Gönderen Konu: Yaş 26, kuşlar uçuyor, kafa kelleşiyor :)  (Okunma sayısı 2786 defa)

Öğretmen09

• Full Member
Yaş 26, kuşlar uçuyor, kafa kelleşiyor :)
« : 28 Nisan 2020, 19:00:19 »
Merhaba değerli arkadaşlar 26 yaşındayım sporcuyum sigara ve alkol kullanmıyorum 14-22 yaş aralığımda çok fön çektirip sprey kullandım üniversiteye 22 yaşında başladım dökülmeler başladı 24 ve 25 yaşlarımda 1 buçuk yıl günde bir fıs olmak üzere minoxil kullandım sonra bıraktım kan değerlerim normal çıktı hep ama en son şu an fotoğraflarla attığım duruma geldim dökülmelerim de devam ediyor ellerimi saçlarıma atınca çekmesem dökülecek herhalde hepsi :) . Babamın amcamın kafasında yanlarda ve ensede saç var tepede yok dayım kel değil  şu an öğretmenim İstanbul’da en önemli şeyin sağlık olduğunu bilsem de ister istemez psikolojimi yıpratıyor bu durum. Sitede Araştırma yapmaya çalışıyorum ve birkaç tane saç ekim merkezleri ile görüştüm Asuman Hanım ((En az 3500 ile 4000 greft alınarak yeni bir ön saç çizgisi belirlenerek ön, şakak ve tepe ekimi yapılacak bakımlarla birlikte başarılı bir operasyon olur fiyatımız 8000tl)) cevabını verdi. ((Aishahair 3000-3500 greft 15 bin cevabını verdi)) 6-8-10 bin civarı bütçe şu an için uygun, Serkan Aygın Bey ile virüs dolayısıyla görüşemedim. Ekim için tek dezavantajım ekim yapıldıktan sonra kalan saçlar giderse bir ekim daha gerekebilirmiş ama bu yaşlarda lazım bana saç :) ön taraftaki saçlarım da çok sık değil aslında açıklığı az da olsa kapatmak işin saçlarımı sağa doğru yatırıyorum saç kurtarma makinesi ile kurutup. Ekimden önce Fnasterid en uygunu görülüyor yan etkileri ister istemez düşündürüyor bunun yerine xpecia ve biotin kullansam fnasterid kadar etki etmez ama yine de faydasını görür müyüm dökülmeyi azaltma anlamında? Saçlarım da ince galiba, ekim ve ilaç için Sizlerin de görüşünü almak istedim özellikle tecrübeli admin ve arkadaşlarımız yardımcı olursanız çok müteşekkir olurum.

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
Ynt: Yaş 26, kuşlar uçuyor, kafa kelleşiyor :)
« Yanıtla #1 : 28 Nisan 2020, 19:09:47 »
Finasterid  kullanirsan iyi olur  Asuman hanim  Serkan aygın clinic  iyi seçenek 

Öğretmen09

• Full Member
« Yanıtla #2 : 28 Nisan 2020, 21:33:24 »
Teşekkür ederim 😊🙏

Rulez

• Sr. Member
  • ℬ𝒶𝓀𝓉ı𝓃 𝑜𝓁𝓂𝓊𝓎𝑜𝓇 𝒷𝒶𝓀𝓂𝒶𝓎𝒶𝒸𝒶𝓀𝓈ı𝓃
« Yanıtla #3 : 28 Nisan 2020, 21:53:42 »
Finas kullanıp ekim yaptırırsan çok iyi sonuçlanır gibi

Öğretmen09

• Full Member
« Yanıtla #4 : 29 Nisan 2020, 03:10:18 »
Finas kullanıp ekim yaptırırsan çok iyi sonuçlanır gibi

İnşallah bakalım biraz daha konuşup istişare yapmak lazım galiba biraz daha, teşekkür ederim yorumunuz için 😊

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 29 Nisan 2020, 04:25:58 »
Sayın öğretmenim,  yazınızı okudum. Baya arastirmissin ilaçları. Kullanmaya gelince minox pek doğru bir tercih olmamış. Kendinde diyorsun saydığın ilaçlar finanse eşit değiller. En azından ekimden önce bir kaç ay kullanıp öyle Ekim işine girebilirsin. Yan etkileri olur olmaz karmaşasına bile girme. Bismillah de başla. İnşallah yan etki tezahür etmez.

KUŞLAR DİNLENSİN
KAFA YENİLENSİN

kelsea the punisher

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 29 Nisan 2020, 04:31:27 »
Sayın öğretmenim,  yazınızı okudum. Baya arastirmissin ilaçları. Kullanmaya gelince minox pek doğru bir tercih olmamış. Kendinde diyorsun saydığın ilaçlar finanse eşit değiller. En azından ekimden önce bir kaç ay kullanıp öyle Ekim işine girebilirsin. Yan etkileri olur olmaz karmaşasına bile girme. Bismillah de başla. İnşallah yan etki tezahür etmez.

KUŞLAR DİNLENSİN
KAFA YENİLENSİN

+1

yan etki man etki kafana takmadan başla fin'e. bu kafada minoxa ihtiyacın yok başına dert açma.

Öğretmen09

• Full Member
« Yanıtla #7 : 29 Nisan 2020, 05:10:52 »

KUŞLAR DİNLENSİN
KAFA YENİLENSİN

Dinodin 11 Bey öncelikle vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim çok haklısınız minoxil doğru tercih olmadı keşke bu sayfayla erken tanışsaydım ama her şeyde vardır bir hayır diyelim en azından biraz Finastri kullanıp bakmak lazım galiba bu işe ekimden önce, peki biraz kullanıp bıraktıktan sonra yine minoxil gibi eskiye götürüyor mu saçları? Bi yan etkisini görmezsem devam ederim açısından soruyorum saçları biraz toparlayıp kalınlaştırdıktan sonra amacını yitirir mi yani sonunda ekim olacak tabii bir şekilde 😊mesela ben Temmuz başı gibi ekim yaptırmayı düşünmüştüm o tarihe kadar 2 ay var hiç olmazsa 2 ay kullanayım bari 😊

Öğretmen09

• Full Member
« Yanıtla #8 : 29 Nisan 2020, 05:16:27 »
+1

yan etki man etki kafana takmadan başla fin'e. bu kafada minoxa ihtiyacın yok başına dert açma.

Tek çare bu gözüküyor galiba teşekkür ederim 😂😊

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 29 Nisan 2020, 11:38:35 »
 Bırakırsan eskiye döner tabi ve kullandigin zaman dilimindeki dökülecek saçların dökülür her ilaç süreklilik gerektiriyor maalesef bunu bilerek kullanın.

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 29 Nisan 2020, 12:45:13 »

Dinodin 11 Bey öncelikle vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim çok haklısınız minoxil doğru tercih olmadı keşke bu sayfayla erken tanışsaydım ama her şeyde vardır bir hayır diyelim en azından biraz Finastri kullanıp bakmak lazım galiba bu işe ekimden önce, peki biraz kullanıp bıraktıktan sonra yine minoxil gibi eskiye götürüyor mu saçları? Bi yan etkisini görmezsem devam ederim açısından soruyorum saçları biraz toparlayıp kalınlaştırdıktan sonra amacını yitirir mi yani sonunda ekim olacak tabii bir şekilde 😊mesela ben Temmuz başı gibi ekim yaptırmayı düşünmüştüm o tarihe kadar 2 ay var hiç olmazsa 2 ay kullanayım bari 😊

Minox kadar olmasa da götürür
Ancak şu anda DHT üst seviyelerdeyse, onun baskısını dindirmeye gayret eder ve saçları muhafaza eder. 7 ve ya 8 sene bir uzun kullanımdan sonra, yaşın verdiği ilerleme gereğinden DHT de baskısını azaltacaktır. DHT nin baskısını azalttığı aralikta bırakılırsa saçlar geri dökülmez. Hediye olarak kalır.  Yaşını baz alarak söyledim seneleri.

Kullanma taraftarı pek değilsen
Ekim öncesi 6 ay kullanırsın, ekimden sonra 6 aylık bir süreç daha devam edersin. Hoşuna giderse devam eder, gitmez ise bırakırsın. Bu 6 aylık kullanımlar bir sırdır. Kimseye söylenmez. İlk 6 ay saçları güçlendirir ekime hazırlar, son 6 ay ise travmalardan  az zararla sıyrılabilmesi meselesidir.

Asıl olan saçların korunmasi için ilelebet kullanmaktir

Öğretmen09

• Full Member
« Yanıtla #11 : 29 Nisan 2020, 23:20:09 »
Ancak şu anda DHT üst seviyelerdeyse, onun baskısını dindirmeye gayret eder ve saçları muhafaza eder. 7 ve ya 8 sene bir uzun kullanımdan sonra, yaşın verdiği ilerleme gereğinden DHT de baskısını azaltacaktır. DHT nin baskısını azalttığı aralikta bırakılırsa saçlar geri dökülmez. Hediye olarak kalır.  Yaşını baz alarak söyledim seneleri.

Ekim öncesi 6 ay kullanırsın, ekimden sonra 6 aylık bir süreç daha devam edersin. Hoşuna giderse devam eder, gitmez ise bırakırsın. Bu 6 aylık kullanımlar bir sırdır. Kimseye söylenmez. İlk 6 ay saçları güçlendirir ekime hazırlar, son 6 ay ise travmalardan  az zararla sıyrılabilmesi meselesidir.

Gayet güzel anlattınız çok teşekkür ederim emeğinize sağlık Allah hepimize şifa versin  :) :)

MuhendisBey06

• SAÇ EKİMİM
  • Sr. Member
« Yanıtla #12 : 29 Nisan 2020, 23:41:07 »

+1
Lifehair Şahin Çelik 3900 Greft Ekimim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12145.0

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #13 : 29 Nisan 2020, 23:42:34 »
saç ekiminden 4 hafta önce 48 hafta sonrasına kadar günde 1 mg finasterid tedavisi saç ekimini çevreleyen kafa derisi saçlarını iyileştirir ve saç yoğunluğunu arttırır.

Öğretmen09

• Full Member
« Yanıtla #14 : 01 Mayıs 2020, 02:17:43 »
Peki ekim için yukarı yazdığım merkezlerin verdiği greft sayıları nasıl hocalarım ?

Facebook Twitter Instagram