Gönderen Konu: PROTEZ SAÇ PİŞMANLIĞIM, PROTEZ SAÇ SÜRECİNDE YAŞADIKLARIM!  (Okunma sayısı 44647 defa)

erkenekim

• Full Member
Ynt: PROTEZ SAÇ PİŞMANLIĞIM, PROTEZ SAÇ SÜRECİNDE YAŞADIKLARIM!
« Yanıtla #90 : 26 Haziran 2021, 11:37:13 »
Her kel adayı bu protez saç bataklığına bulaşmak istemiştir, ben de zamanında kıyısından döndüm, ön bölge protez kullanacaktım vazgeçtim.
Ben 6 yıl toppik kullandım, tabii toppik bir hastalık oluyor maalesef, 1 kere kullanırsan daha da bırakamıyorsun. Orjinal toppik ciddi anlamda çok fark ettiriyor, ufak bir dökme bile anında gür saç yapıyor o yüzden ben de toppik kullanımına başlayacaklara uyarı veriyim.
Ama toppik kullanmak isteyenlere de deneyimlerimden yola çıkarak şunu söyleyebilirim, seyrek saça döktüyseniz havuz veya denizde toppik çıkmıyor, akmıyor ben her sezon tatildeyim, sorun olmaz. 6 yıl boyunca da toppik kullandığımı 3 kişi anladı sadece o yüzden toppik benim uzun dönem kurtarıcımdı ama protez saç sakın bulaşmayın.
Toppik kullanacaksanız da saçları her gün yıkayın ancak toppikte her gün kullanımda en kötü 1 ay gider ve her ay 200 tl yakarsınız. :)

Suda çıkmıyor evet ama denizden cıkınca kafanı kurulamıyor muydun

Serkan Yurdagecer

• Full Member
« Yanıtla #91 : 06 Temmuz 2021, 23:40:46 »
Geçmiş olsun bu durumu atlatıp,bitirmene sevindim gerçekten, tecrübelerinden faydalanan insan çok olur emeğine sağlık. Allah kimseyi protez saç yaptırmayı düşünecek duruma getirmesin çünkü kötü görüntü olduğunu düşünüyorum.

Mrbald10

• Yeni üye
  • *
  • serkan aygın saç ekimi
« Yanıtla #92 : 30 Ağustos 2021, 21:32:26 »
Merhaba arkadaşlar protez saç başlığını görünce yazmadan geçemedim. Ben de 23-27 yaş aralığımı protez kullanarak geçirmiş ve bu konuda tecrübe kazanmış biriyim. Protez öncesinde de minoxil ve topikte kullandım hepsi ile alakalı fikirlerimi paylaşacağım. Pandeminin 2 ya da 3. ayında protezimi tamamen çıkardım. Aileden gelen genetik çok erken yaşlarda saç dökülme sorunumuz var. İlk zamanlar tamamen internet araştırmalarım sonucu minoxil kullanmaya başlamıştım fakat minoxile ilk verdiğim arada dökülmem kat kat artmıştı. Bu süreçte toppikte kullanıyordum ve toppikte artık yeteri kadar kapatamamaya başlmıştı. İlk protez saç kararı aldığım dönemde üniversite öğrencisiydim ve saç ektirmeyi kesinlikle düşünmemiştim iyileşme sürecinin kampüs ve yurt hayatında hem görüntü hem de hijyen açısından mümkün olamayacağını düşünmüştüm. Yan ve arka bölgeki saçlar yogun olduğu için protez yakışmıştı tecrübe kazandıkça da nasıl kullanmam gerektiğini öğrenmiştim. Fakat bu süreçte psikolojik olarak oldukça kötü etkilendim. Protez için fotograflara bakıp aldanmayın ilk birkaç gün güzel görünür sonrasında yavaş yavaş kurumalar başlar ve yapay görüntü ortaya çıkar yağlı bir cildim olduğu için max 2 haftada bir bakıma giderdim. Hem saç hem bakım maliyetleri derken bu süreçte tahmini min 15 20 bin harcamısımdır. Maddiyatına pek takılmasamda sürekli kafada peruk taşıyor olma düşüncesi psikolojik açıdan çok yormuştu. Tüm bu sürecin ardından pandemiyle birlikte çıkarma kararı aldım fakat saçlarım da protezden zarar görmüştü. Seyrek olan bölgelerde neredeyse tek bir tel bile kalmadığını farkettim. Protez saç hem derinin hava almasını önlüyor hem de bakımlarında sürekli alkol vs kimyasallar kafa derinize sürülüyor. Yani demem o ki ekim düşünüyorsanız bir süre protez kullanayım sonra ektiririm diye düşünmek saçlarınıza zarar verecektir ve ekim kalitenizi de etkileyecektir. Minox topik protez vs ile ilgili merak ettiğiniz şeyler varsa sorabilirsiniz. 3-5 gün içinde Serkan Aygın klinik ile görüşmeye gideceğim ekime karar verdim fakat ekilecek alanın genişliği ve protez kullanmış olmam sebebiyle süpheli yaklaşıyorlar açıkçası görüşmede netleşecek ekilip ekilemeyeği o süreci de forumda paylaşacağım.

monsieurvincent

• Full Member
« Yanıtla #93 : 31 Ağustos 2021, 09:22:43 »
Çok güzel bir konu benim için önemlide bir konu forum adına.

Bu duruma benzer  topik bir kere bulaşınca iğrenç denize havuza bile giremezsin

Aynı hisleri yaşatıyor Topik kullanmadan öncede iyi düşünün diye dip not gireyim.

Ben fixdeepin pudra gibi olanını kullandım hocam bir sene kadar , o terde yağmurda denizde vs akmıyordu ilk aldığım zamanlar şampuansız elime bile gelmezdi ama sonraları kalitesi düştü gibi

bu topiklerin bir diğer sıkıntısı sürdürülebilir değil ilk başta kullandığında müthiş bir hisse kapılıyorsun o kellik gidiyor aşırı ters  ışık dışında belli değil saçını da uygun kesersen yine belli olmuyor
ama dediğim gibi devamlılığı yok hergün işe güce giderken vs sürmek işkenceye dönüşüyor eve geldin saçını yıka  bıraksan birden eşin dostun kabak gibi kafayı görecek  gereksiz soru ve muhabbetlerle muhatap olacaksın.
saçımı da zayıflatmaya başladı gibiydi ya da o dolu görüntüden sonra bana öyle geliyordu bilemiyorum

iş ortamım değişir değişmez kullanmayı bıraktım şimdilik medikal tedavi 1-12 ay arasında da saç ekimi olacağım gibi duruyor

kaperezza

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #94 : 09 Kasım 2021, 21:54:12 »
Bu masterchef danilo saçları protez mi acaba  :)

Mrbald10

• Yeni üye
  • *
  • serkan aygın saç ekimi
« Yanıtla #95 : 09 Kasım 2021, 21:57:37 »
Bu masterchef danilo saçları protez mi acaba  :)

Evet protez.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #96 : 09 Kasım 2021, 21:58:10 »
Pek anladığım bir şey değil ama sanki hepsi ayrı protez gibi :)
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #97 : 10 Kasım 2021, 00:20:45 »
Pek anladığım bir şey değil ama sanki hepsi ayrı protez gibi :)

Adama her gün yeni bir firma reklam yaptırıyor. Onun olmasın da benim mi olsun. :)
Ama şunu da söylemeliyim ki;
Protez saç olmasaydı bu adam bu kadar reklam yüzü olup bu kadar popüler olmazdı OLAMAZDI.
Ünlü biri olduğu için belki 10 belki 100 farklı protezi vardır. Günlük değiştiriyordur bantlarını mesela bu. Böyleleri için harika bir ürün. Ama şahsen benim için çok iğrenc bir ürün.
Danilo gibi inkanım çok, sorun etmem yaptırır takılırım diyen varsa yaptırmalı :)

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #98 : 10 Kasım 2021, 00:27:19 »
Adama her gün yeni bir firma reklam yaptırıyor. Onun olmasın da benim mi olsun. :)
Ama şunu da söylemeliyim ki;
Protez saç olmasaydı bu adam bu kadar reklam yüzü olup bu kadar popüler olmazdı OLAMAZDI.
Ünlü biri olduğu için belki 10 belki 100 farklı protezi vardır. Günlük değiştiriyordur bantlarını mesela bu. Böyleleri için harika bir ürün. Ama şahsen benim için çok iğrenc bir ürün.
Danilo gibi inkanım çok, sorun etmem yaptırır takılırım diyen varsa yaptırmalı :)

Bence de yaptırmalı bunun saçsızını düşünsenize Amerikan filmlerinde lisede takım kaptanı olup orta yaşta benzinlikte çalışan tipler gibi olurdu :)

Ama benim için hep kullanışsız bir şey çünkü kendi saçlarımı bile dönem dönem gerginlikten çekerek kopartıyorum :)
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Erdenay

• Full Member
Bana kalırsa protez yaptıranların en büyük saçmalığı hepsinin saçlarını zeki müren gibi yapması. Yahu arkadaş yapsana şunu kısa gündelik bir model. Yok illa 10 cm kabartılıcak o saç. kadınların düğün için kabarttıkları model gibi. e öyle olucna da tabii ki etrafta ki herkes peruk mu diye sorar

deepblue

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #100 : 09 Nisan 2022, 23:42:50 »
protez arkadaşın anlattıgı gibi bencede zor iştir.cogu kişi kafada kalıp gibi bişey taşıyorsun ve aslında takarken cok rahatsız oluosun insan içinde düşecek diye korkuyosun vs yazarlardı.aynı olay dişlerini zirkonyum yaptıranlar içinde geçerli.güzel görüntü var ama zorlukları cok fazlaymış

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #101 : 10 Nisan 2022, 00:08:03 »
Leo çok merak ettim. Kuvvetli bir rüzgarda endişe ediyor muydun? Yoksa bantlar gerçekten güven verecek kadar sağlam mı?
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #102 : 10 Nisan 2022, 03:28:44 »
Arkadaslar sacsizlik bu kadar da buyuk sikinti degil neler yapmissinuz kendinize:)
Benim dokulmeye baslayinca 3 numaraya vurmaya basladim normal hayatima devam ettim.
Insan biraz kendisi ile brarisik olmali, yoksa hayat cekilmez olur.
Sahsen yasadiklarinizi dusundukce bile icin karardi, sikinti basti:)
h.dikdir ordan aq
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #103 : 10 Nisan 2022, 11:27:10 »
h.dikdir ordan aq
Murat abi saygı çerçevesinde yorum yapacaksan yap.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

hermanoo

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #104 : 14 Haziran 2023, 10:49:57 »
21 Yaşındayım ve saçlarım ekime musait değil ekim olsa dahi üst bölge açılacak şahin hoca kesinlikle ekime bulaşma dedi, tam proteze karar kıldımki bu konuyu gördüm :( arkadaşlarımdan protez kullanan var bakımını 2 haftada kendi yapıyor çok memnun ama bu konuyu görünce modum baya düştü açıkcası hiçmi çekilecek dert değil inanın 21 yaşında olup 30 yaşında görünmekten bıktım

Facebook Twitter Instagram