeyden olmuştur.

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 07 Ocak 2021, 21:59:34 »
Dostum bu ikaç morfin gibi birşey değil ki içtikten sonra 1dk içinde kulak sızlatsın. Başka birşeyden olmuştur.
Dostum bilmiyorum benim bir çok konuda yorumlarımı gördün mü bilmem ama hiç bir şeyi abartmam neyse onu söylerim. Bende senin gibi şaşırdım 1 2 dakika geçmeden şiddetli bir çınlama yaşadım. İlacın yan etkilerine baktığımda kulak çınlaması yazıyor ama bu kadar hızlı bir şekilde tepkimeye girip etki etmesi çok tuhafıma gitmişti. Kendimi tanıyan bir insanım kulağımın şiddetli çınlaması veya normal çınlaması hiç bir zaman olmadı. İlk defa proscar dan sonra oldu. Anti Finasteridçi değilim sadece yaşadığım bir tecrübe kullanmaya da devam ediyorum her gün hiç aksatmadan böyle ilginç bir hadiseydi.

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 07 Ocak 2021, 22:00:28 »
Xpecia kullanmaya başladığımdan beri sağ kulağımda ince tonda çınlama var, Proscar'a geçtim hala aynı. Ekim işleminden öncede sağ kulağımın üzerine yattığımda tıkanıyor, kalktığımda geçiyordu, geçen temizletmeye gittim, doktor çok tıkanmış dedi, temizledi, artık tıkanmıyor ancak çınlama gitmedi.

DHT baskılayıcılar çınlama yapıyormuş, geçicimidir, bırakmalımıyım? Çok rahatsız etmiyor ama çok sessiz ortamda ediyor. Uzun süre  çok sessiz ortamda kalmak da çınlama yapıyormuş, malum evdeyiz, ondan mı acaba?

Dreamer

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 07 Ocak 2021, 22:16:13 »
Yaklaşık 7 aydır propecia kullanıyorum söylenen yan etkilerin hiçbirini yaşamadım bu kişinin bünyesine bağlı ayrıca psikolojik olduğunu düşünüyorum

Facebook Twitter Instagram