Gönderen Konu: NW7'den geri dönüş hikayem.  (Okunma sayısı 29166 defa)

Jungkook

• Sr. Member
Ynt: NW7'den geri dönüş hikayem.
« Yanıtla #105 : 07 Ağustos 2020, 21:53:59 »
diffuse tipi dökülme olduğu için kafamdaki saçların bir kısmı sağlığına kavuştu normal şekilde uzuyor. fakat diğerleri döküldüğü için bir türlü içime sinen bi görüntü olmuyor tabi ki. 18-24. aya kadar böyle devam edip yine aynı şekil devam ederse iyi bir merkezde sıklaştırma ekimi düşünüyorum. bunun nedeni de dht blocker + minox tedavilerinde peak nokta genelde 2 yılda oluyor. o yüzden daha yolun yarısı bitmedi ve acele edecek bir durum yok. sıfırdan bu noktaya geldiğim için de mutluyum.
Hadi bakalım, inşallah istediğin saçlara kavuşursun.
Tedavim

Stemoxydine %5 (L’Oreal serioxyl denser hair) akşam yatmadan önce

Ketoral krem her gün

Ketoral şampuan hafta da 1-2 gün

Dermaroller hafta da 1 ya da 2 gün

OGX DHT blocker şampuan Ketoral kullanmadığım günler
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #106 : 07 Ağustos 2020, 22:18:21 »
diffuse tipi dökülme olduğu için kafamdaki saçların bir kısmı sağlığına kavuştu normal şekilde uzuyor. fakat diğerleri döküldüğü için bir türlü içime sinen bi görüntü olmuyor tabi ki. 18-24. aya kadar böyle devam edip yine aynı şekil devam ederse iyi bir merkezde sıklaştırma ekimi düşünüyorum. bunun nedeni de dht blocker + minox tedavilerinde peak nokta genelde 2 yılda oluyor. o yüzden daha yolun yarısı bitmedi ve acele edecek bir durum yok. sıfırdan bu noktaya geldiğim için de mutluyum.

Dostum moralini bozuyor anladıpım kadarıyla ama, yine de bizlere fikir vermesi için son durum fotolarını paylaşsan isterdim açıkcası.

Umarım geri dönüşün sağlam olur inş.

Shelby

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #107 : 07 Ağustos 2020, 22:19:05 »
Bu döngü konusu çok önemli çünkü genelde ilk döngüden sonra kullanıcılar vazgeçiyorlar. Birkaç döngüden sonra ne olacağı hususunda koskoca internette neredeyse hiç bilgi yok. Belki de sabrın sonu selamet olacak bu yüzden sen denemeye biz takibe devam.
Medikal Tedavi: 2 gün 1 mg proscar, 1 gün Dutasterid.

kelsea the punisher

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #108 : 07 Ağustos 2020, 22:41:16 »
Dostum moralini bozuyor anladıpım kadarıyla ama, yine de bizlere fikir vermesi için son durum fotolarını paylaşsan isterdim açıkcası.

Umarım geri dönüşün sağlam olur inş.

normalde bu ay hiç foto çekmedim moralimin içine ediyo diye ama diğer fotolarda olduğu gibi düzgün bir ışıkta çekip atacağım ilk fırsatta sizin için .

kelsea the punisher

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #109 : 07 Ağustos 2020, 22:43:11 »
Bu döngü konusu çok önemli çünkü genelde ilk döngüden sonra kullanıcılar vazgeçiyorlar. Birkaç döngüden sonra ne olacağı hususunda koskoca internette neredeyse hiç bilgi yok. Belki de sabrın sonu selamet olacak bu yüzden sen denemeye biz takibe devam.

yonulmuş tavuğa da dönsem 2 yıl dolana kadar devam.
2 yıl sonunda ekimden sonra avodart ve minoxu azaltırak devam ederim muhtemelen.

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #110 : 07 Ağustos 2020, 22:50:17 »
Collagen'i ne kadar süredir kullanıyorsun ve daha ne kadar kullanacaksın?

Ben de kullanıyorum şuanda günlük 10gr lakin bu galiba 3 aylık bir kürmüş doğru mu? 3 ay kullanıp sonra 3 ay ara vermek lazımmış galiba bu doğru mu bu konu hakkında bilgin var mı?

kelsea the punisher

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #111 : 07 Ağustos 2020, 23:20:28 »
Collagen'i ne kadar süredir kullanıyorsun ve daha ne kadar kullanacaksın?

Ben de kullanıyorum şuanda günlük 10gr lakin bu galiba 3 aylık bir kürmüş doğru mu? 3 ay kullanıp sonra 3 ay ara vermek lazımmış galiba bu doğru mu bu konu hakkında bilgin var mı?

collageni ben 15gr kahveye koyuyorum genelde 8 ay oldu ara sıra savsattığım zamanlar da oldu. mesela karantinada çalışmadığım için çok kahve içmedim. 3 ay meselesini ilk defa sizden duydum ki zaten sırf büyük bi kutu aldım, bitireyim diye kullanıyorum. çünkü 30 yaşına kadar kullanmanın bir manası yokmuş. 30'dan sonra üretimi yavaşlayan bir şeymiş diye biliyorum.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #112 : 07 Ağustos 2020, 23:26:51 »
yonulmuş tavuğa da dönsem 2 yıl dolana kadar devam.
2 yıl sonunda ekimden sonra avodart ve minoxu azaltırak devam ederim muhtemelen.

Dostum acaba önce minoxu mu kullanmayı bıraksan?

Olacakokadar nickli bir arkadaş var, biliyorsundur, o konusunda bazı dönemler ciddi dökülmeler olduğu için, minoxdan çıktıını, epeydir sadece finas+dutas devam ettiğini söylemişti. Eskisi kadar iniş çıkış olmuyor diye anladım ben o konuyu takip ettiğimde. Bir de sen değerlendir istersen minoxdan çıkış yapma işini.

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #113 : 08 Ağustos 2020, 14:38:22 »
Dostum acaba önce minoxu mu kullanmayı bıraksan?

Olacakokadar nickli bir arkadaş var, biliyorsundur, o konusunda bazı dönemler ciddi dökülmeler olduğu için, minoxdan çıktıını, epeydir sadece finas+dutas devam ettiğini söylemişti. Eskisi kadar iniş çıkış olmuyor diye anladım ben o konuyu takip ettiğimde. Bir de sen değerlendir istersen minoxdan çıkış yapma işini.

Hocam bu arkadaş nw7 olduğu için bu durumlar olabilir dediğiniz arkadaşın saçları çok fazla  dökülmesi yokken başlamıştı tedavilere.Minoxla bir ilgisi yok bence ilaçların ise yaramamasi normal umarım saçlarıni kurtarır.Cunku zor bir iş nw7 den geriye dönmek ve ilaçların ise yaramasi çok az kişiler var bu durumlarda. Sonucda ilaclar kalıcılık sağlamadığı için erken basladiysan uzun süre mutlu edebilir sonrası Ekim ama geç olduğu zaman inişli çıkışlı durumlar olur ve bu kişiyi yorar bence.

secretservice

• Hero Member
« Yanıtla #114 : 08 Ağustos 2020, 15:12:59 »
dutas niye önleyemiyor çıkan saçların dökülmesini?

CooLStyLe

• Sr. Member
« Yanıtla #115 : 08 Ağustos 2020, 16:31:12 »
güzel konu ve paylaşım olmuş hocam. umarım ilerleyen günlerde istediğiniz saçlara kavuşursunuz. konu açarım değişik yorumlar gelir diye canınızı sıkmayın, bu forumda penisindeki kılları saçına ekmek isteyene bile düzgünce cevap verildi siz de aynı kalitede cevaplar alırsınız. unutmayın en doğru olan kendi doğrunuzdur. hatta sizin yerinizde olsam bilgi paylaşımı amaçlı kullandığım ürünlerin tek tek resimlerini fotoğraflar, kaç günde bir hangi aralıklarla genelde hangi saatlerde kullandığıma kadar yazardım.
22.06.2020 Asmed / Koray Erdoğan 3507 greft
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15394

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #116 : 08 Ağustos 2020, 20:01:19 »
Hocam bu arkadaş nw7 olduğu için bu durumlar olabilir dediğiniz arkadaşın saçları çok fazla  dökülmesi yokken başlamıştı tedavilere.Minoxla bir ilgisi yok bence ilaçların ise yaramamasi normal umarım saçlarıni kurtarır.Cunku zor bir iş nw7 den geriye dönmek ve ilaçların ise yaramasi çok az kişiler var bu durumlarda. Sonucda ilaclar kalıcılık sağlamadığı için erken basladiysan uzun süre mutlu edebilir sonrası Ekim ama geç olduğu zaman inişli çıkışlı durumlar olur ve bu kişiyi yorar bence.

Doğru diyorsun sanırım. Dutas da döngü oluyor mu ne derece oluyor bilmiyorum ama, eğer oluyorsa ve minox döngüsüyle de çakışıyorsa, çok şiddetli iniş çıkış yapıyor olabilir. Bahsettiğimiz arkadaş minoxu kestikten sonra, sadece belli dönemlerde, bahar gibi, dökülmenin biraz arttığını söylemişti. Hiç minox zamanlarında olduğu kadar şiddetli dökülme olduğundan bahsetmemişti.

Kişiden kişiye de çok değişir tabi bu durumlar da, ben yine de kelsea nın etkenleri kesmeye başlayacaksa, ilk olarak olağan şüpheli minox u bırakarak denemeye devam etmesi taraftarıyım.

Umarım istediği gibi olur. Görüşmek üzere.

Soharval

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #117 : 11 Ağustos 2020, 22:04:08 »
 Tekrar etmek gibi olacak ama minoxidil ama hangi marka minoxidil? Nizoral ama hangi marka nizoral kullanıyorsunu acaba? Piyasa bu markalarla dolu ama hangisi güvenilir anlayabilmek zor.

mayting55

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #118 : 13 Ağustos 2020, 13:02:54 »

Neyse konuya dönelim. Uyguladığım şey herkesin bildiği Big 3 muhabbeti. Minoxidil(günde iki kez), Dutasteride(günde 1 kez) ve Nizoral şampuan
bunların yanında Zinc, vitamin d3, biotin ve collagen tozu. Bunları da günde birer kez tüketiyorum.
Dermaroller ilk 100 gün haftada iki kez 0,5 mm daha sonra iki haftada bir kez 1.5 mm'ye geçtim.

ekledigin ve cıkardıgın bir ürün var mı yoksa bunlara devam mı :)

Emay21

• Sr. Member
  • Kel demeyin bana
« Yanıtla #119 : 22 Ağustos 2020, 22:44:19 »
güzel konu ve paylaşım olmuş hocam. umarım ilerleyen günlerde istediğiniz saçlara kavuşursunuz. konu açarım değişik yorumlar gelir diye canınızı sıkmayın, bu forumda penisindeki kılları saçına ekmek isteyene bile düzgünce cevap verildi siz de aynı kalitede cevaplar alırsınız. unutmayın en doğru olan kendi doğrunuzdur. hatta sizin yerinizde olsam bilgi paylaşımı amaçlı kullandığım ürünlerin tek tek resimlerini fotoğraflar, kaç günde bir hangi aralıklarla genelde hangi saatlerde kullandığıma kadar yazardım.
Biri benden söz etti 😂 bana donör bağışsı bulun hocam, bu kelliğe çözüm gelmeye kadar sıkıntılar büyük.
dut ve fin kullanmayı istemeyip öyle bir konu aklıma gelmişti
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2020, 22:53:08 Gönderen: Emay21 »

Facebook Twitter Instagram