Gönderen Konu: PROTEZ SAÇ PİŞMANLIĞIM, PROTEZ SAÇ SÜRECİNDE YAŞADIKLARIM!  (Okunma sayısı 44761 defa)

Leonidas

• Hero Member
Ynt: PROTEZ SAÇ PİŞMANLIĞIM, PROTEZ SAÇ SÜRECİNDE YAŞADIKLARIM!
« Yanıtla #61 : 30 Temmuz 2020, 13:22:00 »
dostum çok güzel anlatmışsın tecrübelerini ve hislerini soluksuz okudum. bu derdi saçı olan anlayamaz dostum sacsizlik insana neler yaptırır. özellikle genç yaşta bu dertle boğuşmak yaşamayan bilemez..

protez saç cidden artiz işi hocam benim bi yakınım da yaptırdı 8 bin lira verdi 2 tane yaptırdı. ikisini toplam 3 hafta kullanmadi bile yepyeni protezleri bi daha kullanmadi. cecelinin yaptırdığı yer falan dedi. saç rengi de tutmuyordu zaten kumral adama simsiyah saçı vermişler bi acayip duruyordu. onun donör yetersiz olduğu icin ekim de yaptıramadi şimdi de ne olduğunu anlamadığım bir yerde prp gibi bir şeyler yaptırıyormuş ama prp den başka bir sürü bir şeyler anlattı.. oraya da 12 bin tl vermiş abi yapma para tuzagi dedim ama nafile..

Hocam çok teşekkür ederim , ne yaşadıysam aynen onları anlattım.
Sizin tanıdığınız ile aynı yerde yaptırmışız , ben de cecelinin  yaptırdığı yer de yaptırdım ve  2 saç İçin 8 bin tl ye anlaştım , ilk saçı kullandıktan sonra 2. Saçı iptal ettim ve almadım 5 bin tl vermiş oldum 1 sac icin.

Erkeğin bi saçı bi sakalı var başka da bişeyi yok hocam heleki kellik yakısmıyosa insan takıyor cidden
Eğer bi sağlık sorunu yoksa ve donör de yeterliyse saç Ekimi tek çare , eğer saç ekimi olmazsa da son çare protez

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #62 : 30 Temmuz 2020, 13:27:21 »
protez saçın parasal ve fiziksel zahmetinden daha çok psikolojik zahmeti daha fazla. sonuçta peruk. kafanda senin olmayan birşeyi taşıyorsun. insanların çoğu psikolojik nedenlerle bırakıyor takmayı. açıklık fazla değilse ekim aksi takdirde kabullenip kendine kelliğe uygun bir tarz yaratıp yaşamak en doğrusu gibi.  protez saç kısa veya orta vadeli kullanılabilir belli nedenlerle. ama uzun vadede insanları her yönden yıpratıyor gibi.

Hocam süreci bizzat yaşayan biri Olarak benim icin asıl mesele o değildi açıkcası yani saçı çıkarınca eski halimi görmek beni rahatsız etmiyordu , sonuçta artık saçlısınız mesele bu değil asıl mesele ne olursa olsun anlaşılması. Ne kadar doğal olursa olsun herkes anlamasa bile bazıları cidden anlıyor , mesela ben , en dandik protez merkezi ve en kaliteli protez merkezi hiç fark etmez asla kimin takıp takmadığını asla anlayamıyorum , ama başkaları öyle değil 100 metre den anlıyor , ben anlayamıyorum işte.

İşin en kötü yanı bu, bazısı anlıyor bazısı hiç bi şekilde anlamıyor saçın protez olduğunu benim gibi.
Ama işte karşı da ki insanın saçınıza bakması , acaba anladı mı , anlayacak mı diye düşünüyor olmak cok kötü bi his .
Kimisi hemen soruyor ya bu ne protez mi diye , kimisi direk peruk mu diyor . Asıl olay bu yani.
Yoksa asla anlaşılmayan bişe olsa inanın kullanılır , ne olursa olsun kulanılır , protezi kafadan çıkardıktan sonra sadece siz görüyorsunuz o halinizi , takınca gene saçlısınız sonuçta.

Gençevhamlı

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #63 : 30 Temmuz 2020, 13:40:25 »
Hocam bunu gür sacli birine sorsaniz sanki ananiz babaniz öldü ne takiyorsunuz kardeşim der  :)

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #64 : 30 Temmuz 2020, 13:52:22 »
Hocam bunu gür sacli birine sorsaniz sanki ananiz babaniz öldü ne takiyorsunuz kardeşim der  :)

Onun tuzu kuru tabi kardeşim :)
Yaşamayan bilmez boşver :)

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #65 : 30 Temmuz 2020, 13:57:49 »
Oldum olası sevmem protez uygulamalarını. Hatta elimde olsa ülke çapında yasaklardım protez kullanımını... insanın psikolojisini fazlası ile yoran bir uygulama. Kullanıcıların %90 ı ilk bir kaç içinde terkediyor. Devam eden %10 un yarısı pişman... yani iyiki var çok mutluyum diyen 100 kullanıcıdan 5..
Protez = pişmanlıktır. Çok kasmamak lazım hersey saç değil, herkes saçlı olmak zorunda da değil.

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #66 : 30 Temmuz 2020, 13:59:16 »
Ben kullanmadım hiç ama konforsuz bi uygulamaya benziyor protez
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

sade_americano

• Sr. Member
« Yanıtla #67 : 09 Ağustos 2020, 08:55:05 »
Protez tamamen yalan bir uygulama. Gözü biraz dikkatli olan kişiler hemen anlar (benim gibi). Bir de işin psikolojik boyutu var, mesela Tarkan bile protez kullanıyor ama aslında kel olduğunu biliyor. Arkadaşın yazdığı zorluklar da çabası. Seyrek olsun ekim olsun, en azından kendi saçın.

Jungkook

• Sr. Member
« Yanıtla #68 : 09 Ağustos 2020, 09:07:36 »
Benim etrafımda kullanan birisi var. Ben bile bazen kullandığını unutuyorum  ;D Önemli olan bence saçın senin olması değil, saçın kullanılması.
Tedavim

Stemoxydine %5 (L’Oreal serioxyl denser hair) akşam yatmadan önce

Ketoral krem her gün

Ketoral şampuan hafta da 1-2 gün

Dermaroller hafta da 1 ya da 2 gün

OGX DHT blocker şampuan Ketoral kullanmadığım günler

serkan4490

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #69 : 27 Ağustos 2020, 16:46:26 »
Turkiyedeki tum protes sac firmalari sahtekar. Kendiniz getirtip uygulasaniz buyuk ihtimal cok daha iyi olacak bu firmalrin yaptiklarindan .yapistirip bir sapkayla berbere gitmek cok zor olmasa gerek veyautaniyosaniz falan durumu aciklayip berberle yalniz kalacagjniz bir ortamda uygulanabilir de.turkiyedeki firmalarin uyguladigi protezlerden cok daha kalitelilerini internette bulmak cok kolay onlarca bu isi yapan protez fabrikasi var çinde ve gayette buyuk guvenilir firmalar. Youtube da google da kolayca erisiliyor.protez sacla size diger bakim gereclerini de sunuyorlar. Birinden yardim alarak evde uygulanabilir ve birkac uygulamadan sonra bu iste pratiklesirsiniz de .kesimi de dedigim gibi ranvedu alip 3.5 fazla para verip berberde yapilabilir. Bu sekilde aldiginiz sac hem kaliteli olur hem de sahtekar firmalarimizda dandik hizmet icin odeyeceginiz paranin yarisindan daha az odersiniz. Unutmadan kel bolgenizin kac cm oldugunu ölcüp ayni olcude sac alabiliyorsunuz bu fabrikalardan isin tek disarda yapilcak kismi sekil verilip kesilmesi isini bilen bi berber bulmak da zor degil . Birakin bu protez merkezlerini gercekten nette 10 dk arastirmayla hepsinin foyasi ortaya cikiyor. Youtubeda binlerce insan kendi protezini yapip videolarini paylasiyor. Berberim benim de musterilerim var kullanan inanin turkiyedeki kadar sancili degil bu yontem ekime gore gorunus olarak cok daha iyj bile.iyi ozenli bir kesimle protezi farketmek ekimi farketmekten daha zor bence.korkmayin kendiniz alip uygulayin protezi 😉🤷‍♂️

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #70 : 27 Ağustos 2020, 17:36:31 »
Bence de cok mantıklı. Ben 2 saç İçin 8 bin tl ye anlaşmıştım , ve şimdi kesin 9-10 bin olmuştur , dolar kuruna göre hesaplıyolar birde siz düşünün dediğim gibi gittiğim merkez çok tanınmış bir protez merkezi şu şarkıcıların gittiği :)

teyfo33

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #71 : 27 Ağustos 2020, 17:43:26 »
Bence de cok mantıklı. Ben 2 saç İçin 8 bin tl ye anlaşmıştım , ve şimdi kesin 9-10 bin olmuştur , dolar kuruna göre hesaplıyolar birde siz düşünün dediğim gibi gittiğim merkez çok tanınmış bir protez merkezi şu şarkıcıların gittiği :)
bu dunyadaki devrim diger buluşlar değil ve sac ısını cozunce baslayacak.. aslında bılıyorlar fakat soylemıyorlar buna yemın edebılırım
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15231.0

Takviyeler ;
Finasterid 1/4
 aksam xpecia
coraspin
d3 vitamini

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #72 : 27 Ağustos 2020, 17:44:55 »
bu dunyadaki devrim diger buluşlar değil ve sac ısını cozunce baslayacak.. aslında bılıyorlar fakat soylemıyorlar buna yemın edebılırım

Milyarlarca dolar dönüyor işin içinde cok büyük bir sektör ama açıkcası bunu açıklayınca o sektör de ki insanlar da buna yönelip açığı kapatabilir keşke bi çözüm bulunsa artık...

korkuları olan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #73 : 30 Ağustos 2020, 18:34:43 »
Turkiyedeki tum protes sac firmalari sahtekar. Kendiniz getirtip uygulasaniz buyuk ihtimal cok daha iyi olacak bu firmalrin yaptiklarindan .yapistirip bir sapkayla berbere gitmek cok zor olmasa gerek veyautaniyosaniz falan durumu aciklayip berberle yalniz kalacagjniz bir ortamda uygulanabilir de.turkiyedeki firmalarin uyguladigi protezlerden cok daha kalitelilerini internette bulmak cok kolay onlarca bu isi yapan protez fabrikasi var çinde ve gayette buyuk guvenilir firmalar. Youtube da google da kolayca erisiliyor.protez sacla size diger bakim gereclerini de sunuyorlar. Birinden yardim alarak evde uygulanabilir ve birkac uygulamadan sonra bu iste pratiklesirsiniz de .kesimi de dedigim gibi ranvedu alip 3.5 fazla para verip berberde yapilabilir. Bu sekilde aldiginiz sac hem kaliteli olur hem de sahtekar firmalarimizda dandik hizmet icin odeyeceginiz paranin yarisindan daha az odersiniz. Unutmadan kel bolgenizin kac cm oldugunu ölcüp ayni olcude sac alabiliyorsunuz bu fabrikalardan isin tek disarda yapilcak kismi sekil verilip kesilmesi isini bilen bi berber bulmak da zor degil . Birakin bu protez merkezlerini gercekten nette 10 dk arastirmayla hepsinin foyasi ortaya cikiyor. Youtubeda binlerce insan kendi protezini yapip videolarini paylasiyor. Berberim benim de musterilerim var kullanan inanin turkiyedeki kadar sancili degil bu yontem ekime gore gorunus olarak cok daha iyj bile.iyi ozenli bir kesimle protezi farketmek ekimi farketmekten daha zor bence.korkmayin kendiniz alip uygulayin protezi 😉🤷‍♂️

Siz proteze başladınız mı hocam naptınız ?

sokrates

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #74 : 03 Mayıs 2021, 01:23:39 »
Sevgili Leonidas yazın çok yararlı olmuş. Eline emeğine sağlık. Ayrıca cevap veren arkadaşların yazılarından da çok istifade ettim herkese teşekkürler. Donör bölgesi ekime uygun olmayan birisi olarak protez saçtan biraz umutluydum. Lakin yazını okuduktan sonra protezi düşünmüyorum. Özellikle duş almadan önce çıkarıp takmanın mümkün olmadığını söylemen dolayısıyla bu işten soğudum. Zira bu durum dini hassasiyeti olanlar için boy abdesti alma imkânını ortadan kaldırıyor ve kullanımı engelliyor. Her ne kadar birçok ünlü, protez saçı hiç belli olmadan kullanıyor olsa da senin de belirttiğin gibi maalesef biz sıradan insanlar için pek uğraşılacak bir şey gibi durmuyor. Ama belki ileride malzeme teknolojisinin gelişmesiyle yeni ürünler, kullanımı daha da kolaylaştırabilir ve günlük takıp çıkarmayı imkân dahilinde kılabilir. Ben şu an için bu şekilde bir protez kullanımı mümkün değil diye biliyorum. Bu hususta bilgisi olanlar veya protezi iki üç günde pratik bir şekilde çıkarıp takanlar varsa paylaşımları yararlı olur diye düşünüyorum. Zira internette protezi gerçekten kullananların ve bu süreci yaşayanların derli toplu paylaşım yaptığı bir platform yok.

Kendi adıma kalan mevcut saçlarla barışık bir şekilde hayata devam etmek gerek diye düşünüyorum. Psikolojik olarak çok büyütmenin kimseye bir yararı yok. Zira saç ekimi maalesef birçok insanın saç yapısına uygun olmayabiliyor. Umalım da bir gün bu problem tıp alanında nihai bir çözüme kavuşsun. Her ne kadar pek mümkün gözükmese de...

Facebook Twitter Instagram