Gönderen Konu: 10 aylık minoxil kullanicisiyim. Finansa basladim. ( Yaş 20)  (Okunma sayısı 41894 defa)

Ziptikci

• Sr. Member
Ynt: 10 aylık minoxil kullanicisiyim. Finansa basladim. ( Yaş 20)
« Yanıtla #181 : 23 Ekim 2020, 09:36:15 »
Bu da tepe.

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #182 : 23 Ekim 2020, 09:45:48 »
Malesef fin sende az işe yarıyor gibi duruyor.
Yani dökülme yavaşlamış ve tepeyi koruyormuş gibi görünebilir ama en önemli olan kısım frontal yani ön bölgede açılma ve seyrelme devam ediyor.
Bu bendede halen devam etmekte.Özelden istersen en ön bölgemin inceldiğini gösteren fotolar atabilirim.
İkimizinde ortak noktası kalsifikasyona yani alnın genişleyerek ve taşlaşarak dökülmesi tipine sahip olmamız +minoxidil alıcıları olmamız.
Ben yinede fin kullanmaya devam ediyorum çünkü yan etki görmüyorum+yavaşlatıyor süreci.
Bunun dışında tepeler bence önümüzdeki 10 sene dökülmez.Para varsa biraz daha bekleyip önlere ekim yaptırmak en iyisi.Hiç dutasteride toplarına girme dutun finden daha fazla etkisi yok non finasteride alıcıları için

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #183 : 23 Ekim 2020, 19:22:00 »
1 ay sadece 1 ay daha veriyorum kendime. Eğer bu sol taraftaki aşırı açıklıkta iyileşme görmezsem dutastereide düzenli şekilde başlıyorum. Çünkü orada hâlâ saç var gibi görünse de saysak 100 tane kalmamistir aşırı seyrek. Hani uzaktan bakinca bir siyahlik var ama kendine faydası yok. 1 ay veriyorum yoksa kafayi yiyeceğim. Her geçen gün daha da kelleşiyorum.

baysaçınız

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #184 : 27 Ekim 2020, 01:41:54 »
Sabırla okudum tüm forumu. Hatta okurken yorulmuşum birazdan yorgunluk kahvesi içeceğim😅 birazda kendi gençliğimi hatırladım yaşadığım o panik, stres, mücadele ve çaresizlik anılarım gözümün önüne geldi. Benim için küçük bir nostalji oldu teşekkür ederim. Girişi çok uzun tuttum kardeşim özür dilerim. Sana tedavi öneremeyeceğim kusura bakma işe yarasaydı kendim kel kalmazdım zaten ama bende hikayemi anlatıyım belki bir faydası olur en azından manevi açıdan. 20 yaşındayken benimde senin kadar saçım vardı. Ben minoxidili 3 yıl düzenli kullandım 3 yıl boyunca da finasterid ya da herhangi bir şey kullanmadım sadece minoxidile yüklendim. Çünkü finasterid denen ilacı bilmiyordum araştırmalarım okuduklarım beni hep minoxidile ya da prp mezoterapi gibi tedavilere yönlendirdi. Bilsem risk alır kullanırdım ama kullanmak nasip değilmiş demekki. Sonuç olarak 3 yıl sonunda 23 yaşında iken 20 yaşımdaki halimden eser yoktu. Ciddi derecede saçım azalmış ve şakaklar geriye gitmişti. Son bir umut toplam  10 seans mezoterapi ve prp yaptırdım ama nafile istediğim iyileşme olmadı. Bende 2015 yılı Kasım ayında bu işlere tamamen nokta koydum ve mücadeleyi bıraktım. 2018 yılında 26 yaşında iken şakak ağırlıklı 3000 greftlik bir Ekim yaptırdım. Sonra 2020 yılında kliniğin saç çizgimdeki düzeltme sözüne istinaden Ücretsiz olarak düzeltme artı sıklaştırma yaptırdım şu an 51. Gündeyim. Yeni ekilen saçlar döküldü doğal olarak şu an eskileri var. Sabırla bekliyorum çıkmalarını 3 ay sonra yeni ekilenler de çıkınca bence güzel olacak. 24 gündür proscara başladım merak ediyorum etki edecek mi diye umarım o da etki eder. Çünkü finasteridi duyduktan sonra içimde kaldı bir denemediğim o kaldı çok merak ediyorum bende işe yarayacak mı? Bu kadar yazımı okudun mu bilmiyorum eğer okuduysan son olarak saç ekimi insanı ciddi derecede tatmin ediyor bundan emin ol. Tamam saçsızlık duygusu çok kötü ama Ekim insanı bir miktar iyi hissettiriyor. O yüzden moralini yüksek tut.
Bu kadar yazınızı sabırla bende okudum. Sanırım hiç denemediğim finasa bi şans verme zamanı geldide geçiyor gibi. Benimde yaş 22. Ekim sürecinizi foruma yüklediniz mı takip etmek isterim.

SonPişmanlıkNeyeYarar

• Sr. Member
« Yanıtla #185 : 27 Ekim 2020, 14:13:24 »
Canım kardeşim tüm sürecini okudum baştan sona ... senin kabullenmen gereken ilk konu genetik saç dökülmesini yavaşlatman ve kurtabildiğin kadar kurtarmak , sende bizim gibi kel ol aya mahkumsun ha biz Fini kullanmadık senin Ama ekim yapıp kullanmaya başladık .... ama hataydı bence senin gibi olabildiğince elde tutup 1 seansla kellikten kurtulmak .... sende kabul et artık sende kel olacaksın ama işi 1 seansla yırt 😂 ve şuan şaçlarında çok iyi bence iyice tadını çıkar 😉 sonra bunuda bulamazsın hadi artık kafa yorma tadını çıkar ...

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #186 : 27 Ekim 2020, 16:52:02 »
Canım kardeşim tüm sürecini okudum baştan sona ... senin kabullenmen gereken ilk konu genetik saç dökülmesini yavaşlatman ve kurtabildiğin kadar kurtarmak , sende bizim gibi kel ol aya mahkumsun ha biz Fini kullanmadık senin Ama ekim yapıp kullanmaya başladık .... ama hataydı bence senin gibi olabildiğince elde tutup 1 seansla kellikten kurtulmak .... sende kabul et artık sende kel olacaksın ama işi 1 seansla yırt 😂 ve şuan şaçlarında çok iyi bence iyice tadını çıkar 😉 sonra bunuda bulamazsın hadi artık kafa yorma tadını çıkar ...

Farkındayım hocam :) sadece dökülme yavaşlasin hani seyrek olabilir ama taransin böyle olgun bir aciklik olsun ama dönor de sağlam saç olsun tek seansta parayi bulunca yirtayim kafasindayim. Ama işe yaradığına dair bir sinyal verse kötü olmazdı. Hâlâ oluk oluk dökülüyor

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #187 : 27 Ekim 2020, 17:28:23 »
Topikal neler denedin?

Dökülmen şiddetli devam ediyorsa, Finas, dutas ikilisinden birisi, allerset de ekleyerek bi miracle losyon denenebilir belki. Kombo.

Öğrencisin diye hatırlıyorum, aktif okula gitmediğin şu dönemde denenecek en iyi zaman olur sanırım.

Bu arada millet kel kalacaksın vs demiş de, ne alaka amk? Şakaktan yarım parmak içeri girmeyle mi bunlar söyleniyor anlamıyorum. Sen kontrollü tedavine devam et. Pek bir sorun yok bence.

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #188 : 27 Ekim 2020, 18:19:44 »
Topikal neler denedin?

Dökülmen şiddetli devam ediyorsa, Finas, dutas ikilisinden birisi, allerset de ekleyerek bi miracle losyon denenebilir belki. Kombo.

Öğrencisin diye hatırlıyorum, aktif okula gitmediğin şu dönemde denenecek en iyi zaman olur sanırım.

Bu arada millet kel kalacaksın vs demiş de, ne alaka amk? Şakaktan yarım parmak içeri girmeyle mi bunlar söyleniyor anlamıyorum. Sen kontrollü tedavine devam et. Pek bir sorun yok bence.

Minox kullandim.saclari bomba gibi yapmıştı ama burun damarlarimi çatlatti burun kanamalarim durmuyordu doktora gittim damarları yaktı. Ben de düşündüm ki ulan bu ilaç beyin damarlarini da çatlatir falan dedim bıraktım. Ve zordu kullanmasi. Miracle losyonu biliyorum ama bir daha topikal kullanmayi düşünmüyorum.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #189 : 27 Ekim 2020, 18:37:14 »
Minox kullandim.saclari bomba gibi yapmıştı ama burun damarlarimi çatlatti burun kanamalarim durmuyordu doktora gittim damarları yaktı. Ben de düşündüm ki ulan bu ilaç beyin damarlarini da çatlatir falan dedim bıraktım. Ve zordu kullanmasi. Miracle losyonu biliyorum ama bir daha topikal kullanmayi düşünmüyorum.

İlk defa duyuyorum. Doktor bir bağlantısı var dedi mi? Minoxun topikal olarak böyle birşey yapabileceğine pek inanasım gelmedi açıkcası. Kaldı ki, düşük dozaj devam etmek de bir diğer ihtimal.

Son olarak, diğer sitedeki orijinal miracle konusunu, alakalı konuları bir incelemeni tavsiye ederim. Çok güzel sonuç alanlar var. Kaldı ki denemeden bilemezsin sende işe yarayıp yaramayacağını.

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #190 : 27 Ekim 2020, 21:19:47 »
İlk defa duyuyorum. Doktor bir bağlantısı var dedi mi? Minoxun topikal olarak böyle birşey yapabileceğine pek inanasım gelmedi açıkcası. Kaldı ki, düşük dozaj devam etmek de bir diğer ihtimal.

Son olarak, diğer sitedeki orijinal miracle konusunu, alakalı konuları bir incelemeni tavsiye ederim. Çok güzel sonuç alanlar var. Kaldı ki denemeden bilemezsin sende işe yarayıp yaramayacağını.

Minoxil zaten damar genisletici. Kana karisiyor bu ilaç. Damarlari genişletip çatlatmasi normal bir yan etkisi zaten ?

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #191 : 04 Kasım 2020, 15:39:23 »
Arkadaşlar öndeki yani saçın önündeki saçlarıma çok etkisi oldu. Ama şakaklara pek bir etkisi göremedim. Onlarca minyatür saç var hâlâ. Ya minyaturlesmeye devam ediyorlar ya da öyle kaliyorlar. 7. Aya girdim sanırım. Genelde 1.5 yil sonunda minyatürler saça dönüyor benim gözlemlediğim. Bekleyemeye devam. Saçın üst bölgesi vartex yanlar ense falan oldukça etkili oldu bence

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #192 : 05 Kasım 2020, 00:19:26 »
Finasterid kesinlikle saçlarınızda işe yarıyor. Finasterid kullanırken şakaklarınızda seyrelmeler devam edebilir ancak normalden daha hızlı dökmez hatta dökülme evresini yavaşlatır diye düşünüyorum. Revita Cor bulabiliyorsanız araştırın derim.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #193 : 05 Kasım 2020, 01:04:18 »
Finasterid kesinlikle saçlarınızda işe yarıyor. Finasterid kullanırken şakaklarınızda seyrelmeler devam edebilir ancak normalden daha hızlı dökmez hatta dökülme evresini yavaşlatır diye düşünüyorum. Revita Cor bulabiliyorsanız araştırın derim.

Ama dökülmeler devam ediyor. Sebebi ne acaba.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #194 : 05 Kasım 2020, 03:31:32 »
Ama dökülmeler devam ediyor. Sebebi ne acaba.

Kopmaya dayalı dökülmelerdir. Ben en çok takviye kullandığım dönemlerde dahi kopmaya dayalı dökülmeler yaşıyordum. Ön hatta incelme bende yıllardır vardı mesela finasterid o bölgeleri sıklaştırmamıştı. Ama incelen saçlarımda toparlanmıştı. Hatta geçmiş fotoğraflarımı ekleyeyim fikir vermek açısından belki yararı olur.

2016 yılı hiç bir takviye kullanmamıştım o senenin kışına doğru ciddi bir seyrelmelerde başlamıştı tepe de. Zaten finasterid kullanımla ilgili paylaştığım konumda var saçlarımın durumu.

Bu fotoğrafta sanırım finasterid kullanmaya yeni başladığım dönemler.

Bunu da şimdi çektim en güncel hali. Gerçi ekim yaptırdım ama ekim bölgesi öne taranmış saçların altında mevcut saçlar ekim yapılmasa da çektiğim açıdan bu şekilde görünüyordu zaten.

Farklı bir konuya ilk kez kendimle alakalı bu kadar detaylı fotoğraf ile beslemiş oldum. Umarım size ve konunuzu takip edenlere fikir vermek açısından yararı dokunur.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Facebook Twitter Instagram