Gönderen Konu: PROTEZ SAÇ PİŞMANLIĞIM, PROTEZ SAÇ SÜRECİNDE YAŞADIKLARIM!  (Okunma sayısı 44762 defa)

Leonidas

• Hero Member
Ynt: PROTEZ SAÇ PİŞMANLIĞIM, PROTEZ SAÇ SÜRECİNDE YAŞADIKLARIM!
« Yanıtla #75 : 03 Mayıs 2021, 18:05:02 »
Sevgili Leonidas yazın çok yararlı olmuş. Eline emeğine sağlık. Ayrıca cevap veren arkadaşların yazılarından da çok istifade ettim herkese teşekkürler. Donör bölgesi ekime uygun olmayan birisi olarak protez saçtan biraz umutluydum. Lakin yazını okuduktan sonra protezi düşünmüyorum. Özellikle duş almadan önce çıkarıp takmanın mümkün olmadığını söylemen dolayısıyla bu işten soğudum. Zira bu durum dini hassasiyeti olanlar için boy abdesti alma imkânını ortadan kaldırıyor ve kullanımı engelliyor. Her ne kadar birçok ünlü, protez saçı hiç belli olmadan kullanıyor olsa da senin de belirttiğin gibi maalesef biz sıradan insanlar için pek uğraşılacak bir şey gibi durmuyor. Ama belki ileride malzeme teknolojisinin gelişmesiyle yeni ürünler, kullanımı daha da kolaylaştırabilir ve günlük takıp çıkarmayı imkân dahilinde kılabilir. Ben şu an için bu şekilde bir protez kullanımı mümkün değil diye biliyorum. Bu hususta bilgisi olanlar veya protezi iki üç günde pratik bir şekilde çıkarıp takanlar varsa paylaşımları yararlı olur diye düşünüyorum. Zira internette protezi gerçekten kullananların ve bu süreci yaşayanların derli toplu paylaşım yaptığı bir platform yok.

Kendi adıma kalan mevcut saçlarla barışık bir şekilde hayata devam etmek gerek diye düşünüyorum. Psikolojik olarak çok büyütmenin kimseye bir yararı yok. Zira saç ekimi maalesef birçok insanın saç yapısına uygun olmayabiliyor. Umalım da bir gün bu problem tıp alanında nihai bir çözüme kavuşsun. Her ne kadar pek mümkün gözükmese de...

Hocam katkım yardımım dokundu ise ne alâ, benim kullandığım protez de duş öncesi takıp çıkarmak mümkün değildi.
Ancak bir önce ki sayfa da KinS nickli arkadaş belirtmişti , her gece yatarken çıkarttığını.
Eğer bu şekilde hizmet veren protez merkezleri varsa siz de duş öncesi çıkarır kullanırsınız.
Protezi önermem normalde kendim de zaten yaşadığım zorluklardan bahsettim ama sizin donör sağlam olmadığı icin haber vermek istedim.

En doğrusu Ekim, Ekim şansı yoksa eğer protez..
Siz de kendinizle barışık yaşayabilen biriyseniz bende bulaşmamak en doğrusu.
Bir de şu açıdan düşünün sizi çevrede hep kel ya da seyrek saçlı bilenlerin karşısına bir sabah sırma saçlı çıkacaksınız :)
Bu bence kötü bişey, ülkemizde zaten malesef belli bi kesim buna peruk diyerek insanları kücümsemeye çalışıyor.
Ayrıca sizi tanımayıp saçınızı görenler de saçınızın ön kısmına bakacaklar ve sizi de anladı anlayacak stresi saracak.

Bence en doğrusu eğer çok takmıyosanız kafaya hiç bulaşmamak.

sokrates

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #76 : 03 Mayıs 2021, 18:13:18 »
Haklısınız hocam onun stresi çok çekilir bir dert değildir muhtemelen. Ben ünlülerde çok doğal durduğunu görünce biraz merak sarmıştım ama herkesin öyle olmayacaktır muhtemelen. Belki ileride hem ekim hem de protez teknolojisinde önemli değişiklikler olursa yeniden düşünürüm. Tekrardan çok teşekkürler. Sağlıklı günler dilerim.

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #77 : 03 Mayıs 2021, 20:17:46 »
Bu kadar detaylı ve bilgilendirici bir yazı için teşekkür ederim gerçekten. Emeğine sağlık. Oldum olası bu tarz önlemlere uzak durmuş bir insan olarak durmakla ne kadar haklı olduğumu bir kez daha anladım. Parasını geç, meşaketi için bile girilmeyecek bir iş anladığım kadarıyla. Hele benin gibi pimpirikli insanlar asla giremez sanırım. Ben saat künye bileklik vs bile takamıyorum. Onu mu takıcam kafama? :)

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #78 : 03 Mayıs 2021, 21:10:43 »
Bu kadar detaylı ve bilgilendirici bir yazı için teşekkür ederim gerçekten. Emeğine sağlık. Oldum olası bu tarz önlemlere uzak durmuş bir insan olarak durmakla ne kadar haklı olduğumu bir kez daha anladım. Parasını geç, meşaketi için bile girilmeyecek bir iş anladığım kadarıyla. Hele benin gibi pimpirikli insanlar asla giremez sanırım. Ben saat künye bileklik vs bile takamıyorum. Onu mu takıcam kafama? :)

Asıl ben teşekkür ederim abi , sana ve sürecini paylaşan bütün arkadaşlara.
Bu sitede ki sonuçlar olmasaydı cesaret edip ektiremezdim ya da çeşitli reklamlara inanıp kasaplara gidip Ekim yaptırabilirdim.
Neyseki bu değerli forumu ve sizleri buldum da şu an ki sürecimden çok memnunum.
Kesinlikle sinir hastası olurdun abi eğer yaptırsaydın, iyi ki bulaşmamışsın.
Bir de öyle bir meret ki bu , bir kere bulaşan insanların seni öyle görmesinden dolayı alışıyor ve bir daha çıkaramıyor kafasından.
Sürekli yenisini yaptırma ihtiyacı hissediyor.

Bu arada protez saçın kafamdayken çekildiğim bi foto yok malesef , ancak merak edenler olursa diye protez saçın en son halini paylaşmak istiyorum sizlerle.
Kullanmayı bıraktığım günden beri bi çekmece de duruyor , bizimkiler at artık diyor , saç ektirdin artık ne yapacaksın diyor ama neden bilmiyorum atamıyorum :D
İnsanın 5 bin tl verdiği kafasında gezdirdiği bir şey sonucta :D

Bu protez saçı ben 5-6 ay kullandım.
Kullandığım 5-6 aylık sürecin zaten son 2-3 aylık kısmında protezin hali buna benzer birşeydi, yani son 1 ay da bu hale gelmedi. 2-3 ay sık saçlı halde kullandım, sonra protez saç bile döküldü.

Kader midir bilinmez ama protez saçta bile kel kalıyoruz valla ben anlamadım bu nasıl bir hayat :D
Yine de buna da bin şükür.

İlk foto da dikkat ederseniz tülün altından parmaklarım gözüküyor arkadaşlar :D
3. Foto ise flashlı hali.
Foto çekmek için dokundum elim yapış yapış oldu şimdi bile, cidden sıkıntılı bişe, o günleri yeniden hatırladım.
Bu arada fotoları şu an çektim , oda ışığı yani , gün ışığında açıklığı , seyrekliği varın siz düşünün.
Ön hattın arkası nerdeyse silme kel oldu , geriye doğru tarayarak bile kapatamıyordum bu kelliği...
Alın size 5 bin tl verdiğim protezin hali...
NOT: bu hale 6. Ayda gelmedi.
Dökülme 3, Aydan sonra başladı ve son 3 ay bu haldeydi protez saç.

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #79 : 04 Mayıs 2021, 18:49:31 »
İyiki bırakıp ektirmişsin, ben okurken bunaldım kaşıntı bastı, uğraşılacak iş değil gerçekten, ekiminde çok güzel olmuş vertexide halledersen senden mutlusu yok :)

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #80 : 04 Mayıs 2021, 21:27:17 »
İyiki bırakıp ektirmişsin, ben okurken bunaldım kaşıntı bastı, uğraşılacak iş değil gerçekten, ekiminde çok güzel olmuş vertexide halledersen senden mutlusu yok :)

Yaşadıklarımı düşündükçe beni de basıyor o sıkıntı hocam malesef , neyse ki şu an daha huzurluyum insallah dediğin gibi vertexi de kapatırsam derin bi oh cekicem :)

Pazienza

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #81 : 05 Mayıs 2021, 23:52:55 »
Hocam öylesine gezinirken forumda konuya denk geldim bi çırpıda okudum yazıyı resmen kendim yaşamış gibi hissettim :D Saç ektirmişsiniz galiba kaçıncı aydasiniz süreç nasıl gidiyor? benim ikinci ay 3 gün sonra dolacak şu an süreçten oldukça memnunum bakalım saçlar çıktıktan sonra ne olacak :)
  • Ekim Tarihi: 27 Ekim Salı

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #82 : 06 Mayıs 2021, 11:23:08 »
NW6-7 Herkes dikkatle okusun bu konuyu ...
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #83 : 06 Mayıs 2021, 13:44:19 »
Çok güzel bir konu benim için önemlide bir konu forum adına.

Bu duruma benzer  topik bir kere bulaşınca iğrenç denize havuza bile giremezsin

Aynı hisleri yaşatıyor Topik kullanmadan öncede iyi düşünün diye dip not gireyim.
Global Moderator

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #84 : 06 Mayıs 2021, 19:20:07 »
Hocam öylesine gezinirken forumda konuya denk geldim bi çırpıda okudum yazıyı resmen kendim yaşamış gibi hissettim :D Saç ektirmişsiniz galiba kaçıncı aydasiniz süreç nasıl gidiyor? benim ikinci ay 3 gün sonra dolacak şu an süreçten oldukça memnunum bakalım saçlar çıktıktan sonra ne olacak :)

Merhaba hocam güzel yorumun icin çok teşekkür ederim.
Evet saç ektirdim çok şükür hatta sürecin neredeyse sonuna geldim, 10. Ayı geride bıraktım geçenlerde.
Süreç şu an icin gayet güzel gidiyor insallah senin sürecin de hayal ettiğinden iyi sonuçlanır.
Saç Ekim sürecimin linki imzamda var ama buraya da atayım belki gözden kacırmışsındır dostum bu linkten inceleyebilirsin;

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14777.0

NW6-7 Herkes dikkatle okusun bu konuyu ...

Çok güzel bir konu benim için önemlide bir konu forum adına.

Bu duruma benzer  topik bir kere bulaşınca iğrenç denize havuza bile giremezsin

Aynı hisleri yaşatıyor Topik kullanmadan öncede iyi düşünün diye dip not gireyim.

Kesinlikle katılıyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #85 : 10 Mayıs 2021, 17:20:03 »
ilk sayfaya istediğin gibi resimlerin eklendi Leonidas
Global Moderator

HEKTOR

• Hero Member
« Yanıtla #86 : 11 Mayıs 2021, 03:22:01 »
Okurken içime sıkıntı girdi bu ne ya 😀😀
Sanki sıkışık bir alanda kalırsın da çok klostrofobik hissedersin ha aynı öyle hissettim hahahaha 😀😀
En doğru kararı verdin bence şu h hayatta kafama takmam şahsen ben

Münir

• Sr. Member
« Yanıtla #87 : 26 Mayıs 2021, 00:15:40 »
şu çağda şöyle farklı pratik bir protez saç çözümü yokmu allah aşkına ya  :) hergün kafaya duvar kağıdı yapıştırır gibi sök çıkar nedir arkadaş

PEGO

• Hero Member
  • Saçların dökülmüş kanka
« Yanıtla #88 : 01 Haziran 2021, 02:56:15 »
Her kel adayı bu protez saç bataklığına bulaşmak istemiştir, ben de zamanında kıyısından döndüm, ön bölge protez kullanacaktım vazgeçtim.
Ben 6 yıl toppik kullandım, tabii toppik bir hastalık oluyor maalesef, 1 kere kullanırsan daha da bırakamıyorsun. Orjinal toppik ciddi anlamda çok fark ettiriyor, ufak bir dökme bile anında gür saç yapıyor o yüzden ben de toppik kullanımına başlayacaklara uyarı veriyim.
Ama toppik kullanmak isteyenlere de deneyimlerimden yola çıkarak şunu söyleyebilirim, seyrek saça döktüyseniz havuz veya denizde toppik çıkmıyor, akmıyor ben her sezon tatildeyim, sorun olmaz. 6 yıl boyunca da toppik kullandığımı 3 kişi anladı sadece o yüzden toppik benim uzun dönem kurtarıcımdı ama protez saç sakın bulaşmayın.
Toppik kullanacaksanız da saçları her gün yıkayın ancak toppikte her gün kullanımda en kötü 1 ay gider ve her ay 200 tl yakarsınız. :)
Xpecia günde 2 tablet
Prozinc Plus Şampuan

Serkan Aygın 4200 Greft https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16500.0

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #89 : 25 Haziran 2021, 22:09:29 »
Protezlerin hepsine karşıyım ben benim de şöyle bir pişmanlığım oldu bundan 10 yıl önce saç değil diş hakkında ön dişimin birinde caplik vardı o zamanlar tel takması yüklü bir para idi butcemizde kısıtlıydı ben o tek bir dişin hafif yamuk olmasını çok kafama taktım ailemden habersiz benim arkadasin tanıdığı diş teknisyeni vardı ona gittik çok güzel yaparım sıkıntı olmaz dedi porselen yaptı sağlam oldun diye yanındaki düzgün dişimi de carkladi cahillik ya içimde hiç pişmanlık yoktu zaman geçti porselen değişmesi gerekliymiş bunlar içinde çürümüş ana dişlerin dediler mecburuz artık etti 4 dış kaplama bunlardan hepsi düzgün sağlam dişlerim alttaki dişlere tutundum diye carklama yapıyorlar dişçi arkadaşlar bilir gene zaman geçti zirkonyum yaptırdım bir iki diş daha aldılar etti 6 dış köpek dişlerim ile beraber güzel mi güzel yaptılar anne  dişi ile kıyaslamak mümkün değil gülmeye utanıyorum her guldugumde yapay bir diş olduğunu herkez anlayabiliyor kimi dile getiriyor kimi getirmiyor protez saçın geri dönüşü var ama dişin yok malesef diyeceğim çok çok pişmanım inşallah cocuklarimda bu şekilde sorun olmaz ama olursada ekmek yemem kafalarına takarlarsa en doğal yöntem ney ise onu yaptırmaya çalışırım insan çok hata yapabiliyor geri dönüşü olmayan

Facebook Twitter Instagram