Gönderen Konu: 10 aylık minoxil kullanicisiyim. Finansa basladim. ( Yaş 20)  (Okunma sayısı 40559 defa)

Ziptikci

• Sr. Member
Ynt: 10 aylık minoxil kullanicisiyim. Finansa basladim. ( Yaş 20)
« Yanıtla #165 : 11 Ekim 2020, 11:05:26 »
Kardeşim bence saç durumun gayet iyi sakaklar gitmis evet ama dediğin gibi minyaturlesmeyi onleyememis olsaydın emin ol on bölgede saçların o kadar kaliteli olmazdı. Bence dutasa gerek yok şu an tedavin gayet iyi

Kulak üstleri, tepe ve ensedeki saçlarda kalite artışı bariz belli. Hatta önlerde de belli.  Ama buna rağmen şakaklardaki minyatürleşme devam ediyor.

Nw2.5+Frontal ön bölge incelmesi+kalsifikasyon(bu en sıkıntılısı işte çözümü yok)

Tedavi sende işe yaramış kabul etsen de etmesen de. Var olan saçlarını gayet iyi korumuşsun. Şakakların da düzelmiş. Ama tamamen açık olan kısımlarda geri saç çıkarmasını bekleyemezsin

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #166 : 11 Ekim 2020, 11:12:04 »
Kulak üstleri, tepe ve ensedeki saçlarda kalite artışı bariz belli. Hatta önlerde de belli.  Ama buna rağmen şakaklardaki minyatürleşme devam ediyor.

Tedavi sende işe yaramış kabul etsen de etmesen de. Var olan saçlarını gayet iyi korumuşsun. Şakakların da düzelmiş. Ama tamamen açık olan kısımlarda geri saç çıkarmasını bekleyemezsin
Yavaşlattı.Bana daha çok minox etki etti ben acayip bir minoxidil responderıyım.2018 nisanda nw2.5 olan saçım 2018 Kasımda nw1.5 olmuştu.O günden bu güne yavaş yavaş etkisini kaybetti.
Fininde etkisi vardır elbet ama minoxa kıyasla bence bir  olayı.
Kısacası kalsifikasyonlu bireylerde minox fin tarzı ürünlerden kısa vadede de olsa daha etkili.
Eminim ki sende başlarda minden verim almışsındır

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #167 : 11 Ekim 2020, 11:17:45 »
Yavaşlattı.Bana daha çok minox etki etti ben acayip bir minoxidil responderıyım.2018 nisanda nw2.5 olan saçım 2018 Kasımda nw1.5 olmuştu.O günden bu güne yavaş yavaş etkisini kaybetti.
Fininde etkisi vardır elbet ama minoxa kıyasla bence bir  olayı.
Kısacası kalsifikasyonlu bireylerde minox fin tarzı ürünlerden kısa vadede de olsa daha etkili.
Eminim ki sende başlarda minden verim almışsındır

Etmez olur mu. Kışın minox kullanırken saçlarımın geldiği hâle bak. Fırça gibi.

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #168 : 11 Ekim 2020, 11:24:01 »
Etmez olur mu. Kışın minox kullanırken saçlarımın geldiği hâle bak. Fırça gibi.
Sende de kalsifikasyon var.Bende de var şakaklar taşlaşarak dökülüyor.
Benimde aynen böyleydi ve 2 ayda yanlar hemen döküldü.2019 Mayısa kadar rahattım sonra tekrar hortladı ve fine başlamak zorunda kaldım

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #169 : 11 Ekim 2020, 12:26:53 »
Sende de kalsifikasyon var.Bende de var şakaklar taşlaşarak dökülüyor.
Benimde aynen böyleydi ve 2 ayda yanlar hemen döküldü.2019 Mayısa kadar rahattım sonra tekrar hortladı ve fine başlamak zorunda kaldım

Bu kalifikasyon denen şeyi fotoda nasıl anlıyorsunuz ya bence büyük bir aldatmaca bu inflamasyon kalifikasyon muhabbeti :D taşlaşma nedir ya

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #170 : 11 Ekim 2020, 12:56:54 »
Bu kalifikasyon denen şeyi fotoda nasıl anlıyorsunuz ya bence büyük bir aldatmaca bu inflamasyon kalifikasyon muhabbeti :D taşlaşma nedir ya
Senin asla tecrübe edemeyeceğin bir şey olduğu için fazla kasma.

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #171 : 11 Ekim 2020, 13:02:28 »
Senin asla tecrübe edemeyeceğin bir şey olduğu için fazla kasma.

Norwood 1 olup benim 5 katı hacmime sahip olan biri mi diyor bunu

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #172 : 11 Ekim 2020, 14:04:27 »
Norwood 1 olup benim 5 katı hacmime sahip olan biri mi diyor bunu
Saç kavgaları yakında sinemalarda
Gençler siz birbirinizin saçlarıyla neden bu kadar mesgulsunuz?Forumda tedavilerle sonuç alabilecek kadar iyi saçlara sahipsiniz.İyi durum deyince alınıyorsunuz ama durumunuz gerçekten iyi ben de sizin yaşta sizin saç hacminin ortalamasına sahiptim tedavilerle koruyorum ki ben de genel seyrelme vardı.
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #173 : 11 Ekim 2020, 14:18:31 »
Saç kavgaları yakında sinemalarda
Gençler siz birbirinizin saçlarıyla neden bu kadar mesgulsunuz?Forumda tedavilerle sonuç alabilecek kadar iyi saçlara sahipsiniz.İyi durum deyince alınıyorsunuz ama durumunuz gerçekten iyi ben de sizin yaşta sizin saç hacminin ortalamasına sahiptim tedavilerle koruyorum ki ben de genel seyrelme vardı.

Hocam Gregor 28 yaşında norwood 0.25.Sadece bu forumda değil yabancı forumlarda da  takılıyor.Hele hairlosstalkta onlarca konusu var 😀😀.

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #174 : 11 Ekim 2020, 15:41:32 »

Hocam Gregor 28 yaşında norwood 0.25.Sadece bu forumda değil yabancı forumlarda da  takılıyor.Hele hairlosstalkta onlarca konusu var 😀😀.

Forumun en kötü dökülmesine sahibim retrograde olarak ona rağmen kalifikasyon falan durumlarına inanmıyorum. Sadece hormonlar ve genetik

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #175 : 23 Ekim 2020, 01:09:48 »
Elveda canım saçlarım. Bende işe yaramadı ilaç. Yanlar ve ensede çok işe yaradi. Eskiden kel kalan kulak üstlerim ve fauller harika durumda. Ama tepe ve şakaklar gitti. Hâlâ da dökülüyor

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #176 : 23 Ekim 2020, 01:14:06 »
Forumun en kötü dökülmesine sahibim retrograde olarak ona rağmen kalifikasyon falan durumlarına inanmıyorum. Sadece hormonlar ve genetik
Kalsifikasyon konusu bende de öyle aşırı esnek yanlar ama gel gör yolunmuş gibi.
Elveda canım saçlarım. Bende işe yaramadı ilaç. Yanlar ve ensede çok işe yaradi. Eskiden kel kalan kulak üstlerim ve fauller harika durumda. Ama tepe ve şakaklar gitti. Hâlâ da dökülüyor
İğneleme yapıyor musun kanka açılma durumu olmuş ama saçların kaliteli duruyor bence salma kendini.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #177 : 23 Ekim 2020, 01:41:27 »
Kalsifikasyon konusu bende de öyle aşırı esnek yanlar ama gel gör yolunmuş gibi. İğneleme yapıyor musun kanka açılma durumu olmuş ama saçların kaliteli duruyor bence salma kendini.

İğnelemeyi çok boşladım hocam ya. Yanlarda açılma var. İğneleme bilimsel olarak çok mantıklı ama ben ikna olamiyorum nedense. Ketorali da boşladim ona da baslayayim tekrardan

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #178 : 23 Ekim 2020, 01:54:15 »
Bir bakıyorum ilerleme var bir bakıyorum gerileme var. Üstteki Eylül 16 alttaki ekim 23

remain calm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #179 : 23 Ekim 2020, 04:15:32 »
ilacın etkisinde olduğun saçlarının siyahlığından belli ama önlere daha fazla bir şey yapamamış anlaşılan

Facebook Twitter Instagram