Gönderen Konu: Saç ektirmelimiyim yada hangi tedavi ilaç daha iyi olur  (Okunma sayısı 1262 defa)

Yaşar251

• Yeni üye
  • *
Herkese selam arkadaskar yasım 32 sizce sac ektirmeliyim yada hangi tedavi benim icin daha uygun olur genetik dökülmem var kendimi bildim bileli saclarım seyrek ama iyice gerilemeye basladı saclarım minoxil kullanıyorum simdide xpecia ve biotine basladım yeterli olurmu baska bişey daha kullansam daha iyi olurmu her acıdan resim cekmeye calıstım flaslı ısıklı ısıksız hepsi var

Yaşar251

• Yeni üye
  • *
Ynt: Saç ektirmelimiyim yada hangi tedavi ilaç daha iyi olur
« Yanıtla #1 : 10 Nisan 2020, 10:52:50 »
Isık flaslı ve flassız cok fark ettiginden her acıdan cektim yardımcı olursanız sevinirim herkese simdiden tskler
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2020, 12:00:58 Gönderen: Yaşar251 »

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 10 Nisan 2020, 11:50:39 »
Ve aleykumesselam

Fotolar çok anlamsız, karışık, çarpışık,  yakın, gölgede, fazla ışıkta, yanlış açılardan çekilmiş... Her açıdan ya da karanlık ve ışıkta değişik çekmene gerek yok.

Gün ışığında biraz daha uzaktan biri önden biri tepeden bir tanede ense dönoründrn çeksen daha aydınlatıcı olur

Yaşın ekim için uygun
Minoxsidil kullanman uygun değil
İxpecia ve biotin uygun

Daha sağlıklı yaklaşım için
Resimlerini güncelle

Yaşar251

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 10 Nisan 2020, 12:00:21 »
Tmm hocam cok tskler bunları sileyim dedigin gibi cekip yüklüyorum

Yaşar251

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 10 Nisan 2020, 13:13:24 »
Umarım resimler dedigin gibi olmuştur enseden 1 ay önceki resim.

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 10 Nisan 2020, 14:01:05 »
Ben burda çırağın çırağıysam bil ki burda ustanın ustası vardır ve sana en doğru bilgiyi ve ilgiyi vereceklerdir. 

Benim fikrimi sorarsan: Döndür alanın gayet sağlıklı ve  ekim için uygun. Yanlız üsteki var olan saçların azımsanmayacak kadar çok; o yüzden yaşını da baz alırsam finansteridi ekimden önce altı aylık diliminde kullanıp ekime girersen var olan saçlarını sahiplenmiş olursun. Ekimden sonra da kullanmak istemesende bir altı ay daha devam edip sonra birakabilirsin.

Minoxsidili kesinlikle birakmani ve ixpecia ile biotin ile devam etmeni, sorun olacağını düşünmüyorsan finansterid ile güçlendirmeni  diliyorum.

Geçmiş olsun
Allah başka dert vermesin
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2020, 14:11:15 Gönderen: dinodin11 »

Yaşar251

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 10 Nisan 2020, 14:17:44 »
Tavsiyelerin icin cok tskederim minoxili bıraksam zararı olurmu ondan korktugum icin bırakmıyorum finansterid başlamayı düşünüyorum ama ixpecia beraber sorun olurmu

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 10 Nisan 2020, 14:26:09 »
Tavsiyelerin icin cok tskederim minoxili bıraksam zararı olurmu ondan korktugum icin bırakmıyorum finansterid başlamayı düşünüyorum ama ixpecia beraber sorun olurmu

Minoxsidili yavaş yavaş bırakmalisin. Eğer günlük kullanıyorsan iki günde bir yap
On gün sonra üç günde bir yap
Yermi gün sonra dört günde bir
Bir ay sonra haftada bir, kırk beşinci gün sonra tamamen bırak kullanma.

Finans ixpecia ile daha güzel olur

Yaşar251

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 10 Nisan 2020, 14:37:34 »
Sabah aksam kullanıyorum 5 fıs şeklinde sözde cildiye doktoru vermişti günde 1 sefer düşürüp oyle yavasca bırakayım ozaman ekim şart demi başka yolu yok kurtarmak icin

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 10 Nisan 2020, 14:47:56 »
Sabah aksam kullanıyorum 5 fıs şeklinde sözde cildiye doktoru vermişti günde 1 sefer düşürüp oyle yavasca bırakayım ozaman ekim şart demi başka yolu yok kurtarmak icin

Ekim şart
Minoxsidili ne zamandan beri kullaniyorsun

Yaşar251

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 10 Nisan 2020, 14:54:40 »
Yaklaşık 6 oldu kullanalı bi yan etki görmedim ama burda okuduktan sonra kullandıgıma pişman oldum cilt doktora gitmiş tahlil vermiştim bi sorun yok demişti minoxil kullan sana cok iyi gelir dedi 6 aydır kullanıyorum aksatmadan simdide korkudan bırakmak istemiyorum daha kötü olur diye

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 10 Nisan 2020, 15:35:08 »
Yaklaşık 6 oldu kullanalı bi yan etki görmedim ama burda okuduktan sonra kullandıgıma pişman oldum cilt doktora gitmiş tahlil vermiştim bi sorun yok demişti minoxil kullan sana cok iyi gelir dedi 6 aydır kullanıyorum aksatmadan simdide korkudan bırakmak istemiyorum daha kötü olur diye

Minoxsidilin tahlillerle pek ilgilenmedigini, bölgesel sürüldüğünü unutmuş olsa gerek ki kullan demiş.
Neyse
Yavaş yavaş bırak bu cana susamış illeti

Korkma yavaş yavaş ( tedricen ) bırak

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 10 Nisan 2020, 16:28:21 »

Yorumlara bakarak finasteride başlamayın işte bunu söylemek istiyorum tam olarak doktor minoxil oneriyor ama tanımadığın birinin yorumuna bakarak finasterid kulkanicaksin gerçekten çok ilginç doktoruna güvenmiyorsun bir kaç doktorun görüşünü al bari direk yoruma bakarak minoxilden vazgecip finassa başlamak nekadar doğru birakmaktan korktugunu söylemişsin finasterid kullandığında ozaman onuda bıraktığında korkmalısın üstelik yan etkilerini araştırman gerekiyor tabi bir yorumdada söylemistim doktorun dediğini dinlemeyip tanımadığın insanların finasterid onermesiyle kullanmak nekadar mantık yan etki olduğunda o kişi size yardimmi edecek acaba gidip doktora yardım isticeksin finasterid kullanma da demiyorum en azından git bir kaç doktor görüşünü alarak kullanmaya başla eğer kafaya koyup baslicaksan suan  yaptığın yanlış bence.

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 10 Nisan 2020, 17:13:42 »
Yorumlara bakarak finasteride başlamayın işte bunu söylemek istiyorum tam olarak doktor minoxil oneriyor ama tanımadığın birinin yorumuna bakarak finasterid kulkanicaksin gerçekten çok ilginç doktoruna güvenmiyorsun bir kaç doktorun görüşünü al bari direk yoruma bakarak minoxilden vazgecip finassa başlamak nekadar doğru birakmaktan korktugunu söylemişsin finasterid kullandığında ozaman onuda bıraktığında korkmalısın üstelik yan etkilerini araştırman gerekiyor tabi bir yorumdada söylemistim doktorun dediğini dinlemeyip tanımadığın insanların finasterid onermesiyle kullanmak nekadar mantık yan etki olduğunda o kişi size yardimmi edecek acaba gidip doktora yardım isticeksin finasterid kullanma da demiyorum en azından git bir kaç doktor görüşünü alarak kullanmaya başla eğer kafaya koyup baslicaksan suan  yaptığın yanlış bence.

+1

Yaşar251

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 10 Nisan 2020, 17:42:18 »
Cok haklısın yorumun ıcın tskler Zaten size sormamın nedeni o finansterid baslamak vardı aklımda düşünüyordum belki sacı toplar minoxilden vazgecme nedenim bu site acıkcası ama yinede dediklerin cok mantıklı suan karantinadan dolayı doktora gitmek istemiyorum hepsini kullansam nasıl olur yoksa salaklıkmı olur doktora danısmadan kullanmak

Facebook Twitter Instagram