Gönderen Konu: 10 aylık minoxil kullanicisiyim. Finansa basladim. ( Yaş 20)  (Okunma sayısı 40745 defa)

Ziptikci

• Sr. Member
Ynt: 10 aylık minoxil kullanicisiyim. Finansa basladim. ( Yaş 20)
« Yanıtla #90 : 18 Temmuz 2020, 19:12:05 »
Kardeş, ne cevap vereceğimi bilemedim açıkcası. Yazıp yazıp siliyorum yazmak istediklerimi. Lafı alakasız yerlere çekiyorsun. Beni tanımadan, etmeden, bön bön bakan birisi olduğumu sanıyorsun.

Ben diyorum ki, dht engellemek büyük sorunlar doğurabilir, bu kadar hayati işler yapan bir hormonu, %65-70'lerde engellemek, sürdürülebilir olamaz. DHT baskılamak, kargaşayı sonlandırmak için, olay yerine roket atmak gibi olur, neleri daha ekstradan yokettiğini bilemezsin diyorum. Buna cevaben, e o zaman bana çözüm sun diyorsun. Ya kardeşim, saç dökülmesi o kadar basit birşey değil ki, ben çözüm bulabilmiş olayım. Sana çözüm sunabileyim. Ne alaka yahu?

Yanlış yolu görmek için dahi olmaya gerek yok. Ben çözüm bulabilmiş olsam, gidip de finas kulanmam değil mi? Diyorum ki, örneğin bu konu sahibi arkadaşın saçları bende olsa veya 20'li yaşlarımda olsam, bu ilaçlara bulaşmam diyorum. Kullanıyorsanız da, illa bu ilacı savunmak zorunda değilsiniz. Bunu anlamanın neresi zor yahu?

Kronik inflamasyon, fibrosis, immün sistem desem bön bön bakaacaksın demişsin ya, buna da çok güldüm. Bunların ne olduğunu bilerek mi çözüm bulunuyor saç dökülmesine? :)
Forumda 20 yaşından itibaren finans kullanan kişiler gördüm. Yan etki görmemişler. Kişiden kişiye değişir ben bu riski aldim. Şu an bir yan etki görmüyorum. Sertleşme, libido, vb hiçbir yan etki yok. İleride olursa bırakırım ilaci. Teşekkürler

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #91 : 18 Temmuz 2020, 22:39:23 »
Forumda 20 yaşından itibaren finans kullanan kişiler gördüm. Yan etki görmemişler. Kişiden kişiye değişir ben bu riski aldim. Şu an bir yan etki görmüyorum. Sertleşme, libido, vb hiçbir yan etki yok. İleride olursa bırakırım ilaci. Teşekkürler

Senin vücudun, senin kararın.

Senden gariç olarak genele şöyle bir mesaj bırakayım. Daha da uzatmak istemiyorum konuyu.

Ben sadece bu forum ve başka forumlardaki bu finas rahatlığına karşıyım. Sorunu çözmek yerine, bomba patlatarak sorunun çözüleceğini zannediyorsunuz arkadaşlar. Evet ilk zamanlar yanetki görmüyor olabilirsiniz. Fakat bu yan etkiler sert bir şekilde aniden gelişmiyor zaten. Yavaş yavaş ilerler. Bir noktada ilacı bırakıp etkiler geçtiğinde (eğer şanslıysanız) aradaki farkı o zaman anlıyorsunuz. Bunu ilk elden tecrübe etmiş birisi olarak söylüyorum.

İkincisi de yanetkiyi sadece cinsel yanetkiler olarak algılıyorsunuz çoğunuz. Attığım görselde kemik gelişiminden tut, beyindeki psikotik etkilere, hatta sakal bıyık gelişimine kadar uzanan onlarca fonksiyon var.

Evet ereksiyonunda bir problem olmamıştır belki, ama misal sakal, bıyık gelişimin yavaşlarsa veya durursa, ya da brain fog drumu mesela? Vs vs. Çok çok fazla yazılacak şey ama neyse.

İyi akşamlar.

bakalim

• Sr. Member
« Yanıtla #92 : 19 Temmuz 2020, 21:59:50 »
Senin vücudun, senin kararın.

Senden gariç olarak genele şöyle bir mesaj bırakayım. Daha da uzatmak istemiyorum konuyu.

Ben sadece bu forum ve başka forumlardaki bu finas rahatlığına karşıyım. Sorunu çözmek yerine, bomba patlatarak sorunun çözüleceğini zannediyorsunuz arkadaşlar. Evet ilk zamanlar yanetki görmüyor olabilirsiniz. Fakat bu yan etkiler sert bir şekilde aniden gelişmiyor zaten. Yavaş yavaş ilerler. Bir noktada ilacı bırakıp etkiler geçtiğinde (eğer şanslıysanız) aradaki farkı o zaman anlıyorsunuz. Bunu ilk elden tecrübe etmiş birisi olarak söylüyorum.

İkincisi de yanetkiyi sadece cinsel yanetkiler olarak algılıyorsunuz çoğunuz. Attığım görselde kemik gelişiminden tut, beyindeki psikotik etkilere, hatta sakal bıyık gelişimine kadar uzanan onlarca fonksiyon var.

Evet ereksiyonunda bir problem olmamıştır belki, ama misal sakal, bıyık gelişimin yavaşlarsa veya durursa, ya da brain fog drumu mesela? Vs vs. Çok çok fazla yazılacak şey ama neyse.

İyi akşamlar.

Çok ama çok haklısın ben de böyle düşünüyorum, bi kaç kez arkadaşa temkinli cevaplar yazdım hele ki bu yaşta kullanmaması için ama herkes "saçını mı kaybetsin, şimdiden önlem alıyo yeaa" havasında olduğu için bişey demedim.

Finas ben de kullanıyorum yeni ekim yaptırdığım için. 28 adet proscar'ı 4 e böldüğüm için 104 güne tekabül ediyor bu süre sonunda düşünmüyorum.

Minoxil için böyle bir konu açtım, adamın anasına sövdük sanki öyle savunuyor.

Herkesin düşünme yetisi var o sebeple her tür sorumluluk kendilerine aittir.

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #93 : 19 Temmuz 2020, 22:35:48 »

Çok ama çok haklısın ben de böyle düşünüyorum, bi kaç kez arkadaşa temkinli cevaplar yazdım hele ki bu yaşta kullanmaması için ama herkes "saçını mı kaybetsin, şimdiden önlem alıyo yeaa" havasında olduğu için bişey demedim.

Finas ben de kullanıyorum yeni ekim yaptırdığım için. 28 adet proscar'ı 4 e böldüğüm için 104 güne tekabül ediyor bu süre sonunda düşünmüyorum.

Minoxil için böyle bir konu açtım, adamın anasına sövdük sanki öyle savunuyor.

Herkesin düşünme yetisi var o sebeple her tür sorumluluk kendilerine aittir.
Minoxidil konusu saçmaydı çünkü. Minoxidil yerine alkol kullanma şunu yeme demek minoxidil tavsiyesi olmuyor maalesef.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

bakalim

• Sr. Member
« Yanıtla #94 : 19 Temmuz 2020, 22:46:31 »
Minoxidil konusu saçmaydı çünkü. Minoxidil yerine alkol kullanma şunu yeme demek minoxidil tavsiyesi olmuyor maalesef.

Hiç girmiyorum bu topa artık, minoxil zararlıların iyisinden deyip geçiyorum.

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #95 : 19 Temmuz 2020, 22:51:26 »
Arkadaşlar böyle devam ederseniz konuyu sileceğim. Sürekli aynı şeyleri yazıp durmanızın bir mantığı yok.

bakalim

• Sr. Member
« Yanıtla #96 : 19 Temmuz 2020, 23:23:28 »
Arkadaşlar böyle devam ederseniz konuyu sileceğim. Sürekli aynı şeyleri yazıp durmanızın bir mantığı yok.

20 yaşındasın 16 yaşındaki saçınla kendini karşılaştırıyorsun. Buradaki adamları görmüyor musun ilaç uğruna birbirini dövecekler sana kim dedi finasteridin ve minoksidil kullan diye? Silme yetkin yok ama, sil bi zahmet örnek olmazsın en azından.
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2020, 16:48:04 Gönderen: Hintell »

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #97 : 20 Temmuz 2020, 15:04:14 »
Yav bak sinirlendim cidden.
Adam iyi kötü bir karar almış uyguluyor işte hala gelip bu saça fin kullanma fin adamı hadım eder vs vs zırvalayıp duruyor.lan.Ulan konu sahibinin ön çizgisi inceliyor nw1.5 olması bir şeyi değiştirmez müdahele etmese 2 seneye nw3 olacak.
Ben işte bu yüzden konumu uplamayı bıraktım adamlar halefi gibi her yerde

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #98 : 20 Temmuz 2020, 16:50:03 »
Sakin lütfen herkes görüşünü yazar kötü bir şey yazmamış 20 yaşında olduğun için kullanma  demeleri normal gerekir gerekmez ayrı konular bu tamamen iyi niyettir.. ha sen kullanırım ben dersen karar senin ama yanlış anlayıp birbirinizi kırmaya değmez herkes birbirinin iyiliğini düşünüyor herkesin kendine has üslubu var niyet her zaman iyi niyet arkadaşlar iyi forumlar.
Global Moderator

yeesuzcries

• Sr. Member
« Yanıtla #99 : 22 Temmuz 2020, 16:07:07 »
sen devam et daha da gelişimini atma  çekemiyorlar
proscar 1/4
konazol
Avodart 0.5mg

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #100 : 22 Temmuz 2020, 17:25:06 »
Arkadaşlar iyi niyetle konu sahibini uyarmanızı anlarım. İlk attığım mesaj da bende bunu yaptım ama bunun da bir sınırı olması gerektiğini düşünüyorum. Forum da kişilerin açtığı konular da sınırlandırma yok yani bir nevi kurallar dışında olmadığı sürece herkes istediği konuyu açma (sorumluluğunu alacak şekilde) konusunda özgür. Uyarırsınız hatta gerçekten iyi niyet varsa işin içerisinde özel ileti ile neden sakıncalı olduğunu anlatırsınız. Ama artık konunun üstünden hatrı sayılır da bir zaman geçmiş, iyi kötü yanetkilerini de konu sahibi araştırmıştır diye düşünüyorum. Bu konu da  sonuç olarak insanlara finasterid kullanın, minoxil kullanın yada herhangi bir x/y takviyesi kullanın diye teşvik de edilmiyor. Ortada bir kötü niyet yok varsa iyi niyetle konu güncellemesi yapılıyor diyebilirim. Unutmayın, özgürlük bir başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter. Konu sahibi 20 yaşında bu takviyeyi almaya karar vermişse, sizin de saygı duymanız gerekir. Sonuç olarak herkesin burada ortak endişesi saçlarımızın dökülmemesi ...
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #101 : 22 Temmuz 2020, 18:30:32 »
..
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2020, 18:55:22 Gönderen: Lauri »

bakalim

• Sr. Member
« Yanıtla #102 : 22 Temmuz 2020, 19:41:23 »
Kardeşler, hepiniz haklısınız ama bu çocuğu niye çekemiyeyim ya Allah aşkına? Gerçekten garip insanlar var :)
Biz de naçizane görüş belirttik, konuyu açan arkadaşa “birader” dedim diye bana “seni gömerim sen kimsin” dedi. Mevzu tamamen buydu, Hintell sildi.
Herkes ne kullanıyosa kullansın. Ama “çok iyi hadi koçum aynen süper” gibi sürekli pozitif yorum bekleyecek yaşlarda değilsiniz.
Sonuç olarak herkes yaptığında özgür.

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #103 : 22 Temmuz 2020, 21:58:49 »
Kardeşler, hepiniz haklısınız ama bu çocuğu niye çekemiyeyim ya Allah aşkına? Gerçekten garip insanlar var :)
Biz de naçizane görüş belirttik, konuyu açan arkadaşa “birader” dedim diye bana “seni gömerim sen kimsin” dedi. Mevzu tamamen buydu, Hintell sildi.
Herkes ne kullanıyosa kullansın. Ama “çok iyi hadi koçum aynen süper” gibi sürekli pozitif yorum bekleyecek yaşlarda değilsiniz.

Sizin çok kutuplaştırıcı bir insan olduğunuzu düşünüyorum. Üstteki arkadaş çok açıklayıcı konuşmuş çok teşekkür ediyorum kendisine

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #104 : 22 Temmuz 2020, 22:00:13 »
Hâlâ "bu çocuğu" şeklinde konuşuyorsunuz. Sonra ben size sert cevap verdiğim zaman sert cevap verdi oluyorum. Daha fazla muhatap olmayacağım sizinle. İyi forumlar diliyorum herkese

Facebook Twitter Instagram