Gönderen Konu: Andorcur mu aldactone mi  (Okunma sayısı 3755 defa)

ye2525

• Full Member
Andorcur mu aldactone mi
« : 09 Mayıs 2020, 01:32:27 »
Bu inişinden hangisi sac dokulmesi konusunda daha ise yarar
Kullanmak için değil ama merak ettim bu anti antijenleri birbirinden farkları nedir

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Andorcur mu aldactone mi
« Yanıtla #1 : 09 Mayıs 2020, 02:07:31 »
2 side işe yarar ama kesınlıkle kullanılacak ılaç değil
Global Moderator

ye2525

• Full Member
« Yanıtla #2 : 09 Mayıs 2020, 02:18:22 »
Kullanmayi dusunmuyorum
Ama mekanizmalarini merak ettim finas dan farki ne bunlarin finas la kombine oluyor mu merak ettim size ya da mem gibi bu konu hakkinda bilgi sahibi uyelere sorayim dedim

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 09 Mayıs 2020, 02:48:18 »
Finastan farkı daha ağır ve daha farklı yollardan daha güçlü baskılaması erkeklik hormonunu
Global Moderator

ye2525

• Full Member
« Yanıtla #4 : 09 Mayıs 2020, 05:59:14 »
Yarilanma omru ne kadar ki

ye2525

• Full Member
« Yanıtla #5 : 09 Mayıs 2020, 05:59:51 »
Dut gibi uzun mu yoksa fin gibi kisa mi

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 09 Mayıs 2020, 11:48:08 »
Kullanmayı düşünmüyorsan neden soruyorsun? “Kutuplarda 6ay gece 6 ay gündüz nasıl oruç tutulur” sorusu gibi oldu . Google amcaya sor hepsi yazıyor.

Finasteride den farklı bir prensip ile çalışır bu ilaç. Finasteride de testosteronun Dht ye dönüşmesi için kullanılan 5ar enzimlerini bloke ederek dht üretimi azalır.

Bahsettiğin ilaçlarda ise direkt testesteron üretimini azaltmaya yönelik bir çalışma mekanizması vardır.
-direkt olarak erkeklik bulgularının yok olmasının yanısıra karacigerede ciddi zararları olan ancak tedavi ve ameliyat edilemeyen prostat kanserlerinde kullanılması uygun görülen bir ilaçtır bu..
-yine transgender adayı erkeklerin  ağır östrojen kürleri öncesi bu tip antiandrojen ilaçları  kullanıldıgı bilinir.
-yine zihinsel engelli çocukların (genelde şu kafası küçük olan mikrosefal dediğimiz) yetişkinlik dönemlerinde artan libodadan sebep başkalarına saldırıp tecavuz etmemesi için yada ortalık yerde çıkartıp 32 çekmemesi için verilen bir ilaç.. (şahsi görüşüm biZde doğuştan genetik olmak normal bireylerde var bu ilacın zorla kullandırılması  gereken -metroda boşalan, yürüyen merdivende 31ceken”) Vs.vs.

Yani saç İçin kullanmak diye birdeyseyden bahsetmek mantık dışıdır...

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 09 Mayıs 2020, 11:52:49 »
Kullanmayi dusunmuyorum
Ama mekanizmalarini merak ettim finas dan farki ne bunlarin finas la kombine oluyor mu merak ettim size ya da mem gibi bu konu hakkinda bilgi sahibi uyelere sorayim dedim

Mem arkadaş forumdan çıktı herhalde çok bilgili bir arkadasti sanırım bir karışım da yapmış di ama sonuçlarını atmadı bir turlu minoxil ve bazı etken maddeler kullanıyor du  damla olarak oda forumun eskilerinden sanırım.

kerimov

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 09 Mayıs 2020, 12:43:48 »
Mem arkadaş forumdan çıktı herhalde çok bilgili bir arkadasti sanırım bir karışım da yapmış di ama sonuçlarını atmadı bir turlu minoxil ve bazı etken maddeler kullanıyor du  damla olarak oda forumun eskilerinden sanırım.
mem gibi saç sorununu çözen değerli üstadlarımızı kaybetmenin derin üzüntüsü içerindeyiz

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 09 Mayıs 2020, 12:55:05 »
mem gibi saç sorununu çözen değerli üstadlarımızı kaybetmenin derin üzüntüsü içerindeyiz

Hiç sevmiyormuydunuz yoksa : )

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 09 Mayıs 2020, 13:04:22 »
Dut gibi uzun mu yoksa fin gibi kisa mi

genelde eşcinsellerin cinsiyet değiştirirken kullandıkları ilaçlar dostum anlatayım

iki ilaç biraz alakasız ama

bu ilaçlar  bir antiandrojenik hormon preparatıdır.
Aktif madde olan siproteron asetatın üç kısmi etkisi vardır: bir antiandrojenik etki, bir progestasyonel etki ve bir antigonadotropik etki.
Siproteron asetat, rekabetçi inhibisyon yoluyla hedef organlarda endojenöz olarak üretilen ve exogenously uygulanan androjenlerin etkisini bloke eder.
Erkek seks hormonlarının androjen bağımlı yapıları ve fonksiyonları üzerindeki uyarıcı etkisi siproteron asetat tarafından zayıflanır veya kaldırılır.

kısaca merak etme bunları kullanmıcaksan sorma hiç zaten vucuda kadınlık hormonu basmak istemıyorsan tabıkı

tıbbı terımlerle anlatırsak da çoğu kişi anlamadığı için genel yorumlar yapıyorum.
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2020, 19:38:21 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Amazon Ormanlari

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 09 Mayıs 2020, 14:33:43 »
Aldactone etki maddesi Spirolactone daha etkilidir diye biliyorum ama ölümcül yan etkileri var translar bile kullanmaz onu kafayi sacla yemek lazim. Dutas yetmedi mi hocam sana

Darkness

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 09 Mayıs 2020, 18:40:55 »
aldactone idrar söktürücü ilaç ,antiandrojen bile sayılmaz .kadın tipi saç dökülmesinde genelde kadınlar tarafından kullanılıyor.
androcur ise cinsiyet değiştirme ilacı.
iki alakasız ilacı neden kıyaslama çabasına girdiniz şahsen anlamadım doğrusu.

ye2525

• Full Member
« Yanıtla #13 : 11 Mayıs 2020, 03:46:45 »
aldactone idrar söktürücü ilaç ,antiandrojen bile sayılmaz .kadın tipi saç dökülmesinde genelde kadınlar tarafından kullanılıyor.
androcur ise cinsiyet değiştirme ilacı.
iki alakasız ilacı neden kıyaslama çabasına girdiniz şahsen anlamadım doğrusu.
Bunun nedeni su en güçlü antiandrojeni merak ettim kullanma ya da trans olma amacım yok
Yarılanma ömrü nasıl dutasla kombine olur mu onu merak ettim sadece
Çünkü bazı forumlarda n5 'ten n1 e donenleri gördüm o yüzden merak ettim

ye2525

• Full Member
« Yanıtla #14 : 11 Mayıs 2020, 03:57:37 »
Ben dutas tan bile etki gormedim bence yan etkisi olacak diye kacinmak korkaklik yani akliniza getirmezseniz bir seybolmuyor 8 aydir finas kullaniyorum Allah a sukur saglamim  cinsel istegim yerinde libidom saglam
Saclarda gelisme var ama istedigim gibi degil vertekste eskisi kadar olmasa da seyreklik var
Onlerdeki kucuk tuylerde uzamiyor dermastampa basladim bilemiyorum iste
Minox un dongusu de var o yuzden asla elime almam kullanirsam da oral kullanirim

Facebook Twitter Instagram