Gönderen Konu: Yaş 23, psikolojim mahvoldu  (Okunma sayısı 4266 defa)

Cartel21

• Ön hat takıntılı 🙂
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Yaş 23, psikolojim mahvoldu
« Yanıtla #15 : 26 Nisan 2020, 16:54:37 »
finasterid için eşik yaşı geçmişsin bence. öncelikle telaş yapmayı bırak. tedavi için hiçbirşeyin geç olmadığını aklına oturt. telaş yapacak bir şey yok. dediğim gibi yaşın 20-21’den çok ve fini kullanmaman için bir neden yok. güzelce araştır başla 6-12 ayda kendini gösterir olumlu sonuçlar. burda güncellersin yine.

hocam finasterid'in eşik yaşı mı var 🤔

kelsea the punisher

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #16 : 26 Nisan 2020, 17:03:59 »
Finasteride kullanım eşik yaşı neden 20-21?
Neden 17-18 degil? Yada 15..

20-21 genelde erkeklerde büyümenin tamamlandığı yaşdır. dht ile büyüyen gelişen durumlar (ses, sakal, cinsel gelişim) tamamlanır. yani artık bu ilacı kullanmanın tek düşündüreceği şey oldukça nadir görülen yan etkiler olur. ha amerikada bu ilaç reçeteli ve 17-18 yaşında çocuklara jelibon gibi yazıyo doktorlar. reditte bir sürü konu var böyle bu yaşta kullanıp bi sıkıntı çekmeyen tabi.

kelsea the punisher

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 26 Nisan 2020, 17:16:20 »
attığım videoda da görebileceğiniz üzere eleman ilaç hakkında endişeli olduğunu, doktorunun onu cesaretlendirdiğini söylüyor. geçen yine başka bir forumda okuduğum konuda japon bi genç doktoruna gidip finasteride yazmasını istiyor. doktor da neden dutasteride denemiyorsun diyor. bence kesinlikle şans verilmesi gereken ilaçlar.. bunu papağan gibi tekrar tekrar yazmaya ne kadar daha devam edeceğim bilmiyorum

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 26 Nisan 2020, 17:36:20 »
20-21 genelde erkeklerde büyümenin tamamlandığı yaşdır. dht ile büyüyen gelişen durumlar (ses, sakal, cinsel gelişim) tamamlanır. yani artık bu ilacı kullanmanın tek düşündüreceği şey oldukça nadir görülen yan etkiler olur. ha amerikada bu ilaç reçeteli ve 17-18 yaşında çocuklara jelibon gibi yazıyo doktorlar. reditte bir sürü konu var böyle bu yaşta kullanıp bi sıkıntı çekmeyen tabi.

Dht sadece bahsi geçen ses sakal cinsel gelişimin tamamlanması İçin kullanılan bir hormon degil. Bunların sürdürülebilmesi içinde DHT ye ihtiyaç var. Yani 20 Li yaşlarda DHT ye ihtiyaç kalmıyor gibi bir anlam çıkartması yapmak doğru degil. Japonya’da çocuk finasteride istemiş, doktor neden dutasteride içmiyorsun “ demiş bu kısas olamaz. Genç yaşlarda kullanımı zaten çok problem ama FDA Onayının bulunması da bu kanser ilacını masum kılmaz.. unutulmamalıdır ki EROİN bile Bayer firmasının satışa koydugu 20 yıldan uzun bir süre bağımlılık yapmayan Afyon reklam ismi ile satılan, 40 yıl kadar ise yasal olarak üretilen bir ilaçtı. Öksüren çocuklara bile eroin ilaç olarak kullanıldırdı. .. finasteride ne iş yapar?
.. çalışma prensibi nedir?
.. DHT düşerse vücutta neler olur? Bunları unutmadan kullanılmalı... kesinlikle doktor kontrolunde gerekli testler yapılarak kullanılmalı.. yok DHT düşsün önemi yok diyorsanız ozaman Dutasteride kullanın Finastla neden uğraşıyorsunuz ki?

yeesuzcries

• Sr. Member
« Yanıtla #19 : 26 Nisan 2020, 17:37:58 »
Finas tek ve kesin çözüm haberin olsun
proscar 1/4
konazol
Avodart 0.5mg

dahagencimhalbuki

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #20 : 28 Nisan 2020, 16:39:38 »
hala ne yapacağımı bilememekteyim. başlamakla başlamamak arasındayım. büyüyp eski haline gelmeyen kadınsı memeler, 2 sene gecse de atlatılmayan cinsel sorunlar.. finas nadirde olsa bu etkileri göstermiş ve bu riski almalı mıyım bilmiyorum. hiç bu ilacla ugrasmadan sak ekimi yaptırsam olmazmı ki

kelsea the punisher

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #21 : 28 Nisan 2020, 20:23:16 »
saçın 2 yıla nw 6 olacak zaten ekim yapıp 2 senede kafanı rezil duruma düşürme. finasteride dene kalıcı yan etki çok çok çok istisnai bir durum. türkiyede çok yaygın değil tabi kullanan sayısı. yabancı forumları araştır. yüzlerce kullanıcı görüşüne rastlayacaksın. xpecia'nın pek işe yarayacağı bir durum göremiyorum şahsen. o biraz başlangıç için işe yarayan bir ilaç. senin dökülme kendini belli etmiş. daha fazla psikolojini mahvetmeden kararını ver.

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 29 Nisan 2020, 00:28:03 »
Merhaba genç arkadaşım !!!

Yaş 23
Bu çok acı verici bir yaş; keder için, ilişki için, iş için, sınav için, üstüne saç derdi. İşte kimse sormasın ne kadar zordur diye. Kimse demesin zordur zordur.  İçindesin sen. Yavaş yavaş tüm dertler basmış bu yaşta. Hepsini atlatacak güce kudrete sahipsin. Peki ya saçlara, saçların bu halde olmasini kabullenip atlatabilir misin?
İşin olmasa iş bulacağın kesin
Sevdiğin yoksa onu bulacağın kesin
Okul okuyorsun başarılı olmak istersen bu kesin
Aile sorunları var ise bu da atlatılır kesin
Peki saç olmasa saçsızlığı başarabilir misin ?

Hayatımda olsa da olmasa da  başarabilirim diyorsan şimdilik ertele saç ekimini. Finans çok iyi olabilirdi. Kullandığın müddetçe. Fakat yan etki musallat etmiş sana. Saçın kalbinden, midenden, böbreğinden, ciğerinden velhasili kelam hayatından önemli ise kullan gitsin.

Kaderin verdiği bir talihsizlik demiyorum saç kaybına. Yüce Allah çektiğin her sıkıntına muhakkak yediyüze yakın sevap verip mukafatlandiracaktir.  Sabır çok önemli. Ben 17 yaşımdan 33 yaşıma kadar saç sorunlarıyla savaşıp bu sene artık Kemal'e erip Ekim işine girdim. Sabırlı ol bir kaç sene belki çok güzel tekninler, belki çok güzel ilaçlar çıkar  zamanla. Benim sezilerime göre dünya 5 sene sonra kelleşmenin çok daha büyük nifuslara tekabül edeceği yönünde. Saç herkesin hatta bir çocuğun bile sorunu haline geldiği zaman elbette tıp dünyası buna dur diyecek. Ve saç kaybı kozmatik bir kayıp olmaktan çıkıp, göreceli değil genel bir hastalık kabul edilecektir. Devamında hürmet edilir cinsten tedavi yöntemleri ve ilaçları yan etkisiz olarak çıkacağına inanıyorum.

Şimdiki zamanda senin için bir kaç sene bile olsa Ekim yaptirmayip sabırlı olmani diliyorum. Biliyorum ki sabır etmeyeceksin, sadece kabullen o zaman.

kelsea the punisher

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #23 : 29 Nisan 2020, 01:14:46 »
Merhaba genç arkadaşım !!!

Yaş 23
Bu çok acı verici bir yaş; keder için, ilişki için, iş için, sınav için, üstüne saç derdi. İşte kimse sormasın ne kadar zordur diye. Kimse demesin zordur zordur.  İçindesin sen. Yavaş yavaş tüm dertler basmış bu yaşta. Hepsini atlatacak güce kudrete sahipsin. Peki ya saçlara, saçların bu halde olmasini kabullenip atlatabilir misin?
İşin olmasa iş bulacağın kesin
Sevdiğin yoksa onu bulacağın kesin
Okul okuyorsun başarılı olmak istersen bu kesin
Aile sorunları var ise bu da atlatılır kesin
Peki saç olmasa saçsızlığı başarabilir misin ?

Hayatımda olsa da olmasa da  başarabilirim diyorsan şimdilik ertele saç ekimini. Finans çok iyi olabilirdi. Kullandığın müddetçe. Fakat yan etki musallat etmiş sana. Saçın kalbinden, midenden, böbreğinden, ciğerinden velhasili kelam hayatından önemli ise kullan gitsin.

Kaderin verdiği bir talihsizlik demiyorum saç kaybına. Yüce Allah çektiğin her sıkıntına muhakkak yediyüze yakın sevap verip mukafatlandiracaktir.  Sabır çok önemli. Ben 17 yaşımdan 33 yaşıma kadar saç sorunlarıyla savaşıp bu sene artık Kemal'e erip Ekim işine girdim. Sabırlı ol bir kaç sene belki çok güzel tekninler, belki çok güzel ilaçlar çıkar  zamanla. Benim sezilerime göre dünya 5 sene sonra kelleşmenin çok daha büyük nifuslara tekabül edeceği yönünde. Saç herkesin hatta bir çocuğun bile sorunu haline geldiği zaman elbette tıp dünyası buna dur diyecek. Ve saç kaybı kozmatik bir kayıp olmaktan çıkıp, göreceli değil genel bir hastalık kabul edilecektir. Devamında hürmet edilir cinsten tedavi yöntemleri ve ilaçları yan etkisiz olarak çıkacağına inanıyorum.

Şimdiki zamanda senin için bir kaç sene bile olsa Ekim yaptirmayip sabırlı olmani diliyorum. Biliyorum ki sabır etmeyeceksin, sadece kabullen o zaman.

iyi de finasteride kullanmamış ki şimdiye kadar yan etki musallat olsun. yazdığınız her şey doğru ama orada bir yanlış anlaşılma var.

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #24 : 29 Nisan 2020, 01:33:59 »
iyi de finasteride kullanmamış ki şimdiye kadar yan etki musallat olsun. yazdığınız her şey doğru ama orada bir yanlış anlaşılma var.

O memeler yok mu kadınsı memeler.
Kullanmasın işte. Yanlış anlaşılmaya gerek yok. Şimdiden alışmış bu yan etkiye. Düşün kullansa o büyük memeler taaaa buraya uzanır ah o kadınsı memeler

Düşün kullanmadan memelerin etkisi ne hale getirmiş, böyle e kullanmadan musallat olmuş. Ah o memeler memeler de kadın memeler. Taaaa buraya uzanmış uçları

kelsea the punisher

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #25 : 29 Nisan 2020, 01:42:55 »
Kullanmasın işte. Yanlış anlaşılmaya gerek yok. Şimdiden alışmış bu yan etkiye. Düşün kullansa o büyük memeler taaaa buraya uzanır ah o kadınsı memeler

Düşün kullanmadan memelerin etkisi ne hale getirmiş, böyle e kullanmadan musallat olmuş. Ah o memeler memeler de kadın memeler. Taaaa buraya uzanmış uçları

kral çok çok düşük bi oranı olan yan etkileri burada dillendirip boş anksiyete yaratmaya gerek yok diye düşünüyorum. %60 dht bloklayan bir ilaç kate upton memesi çıkarsa dutasterid çok afedersin erkekte **cık çıkarır. milyonlarca insan kullanıyor bu ilacı.

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #26 : 29 Nisan 2020, 01:46:02 »
kral çok çok düşük bi oranı olan yan etkileri burada dillendirip boş anksiyete yaratmaya gerek yok diye düşünüyorum. %60 dht bloklayan bir ilaç kate upton memesi çıkarsa dutasterid çok afedersin erkekte **cık çıkarır. milyonlarca insan kullanıyor bu ilacı.

İşin garip tarafı dutasterid kullanan bir adamla muhatapsun şimdi ve %95 lere kadar baskılayan bir tür bu.  Şimdiden kardeşimiz yan etkilerinden tirsip köşeye çekilmiş. Bu haldeki birine ben asla finans tavsiye etmem. Heleki dutasterid. İnsan önce beyinden arınmalı. Bir de yaşı küçük hani bu ilaç için

kelsea the punisher

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #27 : 29 Nisan 2020, 01:51:39 »
İşin garip tarafı dutasterid kullanan bir adamla muhatapsun şimdi ve %95 lere kadar baskılayan bir tür bu.  Şimdiden kardeşimiz yan etkilerinden tirsip köşeye çekilmiş. Bu haldeki birine ben asla finans tavsiye etmem. Heleki dutasterid. İnsan önce beyinden arınmalı. Bir de yaşı küçük hani bu ilaç için

ben de dutasteridde 6.ayımdayım konuma bakabilirsiniz. Meseleye dönersek ben bu konuda farklı düşünüyorum. Saç dökülmesini şimdiden sorun etmiş biri kel kaldığında veya dökülme ilerlediğinde psikolojik olarak daha çok yıkılacaktır.

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #28 : 29 Nisan 2020, 02:00:00 »
ben de dutasteridde 6.ayımdayım konuma bakabilirsiniz. Meseleye dönersek ben bu konuda farklı düşünüyorum. Saç dökülmesini şimdiden sorun etmiş biri kel kaldığında veya dökülme ilerlediğinde psikolojik olarak daha çok yıkılacaktır.

Bende tam onu diyorum. Saçları onun için herşey ise kullansın derim. İnşallah sorun yaşamasın isterim. Senin dediğin psikolojinin dibine vurmuş biriyim.
Keşke  kardeşimiz yan etkiyi düşünmeden başlasa, ben pek sorun olacağını sanmıyorum. Ama bu yan etkinin etkisinde kalıpta kullanırsa kesinlikle hapı azından aşağı indirdiği an kendini rahatsız hissedecektir. Bu tecrübelerle sabittir. Ancak sadece saçı için kullanıp faydasını göreceğine inanıp, yan etkilerine kafayı takmasa kullanmasından yana olmak isterdim. Tek elestirecegim şey yaşı olurdu.

Tamam konuna bakayim inşallah.
Bakalım kullanma şeklin nasıl. Ya senden orda bir akıl alırım ya da sana bir nasihatim olur.

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #29 : 29 Nisan 2020, 03:47:31 »

Kardeş bu nasıl bir yorum şekli? Farklı üsluplar var bu sana yakışmamış,konu yan etki ise buna varana kadar daha kuvvetli etkilerinden bahsedebilirdin bu yüzden -1...
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

Facebook Twitter Instagram