Gönderen Konu: 10 aylık minoxil kullanicisiyim. Finansa basladim. ( Yaş 20)  (Okunma sayısı 40637 defa)

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
Ynt: 10 aylık minoxil kullanicisiyim. Finansa basladim. ( Yaş 20)
« Yanıtla #120 : 04 Ağustos 2020, 01:21:00 »
Zaten yağlanmayı yok etmişti. Minoxili birakali aylar oldu geri başlamam. Sanırım hormonlarimda dalgalanma oldu. Geri düzeleceğini umut ediyorum. İgneleme haftada bir yapıyorum zaten. Ketoral sampuan kullanimini arttirayim o zaman
Ketoral fazla kullanmak iyi değil 2 kere kullanıyorsan zaten arttırma daha kötü yapabilir. İğneleme de yapıyorsan o zaman ketoral kremi ekleyebilirsin.

Ka?an Gökbayrak

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #121 : 13 Ağustos 2020, 04:40:57 »
aynı yaştayız keşke senin şuanki gibi olsa saçlarım ben de baya kötü durumdayım ama cesaret edemiyorum bir türlü finasa

Bombastic

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #122 : 14 Ağustos 2020, 01:16:41 »
iğnelemenin tek başına bir yararı olduğu çalışma görmedim iğneleme minoxidil ile çok işe yarıyor bence minoxil kullanmak sizi yormuyorsa devam edin tercihinize kalmış tabi

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #123 : 14 Ağustos 2020, 01:34:25 »
Yağlanma için güzel bir şampuan almalısınız. Finasterid bende de tek başına yağlanmayı tamamen asla durdurmadı. Saçlarımı 2. gün yıkamasam yağlanıyor günlük yıkıyorum senelerdir. Forum da arkadaşlar Vichy şampuandan bahsediyorlar, bence bir göz atın derim. Ön incelme içinde propacil içerikli bir sprey de düşünebilirsiniz kısa süre için. Belli bir toparlama olduğunda kesersiniz bende döngü olmadı yada dökülme olmadı kullandım kısa süreli. Saçınızı iyi tanıyın! Finasterid kullanıp dökülmeniz devam ediyorsa bir nokta da problem olması gerekir.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #124 : 14 Ağustos 2020, 02:54:07 »
Yağlanma için güzel bir şampuan almalısınız. Finasterid bende de tek başına yağlanmayı tamamen asla durdurmadı. Saçlarımı 2. gün yıkamasam yağlanıyor günlük yıkıyorum senelerdir. Forum da arkadaşlar Vichy şampuandan bahsediyorlar, bence bir göz atın derim. Ön incelme içinde propacil içerikli bir sprey de düşünebilirsiniz kısa süre için. Belli bir toparlama olduğunda kesersiniz bende döngü olmadı yada dökülme olmadı kullandım kısa süreli. Saçınızı iyi tanıyın! Finasterid kullanıp dökülmeniz devam ediyorsa bir nokta da problem olması gerekir.

Dökülmeyi kesmesi için erken diye düşünüyorum. Yağlanma problemi şu an her insan kadar. Eskiden olduğu gibi aşırı değil. Kenozol kullaniyorum haftada 2 iyi geliyor. Önlere iğneleme yapıyorum. Dökülme devam ediyor ama azaldı. 8. Aya tamamlayacagim olmazsa olacakokadar gibi 1 ay avodart kullanacağım.

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #125 : 14 Ağustos 2020, 11:53:58 »
Anormal şekilde dökülüyor. Çok fazla dökülüyor. Düzenli kullanmama rağmen. Acaba dökülüp daha güçlüleri mi çıkıyor döngü gibi bir şey mi anlamadim.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #126 : 14 Ağustos 2020, 13:28:02 »
Anormal şekilde dökülüyor. Çok fazla dökülüyor. Düzenli kullanmama rağmen. Acaba dökülüp daha güçlüleri mi çıkıyor döngü gibi bir şey mi anlamadim.
Dökülmeler olur sen saç yogunlugunda değişim var mı ona bak ay ay fotoğraf cek
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #127 : 14 Ağustos 2020, 14:15:30 »
Dökülmeler olur sen saç yogunlugunda değişim var mı ona bak ay ay fotoğraf cek

Evet azalma var. Saçımın sol tarafi neredeyse kel kaldı. Tepenin solu.

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #128 : 16 Ağustos 2020, 12:23:42 »
Arkadaşlar bu aşırı dökülmenin sebebi ne olabilir? Avuç avuç dökülüyor. Geçen ay böyle bir şey yoktu. Aşırı dökülüyor. Dökülen saçlar da böyle simsiyah sağlıklı saçlar. Saçım bayağı seyrekleşti.

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #129 : 16 Ağustos 2020, 15:37:54 »
Arkadaşlar bu aşırı dökülmenin sebebi ne olabilir? Avuç avuç dökülüyor. Geçen ay böyle bir şey yoktu. Aşırı dökülüyor. Dökülen saçlar da böyle simsiyah sağlıklı saçlar. Saçım bayağı seyrekleşti.

saç derisinde ani kurumalar bizim gibi aga olanlarda aşırı dökülmeye neden olabiliyıor halk arasında buna mevsimsel dökülme deniyor saç derini nemlendirmen lazım belkide.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #130 : 16 Ağustos 2020, 16:56:26 »
Minoxili bıraktığınız için dökülme olmasın. Ben kullandığım için bilmiyorum ama minoxil döngüsü var bıraktığınız için belki saçlarınız dökülüyor olabilir.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #131 : 16 Ağustos 2020, 18:53:37 »
Minoxili bıraktığınız için dökülme olmasın. Ben kullandığım için bilmiyorum ama minoxil döngüsü var bıraktığınız için belki saçlarınız dökülüyor olabilir.
Bırakalı 3 ay oluyor. Biraktiktan sonraki 1 ay döküldü zaten dökülenler.

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #132 : 08 Eylül 2020, 13:48:26 »
Finasteride ilk 3 4 ay şiddetli dökülmeler normaldir. Şöyle düşün Fin genel sonuç olarak hiç kullanmamış olmandan asla daha kötü yapması mümkün değil.

Fin shedding diye arat çok yaygın bir durum ilk aylarda bende de oldu

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #133 : 08 Eylül 2020, 20:31:21 »
Finasteride ilk 3 4 ay şiddetli dökülmeler normaldir. Şöyle düşün Fin genel sonuç olarak hiç kullanmamış olmandan asla daha kötü yapması mümkün değil.

Fin shedding diye arat çok yaygın bir durum ilk aylarda bende de oldu

Dostum şu an saçlarım çok fazla dökülüyor. Ama minox kullandıgim zaman bir şok dökülmem olmuştu. O zaman minox kullanmama rağmen saçlarım çok seyrekti. O zamana göre daha gür şu an. Olan saçlarım da renk kazandı güçlendi böyle sağlam görünüyor. Şakaklar açık ama eskiye göre gerileme yok

remain calm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #134 : 16 Eylül 2020, 16:47:58 »
en son neredeyse 2 hafta önce güncelleme girmişsin. ne durumdasın şu an dökülmen durdu mu?

Facebook Twitter Instagram