Gönderen Konu: Ne zaman kel kalırım?  (Okunma sayısı 2209 defa)

yilmaaz

• Full Member
Ne zaman kel kalırım?
« : 12 Nisan 2020, 15:22:37 »
Merhaba arkadaşlar,
Saçlarım 18 yaşında dökülmeye başladı ve şu an 30 yaşındayım. Seviye olarakta norwood 2 ile norwood 3 arasında aşağıda fotoğrafları attım. Bunun yanında norwood 6 seviyesinde genel olarak azalma ve incelme oldu. İleriye doğru seyrelen yerler kelleşir mı?

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Ne zaman kel kalırım?
« Yanıtla #1 : 12 Nisan 2020, 15:24:02 »
Kelleşmez.kel kalmazsınız..nw4 max

Amazon Ormanlari

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 12 Nisan 2020, 15:28:12 »
Nw6 seklinde incelme varsa kel kalabilirsiniz. Umarim kalmazsiniz tabi ama ben olsam korumaya calisirdim

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
« Yanıtla #3 : 12 Nisan 2020, 16:03:13 »
Yaş 30 dökülme bu durumda alacağını almıştır bence 30-35 de ağır kayıplar yaşayacağını sanmıyorum yinede tedbir almak zarar getirmez. Hatta ben sizin yaş ve saç seyrekliğinizde olsam ön ekimi yaptırır yoluma bakarım inşallah benimde 30 a kadar kaybım çok olmaz
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 12 Nisan 2020, 19:48:47 »
Tabi ki yaş 30 dökülme durmuştur diye bir anlam yüklemek doğru degil. Burada ölçüt mevcut saç telleri arasındaki kalibrasyon farkı.. eğer kalan saclarda ciddi kalibrasyon farkı var ise (30-70mikron) gibi obolgelerde kayıplarımızın dewam edeceği aşikar. Fotodan gözüken kalanlar gayet sağlam.. çok ilerlemez..

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 12 Nisan 2020, 20:01:36 »
Kel kalmayacağnızı kimse garanti edemez...filmlerde dikkat ettiyseniz 30 lu yaşlarda saçı olan artistlerden 50 li 60 li yaşlarda kel kalan çok...ses sanatcilarida aynı şekilde...birkaç aklıma gelen Bulut Aras (protez)  Mehmet Aslantuğ ( 2 kere ektirdi) selami şahin (protez)  oktay kaynarca (Ekim)  Ferdi Tayfur (gençlik saçı malûm) İlyas Salman(  şuan KEL) vb...örnekler çok...ben ce 30 yaş çok geç bir yaş değil dökülme devam eder ömür boyu ama yavaş ama hızlı Kel kalabilirsiniz...Ne zaman onu bilemem...

yilmaaz

• Full Member
« Yanıtla #6 : 12 Nisan 2020, 21:07:14 »
Benim saç dökulmem durmadı, saç ekimi düşünüyorum ama dökülme devam ettiği için ileride kötü bir görüntü olacak gibi endişelerim var.

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 12 Nisan 2020, 22:55:01 »
ne zaman kel kalacağını sadece allah bilir.

emin43

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 13 Nisan 2020, 08:24:48 »
Belli olmaz , bazıları 35 40 kadar çok gür saçları var ama 45 55 lerde kel oluyorlar!

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 13 Nisan 2020, 10:30:10 »
Merhaba arkadaşlar,
Saçlarım 18 yaşında dökülmeye başladı ve şu an 30 yaşındayım. Seviye olarakta norwood 2 ile norwood 3 arasında aşağıda fotoğrafları attım. Bunun yanında norwood 6 seviyesinde genel olarak azalma ve incelme oldu. İleriye doğru seyrelen yerler kelleşir mı?

Gelin  ata binmiş, ya nasip demiş

yilmaaz

• Full Member
« Yanıtla #10 : 13 Nisan 2020, 12:50:43 »
Gelin  ata binmiş, ya nasip demiş

😁😁

yilmaaz

• Full Member
« Yanıtla #11 : 13 Nisan 2020, 12:53:04 »
Saç ekim merkezine hiç gitmedim. Aslında bu soruyu sorma sebebim şu:sac ekim merkezleri saçları inceleyerek ne kadar kellik olacağını neye göre belirliyor.

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 13 Nisan 2020, 14:00:28 »
Saç ekim merkezine hiç gitmedim. Aslında bu soruyu sorma sebebim şu:sac ekim merkezleri saçları inceleyerek ne kadar kellik olacağını neye göre belirliyor.

Tamamıyla kafadan atarlar.
Atmayanlar tecrübeleri yakalamaya çalışılarak

Şöyle ki birinci teori:
Dönür sağlıklıysa  bir sıfır öndesin derler

İkinci teori: başın üstüne ve tepeye bakarlar.
Çok incelmiş, çok zayıf ve bir o kadarda seyrelme varsa ayvayı yedin. Doktor sana dökülme gününü ve kellik ayını hangi yılda yaşayacağını bile söyler. O da biliyor bu saç dökülecek, ondan istifade ederek kafasına göre 2024 yılında nw7 olursun der.

Üçüncü teori:
Dönür sağlam, üstler de sağlam, az seyrelme var, saçlarını medikal tedaviyle beslersen ya da DHT baskilarsan   elli yaşına kadar götürür, zaten ondan o yaşa kadar dökülmeyen saç. Her türlü doğal afetlerle savaşarak hayatta kalmış artık hayatta dökülmez der.

Dördüncü teori:
Her yerinde genel seyrelme var. Bakıyorum çok dayanıksız saçların. Bu saçlar ikinci vakte kadar samyeli rüzgarlarıyla devrilecek der

Beşinci teori:
Saçların turp gibi ama ailende Keller olduğu için dikkatli ol, sen neden olmayasın der

Altıncı teori:
Şakakların gerilemiş, bu erkek tipi dökülme. Üzülme! Bir gün senin gibi olanların hepsi kel kalacak, tarih veremiyorum ama malesef kaçamassın der.

Yedinci teori:
Kendine dert etme, biz bilemeyiz sonuç ne olacak. Şimdi git evine. Yaşın 30  ve üstü olsun sonra gel açıklığına göre bakarız durumuna....

yilmaaz

• Full Member
« Yanıtla #13 : 13 Nisan 2020, 14:15:45 »
Tamamıyla kafadan atarlar.
Atmayanlar tecrübeleri yakalamaya çalışılarak

Şöyle ki birinci teori:
Dönür sağlıklıysa  bir sıfır öndesin derler

İkinci teori: başın üstüne ve tepeye bakarlar.
Çok incelmiş, çok zayıf ve bir o kadarda seyrelme varsa ayvayı yedin. Doktor sana dökülme gününü ve kellik ayını hangi yılda yaşayacağını bile söyler. O da biliyor bu saç dökülecek, ondan istifade ederek kafasına göre 2024 yılında nw7 olursun der.

Üçüncü teori:
Dönür sağlam, üstler de sağlam, az seyrelme var, saçlarını medikal tedaviyle beslersen ya da DHT baskilarsan   elli yaşına kadar götürür, zaten ondan o yaşa kadar dökülmeyen saç. Her türlü doğal afetlerle savaşarak hayatta kalmış artık hayatta dökülmez der.

Dördüncü teori:
Her yerinde genel seyrelme var. Bakıyorum çok dayanıksız saçların. Bu saçlar ikinci vakte kadar samyeli rüzgarlarıyla devrilecek der

Beşinci teori:
Saçların turp gibi ama ailende Keller olduğu için dikkatli ol, sen neden olmayasın der

Altıncı teori:
Şakakların gerilemiş, bu erkek tipi dökülme. Üzülme! Bir gün senin gibi olanların hepsi kel kalacak, tarih veremiyorum ama malesef kaçamassın der.

Yedinci teori:
Kendine dert etme, biz bilemeyiz sonuç ne olacak. Şimdi git evine. Yaşın 30  ve üstü olsun sonra gel açıklığına göre bakarız durumuna....

Bu saydiklariniz arasında 3. Teoriye giriyorum. Ama ileride tüm teorileri de kapsaya da bilirim. 🙂

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 13 Nisan 2020, 14:44:06 »
Genç kardeşim onlar inceliyormuş gibi yapar seni biraz oyalar, tam ekimliksin maximal greftle mükemmel bir sonuç ve garanti vriyoruz hemen ekelim derler. Yani ne kadar kellik olur değil ve neye göre olur geç onları, saçları ve kelliği gördülermi kendinden geçerler.

Sen öylesi bir durumda foruma resim at ve Hintell abin, Sloocer usta ve espirili ve senin moralini düzeltecek bir üslupla Dinodin11 abin sana gerekli bilgileri verirler. Bizde forumun çırakları olarak aradan ara sıra karışırız.😉

Facebook Twitter Instagram