Gönderen Konu: Saç ve sakal beyazlaması  (Okunma sayısı 1567 defa)

Zeynmen

• Yeni üye
  • *
Saç ve sakal beyazlaması
« : 20 Nisan 2020, 23:51:51 »
Arkadaşlar benim bir sorunum var
Saçlarımda öyle pek bir döküntü yok saçlarımda olan beyazlamalar gittikçe arttı, ama bundanda pek şikayetçi değildim ama 25 yaşımda sakallarıma atması beni biraz psikolojik bir bulanıma soktu giderek hızlanan bir beyazlanma, oldu. 40 gündür  5000 mcg biotin kullanıyorum, ve faydası pek göremedim daha 😔 şimdi beyazlayan sakkallar için ne yapılabilir eski haline döner mi geri böyle bir durumda ne yapabilirim yardım edin
Hepinizin yapacağı yorumlar çok önemli benim için Şimdiden herkeze teşekkürler🙏

Spencer

• Hero Member
Ynt: Saç ve sakal beyazlaması
« Yanıtla #1 : 21 Nisan 2020, 07:26:03 »
Dökülme için yapılacak şeyler var ama beyazlama için yapılabilecek tek şey boya :) Paranı abuk subuk ürünlere harcama derim bir çözümü yok.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 21 Nisan 2020, 14:03:23 »
saç ekımı yaptırdın mı ?
doğal beyazlamaya yapıcak bir şey yok genetik

ama bazen saç ekımı sonrası verılen uyuşturucu sıvılar saçların beyazlamasına neden oluyor saç köklerını yaktığı için  kökler de bu sekılde tepki verıyor
Global Moderator

Zeynmen

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 21 Nisan 2020, 16:31:04 »
saç ekımı yaptırdın mı ?

ama bazen saç ekımı sonrası verılen uyuşturucu sıvılar saçların beyazlamasına neden oluyor saç köklerını yaktığı için  kökler de bu sekılde tepki verıyor
Peki finasterid genetik dökülmede etkiliyse genetik beyazlamayada etki etmesi anlamına gelmiyormu genetik beyazlamayı gerçekleştirende androjenler çünkü

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
« Yanıtla #4 : 22 Nisan 2020, 01:08:01 »
Arkadaşlar benim bir sorunum var
Saçlarımda öyle pek bir döküntü yok saçlarımda olan beyazlamalar gittikçe arttı, ama bundanda pek şikayetçi değildim ama 25 yaşımda sakallarıma atması beni biraz psikolojik bir bulanıma soktu giderek hızlanan bir beyazlanma, oldu. 40 gündür  5000 mcg biotin kullanıyorum, ve faydası pek göremedim daha 😔 şimdi beyazlayan sakkallar için ne yapılabilir eski haline döner mi geri böyle bir durumda ne yapabilirim yardım edin
Hepinizin yapacağı yorumlar çok önemli benim için Şimdiden herkeze teşekkürler🙏
Aman hocam derdine bak ya benim 2 yıl önceki saçım geri gelsin hepsi kar beyazı olsun gıkım çıkarsa namerdim boyatmam bile ben saç olsun da beyaz mı oluyo mor mu oluyo pek önemli değil diyenlerdenim. Eksisi seni yaşından büyük ve olgun gösterir buda 25 de aksıne avantaj bence. Saç ve sakal için Yotube da sogan suyu kullananlar gördüm ne derece etkili bilmiyorum soğan suyu saca yararlı en fazla vakit ve soğandan olmuş olursun olumsuz dönüş alacağını sanmam bi dene  sakal boyalari var uc bes saniyelik islemler basit en kötü cildine veya eski sakal orjinale bir yakın renk vur geç sakala
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

Zeynmen

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 23 Nisan 2020, 11:10:51 »
Aman hocam derdine bak ya benim 2 yıl önceki saçım geri gelsin hepsi kar beyazı olsun gıkım çıkarsa namerdim boyatmam bile ben saç olsun da beyaz mı oluyo mor mu oluyo pek önemli değil diyenlerdenim. Eksisi seni yaşından büyük ve olgun gösterir buda 25 de aksıne avantaj bence. Saç ve sakal için Yotube da sogan suyu kullananlar gördüm ne derece etkili bilmiyorum soğan suyu saca yararlı en fazla vakit ve soğandan olmuş olursun olumsuz dönüş alacağını sanmam bi dene  sakal boyalari var uc bes saniyelik islemler basit en kötü cildine veya eski sakal orjinale bir yakın renk vur geç sakala
Hım anladım evet öyle ama işte  35 yaşında kişiler görüyorsun mesela  Bir tane beyaz yokken 25 de beyazların olması  insanı psikolojik bir sıkıntıya sokuyor buda genetik  olan bişi yapcak bişi yok ama soğan tarifini bende görmüştüm Zaten uyguluyordum bakalım ne olucak teşekkürler :)

ENO7

• Full Member
« Yanıtla #6 : 22 Haziran 2020, 02:48:27 »
saç ekımı yaptırdın mı ?

Demiş olduğun kökleri yaktığı anestezi sanırım onun çaresi varmı  abim 47 yasında saçında tek beyazlık bile yok ben ekim yaptım 3 4 tel beyazlık cıktı normalde hiç yoktu

Matthews

• Full Member
« Yanıtla #7 : 22 Haziran 2020, 23:19:20 »
Erken beyazlayan saç dökülmez hocam  :)

Shelby

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 23 Haziran 2020, 00:25:32 »
Tibeti’in gençlik pınarı denilen hareketlerin saç beyazlamasına iyi geldiği söyleniyor. Endokrin sistemiyle ilgili etkileri varmış. Ekşisözlükten bir bak istersen.
Medikal Tedavi: 2 gün 1 mg proscar, 1 gün Dutasterid.

yilmazemirhan

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 05 Temmuz 2020, 22:48:09 »
Sacınızın beyazlıgı icin boya dışında yapabileceğiniz bir şey yok

Facebook Twitter Instagram