Gönderen Konu: 10 aylık minoxil kullanicisiyim. Finansa basladim. ( Yaş 20)  (Okunma sayısı 40781 defa)

Uhtred17

• Yeni üye
  • *
Ynt: 10 aylık minoxil kullanicisiyim. Finansa basladim. ( Yaş 20)
« Yanıtla #45 : 31 Mayıs 2020, 18:43:06 »
Kardeşim merhaba konuyu yeni gördüm en baştan görseydim kesinlik minoxil denilen illeti kullanma derdim ben 31 yaşındayım şu an 22 yaşinda bir eczacı serefsizin sırf para kazanmak için beni kandırması sonucu bir süre bunu kullandım ve bıraktığımda felaketi yaşadım epey bir sacım döküldü hatta bana göre monox kullanmadan önceki saçlarımda döküldu zor günlerdi kesinlikle minoxsil tavsiye etmiyorum ben kimseys finans icin ise bence yaşın genc ileri ki yaşlarda kullan kullanacaksan bazı şeylerin geri dönusu olmuyor maalesef ama sacını elbet ektirirsin 25 yaşını gec sonra bakarsın duruma göre

Hocam üzerinde yazıyor zaten bırakırsanız döküleceği minoxu kullanmasaydınız o saç yine dökülcekti bu spray dökülmesini önlüyor sadece.

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #46 : 08 Haziran 2020, 01:35:24 »
Sanırım 2 ay oldu finanstereide başlayalı. Şu anlık son durum bu. Artık yastığımda saç görmüyorum. Minoxu bırakınca yanlar çok açıldı eski haline geldi. Minyatür çok fazla saç var. Ve çok dayaniksizlar. Saçımın ön kısımları diğer noktalara göre bariz yavaş uzuyor.

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #47 : 20 Haziran 2020, 16:28:31 »
Minoxu bıraktım. Saçlarım mahvoldu. Yani eski seyrek haline döndü. Ama bence bu saça etki ederse coşturur finans. Daha 2 ay oldu. Yan etkiler geçti iyiyim ama saç dökülmesi devam ediyor. Minyatürleşme çok fazla var. Hele hele şakaklarda. Bilmiyorum umarım işe yarar ilerleyen zamanlarda

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #48 : 20 Haziran 2020, 16:40:39 »
Minoxu bıraktım. Saçlarım mahvoldu. Yani eski seyrek haline döndü. Ama bence bu saça etki ederse coşturur finans. Daha 2 ay oldu. Yan etkiler geçti iyiyim ama saç dökülmesi devam ediyor. Minyatürleşme çok fazla var. Hele hele şakaklarda. Bilmiyorum umarım işe yarar ilerleyen zamanlarda
Minoxu niye bıraktınız hocam ? Minoxu bir kere bırakınca eski haline döndürmek çok zor oluyor.Fin etki edermi bilmem ama minoxu bıraktığınız için saçlar seyrelecektir buna hazırlıklı olun

nickmickyok

• Sr. Member
« Yanıtla #49 : 20 Haziran 2020, 16:55:41 »
Gayet güzel finas ve biotin gibi bir komboyla inşallah o saçların kalınlaşır gardaşım saçın var önde incede olsa iyi haber

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #50 : 20 Haziran 2020, 17:11:21 »
Minoxu niye bıraktınız hocam ? Minoxu bir kere bırakınca eski haline döndürmek çok zor oluyor.Fin etki edermi bilmem ama minoxu bıraktığınız için saçlar seyrelecektir buna hazırlıklı olun
Bırakalı 1.5 ay oldu zaten. O şok dökülme evresini atlattım çoktan 😃 artık normal dökülme evresinde . Bakalım finansa kaldık. Çok fazla ince saçim var işe yaramasini umuyorum

bakalim

• Sr. Member
« Yanıtla #51 : 20 Haziran 2020, 19:50:06 »
Dostum benim de o yaşlarda başlamıştı. 16 yaşındaki halinde kesinlikle kıyaslama. Çünkü kafan gelişiyor, kilo alıyorsun, yanakların büyüyor, ensen kalınlaşıyor vs. Saç dökülmen ilk fotoğrafta var gibi görünüyor ama saçların dikine çıkıyor sanki o sebeple çok aşırı bir dökülmen olmadığını düşünüyorum.
Şakaklarında açılmalar normaldir, keşke minox ve finasa direkt bulaşmasaydın.
Biotin ve vitamin takviyesi de yap madem bu kadar uğraşıyorsun.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #52 : 20 Haziran 2020, 19:58:56 »

Fotoğrafta incelen saçlarınız varya finasterid onları toplaması biraz zor. Benimde ön ve orta hatta finasteridin kalınlaştıradığı saç telleri var. Tüm saçların tamamının minyatürleşmesini frenlemiyor finasterid. Benim de yanlarda açılmalar vardı 16 yaşımdan beri son 1 yıldır ön hattın sol tarafında incelemeler oluyor. O bölgeye hair forte kullandım bir ara kısmen toparlamıştı ama bırakınca yine incelmeye devam ettiler. Sizde de minoxil kullanıp bıraktığınız için muhtemelen incelmeler olacak. Finasterid tek başına toparlayamayabilir ön hattınızı. Bilginiz olsun.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #53 : 20 Haziran 2020, 20:29:04 »
Fotoğrafta incelen saçlarınız varya finasterid onları toplaması biraz zor. Benimde ön ve orta hatta finasteridin kalınlaştıradığı saç telleri var. Tüm saçların tamamının minyatürleşmesini frenlemiyor finasterid. Benim de yanlarda açılmalar vardı 16 yaşımdan beri son 1 yıldır ön hattın sol tarafında incelemeler oluyor. O bölgeye hair forte kullandım bir ara kısmen toparlamıştı ama bırakınca yine incelmeye devam ettiler. Sizde de minoxil kullanıp bıraktığınız için muhtemelen incelmeler olacak. Finasterid tek başına toparlayamayabilir ön hattınızı. Bilginiz olsun.

Aman hocam üzme beni :( olacakokadarin konusu vardi hatirlarsiniz siz de. 1 yıldan sonra o inceler de kalinlasmaya başlıyor. Siz uzun süre kullanmamistiniz sanırım. Adamin resmen şkaklar dahi çıkmıştı tabi cok uzun süre kullandı. Öncesinde hiç saç yoktu.
 Yıllar içinde minyatürleşen saçların da yıllar içinde kalinlasmasini beklemek daha doğru olur sanırım.
Ben böyle düşünüyorum.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #54 : 20 Haziran 2020, 21:19:02 »
Aman hocam üzme beni :( olacakokadarin konusu vardi hatirlarsiniz siz de. 1 yıldan sonra o inceler de kalinlasmaya başlıyor. Siz uzun süre kullanmamistiniz sanırım. Adamin resmen şkaklar dahi çıkmıştı tabi cok uzun süre kullandı. Öncesinde hiç saç yoktu.
 Yıllar içinde minyatürleşen saçların da yıllar içinde kalinlasmasini beklemek daha doğru olur sanırım.
Ben böyle düşünüyorum.

Umarım beklentiniz gerçekleşir. Ben 6 aylık ara verdiğim periyodlarla kullanıp bıraktım ve kullandığım dönemde tüm bölgelerdeki saçlarıma faydası oldu. Ama anlatmak istediğim bazı bölgelerdeki saç tellerine finasterid de fayda etmedi. Bahsettiğiniz konuyu ara ara takip ediyorum evet ama sizde ön bölümde attığınız fotoğrafta minyatürleşme görülüyor. Bu yeni olan bir durum mu önceden de böylemiydi bilmemiyorum ama minoxil döngüsü ise finasterid kurtaramayabilir. Keşke bıracaksanız hiç başlamasaydınız minoxile.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #55 : 20 Haziran 2020, 21:39:23 »
Umarım beklentiniz gerçekleşir. Ben 6 aylık ara verdiğim periyodlarla kullanıp bıraktım ve kullandığım dönemde tüm bölgelerdeki saçlarıma faydası oldu. Ama anlatmak istediğim bazı bölgelerdeki saç tellerine finasterid de fayda etmedi. Bahsettiğiniz konuyu ara ara takip ediyorum evet ama sizde ön bölümde attığınız fotoğrafta minyatürleşme görülüyor. Bu yeni olan bir durum mu önceden de böylemiydi bilmemiyorum ama minoxil döngüsü ise finasterid kurtaramayabilir. Keşke bıracaksanız hiç başlamasaydınız minoxile.
Hep minyatürleşiyordu. En başta saç çıkıyor sanıyordum. Yıllardır aynı. Her geçen sene biraz geri gidiyor. Minox varken minyatür saçlar biraz saç formunu almıştı. Sonra geri dökülmüştü. On hattı belirginlestirmisti minox. Şimdi o ön hat yok oldu. Dedigimi gibi bırakalı çok oldu zaten pozitif etkisini şiddetli dökülmeler ile kaybettim. Şu an normale döndü. Minox yalancı bir fayda sağlıyor maalesef

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #56 : 20 Haziran 2020, 21:45:19 »
Hep minyatürleşiyordu. En başta saç çıkıyor sanıyordum. Yıllardır aynı. Her geçen sene biraz geri gidiyor. Minox varken minyatür saçlar biraz saç formunu almıştı. Sonra geri dökülmüştü. On hattı belirginlestirmisti minox. Şimdi o ön hat yok oldu. Dedigimi gibi bırakalı çok oldu zaten pozitif etkisini şiddetli dökülmeler ile kaybettim. Şu an normale döndü. Minox yalancı bir fayda sağlıyor maalesef

Bende minoxil kullanamama rağmen tahminimce 6 yıldır ön hattımda böyle incelmeler mevcut. Bazen dökülmeden durabiliyor bu saçlar uzun süre ama çok uzadı mı göze batıyor. Ön hatta başarı randımanı tedavilerle de çok yüksek değil zaten. Ama ekimde de başarı oranı ön diğer bölgelere oranla daha yüksek. Bu yüzden çok kafaya takmamak gerekir. En kötü ekimle çözülme ihtimali de var.

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #57 : 20 Haziran 2020, 22:47:09 »

Kullandıginiz ilacda dediğiniz gibi yalancı bir fayda sağlıyor maalesef hiç bir ilaç kalıcı değil bunun farkında olup finasterid kullanıyorsanız bırakmayın yoksa bunuda bırakırsanız dediğiniz tabirle yalancı bir fayda sağlar .Çoğu kişi bunun bilincinde değil maalesef.

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #58 : 01 Temmuz 2020, 12:29:09 »
1 hafta ara vermiştim. Tekrar kullanmaya devam. Saçlarımda kararma var. Dökülme idare eder. Minyatür saçlar için dermoreller kullandım az önce. Kızarıklık var ondan dolayı.

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #59 : 01 Temmuz 2020, 18:21:07 »
1 hafta ara vermiştim. Tekrar kullanmaya devam. Saçlarımda kararma var. Dökülme idare eder. Minyatür saçlar için dermoreller kullandım az önce. Kızarıklık var ondan dolayı.
Norwood 2.5.Benimki gibi

Facebook Twitter Instagram