Gönderen Konu: 10 aylık minoxil kullanicisiyim. Finansa basladim. ( Yaş 20)  (Okunma sayısı 40592 defa)

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
Ynt: 10 aylık minoxil kullanicisiyim. Finansa basladim. ( Yaş 20)
« Yanıtla #150 : 19 Eylül 2020, 14:35:16 »
Haftada 1 dermaroller başlıyorum. İnflamasyonu engeller mi ? Ayriyetten finansi 4 e boluyorum ya. 4 gun geçtikten sonra 5. Gün avodart alip tekrar 4 gün finans kullanicam. Yani 5 günde 1 avodart geri kalan günler finans. Başka türlü baş edemiyecem.
Aslında inflamasyon kronik bir süreç, yani belirli aralıklarla gelip başlıyorsa bir şey tetikliyor olabilir. Dermaroller akut-inflamasyon yapar faydalı.

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #151 : 21 Eylül 2020, 17:06:18 »
Arkadaşlar bu ne. Elimdeki sadece elimi saçımın o noktasini hafif ayirayim diye dokundurmamla oldu. Çok şiddetli bir dökülme. Sol şakaktaki açılmaya bakın bu nedir ya. Bana bunun mantıklı bir açıklamasını yapabilecek olan var mı? Finansta 5.5 ay oldu.

toledo

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #152 : 21 Eylül 2020, 22:13:01 »
İki tel saç gördüm ben mantık olarak nasıl bir açıklama ???
Mevcut tedavimi kısa süre icerisinde güncelleyecegim

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #153 : 21 Eylül 2020, 22:26:40 »
İki tel saç gördüm ben mantık olarak nasıl bir açıklama ???

hocam geçmiş fotoğraflarıma bakarsan şakağın körfez olduğunu fark edebilirsin 😂

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #154 : 21 Eylül 2020, 22:47:07 »
Ağrı devam ediyor mu ?
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #155 : 22 Eylül 2020, 02:04:36 »
Ağrı devam ediyor mu ?

Dermaroller uyguladim. Onun acısı var. Hafif yara yapmışım. Anlamam güc. 2 hafta sonra güncelleyecegim konuyu

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #156 : 24 Eylül 2020, 22:18:55 »
Dermaroller uyguladim. Onun acısı var. Hafif yara yapmışım. Anlamam güc. 2 hafta sonra güncelleyecegim konuyu

Saçın Dermaroller'e dolanmıyor mu yaparken?
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2020, 23:44:09 Gönderen: Beach »

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #157 : 01 Ekim 2020, 13:34:27 »
İlerleme var mı? Saçlar minyatürleşiyor mu yoksa minyatürleşenler mi gelişiyor anlayamadım.

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #158 : 01 Ekim 2020, 17:24:30 »
Kardeşim durumun gayet iyi merak etme minyaturleşenler dökülüyor sonra daha saglam çıkacak sakin ol kullanmaya devam et ama minox bir yerden sonra döngülere girerek devam edecek sakin ol
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #159 : 10 Ekim 2020, 18:31:03 »
Minyatürleşen alan her geçen gün büyüyor. Sanırım engelleyemedim dökülmeyi. Çok üzgünüm forum. Haftada bir ekstra dutastereid kullanmayı bırakmıştım. Zaten 3 defa kullandim. Devam edicem :(

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #160 : 10 Ekim 2020, 19:47:02 »
Minyatürleşen alan her geçen gün büyüyor. Sanırım engelleyemedim dökülmeyi. Çok üzgünüm forum. Haftada bir ekstra dutastereid kullanmayı bırakmıştım. Zaten 3 defa kullandim. Devam edicem :( haftada bir editler oldum çünkü her hafta bir önceki haftadan çok daha kötü durumda

Ahmet28

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #161 : 10 Ekim 2020, 21:42:22 »
Sabırla okudum tüm forumu. Hatta okurken yorulmuşum birazdan yorgunluk kahvesi içeceğim😅 birazda kendi gençliğimi hatırladım yaşadığım o panik, stres, mücadele ve çaresizlik anılarım gözümün önüne geldi. Benim için küçük bir nostalji oldu teşekkür ederim. Girişi çok uzun tuttum kardeşim özür dilerim. Sana tedavi öneremeyeceğim kusura bakma işe yarasaydı kendim kel kalmazdım zaten ama bende hikayemi anlatıyım belki bir faydası olur en azından manevi açıdan. 20 yaşındayken benimde senin kadar saçım vardı. Ben minoxidili 3 yıl düzenli kullandım 3 yıl boyunca da finasterid ya da herhangi bir şey kullanmadım sadece minoxidile yüklendim. Çünkü finasterid denen ilacı bilmiyordum araştırmalarım okuduklarım beni hep minoxidile ya da prp mezoterapi gibi tedavilere yönlendirdi. Bilsem risk alır kullanırdım ama kullanmak nasip değilmiş demekki. Sonuç olarak 3 yıl sonunda 23 yaşında iken 20 yaşımdaki halimden eser yoktu. Ciddi derecede saçım azalmış ve şakaklar geriye gitmişti. Son bir umut toplam  10 seans mezoterapi ve prp yaptırdım ama nafile istediğim iyileşme olmadı. Bende 2015 yılı Kasım ayında bu işlere tamamen nokta koydum ve mücadeleyi bıraktım. 2018 yılında 26 yaşında iken şakak ağırlıklı 3000 greftlik bir Ekim yaptırdım. Sonra 2020 yılında kliniğin saç çizgimdeki düzeltme sözüne istinaden Ücretsiz olarak düzeltme artı sıklaştırma yaptırdım şu an 51. Gündeyim. Yeni ekilen saçlar döküldü doğal olarak şu an eskileri var. Sabırla bekliyorum çıkmalarını 3 ay sonra yeni ekilenler de çıkınca bence güzel olacak. 24 gündür proscara başladım merak ediyorum etki edecek mi diye umarım o da etki eder. Çünkü finasteridi duyduktan sonra içimde kaldı bir denemediğim o kaldı çok merak ediyorum bende işe yarayacak mı? Bu kadar yazımı okudun mu bilmiyorum eğer okuduysan son olarak saç ekimi insanı ciddi derecede tatmin ediyor bundan emin ol. Tamam saçsızlık duygusu çok kötü ama Ekim insanı bir miktar iyi hissettiriyor. O yüzden moralini yüksek tut.

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #162 : 11 Ekim 2020, 00:36:42 »
Sabırla okudum tüm forumu. Hatta okurken yorulmuşum birazdan yorgunluk kahvesi içeceğim😅 birazda kendi gençliğimi hatırladım yaşadığım o panik, stres, mücadele ve çaresizlik anılarım gözümün önüne geldi. Benim için küçük bir nostalji oldu teşekkür ederim. Girişi çok uzun tuttum kardeşim özür dilerim. Sana tedavi öneremeyeceğim kusura bakma işe yarasaydı kendim kel kalmazdım zaten ama bende hikayemi anlatıyım belki bir faydası olur en azından manevi açıdan. 20 yaşındayken benimde senin kadar saçım vardı. Ben minoxidili 3 yıl düzenli kullandım 3 yıl boyunca da finasterid ya da herhangi bir şey kullanmadım sadece minoxidile yüklendim. Çünkü finasterid denen ilacı bilmiyordum araştırmalarım okuduklarım beni hep minoxidile ya da prp mezoterapi gibi tedavilere yönlendirdi. Bilsem risk alır kullanırdım ama kullanmak nasip değilmiş demekki. Sonuç olarak 3 yıl sonunda 23 yaşında iken 20 yaşımdaki halimden eser yoktu. Ciddi derecede saçım azalmış ve şakaklar geriye gitmişti. Son bir umut toplam  10 seans mezoterapi ve prp yaptırdım ama nafile istediğim iyileşme olmadı. Bende 2015 yılı Kasım ayında bu işlere tamamen nokta koydum ve mücadeleyi bıraktım. 2018 yılında 26 yaşında iken şakak ağırlıklı 3000 greftlik bir Ekim yaptırdım. Sonra 2020 yılında kliniğin saç çizgimdeki düzeltme sözüne istinaden Ücretsiz olarak düzeltme artı sıklaştırma yaptırdım şu an 51. Gündeyim. Yeni ekilen saçlar döküldü doğal olarak şu an eskileri var. Sabırla bekliyorum çıkmalarını 3 ay sonra yeni ekilenler de çıkınca bence güzel olacak. 24 gündür proscara başladım merak ediyorum etki edecek mi diye umarım o da etki eder. Çünkü finasteridi duyduktan sonra içimde kaldı bir denemediğim o kaldı çok merak ediyorum bende işe yarayacak mı? Bu kadar yazımı okudun mu bilmiyorum eğer okuduysan son olarak saç ekimi insanı ciddi derecede tatmin ediyor bundan emin ol. Tamam saçsızlık duygusu çok kötü ama Ekim insanı bir miktar iyi hissettiriyor. O yüzden moralini yüksek tut.

Minoxil pişmanlık zaten :) bu ilaçları düzenli kullanmak gerekiyor.  Eğer o yaşta finanstereid baslasaydin inan ki saçlarını korurdun. Önler dökülürdu belki ama vartex ve donör aşırı kaliteli hâlde dururdu. İlk ekimde sorunu çözerdin. Baslasaydin senin için ekim 20 li yaşlarına döndürürdu. Ama pişmanlığa gerek yok. Ekimden memnunsun. Umarim hayatta hep mutlu olursun

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #163 : 11 Ekim 2020, 09:31:24 »
Kardeşim bence saç durumun gayet iyi sakaklar gitmis evet ama dediğin gibi minyaturlesmeyi onleyememis olsaydın emin ol on bölgede saçların o kadar kaliteli olmazdı. Bence dutasa gerek yok şu an tedavin gayet iyi
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #164 : 11 Ekim 2020, 10:13:12 »
Nw2.5+Frontal ön bölge incelmesi+kalsifikasyon(bu en sıkıntılısı işte çözümü yok)

Facebook Twitter Instagram