Gönderen Konu: Yıkama sonrası beyaz tabaka ve kök kaybı  (Okunma sayısı 1369 defa)

Emre91

• Yeni üye
  • *
Yıkama sonrası beyaz tabaka ve kök kaybı
« : 22 Nisan 2020, 20:58:31 »
Tüm grup üyelerine merhabalar ; Bugün Dr.Cinik klinikte fue yöntemi ile yapılan saç ekimimin 30.günü. Saç ekiminin 9. Gününde kabuklanmaları temizlememe rağmen bugün dahi her yıkamamda saç derimde beyaz mukozamsı yumuşak bir tabaka oluşuyor. Ben yıkamalarımı bugüne kadar genelde sürtme yapmadan ilk gün yıkaması gibi narin yaptım.Fakat bu beyaz tabaka kuruyunca yok olmasına rağmen kepeğimsi sert bir tabaka oluşturuyordu.Bugün bunları temizlemek adına kabuk dökümünde ki gibi yıkama öncesi köpük sürüp beklettim sonra yıkadım ve yumuşayınca çok hafif tırnak yardımıyla kepekleri kaldırdım fakat saç kırığı şeklinde çoğu I şeklinle olmak üzere yüzde 20 L şeklinde saçlarda geldi bu kabuklarla.Biraz canım sıkıldı sonrasında pişman oldum bir daha bu şekilde temizlemeyeceğim kendi dökülene kadar.Acaba bu greftleri kaybetmiş miyimdir yoksa 1 ay a kadar çoktan kökler tutmuş mudur bu kopanlar şok dökülme mi sayılır ? Tellerin altında kök benzeri şeyler yoktu fotosunu çekmedim fakat arada l ve j şeklinde teller olması ilginç geldi

Necoin

• Jr. Member
  • **
Ynt: Yıkama sonrası beyaz tabaka ve kök kaybı
« Yanıtla #1 : 22 Nisan 2020, 21:29:59 »
Tüm grup üyelerine merhabalar ; Bugün Dr.Cinik klinikte fue yöntemi ile yapılan saç ekimimin 30.günü. Saç ekiminin 9. Gününde kabuklanmaları temizlememe rağmen bugün dahi her yıkamamda saç derimde beyaz mukozamsı yumuşak bir tabaka oluşuyor. Ben yıkamalarımı bugüne kadar genelde sürtme yapmadan ilk gün yıkaması gibi narin yaptım.Fakat bu beyaz tabaka kuruyunca yok olmasına rağmen kepeğimsi sert bir tabaka oluşturuyordu.Bugün bunları temizlemek adına kabuk dökümünde ki gibi yıkama öncesi köpük sürüp beklettim sonra yıkadım ve yumuşayınca çok hafif tırnak yardımıyla kepekleri kaldırdım fakat saç kırığı şeklinde çoğu I şeklinle olmak üzere yüzde 20 L şeklinde saçlarda geldi bu kabuklarla.Biraz canım sıkıldı sonrasında pişman oldum bir daha bu şekilde temizlemeyeceğim kendi dökülene kadar.Acaba bu greftleri kaybetmiş miyimdir yoksa 1 ay a kadar çoktan kökler tutmuş mudur bu kopanlar şok dökülme mi sayılır ? Tellerin altında kök benzeri şeyler yoktu fotosunu çekmedim fakat arada l ve j şeklinde teller olması ilginç geldi
sıkıntı yok gardaş sürecin normal ilerliyor korkacak bi durum yok

Emre91

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 22 Nisan 2020, 22:34:13 »
sıkıntı yok gardaş sürecin normal ilerliyor korkacak bi durum yok
sağolasın dostum cevap için umarım dediğin gibi sıkıntı olmaz

Lualua

• Full Member
« Yanıtla #3 : 22 Nisan 2020, 23:41:26 »
Dostum anlattığına göre seboreik dermatit var (yağlı egzama) sende. Onu tedavi etmen gerekiyor. Seboreik için şampuanlar var int araştır istersen.
Saç Ekim Sürecim:

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12980.0

Şampuan: Sebamed anti hair loss hergün kullanım. Haftada 1 Vichy Dercos yeşil kutu.

Takviye: İlk 2 ay Booster Multi Plus, 3 ve 5 Ay arası Kerozan tablet..

Ekstra Her gün 2 bardak Yeşil çay ve 1 avuç kabak çekirdeği

Emre91

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 23 Nisan 2020, 00:50:31 »
Dostum anlattığına göre seboreik dermatit var (yağlı egzama) sende. Onu tedavi etmen gerekiyor. Seboreik için şampuanlar var int araştır istersen.
merhaba dostum benim bu sorunum saç ekiminden sonra oluştu ekşmden önce en ufak bi kepek deri problemim yoktu biraz araştırdım da yağlı egzama genel bir dermatoloji sorunu gibi ama bir soracağım doktorumuza teşekkür ederim

Facebook Twitter Instagram