Gönderen Konu: Saç Sıklaştırma Ekimi Yaptırmayı Planlıyorum Yaşım 24 Öneriniz?  (Okunma sayısı 5946 defa)

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
Sclinic den sonra medikal tedavi ile devam etmediniz mı sonuç aldınız da mı zamanla kaybettiniz yoksa hiç sonuç alamadınız mı bende bir kaç seneye sıklaştırma ekimine girmek istiyorum forumda hiç görmedim bu saç tipi ile ekime giren bizim işimiz zor malesef ekim olsa bile ekim öncesi ve sonrası medikal tedavi devam etmek zorunda gibi.
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

aykutsanli1453

• Yeni üye
  • *
Sclinic den sonra medikal tedavi ile devam etmediniz mı sonuç aldınız da mı zamanla kaybettiniz yoksa hiç sonuç alamadınız mı bende bir kaç seneye sıklaştırma ekimine girmek istiyorum forumda hiç görmedim bu saç tipi ile ekime giren bizim işimiz zor malesef ekim olsa bile ekim öncesi ve sonrası medikal tedavi devam etmek zorunda gibi.
SCLİNİC' ten geçerli bir fayda alamadım. Medikal tedavi ile devam etmedim arkadaşlar bu işler ekimden sonra mevcut saçı korumak ise olabilir. Ama yeni saç çıkımı yok görünmeyen sarı tüyleri canlandırma vs. bunlar hikaye geliyor bana.  Yeni saç çıkımı dediğiniz şey saç ekiminden kat kat aşağı bir rakam olacak olsa saç ekimcilerin batması gerek. Koray beye ve ekibine mail attım, ekibi dönüş yaptı, şimdi Koray beyden gelecek dönüşü merakla bekliyorum.. Ama dediğiniz gibi ekimden sonra mevcut alanları koruyabilmek için bir kaç tedaviye ihtiyaç duyulabilir.

Bu tip dökülmelerde ekim cok riskli bence. Çünkü ekilenler çıksa bile var olan saçların büyük bir bölümü gidiyor. Yani biri ikisi geliyor ama ev sahibi terk ediyor işin ehli bir doktor ekmezse eğer.
haklısınız işin ehli gerekmekte.

dete

• Kendi ekimim
  • Sr. Member
Sayın arkadaşım, aynı yaştayız. bu süreçleri ben üniversite başlarında yaşadım, kaç kere dermatolojiye gittim, şunları şunları kullan dediler, aldım kullandım ama nafile. Eğer kan tahlillerinizde, böbreküstü bezi fonksiyonları, hormonal düzeylerde bir problem yoksa dökülmeniz genetik kaynaklı olabilir, net bir şey diyemem bu konuda. Genetik tip saç dökülmesi sadece 1 üst soy kaynaklı değil, 2-3 üst soyunuzda varsa dahi olabilir derler, bilimsel dayanağı var mı diye araştırmadım.
 Benim saç dökülmesi yıllarca hiç durmadı, hatta bence ekim sonrası da devam edecektir, kalan saçlar da dökülecek ve muhtemelen 2. bir ekim gerekecek, hatta sırf bu yüzden ön bölge ağırlıklı ekim yapılmasını, ön çizginin abartılı şekilde önde ve geride olmayacak şekilde tasarlanıp greftten tasarruf edilmesini istedim ekipten, ilerde ikinci ekim ihtimaline uygun bir planlama yapmanızı tavsiye ederim.
Yüksek gretf sayılarından kaçınmanız yararınıza olur. Sakalı da ilk turda kullanırdım şahsen ben. Bu forumla tanışmanız bir şans. Olay hakkında fikir sahibi olmak içün güzel bir platform. Şu-bu merkez diyenleri dikkate almakla beraber iyice araştırıp somut sonuçlara göre kendş kararınızı kendinşz vermeniz. Sıklaştırma ekimlerini iyi inceleyin, mevcut saçlarınıza zarar vermeyecek yöntem ve ekipleri analiz edin. Hakkınızda hayırlısı olsun.

aykutsanli1453

• Yeni üye
  • *
Sayın arkadaşım, aynı yaştayız. bu süreçleri ben üniversite başlarında yaşadım, kaç kere dermatolojiye gittim, şunları şunları kullan dediler, aldım kullandım ama nafile. Eğer kan tahlillerinizde, böbreküstü bezi fonksiyonları, hormonal düzeylerde bir problem yoksa dökülmeniz genetik kaynaklı olabilir, net bir şey diyemem bu konuda. Genetik tip saç dökülmesi sadece 1 üst soy kaynaklı değil, 2-3 üst soyunuzda varsa dahi olabilir derler, bilimsel dayanağı var mı diye araştırmadım.
 Benim saç dökülmesi yıllarca hiç durmadı, hatta bence ekim sonrası da devam edecektir, kalan saçlar da dökülecek ve muhtemelen 2. bir ekim gerekecek, hatta sırf bu yüzden ön bölge ağırlıklı ekim yapılmasını, ön çizginin abartılı şekilde önde ve geride olmayacak şekilde tasarlanıp greftten tasarruf edilmesini istedim ekipten, ilerde ikinci ekim ihtimaline uygun bir planlama yapmanızı tavsiye ederim.
Yüksek gretf sayılarından kaçınmanız yararınıza olur. Sakalı da ilk turda kullanırdım şahsen ben. Bu forumla tanışmanız bir şans. Olay hakkında fikir sahibi olmak içün güzel bir platform. Şu-bu merkez diyenleri dikkate almakla beraber iyice araştırıp somut sonuçlara göre kendş kararınızı kendinşz vermeniz. Sıklaştırma ekimlerini iyi inceleyin, mevcut saçlarınıza zarar vermeyecek yöntem ve ekipleri analiz edin. Hakkınızda hayırlısı olsun.
Çok teşekkür ederim dönüşün için. Aslında bu forum bana olağanüstü fikir anlamında tecrübe kattı. DR.Keser'i yeni farkettim kendisi az greft ile iyi işler çıkaran biri. Malum benim dönör bölgemde olağanüstü seviye de değil. Vertex alanını göğüs ve sakal kıllarıyla kapatan uzmanlar olduğunu biliyorum. Vertex alanı dışında dönör bölgemi sadece orta ve ön bölgelere kadar ekimde kullanırsam daha sonra olacak mevcut dökülmeler den sonra dönör bölgemi 2 defa daha ekim için kullanabileceğimi düşünüyorum. Tabii bu tip şeylere hakim olabilmek için bilimsel veri olarak incelemeye alınması gerek saç köklerimin. İleride ki ikinci ve üçüncü ekime uygun bir planlama yapacağım çok haklısın aynı görüşteyim. DR. Keser hocadan orta ve ön bölgelere 1000 greftlik bir çalışma talep edebilirim.. Zaten katılırsınız ki ilerleyen her yılda teknoloji ilerlemekte bu süreci oldukça yavaş ve minumum dönör alımı, maksimum fayda çalışmaları ile atlatmamız gerektiğine inanan biriyim. Çünkü ilerleyen yıllarda ekilen greftlerden daha verimlilik olacağını ve daha kısa sürede saçların çıkacağını düşünmekteyim. Türkiye' deki 20 senelik saç ekim teknolojisini incelediğimiz zaman gelişimleri greft ve ekim süresinin sonucunun kısalması ile görmekteyiz.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Çok teşekkür ederim dönüşün için. Aslında bu forum bana olağanüstü fikir anlamında tecrübe kattı. DR.Keser'i yeni farkettim kendisi az greft ile iyi işler çıkaran biri. Malum benim dönör bölgemde olağanüstü seviye de değil. Vertex alanını göğüs ve sakal kıllarıyla kapatan uzmanlar olduğunu biliyorum. Vertex alanı dışında dönör bölgemi sadece orta ve ön bölgelere kadar ekimde kullanırsam daha sonra olacak mevcut dökülmeler den sonra dönör bölgemi 2 defa daha ekim için kullanabileceğimi düşünüyorum. Tabii bu tip şeylere hakim olabilmek için bilimsel veri olarak incelemeye alınması gerek saç köklerimin. İleride ki ikinci ve üçüncü ekime uygun bir planlama yapacağım çok haklısın aynı görüşteyim. DR. Keser hocadan orta ve ön bölgelere 1000 greftlik bir çalışma talep edebilirim.. Zaten katılırsınız ki ilerleyen her yılda teknoloji ilerlemekte bu süreci oldukça yavaş ve minumum dönör alımı, maksimum fayda çalışmaları ile atlatmamız gerektiğine inanan biriyim. Çünkü ilerleyen yıllarda ekilen greftlerden daha verimlilik olacağını ve daha kısa sürede saçların çıkacağını düşünmekteyim. Türkiye' deki 20 senelik saç ekim teknolojisini incelediğimiz zaman gelişimleri greft ve ekim süresinin sonucunun kısalması ile görmekteyiz.

Keser bana göre ülkenin en iyi ekimcisidir . Hatta rakipsiz açık ara en iyisi . Farklı bir kulvarda gerçekten . Ancak Keserin bu durumda ekiminizi kabul edeceğini düşünmüyorum . Şuan ekime uygun değilsiniz . Bence dokulmenin seyrine göre beklemeniz faydanıza . Yine de bir görüşün tabi doktorun görmesi farklı
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
SCLİNİC' ten geçerli bir fayda alamadım. Medikal tedavi ile devam etmedim arkadaşlar bu işler ekimden sonra mevcut saçı korumak ise olabilir. Ama yeni saç çıkımı yok görünmeyen sarı tüyleri canlandırma vs. bunlar hikaye geliyor bana.  Yeni saç çıkımı dediğiniz şey saç ekiminden kat kat aşağı bir rakam olacak olsa saç ekimcilerin batması gerek. Koray beye ve ekibine mail attım, ekibi dönüş yaptı, şimdi Koray beyden gelecek dönüşü merakla bekliyorum.. Ama dediğiniz gibi ekimden sonra mevcut alanları koruyabilmek için bir kaç tedaviye ihtiyaç duyulabilir.
 haklısınız işin ehli gerekmekte.
24 Yaşındasın ve dökülmen bu duruma kadar gelmiş minyatürleşme devam ediyor belli ki dökülme devam edecek ekim yaptırsan dahi diyorum medikal tedavi hayatının geri kalanında olması gerekiyor. Konunu takip edeceğim inşallah güzel bir yerde aralara ekim yapılır dolgun bi saç yakalarsın benim dökülme de saçma salak şakaklar duruyor orta boşalıyor bi karış da minyatürleşme yok diğer karış incelmiş dağınık puzzle parçası gibi dökülecek bu da çok kanser bir durum. Ekim de başarı oranını ne kadar düşürüyor bilemiyorum
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Sevgili Aykut,

Saclarin ustten dokulmeye devam edecek; Nw5a potansiyelin var. Iki nedenle beklemek durumdasin:
- Siklastirma ekimi sirasinda, saglikli sac koklerin zarar gorebilir.
- Dokulme agresifligine gore su anki dogru plan ileride yanlis plana evrilebilir.

Ikinci noktadan kastim su: Su anda ekim yaptirirsin. On cizgin dokulmemis. Uste ektirirsin. Agresif dokulme devam eder. On cizgi ve ustteki ekilmemis kokleri goturur. Kalan yerleri kapatmak icin kisitli donorle on cizgi veya templelar geride tutulmak istenebilir, fakat onceki ekimden kalanlardan dolayi bu da yapilamaz. Bu sefer ustte istenen yogunluk yakalanamaz vs.

Kesinlikle en az 3-4 sene daha beklemen ve 6 ay aralikla ustten foto cekip kiyaslaman gerekiyor. Tepenin tamami dokulurse, farkli bir planlama, su anki haliyle kalirsa farkli planlama yapilir.

Su andaki tavsiyem, kan testiyle hormon ve diger degerlere baktirman, eksik olan birseyler varsa onlari takviye etmendir. Ben bu yasta ekim yaptirman taraftari degilim. Etik degerleri yuksek olan hicbir hocanin da sana bu dokulme paterniyle bu yasta ekim yapacagini dusunmuyorum.

TonyMontana

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Beklemeniz uygun olan. Hem yaş hem dökülme şekli ekim sonrasındaki birkaç yılda yeni bir ekime kesinlikle ihtiyaç duyacağınızı gösteriyor.
The World is Yours

aykutsanli1453

• Yeni üye
  • *
Değerli yorumlar için teşekkür ederim. DR. Keser ve DR. Kul ile görüştükten sonra son kararımı vermiş olacağım. Bu doktorlar minumum greft sayısı ile iyi işler çıkarıyorlar. O sebepten dolayı tercihlerimi kendilerinden yana kullanmayı planlıyorum.

Facebook Twitter Instagram