Gönderen Konu: Zekeriya kul 3500 Greft. 18.01.2017  (Okunma sayısı 56447 defa)

Kovan

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Zekeriya kul 3500 Greft. 18.01.2017
« Yanıtla #180 : 16 Aralık 2017, 00:22:57 »
Ben de ekimin kötü olduğunu düşünmüyorum
Arka kısmı geriye alabildiği kadar almış .
Ekilen büyük bir bölümü çıkmış sadece on bölgeye ekilseydi tüm greft deri gorunmezdi ama arka kısım çok bos kalırdı

Fenerlim1907

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #181 : 16 Aralık 2017, 01:07:40 »
Baska ekim yerlerinin," bu ekim bukadar para etmez demeleri", kendilerinin reklamini, üst düzeye cikarmak istemeklerinden baska birsey degildir. 3500€ verdim diye, okadar büyük bir alani 3500 Greftle, araliksiz kapatirlar...cünkü 3500€ az para degildir düsüncesi de yalnistir. Yani 1000€ veya 10000€- ekilecek olan 3500 greftin sayisini degistirmez. Bukadar kocaman bir alana, bukadar greftle, bu sonucu, ve kendi moralini bukadar bozmana gerek yok. Ama baska yere yaptirsaydim ayni sonucu 1000€ alirdim dersen...orasini kimse bilemez. Bak olayi öyle görmege calis. cm2 basi saci dökülmemis bir insanda takriben 85 FU ( greft ) vardir. 100cm2 bir alanda 8500 eder. 200cm2 bir alanda 17000 greft eder. Simdi sen 3500 greft ektirmissin... ektirdigin alani 100cm2 olaraktan hesaplasan ( ki enazindan 130cm2 vardir ). Sen dogalin yarisinin altinda ektirmissin sayi olarak. Zaten normal saclarin %50 gittimi, ne diyoruz??? Sen yarisinin daha altinda olan bir rakamla olaya girmissin!!! Iyice düsün
Bu yoruma tamamen katılıyorum.
Ekilen ler çıkmış.
Planlama yanlış.
5000 greft gerekirdi en az. Sonra dönör yeterli ise 3000 de vertekse

prelude034

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #182 : 16 Aralık 2017, 01:48:01 »
yorumları okuyorumda gerçekten çok entresan geliyor.olması gerektiği gibi, ekilen çıkmış, bu açıklığa ancak bu kadar olur vb.
açıklık oldukça fazla, 2 seans gerekli, zaten baştan öyle konuşulup anlaşılmış. arkadaşta bunu göze alıp kabul etmiş ki  oda farkında tek seansta tam kapanma olmayacağının. hayret ediyorum ki hiç kimse, 2 seans planlı bir ekim olsa bile ilk seans sonucuna bakmayıp, zaten sonraki seansta normale döner havasında. 2 seans planlı olsada ekimde homajenlik olur, estetik olur gibi kavramlar kimsenin önceliği değil. herkez arkadaşı kendi yerine koysun, benzer açıklığa 11 ay sonra bu sonucu alsa aynı yorumu yaparmıydı.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #183 : 16 Aralık 2017, 02:10:51 »
bu kafaya 3500 greft ekılmez zaten 5000 ve üstü olması gerek ama zekerıya kul malum standart 3500 ekıyor  oyüzden zekariya kul u tercih edecekler açıklıgını degerlendirip karar vermeleri gerekir nw6 biri gider 3500 ektirirse tabiki mutlu olmaz.
wn 6 biri gidip zek i tercih etmesi yada nw5 bence doğru bır davranış degil bunun nedenide standart sayı ıle ekım yapması
doğrumu yapıyor evet doğruda yapıyor çünkü mıkro ıle 3500 den sonra yapılan alımlar çok zarar verir ama manuel alım yapsa standart ı olmazdı

ekılen bolgede 3500 greft ile sonuç normal ha daha ıyı olabılırdı ama fena degil çıkan sayı bakımından bakılırsa   bence ekimde benim gördüğüm  tek problem doğallık yok 
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2017, 02:17:33 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Hatayli

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #184 : 16 Aralık 2017, 07:17:02 »
Tamam ekilen alanı 3500 greft kapatmaz ama forumda 3000grefte kapatılan ekim var bence ekilenlerin %50 si çıkmış  bu paraya bu ekimin hakkı bu değil bir miktarda olsa para iadesi yapılması lazım
Pardon 3000 greftle kac cm2 lik bir alani kapatiyorsun???

Hatayli

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #185 : 16 Aralık 2017, 08:04:03 »
yorumları okuyorumda gerçekten çok entresan geliyor.olması gerektiği gibi, ekilen çıkmış, bu açıklığa ancak bu kadar olur vb.
açıklık oldukça fazla, 2 seans gerekli, zaten baştan öyle konuşulup anlaşılmış. arkadaşta bunu göze alıp kabul etmiş ki  oda farkında tek seansta tam kapanma olmayacağının. hayret ediyorum ki hiç kimse, 2 seans planlı bir ekim olsa bile ilk seans sonucuna bakmayıp, zaten sonraki seansta normale döner havasında. 2 seans planlı olsada ekimde homajenlik olur, estetik olur gibi kavramlar kimsenin önceliği değil. herkez arkadaşı kendi yerine koysun, benzer açıklığa 11 ay sonra bu sonucu alsa aynı yorumu yaparmıydı.
Cok pardon, yorumlarimiz entresan olabilir ama seninki, bizimkinin bir kat üstü hem entresan antika! Ne demek " hic kimse,  2 seans planli bir ekim olsa bile ilk seans sonucuna bakmayip..." ????? Sence biz suan 4. seansin yorumunumu yapmissiz??? Birde görmemis, degerlendirmemis oldugumuz ekimin homajenliginden ( homojen ), estetikliginden bahsedilmis. Neye dayanarak ekimin homojenligini ve estetigini degerlendiriyorsun merak ettim?? Ekim tamamlandiktan sonra, ekilenlerin %90 cikarsa hepimiz raziyiz... buda demek oluyorki, enazindan %10 luk bir fire vardir.... Simdi sana zekeriya hoca koray hoca ve kim olursa olsun, cikmayacak olanlarin, hangi bölümde cikmayacagini mi söylesin???? Arkadas, homojenligini git 3. sayfada yapilmis, gözle görülür, fotograflari incele! Saclari eken vatandasin, ne derecede homojen ektigini gör degerlendir.... !! Adam akilli sac eken kisilerin midesini bulandirirsak, ekim isini birakirlar... kel kaliriz haa!!

duman

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #186 : 18 Aralık 2017, 00:56:21 »
Ekilenler çıkmış bariz ortada geniş alana yayılmış buda bariz ortada sizin moral bozacak en küçük bir sey yok hocada bence güzel bir başarı yakalamış bu geniş açıdan şimdi sizin haklı olabileceğiniz tarafa geliyorum eğer ki hoca 2. Ekim şart demedi ise ve siz beklentiyi yüksek tutmaniza sebep oldu ise haklisiniz ama bu acikliga zaten 2. Ekim şart ve 2. Ekimle çok güzel olur aralara da girilip yapilirsa
2. ekim vertex e yapılacak sadece aralara girilmeyecek. Öyle planlamıştık. Belki biraz fazla çıkarsa ön hattın yanlarına yayı biraz genişletebilirim 300-400 greftle. Hatta şöyle bi konuşma geçti." Hocam sadece öne ekersek siz estetikçisiniz aslında, o gözle bakın.  Nasıl bir görüntü olur dedim?" Sadece öne ekip mutlu olan insanlar var dedi. Beni mutsuz eden kısım ekilen bölgede, özellikle ekim yapanlar bilir. Kafanın yuvarlak yapısı, saçların arasında görünüyor ya o canımı sıkıyor. Derinin görünmesi yani.

hazar

• Hero Member
  • ADANALI...
« Yanıtla #187 : 18 Aralık 2017, 01:01:53 »
Zaten aralara girmek öyle basit bir olay değil bunu kalem tekniği ve keep ile yapılabilir benim görüşüm bu hocada bunu biliyordur ve aralara girildiğinde mevcut yani ekilen saçlara zarar verecektir bak şu şekilde eker sana ektiği saçı görmez eker geçer zarar gören görür ektiği çıkar o zaman da seni kandırmış olur sende güzel ekmiş dersin halbuki diğer saçlara zarar vererek ekmis olur çıkan cikar zaten çıkmış olanla karışır der hoca bunun için ekmiyor yani aslında iş etiği yaklaşımı kandirmiyor ben z.kulu tanıdığım için yazıyorum bunları da
ALLAH"ın adamıyık...

duman

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #188 : 18 Aralık 2017, 01:03:26 »
Peki sunu sorayim sana sac ekecez sonucun bu olacak deseydi ektirirmiydin ? 3500 euro ode sonuc bu olsun keske hic yaptirmasaydin
Koray hocaya fotograf gondermismiydiniz
Gönderdim dostum.  Koray hocanın cevabını atıyorum.
Öncelikle kliniğimize olan ilginizden dolayı teşekkür ederiz. Dr. Koray ERDOĞAN fotoğraflarınızı inceledi,dökülme alanınız için 5000 greft  fronline –midline –vertex (önhat-ortahat-tepe bölgesi) FUE operasyonu planlıyor. Ancak , var olan saclarinz cok incelmis , bu nedenlede doktor Koray Bey size finasterid’siz bir operasyon önermiyor. Saç ekiminin finasterid ile desteklenmesi sart. Finasterid kullanmazsanız ekim yaptırsanız bile kendi orjinal saçlarınızı kaybedeceksiniz ve birkaç  yıl sonra tepede sadece ekili olan saçlar kalacak bununda sizi mutsuz edeceğini belirtiyor.Finasteride, hem telojen(incelmiş) saçların dökülmemesini hem de kalınlaşmasını sağlamaktadır.
Bu arada ekimden beri finans ve biotin kullanıyorum düzenli. Onlarında emeğini de boş geçmemek lazım.
Bu arada bir ekimcinin bana dediği, sizin ekim çok sık olmayacak. Dar alana çok ekim yapılınca özel teknik gerekebilir, iğne tekniği, kalem tekniği mesala. Ama bu ekim kolay bir ekim çok para vermeye gerek yok demişti. Banada mantıklı gelmişti. Şu var ki ben kararımı 1 sene önce vermiştim. Zekeriya Hocaya ektirecem diye:)
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2017, 01:22:28 Gönderen: duman »

duman

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #189 : 18 Aralık 2017, 01:09:50 »
Zaten aralara girmek öyle basit bir olay değil bunu kalem tekniği ve keep ile yapılabilir benim görüşüm bu hocada bunu biliyordur ve aralara girildiğinde mevcut yani ekilen saçlara zarar verecektir bak şu şekilde eker sana ektiği saçı görmez eker geçer zarar gören görür ektiği çıkar o zaman da seni kandırmış olur sende güzel ekmiş dersin halbuki diğer saçlara zarar vererek ekmis olur çıkan cikar zaten çıkmış olanla karışır der hoca bunun için ekmiyor yani aslında iş etiği yaklaşımı kandirmiyor ben z.kulu tanıdığım için yazıyorum bunları da
Dostlar yanlış mı ifade ediyorum acaba bir kez daha açıklayayım. 2 ekim sadece vertex e yapılacak. ilk ekimde önü kapattık, ikincide vertex'e olacak. Vertex e ilk ekimde hiç ekilmedi. Aralara ektirmeyi düşünmüyorum zaten. bi 2000 greft daha çıkarsa vertex'e ekecem. Zekeriya hocanın tahmini yine kendi ifadesi "Aslında tek atımlık kurşunun var. 2. ekime donör yetmeyebilir. Yinede kesinikle bütün kafaya ektirme, ekerim diyenlerden uzak dur, bana ektir yada ektirme ama durum bu. Ben bütün kafaya ekmem, ama ön alanı hallederim, vertex için 1500 falan zorlarız yine, bi bunlar çıksında. bir yıl sonra karar veririz ona." 

duman

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #190 : 18 Aralık 2017, 01:12:42 »
bu kafaya 3500 greft ekılmez zaten 5000 ve üstü olması gerek ama zekerıya kul malum standart 3500 ekıyor  oyüzden zekariya kul u tercih edecekler açıklıgını degerlendirip karar vermeleri gerekir nw6 biri gider 3500 ektirirse tabiki mutlu olmaz.
wn 6 biri gidip zek i tercih etmesi yada nw5 bence doğru bır davranış degil bunun nedenide standart sayı ıle ekım yapması
doğrumu yapıyor evet doğruda yapıyor çünkü mıkro ıle 3500 den sonra yapılan alımlar çok zarar verir ama manuel alım yapsa standart ı olmazdı

ekılen bolgede 3500 greft ile sonuç normal ha daha ıyı olabılırdı ama fena degil çıkan sayı bakımından bakılırsa   bence ekimde benim gördüğüm  tek problem doğallık yok

Benimde tek memnun olduğum kısım doğallık :)) Tabi az kel görüntü olması da buna sebep. Şimdiye kadar 1 kişi bile saçlar ekim mi diye sormadı. Hatta söyleyince şaşırıyorlar. Ben olsam bu kafayı görsem anlarım tabi, tecrübeli olanlar anlar. Onlarda halden anlar zaten :))

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #191 : 18 Aralık 2017, 01:49:43 »

Benimde tek memnun olduğum kısım doğallık :)) Tabi az kel görüntü olması da buna sebep. Şimdiye kadar 1 kişi bile saçlar ekim mi diye sormadı. Hatta söyleyince şaşırıyorlar. Ben olsam bu kafayı görsem anlarım tabi, tecrübeli olanlar anlar. Onlarda halden anlar zaten :))

dogallıkta da sorun yoksa ozaman  fotolardan bana öyle gelmıs olabılır ekımden memnun olmaman ıcın bır neden yok dostum  3500 le olay bu yani  6 bın ekılse  haklısın derdım de  bu sayıya bu görüntü normal

tekrar belırteyım  daha ıyı sonuc alnabılırmıydı evet tabıkı alınırdı ama buda fena degil
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2017, 01:53:01 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Staple

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #192 : 18 Aralık 2017, 01:54:59 »
açık alan çok genişse öyle gür bir saç beklemeyin,ön tarafı kel bir adamın ekilip gür bir saça kavuşması sanki genel anlamda çok iyi bir ekimmiş gibi görünebilir nedeni ise ön kısmı kel olanla tüm bölümü kel olan iki kişininde kel görünmesi:)ama işin ekim tarafı öyle değil saçlar geniş alanda döküldüğü zaman ekim için alınan ense bölgeleri de aslında seyreliyor yani aslında dökülmeler tüm bölgede oluyor hani diyoruz ya kökler 2 li 3 lü 4 lü geldi diye şimdi bu arkadaşımızında dökülen alanı çok geniş yani alınan köklerden yoğun şekilde 3 lü 4 lü kök beklemek yanlış olur bu yüzden de ekimle öyle gür bir saç beklemek hayal olur tabi az da olsa geniş alana yayılmış kel arkadaşlarımızın donör alanı çoklu köklerden oluşanlarıda gördük ama bu da tamamen şans bunu anlamanın en iyi yolu saçları 3 numaraya vurduğunuz zaman ense bölgesinin durumu bazılarının 3 numarada bile dipleri görünmüyor bazılarıda seyrek duruyor buradan anlayabilirsiniz donör alanınızın sıklığını benim tavsiyem ikinci bir ekimi mutlaka yaptırın saç sakal karışık bir ekimle hem tepelere hemde ilk ekiminizde seyrek kalan ama sıklaştırılacak alan geniş olan seyrek bölgelere ekim yapılırsa memnuniyetiniz çok daha iyi olacaktır donörden korkmayın ikinci ekimde donör daha da homojen hale geliyor
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2017, 02:03:15 Gönderen: Staple »

duman

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #193 : 18 Aralık 2017, 16:41:03 »
vertex ekimi için görüşmelere başlayacağım bu hafta. Zekeriya hocadan da randevu aldım, şu anki ekimi de aradan çıkaracam görüşme esnasında. Bu sefer leyla hanım kendisi teklif etti yakından görelim diye. Hoşuma gitti bu durum. Biraz geçte olsa. Bakalım merakla bekliyorum bende görüşmeyi.

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #194 : 18 Aralık 2017, 16:52:16 »
bana göre ekim çok başarısız değil. planlama yüzünden kötü gözüküyor neden. Öne yoğun ama ortaya serpiştirilmiş greftler. Üstten bakıldığında kötü gözükmesi çok normal bence. Bana kalırsa bi tık daha iyi olabilirdi. Max 500 greft fire vermiştir diye düşünüyorum ama bilemem.ortadaki 1800ünde yarısını öne ekse büyük ihtimal istediğiniz yoğunluğu yakalardı önde. Yinede kötü bir ekim değil. 3-4klık ekim yaptıranlarla karşılaştırmışsınız fakat onlar sizin gibi ışık altında üstten foto atmıyor. karşıdan flu bir foto atıyo ve oo çok güzel diyoruz.

Facebook Twitter Instagram