Gönderen Konu: 10 aylık minoxil kullanicisiyim. Finansa basladim. ( Yaş 20)  (Okunma sayısı 40629 defa)

bakalim

• Sr. Member
Ynt: 10 aylık minoxil kullanicisiyim. Finansa basladim. ( Yaş 20)
« Yanıtla #105 : 22 Temmuz 2020, 22:27:24 »
Hâlâ "bu çocuğu" şeklinde konuşuyorsunuz. Sonra ben size sert cevap verdiğim zaman sert cevap verdi oluyorum. Daha fazla muhatap olmayacağım sizinle. İyi forumlar diliyorum herkese

Birader dedi diye kimseye seni gömerim diyemezsin. Sana da iyi forumlar bi daha bana hakaret etme demiştim, silinen entrylerle gitmiş. Sen bunları sert cevap olarak görüyosun, hakaret ve sert cevap farklı şeyler.
İnsan artığı dedin bana, bu sert cevap mı?

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #106 : 22 Temmuz 2020, 22:45:41 »
Birader dedi diye kimseye seni gömerim diyemezsin. Sana da iyi forumlar bi daha bana hakaret etme demiştim, silinen entrylerle gitmiş. Sen bunları sert cevap olarak görüyosun, hakaret ve sert cevap farklı şeyler.
İnsan artığı dedin bana, bu sert cevap mı?

Tamam

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #107 : 01 Ağustos 2020, 22:25:54 »
İşler pek iyiye gitmiyor. 3.5 ay oldu. Saçlarım hâlâ dökülüyor. Siyahlaşma var. Kalite artışı var. Ama seyrelme devam ediyor

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #108 : 01 Ağustos 2020, 22:29:58 »
Şakaklar mı açılıyor ?
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Ziptikci

• Sr. Member

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #110 : 02 Ağustos 2020, 01:07:26 »
Tepe bölgesi önler dahil aşırı dökülüyor. Geçen haftaya göre çok kayıp var. Gözle görülecek şekilde.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #111 : 02 Ağustos 2020, 02:27:08 »
Tepe bölgesi önler dahil aşırı dökülüyor. Geçen haftaya göre çok kayıp var. Gözle görülecek şekilde.
Kardeş 3 ay olmuş başlayalı etkiyi 1.yildan itibaren belirgin görürsün incelen saçları dokup döngüde daha kalın saclar geliyor muhtemelen.Yaygin bilinen bir kanıya göre finas ön ve sakaklara zarar veriyor deniyor bu yanlış finas ön ve sakaklarda tepe ve vertex kadar etki etmiyor.Tecrubeme göre etki sırası donor>Vertex>Tepe>on>sakaklar Uzun süredir ugrastigim bir sorun ve gözlemlerim bu sekilde.Bence 1 yıl sonra baktığında yoğunluk aynıysa saçlarını koruyorsan yeterli daha fazla etki bekleme mevcut saçların yeterli bunu 10 yıl korur Ekim yaptirirsan seni götürür.Yasin genç çok takma bunları ilacı kullan keyfine bak
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #112 : 02 Ağustos 2020, 11:22:33 »
Kardeş 3 ay olmuş başlayalı etkiyi 1.yildan itibaren belirgin görürsün incelen saçları dokup döngüde daha kalın saclar geliyor muhtemelen.Yaygin bilinen bir kanıya göre finas ön ve sakaklara zarar veriyor deniyor bu yanlış finas ön ve sakaklarda tepe ve vertex kadar etki etmiyor.Tecrubeme göre etki sırası donor>Vertex>Tepe>on>sakaklar Uzun süredir ugrastigim bir sorun ve gözlemlerim bu sekilde.Bence 1 yıl sonra baktığında yoğunluk aynıysa saçlarını koruyorsan yeterli daha fazla etki bekleme mevcut saçların yeterli bunu 10 yıl korur Ekim yaptirirsan seni götürür.Yasin genç çok takma bunları ilacı kullan keyfine bak

Evet haklısın. Ama şaşırdım çok. 1 haftada şakaklar geriledi. Belirgin şekilde geri çekildi. Acayip dökülüyor şu an saçlarım.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #113 : 02 Ağustos 2020, 12:55:21 »

Evet haklısın. Ama şaşırdım çok. 1 haftada şakaklar geriledi. Belirgin şekilde geri çekildi. Acayip dökülüyor şu an saçlarım.
Ön bölgelerin testo artışından etkilenip dökülüyor olabilir nane yağı+magnezyum yağı karıştırıp sürüp dermoreller veyahut ignelemee yap iyi gelecektir

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #114 : 04 Ağustos 2020, 00:05:50 »
Arkadaşlar bir anda saçlarım söndü. Yok oldular acayip dökülüyorlar. Dik durmuyorlar resmen çiçek gibi soldular. Sebebi ne olabilir

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #115 : 04 Ağustos 2020, 00:37:36 »
Arkadaşlar bir anda saçlarım söndü. Yok oldular acayip dökülüyorlar. Dik durmuyorlar resmen çiçek gibi soldular. Sebebi ne olabilir
Fotoğraf atabilir misin ?

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #116 : 04 Ağustos 2020, 00:59:56 »
Yasin gençti galiba muhtemelen fazla testoya bağlı dökülme ve saçta inceleme kuş tüyü formatına ilerleme mevcut.İgneleme ve okaliptüs nane magnezyum karışımından başka yapabileceğin pek bjr şey yok

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #117 : 04 Ağustos 2020, 01:00:14 »
Durum bu. Avuç avuç geliyor elime. Yağlanma da arttı. Bir anda oldu

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #118 : 04 Ağustos 2020, 01:17:14 »
Durum bu. Avuç avuç geliyor elime. Yağlanma da arttı. Bir anda oldu
Normalde finasterid deride ki yağlanmalı bitiriyor yani yağlanmanın bir anda artması finasteridin etkisini yitirdiğini gösteriyor olabilir. Geçici bir durumda olabilir.

Minoxidile yeniden başla demeye dilim varmıyor ama eğer finasterid etkisini yitirdiyse zaten kaybedeceğin pek bir şey olduğunu sanmıyorum. Ama yine de sen bilirsin.

Beslenme şeklin nasıl ? Şeker,gluten tüketimin fazla mı ? Bağırsaklarının sağlığı nasıl ? Eğer bunlarda bir sıkıntı varsa inflamasyon finasteridin etkisini yitirmesine sebebiyet vermiş olabilir. Öncelikle bunları bir gözden geçir sıkıntı ya da eksik varsa bir el at resetle.

Ketokonazol şampuan tedavine ekle hafta da 2 kere kullan

Ketokonazol kremi de şakaklarına ve önlere uygula (Her bölgeye en fazla nohut tanesi kadar)

Mikro-iğneleme de tedavine ekle

Minoxidil kullanıp kullanmamak sana kalmış, yani bu saatten sonra kaybedeceğin pek bir şey yok gibi görünüyor ama dediğim gibi seçim senin.

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #119 : 04 Ağustos 2020, 01:19:31 »
Normalde finasterid deride ki yağlanmalı bitiriyor yani yağlanmanın bir anda artması finasteridin etkisini yitirdiğini gösteriyor olabilir. Geçici bir durumda olabilir.

Minoxidile yeniden başla demeye dilim varmıyor ama eğer finasterid etkisini yitirdiyse zaten kaybedeceğin pek bir şey olduğunu sanmıyorum. Ama yine de sen bilirsin.

Beslenme şeklin nasıl ? Şeker,gluten tüketimin fazla mı ? Bağırsaklarının sağlığı nasıl ? Eğer bunlarda bir sıkıntı varsa inflamasyon finasteridin etkisini yitirmesine sebebiyet vermiş olabilir. Öncelikle bunları bir gözden geçir sıkıntı ya da eksik varsa bir el at resetle.

Ketokonazol şampuan tedavine ekle hafta da 2 kere kullan

Ketokonazol kremi de şakaklarına ve önlere uygula (Her bölgeye en fazla nohut tanesi kadar)

Mikro-iğneleme de tedavine ekle

Minoxidil kullanıp kullanmamak sana kalmış, yani bu saatten sonra kaybedeceğin pek bir şey yok gibi görünüyor ama dediğim gibi seçim senin.

Zaten yağlanmayı yok etmişti. Minoxili birakali aylar oldu geri başlamam. Sanırım hormonlarimda dalgalanma oldu. Geri düzeleceğini umut ediyorum. İgneleme haftada bir yapıyorum zaten. Ketoral sampuan kullanimini arttirayim o zaman

Facebook Twitter Instagram