Gönderen Konu: PROTEZ SAÇ PİŞMANLIĞIM, PROTEZ SAÇ SÜRECİNDE YAŞADIKLARIM!  (Okunma sayısı 44769 defa)

Leonidas

• Hero Member
mustafa cecelide protez kullanıyor ama 100 metreden protez olduğu belli herkes saç ektirmiş diye inanıyor herkes anlamıyor bu işlerden biz saça fazla takıntılı olduğumuz için anlıyoruz.

aynen hocam onu bende bılıyorum o hem bariz hemde ünlü oldugu ıcın göze batıyo.
ama mesela bazısı murat bozun da protez oldugunu söyluyor. bazısı tarkanın da protez oldugunu söyluyor.
mesela o konuda suphelerım var.
ama yanı metro da otobuste bı protez saclı bırını görsem anlayabılır mıyım emın degılım.

Leonidas

• Hero Member
Hocam hikayeni dikkatle okudum ve şu an saçını açıklık alanını merak ettim birkaç foto atarmısın mümkünse ?

Selam hocam. Elbette tabi buyrun

Rulez

• Sr. Member
  • ℬ𝒶𝓀𝓉ı𝓃 𝑜𝓁𝓂𝓊𝓎𝑜𝓇 𝒷𝒶𝓀𝓂𝒶𝓎𝒶𝒸𝒶𝓀𝓈ı𝓃
Hocam geçmiş olsun bende düşünüyordum bu forumla tanışmadan önce hem zahmetli ve doğal değil bide çok maliyetli en kötüsüde bakım yapılınca o saç kafandan çıkıcak ve kel kendini görüceksin en iyisi saç ekimi iyi sonuç almayabilirsin ama hiç yoktan kendi saçların

Leonidas

• Hero Member
Hocam geçmiş olsun bende düşünüyordum bu forumla tanışmadan önce hem zahmetli ve doğal değil bide çok maliyetli en kötüsüde bakım yapılınca o saç kafandan çıkıcak ve kel kendini görüceksin en iyisi saç ekimi iyi sonuç almayabilirsin ama hiç yoktan kendi saçların

selamlar hocam.
ya dedigim gibi hocam ben o zamanlar burayı bılmıyodum , ama bilseydımde sonuc degişmezdi. ekimi hiç bi şekilde düşünmüyodum o zamanlar cunku.
kafamda bi algı olusmustu yani ekilen saçlar hep seyrek duruyor tutmuyor herkes çim adam oluyo gibi. ama işte araştırınca öyle olmadığını gördüm bir de bu protezi kullanınca tabi.
insan yaşamadan bilemiyor.
hiç dökülmemiş gibi yoğun olsun istiyor.
ama senın de dedıgın gibi en önemlisi kendi saçın sana ait olanı yani o yüzden en dogrusu ektirmek hocam ne olursa olsun sana ait bi saç olacak tepende ve güzel planlama ile bu dertten kurtulan bi cok kişi var..
ayrıca dedigim gibi protezin maddi manevi sıkıntısı cok büyük.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
selamlar hocam.
ya dedigim gibi hocam ben o zamanlar burayı bılmıyodum , ama bilseydımde sonuc degişmezdi. ekimi hiç bi şekilde düşünmüyodum o zamanlar cunku.
kafamda bi algı olusmustu yani ekilen saçlar hep seyrek duruyor tutmuyor herkes çim adam oluyo gibi. ama işte araştırınca öyle olmadığını gördüm bir de bu protezi kullanınca tabi.
ama senın de dedıgın gibi en önemlisi kendi saçın sana ait olanı yani o yüzden en dogrusu ektirmek hocam ne olursa olsun sana ait bi saç olacak tepende ve güzel planlama ile bu dertten kurtulan bi cok kişi var..

şartlar eğer uygunsa doğrusu ektirmek altını çizelim. saç ekimi estetik bir operasyon sartlar uygun olmadığı taktirde bu operasyon sadece zarar verir
Global Moderator

Siddhartha

• Hero Member
Arkadaslar sacsizlik bu kadar da buyuk sikinti degil neler yapmissinuz kendinize:)
Benim dokulmeye baslayinca 3 numaraya vurmaya basladim normal hayatima devam ettim.
Insan biraz kendisi ile brarisik olmali, yoksa hayat cekilmez olur.
Sahsen yasadiklarinizi dusundukce bile icin karardi, sikinti basti:)
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Leonidas

• Hero Member
şartlar eğer uygunsa doğrusu ektirmek altını çizelim. saç ekimi estetik bir operasyon sartlar uygun olmadığı taktirde bu operasyon sadece zarar verir

aynen hocam onuda belırttım zaten. ancak son çare protez olmalı bence. yoksa eger ekılebilecek durum müsaitse ekilmeli , yoksa protez tabi çare.

brk_41

• Full Member
selamlar hocam.
Hocam her ekilen saç ta tutmayabiliyor, saçı çıkmayanlar da mevcut forum da.
Tabi bir çok faktör var, ekenin tecrübesi, yöntemi, aletler ve ortamın streril olmayışı, nekroz.
Kişinin saç yapısı, doğru beslenememe, altta yatan başka rahatsızlıklar, stres ve başka bilinmeyen sepepler...
Her saç ekimi mutlu son ile bitmeyebiliyor yani :)

Leonidas

• Hero Member
Arkadaslar sacsizlik bu kadar da buyuk sikinti degil neler yapmissinuz kendinize:)
Benim dokulmeye baslayinca 3 numaraya vurmaya basladim normal hayatima devam ettim.
Insan biraz kendisi ile brarisik olmali, yoksa hayat cekilmez olur.
Sahsen yasadiklarinizi dusundukce bile icin karardi, sikinti basti:)

malesef hocam her insan bir olamıyor. bazısı bir konuyu çok takarken diğeri hiç takmıyor , diğerinin çok taktığı bir meseleyide diğeri hiç takmayabiliyor :)
yani sahsen ben daha 24-25 yasında genc sayılan biri olarak bu duruma düşmek istemem, çunku saç dış görünüşü bile çok etkilediği için 25 yasında biri saçsızken 35 yasındaki bir hale bürünebiliyor. böyle bi durumda malesef insanda bi eksiklik doguruyor , özgüveninde de keza öyle.
şahsen saç sakal erkegın makyajıdır bence , 35 yasında olsam ben de takmam (yaşınızı bilmiyorum örnek verdim) ama 24-25 yasında bu hale gelip ve gecmıste 6-7 yıllık bi dökülme geçirince insan ister istemez takıyor.
eğer 35 yasıma dek saçlarım dursaydı sonrasında komple kel olmaya hayır demezdım :)

Leonidas

• Hero Member
Hocam her ekilen saç ta tutmayabiliyor, saçı çıkmayanlar da mevcut forum da.
Tabi bir çok faktör var, ekenin tecrübesi, yöntemi, aletler ve ortamın streril olmayışı, nekroz.
Kişinin saç yapısı, doğru beslenememe, altta yatan başka rahatsızlıklar, stres ve başka bilinmeyen sepepler...
Her saç ekimi mutlu son ile bitmeyebiliyor yani :)

hocam işte o zaman protez yaptırılabilir bence.
yani donor bölge de saç kalmaz, saç ekimi başarısız olur o zaman bence yapılabilir.
ama bunun dısında bence öncelik ekim olmalı.
kaldı ki benim bu zamana kadar ekim yaptırmama sebebim ekimlerin tutmayacağını düşünmem, seyrek sonuclandığını düşünmemdi zaten.
ama şimdi diyorum ki deneyeyım kendı saçım tutarsa kendı saçımı kullanırım en azından.
son çare olarak görülmeli protez öncelikten ziyade.
mesela birisi ektirir saçını 1 kez tutmaz , sonra 2.yi  ektirir oda tutmaz. 3.ye donor bolge yetmez o zaman bence protez mantıklı bi karar olabilir.

benim burada bahsettıgım nokta şu ; imkan varken (donor bölge) ekim şansınızı deneyin. tutarsa saçsızlık derdine derman bulursunuz ve bi daha uğraşmazsınız her sene binlerce tl protez saça harcamazsınız.
ha denediniz olmadımı, o zaman yaptırın tabi protez.

Siddhartha

• Hero Member
malesef hocam her insan bir olamıyor. bazısı bir konuyu çok takarken diğeri hiç takmıyor , diğerinin çok taktığı bir meseleyide diğeri hiç takmayabiliyor :)
yani sahsen ben daha 24-25 yasında genc sayılan biri olarak bu duruma düşmek istemem, çunku saç dış görünüşü bile çok etkilediği için 25 yasında biri saçsızken 35 yasındaki bir hale bürünebiliyor. böyle bi durumda malesef insanda bi eksiklik doguruyor , özgüveninde de keza öyle.
şahsen saç sakal erkegın makyajıdır bence , 35 yasında olsam ben de takmam (yaşınızı bilmiyorum örnek verdim) ama 24-25 yasında bu hale gelip ve gecmıste 6-7 yıllık bi dökülme geçirince insan ister istemez takıyor.
eğer 35 yasıma dek saçlarım dursaydı sonrasında komple kel olmaya hayır demezdım :)

Benim yasim 38 gecen yil sac ektirdim.
20 yasimda basladi dokulmem ve hala devam ediyor. 30 lu yaslara kadar sadece sakaklar acildi sonrasinda ortalara kadar cikti ama 30’lardan sonra hep 3 numara yaptim.
Tabi ki bende uzuldum ama cok da takmadim. Spor yaptim vucut yaptim ordaki eksikligi baska sekilde kapattim. Emin ol kel ve kasli halime saclilardan daha cok bakiyorlarzi tatillerde:)
Yani bu sorunu cok buyuten arkadaslara soyluyorum gercekten bu kadar buyutmeye gerek yok. Herseyin caresi var. ektiren ektirir ektirmeye kazitir vucut yapar yine hallolur goruntu:)
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Leonidas

• Hero Member
Benim yasim 38 gecen yil sac ektirdim.
20 yasimda basladi dokulmem ve hala devam ediyor. 30 lu yaslara kadar sadece sakaklar acildi sonrasinda ortalara kadar cikti ama 30’lardan sonra hep 3 numara yaptim.
Tabi ki bende uzuldum ama cok da takmadim. Spor yaptim vucut yaptim ordaki eksikligi baska sekilde kapattim. Emin ol kel ve kasli halime saclilardan daha cok bakiyorlarzi tatillerde:)
Yani bu sorunu cok buyuten arkadaslara soyluyorum gercekten bu kadar buyutmeye gerek yok. Herseyin caresi var. ektiren ektirir ektirmeye kazitir vucut yapar yine hallolur goruntu:)

güzel bi çare abi. ama işte bazısına yakısıyor , bazısına yakısmıyor bu kellik denen meret. kafa yapısı ile de alakalı oldugunu dusunuyorum.
vin diesel gibi olsam mesela hiç takmam , ya da jason statham gibi olsam inan bana iyiki saçlarım dökülmüs diye dua ederim :)
ama işte ''şahsen'' bana gitmiyo bu şey , yani kimse kendıne yakıstırmaz ama ben alıcı gözü ile bakınca bile yok yok olmuyor :D
cok fark ediyo saçlı halimle saçsız halim. bide kız gibi saçları olan biriyken bu hale gelmek cok daha bozuyo insanın moralini.
bazen diyorum benım saçlara kesın nazar deydı :D
ama işin şakası cidden takmıyo değilim bu sac meselesini. hemde cok takıyorum. ama işte elde değil malesef hocam. takma diyince takmayı bırakamıyor insan tıpkı unut gitsin diyince unutulmadığı gibi :D
biraz özlü söz yazayım :D

Keladayadayı

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Kardeş hala yanlış düşünüyorsun bence. Çünkü saç ekimin de başarısız olursa iyice içine kapanırsın. 29 yaşındayım ben 20li yaşların başından beri 0-1 numara takılıyorum. Nadiren uzun gezmişimdir. Saçı NW1 olanlardan bir eksiklik hissettim mi tüm samimiyetimle söylüyorum bir eksiklik yaşamadım hayatı her anlamda dolu dolu yaşadım.
Besiktas917 haklı bu kadar büyütülecek birşey yok. Kendi kafanda büyüttüğün bir durum.
Ha ektirirsin inşallah başarılı olur ama ekim tutmazsa bu düşünce yapınla çok çok daha mutsuz olursun. Psikolojini toplamaya çalış bence öncelikle.
Bu arada ektirene kadar saçını kazı ya da çok kısa kes benim şahsi önerim seyrek saçı bu şekilde tutmanın bir anlamı yok bence.

Leonidas

• Hero Member
Kardeş hala yanlış düşünüyorsun bence. Çünkü saç ekimin de başarısız olursa iyice içine kapanırsın. 29 yaşındayım ben 20li yaşların başından beri 0-1 numara takılıyorum. Nadiren uzun gezmişimdir. Saçı NW1 olanlardan bir eksiklik hissettim mi tüm samimiyetimle söylüyorum bir eksiklik yaşamadım hayatı her anlamda dolu dolu yaşadım.
Besiktas917 haklı bu kadar büyütülecek birşey yok. Kendi kafanda büyüttüğün bir durum.
Ha ektirirsin inşallah başarılı olur ama ekim tutmazsa bu düşünce yapınla çok çok daha mutsuz olursun. Psikolojini toplamaya çalış bence öncelikle.
Bu arada ektirene kadar saçını kazı ya da çok kısa kes benim şahsi önerim seyrek saçı bu şekilde tutmanın bir anlamı yok bence.

hayırlısı olsun diyelim. öyle bi durumda belkı proteze devam ederim. belkide tamamen sıfıra vurdururum hocam o konuda bi dusuncem yok.
benım burada anlatmak istedigim asıl olay şuydu siz beni yanlıs anladınız hocam
yani elimizde imkan varsa eğer donor bölge gibi saç ektirmeliyiz.
olumlu olur olumsuz olur orası şansına kalmış.
asıl olay imkan varken saç ektirmek. eğer tutmazsa proteze yönelmekti benim söylemek istediğim.
siz farklı anladınız biraz.

Facebook Twitter Instagram