Gönderen Konu: Yaş 23, psikolojim mahvoldu  (Okunma sayısı 4320 defa)

dahagencimhalbuki

• Yeni üye
  • *
Yaş 23, psikolojim mahvoldu
« : 25 Nisan 2020, 23:38:46 »
Merhaba, arkadaslar abiler kaderdaslar. 1 senedir yoğun saç dökülmesi yaşıyorum. dr a gorundum ilaclar yavaşlattı bir süre sonradan faydası olmadı. kafama losyon verilmişti ve çinko hap. baba kel ama 30 yaşından sonra dökülmeye baslamış. stres  seviyem yüksek, kafama çok takıyorum engel olamıyorum özellikle bu karantina döneminde. sınav+iş+ilişki stresi. stres çok yokkende dökülüyordu ama. stres son 1 2 aydır arttı. napıcam bilmiyorum. 4 5bin lira bütçe ayırabilirim saçlarımı eski halime getirmek için. ekim için yeterli olur mu sizce.  kimisi diyor bu yaşta ektirmek saplıklı değil, saç protezi düşündüm ona param yetmez, masrafı sürekli.

önler ve tepe çok dökülüyo, ışık altında çektim bunları. tekli olan tam ışık altında değil.

ne yapayım ne edeyim bana bir yol gösterin nolur psikolojim mahvoldu, düşünmedigim saat dilimi yok diyebilirim.

KaiserSS

• Hero Member
Ynt: Yaş 23, psikolojim mahvoldu
« Yanıtla #1 : 25 Nisan 2020, 23:44:45 »
Dostum dölülmen genetikmi bilmiyorum,önce hekim desteği alman, şayet ailede yoksa bukadar dökülen ekimi düşün, şimdi ektirsen 30lu yaşlarda sıkıntı olabilir kendi saçların dökülebilir yeni bir ekim gerekebilir.
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

dahagencimhalbuki

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 26 Nisan 2020, 00:39:23 »
babamın tepe arkaya dogru açık tamamen ama onun dokulmesi 30lu yaslarda baslamıs ben daha 23um

30larda dokulsede umrumda olmaz bu yaslarda dokulmesi cok uzuyor,  dediigim gibi hekime gittim ama faydası kısa sureli oldu

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 26 Nisan 2020, 00:42:39 »
yaşın genç dökülmen devam ediyor şu an olası bir ekim yama kapatmatmaya benzer medikal tedavi şu an için tek çare
Global Moderator

dahagencimhalbuki

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 26 Nisan 2020, 00:52:58 »
evet sürekli dökülüyor hemde.  nasıl tedaviler örnek verebilir misiniz?

dahagencimhalbuki

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 26 Nisan 2020, 00:53:51 »
 bu arada kafamın arkasında ve yanlarındaki saçlar eskisi gibi gür ve sık

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 26 Nisan 2020, 01:00:02 »
evet sürekli dökülüyor hemde.  nasıl tedaviler örnek verebilir misiniz?

bunu kendın araştırmalısın karar vermelisin vitamin mi finas (yaş erken finas için )  xpecia  korozan mı hangi şampuan vs

corona bıtsın bır kan tahlılı yap
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2020, 01:41:56 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

kelsea the punisher

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 26 Nisan 2020, 01:40:00 »
finasterid için eşik yaşı geçmişsin bence. öncelikle telaş yapmayı bırak. tedavi için hiçbirşeyin geç olmadığını aklına oturt. telaş yapacak bir şey yok. dediğim gibi yaşın 20-21’den çok ve fini kullanmaman için bir neden yok. güzelce araştır başla 6-12 ayda kendini gösterir olumlu sonuçlar. burda güncellersin yine.

kelsea the punisher

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 26 Nisan 2020, 01:43:17 »
bak sana bi tane de örnek olabilecek birinin videosunu atıyorum dökülmeniz benziyor

dahagencimhalbuki

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 26 Nisan 2020, 02:58:46 »
bak sana bi tane de örnek olabilecek birinin videosunu atıyorum dökülmeniz benziyor

gerçekten inanılmaz, benimkiler yuksek ihtimal genetik dökülme lakin streste yogun seviyede bu donem, depresyona yakın anlar yasıyorum diyebilirim. acaba genetik dokulmede de etkili midir?

birde çok ciddi yan etkileri var sanırım bu riski almalı mıyım bilemiyorum. psikolojik etkiler ve hafıza kaybı gibi yan etkileri varmış sanırım, var mı bilginiz? abartılıyor mu yoksa biraz

kelsea the punisher

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 26 Nisan 2020, 03:45:39 »
gerçekten inanılmaz, benimkiler yuksek ihtimal genetik dökülme lakin streste yogun seviyede bu donem, depresyona yakın anlar yasıyorum diyebilirim. acaba genetik dokulmede de etkili midir?

birde çok ciddi yan etkileri var sanırım bu riski almalı mıyım bilemiyorum. psikolojik etkiler ve hafıza kaybı gibi yan etkileri varmış sanırım, var mı bilginiz? abartılıyor mu yoksa biraz

dünya genelinde milyonlarca kişi kullanıyor. yan etkisi de bırakınca geçen bir ilaç. ki yan etki ihtimali bile düşük. şahsi fikrim parolda bile yan etki olduğu o yüzden finasteride şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum. dökülme zaten genetik bir şey ki seninki iyice kendini belli etmiş vaziyette. yerinde olsam denerdim ama burda çok fazla anti-finasteride yorumu yapan arkadaşlar da var o yüzden rahat konuşamıyorum. hairlosstalk ve reddit gibi sitelere bakabilirsin. kullanıcı görüşlerini okuyabilirsin. bu sitede de çok rahatça kullanan var.

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 26 Nisan 2020, 04:03:14 »

Psikolojik yan etkileri olabliyl depresif ruh hali hafif anksiyete hali gibi. Eğer psikolojik yönden sıkıntıların varsa tavsiye etmem daha kötü etkiler. . Fnasterd yerine saw palmetto veya kerozan araştır belki bi nebze yavaşlatır dökülmeyi. Yaklaşık 1 aydır  omega 3 takviye kullanmaya başladım dökülmeyi azalttı bende tesadüf müdür bilmiyorum araştırıp deneyebilirsin doktora flan danışarak.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 26 Nisan 2020, 07:36:09 »
finasterid için eşik yaşı geçmişsin bence. öncelikle telaş yapmayı bırak. tedavi için hiçbirşeyin geç olmadığını aklına oturt. telaş yapacak bir şey yok. dediğim gibi yaşın 20-21’den çok ve fini kullanmaman için bir neden yok. güzelce araştır başla 6-12 ayda kendini gösterir olumlu sonuçlar. burda güncellersin yine.

Finasteride kullanım eşik yaşı neden 20-21?
Neden 17-18 degil? Yada 15..

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 26 Nisan 2020, 08:07:45 »
Yasin daha cok genc, ilerde evlilik coluk cocuk da dusuneceksen illaki dusunursun, dusuk yan etki riski olsa da yerinde olsam o riski almazdim. Saw Palmetto oneririm sana.
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

dahagencimhalbuki

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 26 Nisan 2020, 14:36:13 »
Finasteri riskini almamayı tercih ettim, Saw Palmetto ve kerozan araştırıcam.  insallah onune gecebilirim, hepinize çok tesekkur ederim.   keşke belli bölgelere kısa sürede ekim yapılabilse hemen önleri doldururdum. insallah protez sacı ciddi ciddi düşünmeye baslamam

Facebook Twitter Instagram