Gönderen Konu: 15 Aylık Finasterid Deneyimim ve Önerileriniz.  (Okunma sayısı 4150 defa)

TrappedUnderNice

• Yeni üye
  • *
15 Aylık Finasterid Deneyimim ve Önerileriniz.
« : 03 Mayıs 2020, 00:11:59 »
Herkese merhaba. 15 aydır finasteride kullanıyorum ve son 1 aydır da 3 günde 1 kere olacak şekilde Dudasteride ve h Hergün Antipecia Spray kullanıyorum 23 yaşındayım. 21 yaşımın sonlarına doğru beni psikilojik olarak çok ciddi şekilde etkilemeye başladı artık aynaya bakınca açıklıklar belli oluyordu kapatmak gitgide zorlaşıyordu saçlarmın çok büyük kısmını kaybettiğini fark ettim ama hala saçlarımı 6-8 cm lere uzatınca kapatabiliyordum ve kimse saçların dökülmüş demiyordu ama bir yağmur yağdıgında bile veya kapşon kullandığımda bile saç az olduğu için açıklıklar belli olabiliyor . en azından böyle kalmasını istediğim için doktor kontrolünde finasteride başladım. ilk 3 ay sadece dökülme %30 civari yavaşladı 4. ay dökülme çok azaldı 8. aya kadar sadece dökülme durdu sadece çok küçük ve zayıf saçlar dökülüyordu ve saçlarım azıcık güçlendi ama 8-12 ay arası saçlarım simsiyah oldu yanı asıl etkiyi 8. ay itibariyle gördüğümü söyleyebilirim saçlarım nedereyse hiç dökülmüyordu, güçsüz saçlarımdan bile maksimum 10 tane dökülüyordu ve bu arada hiçbir yan etki görmedim. ama tam 1 yıl 2 hafta olmuşken şiddetli bir dökülme yaşadım ki şubatın  sonuna denk geliyor güçlü güçsüz saçlar karışık bir şekilde 2 hafta döküldü ve günde 200 saç falan dökülüyordu tahminen Bahar dökülmesi olsa bu kadar sürermiydi bilmiyorum ama neyseki  gitgide güçlü saçlar daha az ve güçüz saçlar daha çok dökülmeye başladı ve sayı azaldı şuan hala güçsüz saçlarım %85-90 olacak şekilde dökülüyor günlük 80 den fazla döküldüğünü sanmıyorum ve neredeyse hiçbiri en güçlü saçlarımdan değil ama yinede yoğunluğu arttıran bir tık güçsüz saçlardan dökülmesi beni rahatsız ediyor. Bu dökülme genel saç yoğunluğuma bir darbe vurmasada biraz yoğunluğu azalttı gibi (ailem bir fark görmedi). Gün itibariyle tedavime dudasteride eklememe rağmen hala 8-12 ay arasındaki formuma dönemediğimi hissediyorum neden böyle olmuş olabilceği ve önerilerinizi bekliyorum. 18 ayı tamamladığımda burayı before after fotoları ile güncelliyeceğim.

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
Ynt: 15 Aylık Finasterid Deneyimim ve Önerileriniz.
« Yanıtla #1 : 03 Mayıs 2020, 00:21:07 »
Kardeşim   çok şey  kullanma  yaşın genc bu yaşta     Dudasterid  kullanmak  çok riskli  hata finasteride  kullanman bile tavsiye  etmem     

TrappedUnderNice

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 03 Mayıs 2020, 00:24:16 »
Hocam Sağol. Risklerin farkındayım ama bu ilacı kullanıp çok iyi sonuçlar alıp hiç yan etki görmeyenler var denedim ve olumlu sonuç aldım her ne kadar 12. aydan sonra tuhaf bir dökülme olduysada.

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 03 Mayıs 2020, 00:55:21 »
Hocam Sağol. Risklerin farkındayım ama bu ilacı kullanıp çok iyi sonuçlar alıp hiç yan etki görmeyenler var denedim ve olumlu sonuç aldım her ne kadar 12. aydan sonra tuhaf bir dökülme olduysada.
Minoxil kullansaydin herkes minoxile suç atacaktı döngü diye ama finasterid de olduğu zaman kimse döngü demiyor ilginç : ) maalesef bazı kişilerde finasda sonradan islevini kaybediyor sanırım  o yüzden dutasa geçiyor dutas daha ağır bir ilaç yaşın genç bence dutas felan düşünme derim tabi kişiye bağlı sen karar vereceksin buna .

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
« Yanıtla #4 : 03 Mayıs 2020, 01:59:41 »
Madem fin kullanıyon ben de olsam yanına minox basardım bu saatten sonra sana şu zararlı bu zararlı deyip anksiyete vermeye gerek yok doktor kontrolünde kullanıyorsun zaten minoxla hem saç çıkışı sağlarsın fin de büyük oranda sacları koruyacak zaten fin + minoxla gelmiyorsa hiç birşeyle gelmez. Dutasteridi hariç tutuyorum.
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

Amazon Ormanlari

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 03 Mayıs 2020, 13:31:12 »
Kullandiginiz o spreyin icerigi nedir internette goremedim ayrica finasterid her gun devam edip ustune mi dutasterid kullaniyorsunuz?

Rulez

• Sr. Member
  • ℬ𝒶𝓀𝓉ı𝓃 𝑜𝓁𝓂𝓊𝓎𝑜𝓇 𝒷𝒶𝓀𝓂𝒶𝓎𝒶𝒸𝒶𝓀𝓈ı𝓃
« Yanıtla #6 : 03 Mayıs 2020, 13:36:40 »
Öncesi sonrası görselleri ekler misiniz varsa

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 03 Mayıs 2020, 16:47:31 »
Sakin olun. Libidonuzda bir artış hissettiniz mi. Bazı zamanlarda hormonlarda dalgalanma olup dökülmeniz artabilir. Bu saçı dökülmeyen insanlarda bile olabilen bir durum. Uzun dönem kullanan bir kaç kişiden öğrendiğim kadariyla bazen bu olabiliyormuş. Ama sonra yeniden saçlarınız artıyormuş. Benim görüşüm dutastereidi bırakın. Tekrar eski günde bir finansa dönün. Endokrin sistem öyle oynamaya gelmez.

TrappedUnderNice

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 03 Mayıs 2020, 17:18:27 »
Kullandiginiz o spreyin icerigi nedir internette goremedim ayrica finasterid her gun devam edip ustune mi dutasterid kullaniyorsunuz?
Hocam Dht blocker dedi doktor minoxil döngü yaptığı için önermiyorum ama ileride istersen dönüşümlü kullanırsın dedi bende buna geçmeyi planlıyorum. internete antipeci spray yazarsanız çıkar.

TrappedUnderNice

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 03 Mayıs 2020, 17:25:28 »
Sakin olun. Libidonuzda bir artış hissettiniz mi. Bazı zamanlarda hormonlarda dalgalanma olup dökülmeniz artabilir. Bu saçı dökülmeyen insanlarda bile olabilen bir durum. Uzun dönem kullanan bir kaç kişiden öğrendiğim kadariyla bazen bu olabiliyormuş. Ama sonra yeniden saçlarınız artıyormuş. Benim görüşüm dutastereidi bırakın. Tekrar eski günde bir finansa dönün. Endokrin sistem öyle oynamaya gelmez.
Hocam sağolun yorum için Libidom hep aynıydı sadece dökülmenin ilk başladığı zamanlar çok büyük bir artış oldu. Siz söyleyince hatırladım en az iki katına falan çıktı libidom o yüzden kesin konuşabiliyorum. Daha sonrasında libidom eski haline döndü ama dökülme hala var sadece güçlü saçlardan çok fazla dökülmüyor ama 8-12 ay arasındaki gibi değil kesinlikle. Ben daha devam edicem bu ilaca umarim dökülme sonlanır ve ben de editlerim burayı ve başka kullanacak arkadaşlar da aynısını yaşarsa okumuş olur bunları. Dudasteride kullandıktan sonra hiçbir yan etki hissetmedim hemen hergün sabah ereksyonları yaşıyorum. Libidom hala yüksek(Dökülmenin ilk başladığı zamana göre düşük ama) psikolojik vs etki hissetmedim henüz.
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2020, 17:31:29 Gönderen: TrappedUnderNice »

TrappedUnderNice

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 03 Mayıs 2020, 17:28:58 »
hayır hocam 2 gün fin 1 gün dudas şeklinde.
https://www.botanikecza.com/actipecia-sprey-fiyat#0

Amazon Ormanlari

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 03 Mayıs 2020, 18:12:24 »
Spray e baslamasaydin keske fin toparlardi bence ama garip durumun 1 sene sonunda saci iyiye gidenler genelde sonrasinda da iyi verim aliyo

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 03 Mayıs 2020, 19:37:40 »
Hocam sağolun yorum için Libidom hep aynıydı sadece dökülmenin ilk başladığı zamanlar çok büyük bir artış oldu. Siz söyleyince hatırladım en az iki katına falan çıktı libidom o yüzden kesin konuşabiliyorum. Daha sonrasında libidom eski haline döndü ama dökülme hala var sadece güçlü saçlardan çok fazla dökülmüyor ama 8-12 ay arasındaki gibi değil kesinlikle. Ben daha devam edicem bu ilaca umarim dökülme sonlanır ve ben de editlerim burayı ve başka kullanacak arkadaşlar da aynısını yaşarsa okumuş olur bunları. Dudasteride kullandıktan sonra hiçbir yan etki hissetmedim hemen hergün sabah ereksyonları yaşıyorum. Libidom hala yüksek(Dökülmenin ilk başladığı zamana göre düşük ama) psikolojik vs etki hissetmedim henüz.

Doktorun ilaç firmasiyla anlaşmalı olabilir normal procapil sprey bu %5 procapil içeriyor nekadar doğru tabi  ayrıca dokulmeniz procapilden değildir bence çünkü finasterid bazı kişilerde saçları daha çok doktugude oluyor .belli zaman sonra islevi gidiyor bazı kişilerde ama kullanmaya devam ettiğinizde yine fayda sağlayabilir tabi bilemeyiz ama kullandığın sıradan içinde procapil olan spreylerden bir tanesi.

TrappedUnderNice

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 03 Mayıs 2020, 21:29:29 »
Doktorun ilaç firmasiyla anlaşmalı olabilir normal procapil sprey bu %5 procapil içeriyor nekadar doğru tabi  ayrıca dokulmeniz procapilden değildir bence çünkü finasterid bazı kişilerde saçları daha çok doktugude oluyor .belli zaman sonra islevi gidiyor bazı kişilerde ama kullanmaya devam ettiğinizde yine fayda sağlayabilir tabi bilemeyiz ama kullandığın sıradan içinde procapil olan spreylerden bir tanesi.
hocam olabilir. Dökülme bunu kullanmadan önce başlamıştı ama internette procapil spraylerin dht blockladığı yazıyor yinede çok birşey beklemiyorum. Tüm riskleri aldım artık Dudasteride kadar yapcak birşey yok gibi artık. Birtek minoxili döngüye girmeyecek şekilde kullanmanın yollarını arıyorum.

byflamingo

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 03 Mayıs 2020, 21:48:33 »

finasterid ile dudasterid birlikte kullanılmaz bu forumda bu iki ilaç ile ilgili bol bol bilgi var önce onları güzelce okuyup öğrenmek lazım sonra böyle hatalar yapmamış olursun kardeşim.

Facebook Twitter Instagram