Gönderen Konu: Ekilen saçlarda dökülme  (Okunma sayısı 5345 defa)

brandd

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Ekilen saçlarda dökülme
« Yanıtla #45 : 24 Mayıs 2020, 00:57:33 »
24 yaşındayım bir ay sonra ekim yaptırmak istiyorum ekimden sonra da saçlarımı medikal tedavi ile korumak istiyorum hatta 30lu yaşlarımda ikinci ekimede razıyım ama son zamanlarda bu forumda gezerken çok tedirgin oldum  :-[

mevcut saç durumun nasıl bilmiyorum ama bu biraz neyle mutlu olacağınla ilgili 24 30 yaşları arası saçlı dolaşıp sonrasında kel kalmak mı yoksa 30undan sonra ekim yapıp saçlı geçirmek mi tamamen seçim  donör  bölgen iyiyse hem 24ünde em 30ununda da ektirebilirsin forumda 4 kere ektiren bile vardı :)

tuzruhu

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #46 : 24 Mayıs 2020, 02:00:03 »

mevcut saç durumun nasıl bilmiyorum ama bu biraz neyle mutlu olacağınla ilgili 24 30 yaşları arası saçlı dolaşıp sonrasında kel kalmak mı yoksa 30undan sonra ekim yapıp saçlı geçirmek mi tamamen seçim  donör  bölgen iyiyse hem 24ünde em 30ununda da ektirebilirsin forumda 4 kere ektiren bile vardı :)
Foruma konu açmıştım saçlarımla ilgili bir kaç gün önce. Şuanda donör bölgem sağlıklı olan saçlarımda sağlıklı yan bölgelerimde açılmalar var 15 yaşından beri gözüme batmıyordu ama ön tarafta da iki senedir seyrelmeler olup saç şekil almamaya başlayınca çok canımı sıkmaya başladı o yüzden ekim istiyorum .Tabi kimse 20li yaşlarında da 30lu yaşlarında da kel kalmak istemez zor bir tercih olur  :D

tuzruhu

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #47 : 24 Mayıs 2020, 02:01:20 »
Tedirgin olma dostum, şayet dökülme sürecin bitmediyse ekilen değil kendi saçların dökülebilir, genetikte sorun yoksa dökülme olmaz
Ektirdikten sonra var olan saçlarımda dökülme olabileceği bilincindeyim ama ekilen saçlarda dökülür filan diye okuyunca tedirgin oldum bayağı teşekkür ederim yanıtınız için  :)

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #48 : 24 Mayıs 2020, 02:04:58 »
Ektirdikten sonra var olan saçlarımda dökülme olabileceği bilincindeyim ama ekilen saçlarda dökülür filan diye okuyunca tedirgin oldum bayağı teşekkür ederim yanıtınız için  :)
😉👍
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

brandd

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #49 : 24 Mayıs 2020, 02:42:08 »
Foruma konu açmıştım saçlarımla ilgili bir kaç gün önce. Şuanda donör bölgem sağlıklı olan saçlarımda sağlıklı yan bölgelerimde açılmalar var 15 yaşından beri gözüme batmıyordu ama ön tarafta da iki senedir seyrelmeler olup saç şekil almamaya başlayınca çok canımı sıkmaya başladı o yüzden ekim istiyorum .Tabi kimse 20li yaşlarında da 30lu yaşlarında da kel kalmak istemez zor bir tercih olur  :D

ben
benimde yaşımd 27 tam 5 seneye yakındır forumu inceliyorum aslında 5 yıl önce ektirecektim saçımı şu an hala beklemkteyim kısmetse 1 seneye ektirmeyi düşünüyorum konuna şimdi baktım  saçın kalite duruyor ama dökülmeyi müsait benim saç yapım daha kötü bekledim ama iyi mi yaptım kötü mü hala bilmiyorum  :D

tuzruhu

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #50 : 24 Mayıs 2020, 02:53:24 »

ben
benimde yaşımd 27 tam 5 seneye yakındır forumu inceliyorum aslında 5 yıl önce ektirecektim saçımı şu an hala beklemkteyim kısmetse 1 seneye ektirmeyi düşünüyorum konuna şimdi baktım  saçın kalite duruyor ama dökülmeyi müsait benim saç yapım daha kötü bekledim ama iyi mi yaptım kötü mü hala bilmiyorum  :D
Bayağı ertelemişsiniz siz ben o kadar ertelemek istemiyorum çünkü psikolojik olarak bir senedir özgüven problemi yaşadım en azından şimdi ektirip var olan saçlarımı ilaçlarla korumak istiyorum ama forumda yazılanları okuyunca biraz kararsız kaldım bakalım  :)

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #51 : 24 Mayıs 2020, 13:52:52 »
dönörü idareli kullanmak önemli arkadaşlar..  ben 2012 de ektirdim 4500 aldılar enseyi ütü basmış gibi yaptılar ..  ekimden sonra 1-2 sene çok iyiydi saç sorunumu kapatmıştım ama ufak ufak dökülmelerle kendi saçımdanda ve özellikle belirtiyorum ekilen saçlardanda dökülmeler oldu.. 2017 de seyrek saçlı kaldım 2017 den beri forumlara bakıyorum 2. ekim için..  ekilen saç dökülüyor dökülmüyor diyen yalan söyler, hepsi dökülmesede seyrek kalıyor ilk zamanki gürlüğü kalmıyor..  şimdi 2. saç ekimini olduk ama enseden kök çıkmadı istediğim gibi sayı çıkmıyor dönör 1. ekimde hırpalanmış.. onun için ekime karar verdiysenizde dönörü idareli kullanan planlamayı düzgün yapan ve 2. ekim için dönörde enaz 3000 bırakacAK şekilde yapın planlamanızı sonra benim gibi dönörden kök çıkmaz ve 2. ekimde yeterli kök çıkmaz ..    ekilen saç dökülmez falan filan yalan arkadaşlar.. örneklerini verdik kaç kişide 5-6 senede ekilenler gitmiş seyrek kalmış ..

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #52 : 24 Mayıs 2020, 14:00:25 »
24 yaşındayım bir ay sonra ekim yaptırmak istiyorum ekimden sonra da saçlarımı medikal tedavi ile korumak istiyorum hatta 30lu yaşlarımda ikinci ekimede razıyım ama son zamanlarda bu forumda gezerken çok tedirgin oldum  :-[

eğer saç ekimine karar verdiysen 1. ekimde dönörü iyi kulanan yıpratmayan ve 2. ekimi olacakmış gibi dönörden 2. ekim için en az 3000-3500 çıkacak gibi bırakan bir merkez seç.. belli olmuyor bu iş 5-6 sene sonra yine seyrek saçlı kalabiliyorsun ekilen saçlardanda kayıplar oluyor kendi saçının dökülmeside devam edebiliyor.. bu şekilde enseyi 1 ekimle bitirmeyen merkezlere yönel.. sonra pişman olursun ensede kök kalmadı diye.. forumda resimlerle örnekleri var ekilenleri dökülüp seyrek kalanlar.

gbdante

• Sr. Member
« Yanıtla #53 : 24 Mayıs 2020, 14:16:31 »

Kardeşim tedirgin olman normal. Çünkü yaşın genç. Ama 24-30 arası seneler bir daha gelmeyecek. Hiçbir senen geri gelmeyecek tabi ki ama gençlik başka. Sana tavsiyem: Sadece ihtiyacın kadar greft sayısıyla kaliteli bir merkezde ekimini yaptırman. 30’undan sonra baktın ki gerileme var, tekrar ektirebilirsin. Ektirdikten sonrada medikal tedaviyi kesinlikle bırakma.

tuzruhu

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #54 : 24 Mayıs 2020, 15:19:39 »
Çok teşekkür ederim yanıtlarınız için bir fikir oluştu sayenizde kafamda .

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #55 : 24 Mayıs 2020, 15:24:34 »
Saçlarınız DHT'ye genetik olarak duyarlıysa, saç ekimi yaptıktan sonra   zamanla   dökülür 

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #56 : 25 Mayıs 2020, 16:50:19 »
Abicim etrafınıza bir bakın. Saç dökülmesi varsa hiçblr zaman durmaz ömür boyu devam eder. Ferdi taytura bakın 50 yaşına kadar saçları gayet iyi gençlik gibi olmasada. Ama şimdi bildiğin kel. Dayım 60 yaşında saçı hiç dökülmemiş. Yani genetik dökülme varsa ömür boyu sürer yoksa da ömür boyu saçlı olursun. Camide 95 yaşındaki ihtiyarın bizden çok saçı var

Omur boyu devam eden bir sac dokulmesi yok, senin mantigina gore tepesi acilan adamin yaslandikca ensedeki saclarda dokulmesi lazim
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Aragornnn

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #57 : 25 Mayıs 2020, 18:07:52 »
Omur boyu devam eden bir sac dokulmesi yok, senin mantigina gore tepesi acilan adamin yaslandikca ensedeki saclarda dokulmesi lazim
Ensedeki saçların dökülmesi ne alaka. Orası kalır genelde. Ama bazılarında seyrekleşme oluyor. Kastestiğim kenarlar ve arka bölgenin harici

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #58 : 25 Mayıs 2020, 21:14:00 »
Ensedeki saçların dökülmesi ne alaka. Orası kalır genelde. Ama bazılarında seyrekleşme oluyor. Kastestiğim kenarlar ve arka bölgenin harici
Dokulmeniz tamamlanmissa ki bu genelde 40 yaslarini bulur, enseden alinan sac dokulmez. Genelde 40 yas sonrasi kimse goremezsin ekilen saclarim dokuldu diyen
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Aragornnn

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #59 : 25 Mayıs 2020, 23:01:36 »
Dokulmeniz tamamlanmissa ki bu genelde 40 yaslarini bulur, enseden alinan sac dokulmez. Genelde 40 yas sonrasi kimse goremezsin ekilen saclarim dokuldu diyen
Valla bu iş değişir kişiden kişiye kiminin saçı dökülür kiminin ki dökülmez belli olmaz bence. Akrabam 35 yaşında ektirdi. 5 yıl içinde döküldü. Belki onun ense sağlam değildi bilmiyorum. Allah hepimize yardım etsin. Kellik zor. Saçı olan adam bizi anlamaz. Alt tarafı saç diyip geçiyorlar ama yaşayan bilir bu durumu. Özgüven düşüyor

Facebook Twitter Instagram