Gönderen Konu: PROTEZ SAÇ PİŞMANLIĞIM, PROTEZ SAÇ SÜRECİNDE YAŞADIKLARIM!  (Okunma sayısı 44904 defa)

Siddhartha

• Hero Member
güzel bi çare abi. ama işte bazısına yakısıyor , bazısına yakısmıyor bu kellik denen meret. kafa yapısı ile de alakalı oldugunu dusunuyorum.
vin diesel gibi olsam mesela hiç takmam , ya da jason statham gibi olsam inan bana iyiki saçlarım dökülmüs diye dua ederim :)
ama işte ''şahsen'' bana gitmiyo bu şey , yani kimse kendıne yakıstırmaz ama ben alıcı gözü ile bakınca bile yok yok olmuyor :D
cok fark ediyo saçlı halimle saçsız halim. bide kız gibi saçları olan biriyken bu hale gelmek cok daha bozuyo insanın moralini.
bazen diyorum benım saçlara kesın nazar deydı :D
ama işin şakası cidden takmıyo değilim bu sac meselesini. hemde cok takıyorum. ama işte elde değil malesef hocam. takma diyince takmayı bırakamıyor insan tıpkı unut gitsin diyince unutulmadığı gibi :D
biraz özlü söz yazayım :D

Sen oyle dusunuyorsun kardesim kendini oyle gormek istemedigin icin, insanlar sacin var yok cok takmayacak:) tanidiklarinda ikinci ucuncu gormelerinden sonra alisacak, sen de alisacaksin.
Yani psikolojik biraz bilemiyorum. Bu kadar takma bence ekim yapinca da memnun kalmayabilirsin, kendin ile barisik olman gerekir her halukarda

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
kafayı sıfır traş etmekte arkadaşın dediği gibi herkese gitmiyor bende denemiştim lösemi hastaları gibi olmuşsun diye dalga geçmişlerdi.. 

Siddhartha

• Hero Member
kafayı sıfır traş etmekte arkadaşın dediği gibi herkese gitmiyor bende denemiştim lösemi hastaları gibi olmuşsun diye dalga geçmişlerdi..

3 numara iyidir :)
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Leonidas

• Hero Member
Sen oyle dusunuyorsun kardesim kendini oyle gormek istemedigin icin, insanlar sacin var yok cok takmayacak:) tanidiklarinda ikinci ucuncu gormelerinden sonra alisacak, sen de alisacaksin.
Yani psikolojik biraz bilemiyorum. Bu kadar takma bence ekim yapinca da memnun kalmayabilirsin, kendin ile barisik olman gerekir her halukarda

Abi elbette başarısız bir ekim olursa yapacak bişe yok zaten ben bu konuda bişe demedim :)
Ben sadece bu yazıyı yazarak öncelik protez değil ekim olmalı dedim.
Eğer şartlar uygunsa tabi ekim için.
Farklı yerlere gitti biraz ben bu meseleyi dünyanın sonu yapmışım gibi oldu :)
Kaldı ki böyle yapmıyorum ama yapsam bile başarısızlık söz konusu olunca mecburen ya sıfıra vururum ya da protez.
3 numara candır ama 3 yapacak kadar dökülmediyse saçlar :)
Bana çok güzel gidiyordu hey gidi günler :)

Siddhartha

• Hero Member
Abi elbette başarısız bir ekim olursa yapacak bişe yok zaten ben bu konuda bişe demedim :)
Ben sadece bu yazıyı yazarak öncelik protez değil ekim olmalı dedim.
Eğer şartlar uygunsa tabi ekim için.
Farklı yerlere gitti biraz ben bu meseleyi dünyanın sonu yapmışım gibi oldu :)
Kaldı ki böyle yapmıyorum ama yapsam bile başarısızlık söz konusu olunca mecburen ya sıfıra vururum ya da protez.
3 numara candır ama 3 yapacak kadar dökülmediyse saçlar :)
Bana çok güzel gidiyordu hey gidi günler :)
Protez dusunenlere cok iyi bir orneksin.
Gecen biri bana ozelden yazip sormustu umarim okumustur bu yazini:)

Leonidas

• Hero Member
Protez dusunenlere cok iyi bir orneksin.
Gecen biri bana ozelden yazip sormustu umarim okumustur bu yazini:)

Abi çok uzun yazmısım okumayı bırakmış olabilir yarıda :)))
Şaka bi yana gerçekten büyük umutlarla başlıyor insan.
Özellikle saçın sıklığı cezbediyor.
Ama işte kendi saçı gibi olmuyor hiçbir zaman insanın.
Ama mesela hiç bi zaman bi ağırlık felan yapmadı kafamda hatta bazen lan acaba düştü mü bu kafamdan diyip elimi kafama götürüp kontrol ediyordum :)))

Keladayadayı

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
hayırlısı olsun diyelim. öyle bi durumda belkı proteze devam ederim. belkide tamamen sıfıra vurdururum hocam o konuda bi dusuncem yok.
benım burada anlatmak istedigim asıl olay şuydu siz beni yanlıs anladınız hocam
yani elimizde imkan varsa eğer donor bölge gibi saç ektirmeliyiz.
olumlu olur olumsuz olur orası şansına kalmış.
asıl olay imkan varken saç ektirmek. eğer tutmazsa proteze yönelmekti benim söylemek istediğim.
siz farklı anladınız biraz.
Yok kardeşim sana şahsi ithamda bulunmuyorum. Yorumlara baktım biraz şapka takmak topik kullanmaktan falan bahsetmiş herkes. Sahile gidip denize girmeyecek kadar saçı kendine sorun etmeye şaşırıyorum . Böyle hayat nasıl geçer gizleyecek utanacak bişey yok ki traş eder hayata karışırsın benim fikrimce. Saçı dökülenler, kel adayları (benim içinde olduğum grup) ya da keller kendi kendilerine büyütüyorlar bunu.
Protezi çıkardığımdan beri dışarı çıkamıyordum demişsin onun için yazdım kardeşim. Saklayacak utanacak birşeyin yok ki. Sosyalleşmekten kaçındıkça kendi kendine problem haline getiriyorsun. Seni düşündüğüm için yazdım. Eleştirmek için değil.

Siddhartha

• Hero Member
Abi çok uzun yazmısım okumayı bırakmış olabilir yarıda :)))
Şaka bi yana gerçekten büyük umutlarla başlıyor insan.
Özellikle saçın sıklığı cezbediyor.
Ama işte kendi saçı gibi olmuyor hiçbir zaman insanın.
Ama mesela hiç bi zaman bi ağırlık felan yapmadı kafamda hatta bazen lan acaba düştü mü bu kafamdan diyip elimi kafama götürüp kontrol ediyordum :)))

Kardesim ben bile hic aklimin ucundan gecmez hic dusunmedim de protez sac ama butun yazdiklarini bastan sona okudum. Dusunen insan emin ol okur bir de sana ozelden yazar:)

Keladayadayı

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Hakkında hayırlısı olsun kardeşim bu arada istediğin saça kavuşursun inşallah. Yanlış anlaşılıp gönlünü kırdıysam özür dilerim

Leonidas

• Hero Member
Yok kardeşim sana şahsi ithamda bulunmuyorum. Yorumlara baktım biraz şapka takmak topik kullanmaktan falan bahsetmiş herkes. Sahile gidip denize girmeyecek kadar saçı kendine sorun etmeye şaşırıyorum . Böyle hayat nasıl geçer gizleyecek utanacak bişey yok ki traş eder hayata karışırsın benim fikrimce. Saçı dökülenler, kel adayları (benim içinde olduğum grup) ya da keller kendi kendilerine büyütüyorlar bunu.
Protezi çıkardığımdan beri dışarı çıkamıyordum demişsin onun için yazdım kardeşim. Saklayacak utanacak birşeyin yok ki. Sosyalleşmekten kaçındıkça kendi kendine problem haline getiriyorsun. Seni düşündüğüm için yazdım. Eleştirmek için değil.

Yok hocam ben zaten burda fikir alışverişi yaptığımızın bilincindeyim eleştiredebilirsiniz bu bana zarar vermez tam aksine yol gösterir.
Evet haklı olduğunuz yönler var hocam ama işte herkes maalesef bir olamıyor. Bazısı çok takıntı yaparken bir başkası hiç takmıyor ilginç bir durum kişiden kişiye göre değişir.
Ben protez sonrası galiba yanlış yazmışım hiç çıkmıyorum değil de genelde çıkıyorum sosyal hayatıma kesinlikle engel değil bu ama çıkınca da gene takarım protezi ömrünün son günlerini yaşıyor. Ha tamamen bitince ne yaparım açıkcası bilmiyorum :) onu da o zaman düşünürüz ama işte insanların elinde olmayabiliyor hocam bazen.
Gönül ister ki hep beraber aşalım bunları ama işte maalesef her insan farklı

Leonidas

• Hero Member
Hakkında hayırlısı olsun kardeşim bu arada istediğin saça kavuşursun inşallah. Yanlış anlaşılıp gönlünü kırdıysam özür dilerim

Yok hocam estafurullah yahu ne özrü :) böyle bişe söz konusu bile değil lütfen. Ben tam aksine fikrinizi belirttiğiniz ve dikkate aldığınız için çok sevindim fikir alışverişi yapıyoruz burada :)
Lütfen öyle düşünmeyin estafurullah insallah hepimiz için hayırlısı olur

Leonidas

• Hero Member
Kardesim ben bile hic aklimin ucundan gecmez hic dusunmedim de protez sac ama butun yazdiklarini bastan sona okudum. Dusunen insan emin ol okur bir de sana ozelden yazar:)

Nasıl ama okurken yaşadın demi abi :))
Şaka bi yana açık anlatmaya çalıştım yani yaşadıklarım böyleydi dileyen yaptırsın elbette kendi kararıdır ama bende böyle bi etkisi oldu protezin.
Yaptırıp memnun kalan varmıdır elbette vardır ama şahsen ben onlardan değilim malesef.

Leonidas

• Hero Member
hatta açık konusmak gerekirse en cok ben isterdim protez den memnun kalmayı, cunku ailem gene bizi dinlemedin bak pişman oldun yine dedi bana. bu lafı duymaktan nefret ettigim icin :)
ama olmadı malesef. keşke olsaydı...

Kerimm34

• Hero Member
yazdıklarını baştan sona okudum kesinlikle yaşadıklarının aynısını çevremde yaşayan kişiler olduğunu söyleyebilirim kardeşim.protez saç ünlülerin zenginlerin işi yoksa uğraşılacak bir şey değil.

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
protez saç kullanan ünlülere bakın normal hayatlarında sokağa hep şapka ile çıkarlar veya saçında toppik vs olan ünlülerde hep şapka ile..

Facebook Twitter Instagram