Gönderen Konu: 10 aylık minoxil kullanicisiyim. Finansa basladim. ( Yaş 20)  (Okunma sayısı 40585 defa)

Ziptikci

• Sr. Member
Ynt: 10 aylık minoxil kullanicisiyim. Finansa basladim. ( Yaş 20)
« Yanıtla #135 : 16 Eylül 2020, 22:26:59 »
en son neredeyse 2 hafta önce güncelleme girmişsin. ne durumdasın şu an dökülmen durdu mu?

Dökülmenin azaldığını düşünüyorum. Emin olamıyorum ama bence azaldı. Onun dışında saçlarım sağlam ve güçlü. Minyatürleşmiş saçlarda kalınlaşma gözlemliyorum.

Yani özetle iyiye gidiyor

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #136 : 16 Eylül 2020, 22:30:27 »
Al dostum. 2 gündür yıkanmayan yağlı saçlar fotoğraflayayim dedim. Açık bölgelerde kapanma yok. Ama gerileme de yok sanki.

remain calm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #137 : 17 Eylül 2020, 12:37:00 »
saçının önlerine bir etkisi olduğunu düşünüyor musun? ben de önler için başlamayı düşünüyorum ama herkes önlere bir etkisinin olmadığını söylüyor o yüzden başlayıp riske girmekte kararsızım baya. bir de benim saçlarım hiç ele gelecek şekilde dökülmedi incelerek seyreldiler

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #138 : 17 Eylül 2020, 12:40:45 »
Saçlar bayağı iyi...koruyabildigin kadar koru..

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #139 : 17 Eylül 2020, 15:18:26 »
saçının önlerine bir etkisi olduğunu düşünüyor musun? ben de önler için başlamayı düşünüyorum ama herkes önlere bir etkisinin olmadığını söylüyor o yüzden başlayıp riske girmekte kararsızım baya. bir de benim saçlarım hiç ele gelecek şekilde dökülmedi incelerek seyreldiler

Yaniiii. Olan saçları güçlendiriyor. Ekstra saç çıkışı olmadi. Ama uzun vadede az da olsa işe yarayacağını düşünüyorum. Tepede bazi noktalarda bariz seyrelme vardı. Hâlâ seyrek ama orada varolan saçlar sağlamlaştı. 1. Sene sonunda görücez etkiyi. Daha 5.5 ay oldu

Brabber987

• Full Member
« Yanıtla #140 : 17 Eylül 2020, 21:09:58 »
Yaniiii. Olan saçları güçlendiriyor. Ekstra saç çıkışı olmadi. Ama uzun vadede az da olsa işe yarayacağını düşünüyorum. Tepede bazi noktalarda bariz seyrelme vardı. Hâlâ seyrek ama orada varolan saçlar sağlamlaştı. 1. Sene sonunda görücez etkiyi. Daha 5.5 ay oldu
Merhaba 1 aydir xpecia ve minox kullaniyorum kutular bitti doktor kontrole gelmemi soylemisti ama 1 hafta sonraya var 1 hafta ilaclara ara versem bir etki olur mu tedavide doktor demeden 2 kutulari almak istemiyorum

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #141 : 17 Eylül 2020, 23:01:20 »
Merhaba 1 aydir xpecia ve minox kullaniyorum kutular bitti doktor kontrole gelmemi soylemisti ama 1 hafta sonraya var 1 hafta ilaclara ara versem bir etki olur mu tedavide doktor demeden 2 kutulari almak istemiyorum

Çok arada bir soru. Eğer maddi olarak zorlamayacaksa al kullan çünkü 1 hafta ara için uzun bir süre. Ara vermemen gerekiyor

Unkownnn

• Full Member
« Yanıtla #142 : 18 Eylül 2020, 12:28:13 »
Finasterid kullandıktan sonra benim saçımdada beyazlar inanılmaz arttı 10 aydır kullanıyorum zaman zaman dalgalanma oluyor ama dalgalanmadan bir iki ay sonra daha iyi şekilde oluyor saç ama ben kendim sadece 1/4 finasterid kullanıyorum başka hiç bir etkene gerek yok çünkü yeterli fazlası bile var asıl etkiyi o yapıyor yanındakiler bence bi nane değil ama keşke şu ilaca mecbur kalmasaydım diye cok geçiriyorum içimden

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #143 : 19 Eylül 2020, 01:17:41 »
Arkadaslar günlük gibi kullanıyorum ama deliricem artık. Az once duşa girdim. 150-200 arası saç rahat döküldü. Hâlâ da dökülüyor. Saçlarım bir anda söndü. Geçen hafta iyiydi şu an berbat durumda. Libidomda 4-5 gündür bayağı fazla. Bu ne böyle ya. Saçım açılıyor. Saçım acıyor resmen. Bu uyuşukluk dediğiniz hafif ağrı bende de var.
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2020, 01:26:17 Gönderen: Ziptikci »

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #144 : 19 Eylül 2020, 01:35:53 »
Arkadaslar günlük gibi kullanıyorum ama deliricem artık. Az once duşa girdim. 150-200 arası saç rahat döküldü. Hâlâ da dökülüyor. Saçlarım bir anda söndü. Geçen hafta iyiydi şu an berbat durumda. Libidomda 4-5 gündür bayağı fazla. Bu ne böyle ya. Saçım açılıyor. Saçım acıyor resmen. Bu uyuşukluk dediğiniz hafif ağrı bende de var.
Büyük ihtimalle inflamasyon başlıyor.

Bağırsak sağlığınız yerinde mi ?

Beslenmeniz nasıl ?

Kullandığınız şampuan ya da şampuanlar neler ?

Başka bir ilaç kullanıyor musunuz ? Ya da son günlerde aksi bir şey yediniz mi ?
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #145 : 19 Eylül 2020, 01:45:18 »
Büyük ihtimalle inflamasyon başlıyor.

Bağırsak sağlığınız yerinde mi ?

Beslenmeniz nasıl ?

Kullandığınız şampuan ya da şampuanlar neler ?

Başka bir ilaç kullanıyor musunuz ? Ya da son günlerde aksi bir şey yediniz mi ?

Hepsi çok iyi. Market sampuani kullanıyorum. Finanstereide rağmen  inflamasyon nasıl başlar ki?
Bu arada daha önce de böyle oldu hatta bu konuya da yazdım. Sonradan düzeldi. Yine düzeleceğini umuyorum çünkü libido artışı varsa hormon dalgalanmasi demektir.

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #146 : 19 Eylül 2020, 02:44:14 »
Hepsi çok iyi. Market sampuani kullanıyorum. Finanstereide rağmen  inflamasyon nasıl başlar ki?
Bu arada daha önce de böyle oldu hatta bu konuya da yazdım. Sonradan düzeldi. Yine düzeleceğini umuyorum çünkü libido artışı varsa hormon dalgalanmasi demektir.
Finasterid inflamasyonu engellemez. Hormon dalgalanması ise geçicidir.

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #147 : 19 Eylül 2020, 02:51:16 »
Finasterid inflamasyonu engellemez. Hormon dalgalanması ise geçicidir.

Ama dht hormonu azaldığı için dökülmenin durması gerekmiyor mu mantıken. Tek başına finans kullanip olumlu gelişme alan onlarca kişi var

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #148 : 19 Eylül 2020, 10:07:38 »

Ama dht hormonu azaldığı için dökülmenin durması gerekmiyor mu mantıken. Tek başına finans kullanip olumlu gelişme alan onlarca kişi var
Finasterid'i 100 kişi kullanıyorsa 10 kişi çok iyi gelişme kaydeder hatta yeni çıkış bile sağlayabilir onlar super responder oluyor. İnflamasyon ise farklı. İnflamasyon genelde etkenlerin etkisini kaybetmesine neden olur en büyük zararı budur.

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #149 : 19 Eylül 2020, 13:48:15 »
Finasterid'i 100 kişi kullanıyorsa 10 kişi çok iyi gelişme kaydeder hatta yeni çıkış bile sağlayabilir onlar super responder oluyor. İnflamasyon ise farklı. İnflamasyon genelde etkenlerin etkisini kaybetmesine neden olur en büyük zararı budur.
Haftada 1 dermaroller başlıyorum. İnflamasyonu engeller mi ? Ayriyetten finansi 4 e boluyorum ya. 4 gun geçtikten sonra 5. Gün avodart alip tekrar 4 gün finans kullanicam. Yani 5 günde 1 avodart geri kalan günler finans. Başka türlü baş edemiyecem.
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2020, 14:12:06 Gönderen: Ziptikci »

Facebook Twitter Instagram