Gönderen Konu: Koray Erdoğan vs Serkan Aygın  (Okunma sayısı 4056 defa)

Telgrafin Kelleri

• Sr. Member
Koray Erdoğan vs Serkan Aygın
« : 15 Nisan 2020, 17:24:08 »
Arkadaşlar cühalalığımı bağışlayın kimsenin fiyat politikasını eleştirdiğim asla yok elbette serbest piyasa hiç kimseyi de tanımam ancak epey zamandır formu kayıtsız takip ediyordum sonuçlara özellikle bakıyorum ama ikisinin arasındaki fiyat uçurumunu halen tam olarak anlayamadım. Şuna yordum koray hoca yanında çok ama çok fazla personel çalıştırıyor ve oldukça merkezi bir yerde  greft başı 2,5 Euro çok ciddi bir rakam tabii buna iten sebep yurtdışı müşterilerinin çokluğu ben kesinlikle TÜRKlerin fiyatlarının ayrı bir politika ile izlenmesi taraftarıyım. Serkan hoca ile mukayese ettim ekim ve sonuçları aralarında çok çok ciddi bir fark göremedim bu uçurumun temel etkeni nedir gerçekten aydınlatacak olanı bekliyorum. Yani şu denecek gördüm daha evvelki başlıklarda işte bu hocaların müşteri beklentisi yok rakamlar ondan dolayı bu filan ama çok ciddi bir ekonomik krizin eşiğindeyiz ve salt bizim ülkemiz değil dünya piyasaları baştan revize edilecek, salgın ortandan kalktıktan sonra sonuçları korkunç olacağı söyleniyor ekonomistler tarafıından bu sebeple artık herkesin müşteri beklentisi var bu ekimleri nasıl etkileyecek sizce ?

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Koray Erdoğan vs Serkan Aygın
« Yanıtla #1 : 15 Nisan 2020, 20:30:50 »
birisi mercedes diğeri fiat linea öyle düşünebilirsin..ikisini inceleyip bir fark göremedim diyorsan bu konuda çok yenisin ve acemisin bence biraz daha forumda takıl araştırmalarını yap çok yüzeysel bakmışsın olaya sen para çokomel mantığıyla bakmışsın..

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 15 Nisan 2020, 21:38:58 »
Bir ürün yada hizmetin fiyatını belirleyen tek şey kalite degildir. Dünyada yaşayan ve alışveriş yapan herkes bunu bilir.

-Arz,
-Talep,
-hedef pazarın (müşterinin)gelir düzeyleri,
-İkame ürün ve hizmetler,
-Kişilerin alışkanlıkları,
-Maliyet şartları,
-Rekabet
-marka değeri
 Bu ana unsurları alt başlıklar ile çoğaltırsak çok uzun bir liste ile karşılaşırız..

Burada maliyet şartları sadece gider Maliyeti olarak algılanmamalı .. bunun yanı sıra Satıcının yada hizmet sunucusunun karlılık hedefleride bu unsuru oluşturan alt başlıklar..

Aynı fabrikadan aynı kalitede üretilen aynı ürünler farklı marka ve ambalajlar ile farklı karakterdeki hedef müşteri kitlelerine farklı fiyatlardan sunulabiliyor.
Konu hizmet olunca bu makas dahada açılıyor. Çok yakın kadın doğumcu bir arkadaşım 2 farklı hastanede doğuma giriyor.. doğumu yaptıran aynı kişi yaptıkları iş aynı... X hastanede 1200 TL iken Acıbadem hastanesinde aynı doğuma 28.000 TL ye Fatura ediliyor.

Konuyu toparlarsak hizmet sektöründe özellikle estetik gibi kişinin kişinin ruhuna , komplex yaptığı ve hayatını zorlaştırdığını düşündüğü özür olarak kabul ettiği bir unsurda yapılacak olan bir iyileştirmenin rayiç bedeli olmaz. Kişinin takıntısı ,bunun üstesinden gelme arzusu ile cebindeki para ile doğru olarak arttırılabilinir...
10.000 Tl verilen bir ekimde çıkan firesiz saç kökü sayısının
5 katını beklememek lazım 50.000 TL verdik diye.. 

Telgrafin Kelleri

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 16 Nisan 2020, 12:48:28 »
birisi mercedes diğeri fiat linea öyle düşünebilirsin..ikisini inceleyip bir fark göremedim diyorsan bu konuda çok yenisin ve acemisin bence biraz daha forumda takıl araştırmalarını yap çok yüzeysel bakmışsın olaya sen para çokomel mantığıyla bakmışsın..

inanın çok ama çok fazla sonuca baktım siz direk arabalarla mukayese edeceğinize bence açık beyan da bulunun diyin ki ; x hocanın ekimi daha natürel ya da çok daha fazla tutuyor ya da çok sık duruyor efendim bu  gibi somut neticelerle konuşmak daha yerinde olur. Çünkü yeni/ acemi olmaya gerek yok ekimler sayfa da ve şuan serkan hocaya ekim yapmış forumda sadece 1 yılda 118 ekim saydım koray hocaya 21 hepsini mukayese ettim öyle çok çok büyük farklılık göremedim siz buyrun beyan edin dinliyorum

Telgrafin Kelleri

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 16 Nisan 2020, 12:51:26 »
Bir ürün yada hizmetin fiyatını belirleyen tek şey kalite degildir. Dünyada yaşayan ve alışveriş yapan herkes bunu bilir.

-Arz,
-Talep,
-Maliyet şartları,
-Rekabet
-marka değeri
 Bu ana unsurları alt başlıklar ile çoğaltırsak çok uzun bir liste ile karşılaşırız..

Burada maliyet şartları sadece gider Maliyeti olarak algılanmamalı .. bunun yanı sıra Satıcının yada hizmet sunucusunun karlılık hedefleride bu unsuru oluşturan alt başlıklar..

Aynı fabrikadan aynı kalitede üretilen aynı ürünler farklı marka ve ambalajlar ile farklı karakterdeki hedef müşteri kitlelerine farklı fiyatlardan sunulabiliyor.
Konu hizmet olunca bu makas dahada açılıyor. Çok yakın kadın doğumcu bir arkadaşım 2 farklı hastanede doğuma giriyor.. doğumu yaptıran aynı kişi yaptıkları iş aynı... X hastanede 1200 TL iken Acıbadem hastanesinde aynı doğuma 28.000 TL ye Fatura ediliyor.

Konuyu toparlarsak hizmet sektöründe özellikle estetik gibi kişinin kişinin ruhuna , komplex yaptığı ve hayatını zorlaştırdığını düşündüğü özür olarak kabul ettiği bir unsurda yapılacak olan bir iyileştirmenin rayiç bedeli olmaz. Kişinin takıntısı ,bunun üstesinden gelme arzusu ile cebindeki para ile doğru olarak arttırılabilinir...

hocam muazam özetlemişsiniz işi bildiğiniz ve ekonomiden anladığınız aşikar az önceki arkadaşa nazaran ( kimsenin kalbini kırmak değil niyetim) insan araba ile mukayese ederse netice ; hiçbir fikri olmayan kişinin zihninde Tokyoyu maseratiye benzeten adam canlanır :)

Telgrafin Kelleri

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 16 Nisan 2020, 15:57:38 »
Ayrıca ilk kızılması gereken Türk parasını döviz karşısında bu denli düşmesine sebebiyet verenler... Ancak gerçek bi hakikat varsa o da bu denli rakamın yüksek olmasına sebebiyet veren yurtdışı kaynaklı müşteri.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 17 Nisan 2020, 15:04:27 »
konularda kıyas yapılmasını doğru bulmuyorum cunki yararlı bılgı elde edılmez zaten kıyas da yapılmaz aradaki fiyat farkı nedeniyle

kıyas başlıkları girmeyın tek tek araştırın

koray hoca ıle serkan hocanın fıyatı aynı degıl

ıkısı de fıyatlarına göre gayet başarılı doktorlar.

kısaca karar burada senın estetık anlayısın beğendiğin sonuçlar ve cebıne bakar

10 bınım olsa serkan hocaya giderim 100 binim olsa koray hocaya durum bu o yüzden gereksiz umarım anlata bilmişimdir.
Global Moderator

Telgrafin Kelleri

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 18 Nisan 2020, 16:48:20 »
konularda kıyas yapılmasını doğru bulmuyorum cunki yararlı bılgı elde edılmez zaten kıyas da yapılmaz aradaki fiyat farkı nedeniyle

kıyas başlıkları girmeyın tek tek araştırın

koray hoca ıle serkan hocanın fıyatı aynı degıl

ıkısı de fıyatlarına göre gayet başarılı doktorlar.

kısaca karar burada senın estetık anlayısın beğendiğin sonuçlar ve cebıne bakar

10 bınım olsa serkan hocaya giderim 100 binim olsa koray hocaya durum bu o yüzden gereksiz umarım anlata bilmişimdir.

hocam anlaşılmayan nokta tam olarak burası niye bu kadar uçurum var aralarında birisinin yabancı müşterlerinin çokluğu mu nedne oluyor buna ben ekimlere baktım zaten en başta da belirttim mukayese değil amacım bildiğim tam olarak nedir ? 10 bin 100 bin arasındaki uçurumun hikmeti nedir?

ImPaLa

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 19 Nisan 2020, 15:31:06 »
yani şimdi kardeşim iki hoca da kıymetli hocalar bu konulara gırmeye gerek yok

ıkı hoca da yurt dışına çalışıyor hemde iç pıyasaya

buna ekımlerı araştırıp sen karar verıceksın

bu sekılde ayırmak hocalara saygısızlık oluyor

sonucta ıkı hoca'nın da çok sayı da hastası  var forumda

bmw de iyi araba porshe de ama ben porshe almak isterim

Olcay24_

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 28 Nisan 2020, 20:04:58 »

-Arz,
-Talep,
-Maliyet şartları,
-Rekabet
-marka değeri

Hocam çok doğru terimler yazıp paylaşım yapmışsınız. Ben de bir ara tekstilde kumaş satmıştım. Bu açıkladığınız fiyat farklılıklarının geçerliliği orda daha fazla hissettiriyor kendini

Facebook Twitter Instagram