Gönderen Konu: Proscar başladım  (Okunma sayısı 16489 defa)

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
Ynt: Proscar başladım
« Yanıtla #120 : 08 Eylül 2020, 23:52:00 »
Elde zaten geriye tek güçlü kalan silah Minoxil veya zayıftan başlayayım etkisi azaldıkça ağırlaştırırım ilerleyen yıllarda dersen Procabil, Sprey tip ürünler genelde sevilmez ben de sevmiyorum ama verim alıyorum, eğer sen de verim alırsan devam edersin. Saçlar çok uzun olduğu için bir yorum yapmak zor fotoğraftan, senin bile takip etmen zor kuvvetle muhtemel. Minoxil kullan köpük form almayacaksan Minoxil Forte yerine Alopexy T' den daha fazla memnun kalmıştım ben, bir de iğneleme önemli ben ondan çok fayda gördüğümü düşünüyorum iki dermaroller eskittim dermastamp'e geçtim son olarak. Bu tip alkol bazlı spreyler kullanırken kepek ve olası dermatite karşı önlem almak lazım ben sorunum kalmamasına rağmen düzenli haftada iki Vichy Dercos anti-pelliculaire anti-dandruff şampuanını kullanıyorum bol şans.

Jungkook

• Sr. Member
« Yanıtla #121 : 08 Eylül 2020, 23:52:25 »
Hayir minox kullanma sakın. Bekle. 1. Sene sonunda o cansiz saçlar da güçlenecek. Yıllardır dhtye maruz kalmış saçların bir anda düzelmesini bekleyemezsin
Şu minoxidil’den korkmayın bu kadar yabancılar hızlı saç uzatmak için alıyor bazen.
Tedavim

Stemoxydine %5 (L’Oreal serioxyl denser hair) akşam yatmadan önce

Ketoral krem her gün

Ketoral şampuan hafta da 1-2 gün

Dermaroller hafta da 1 ya da 2 gün

OGX DHT blocker şampuan Ketoral kullanmadığım günler

yeesuzcries

• Sr. Member
« Yanıtla #122 : 08 Eylül 2020, 23:55:45 »
1.yıldan sonra minox kullanıcam kararımı verdim sürece şimdilik devam
Teşekkürler tavsiyeleriniz için
proscar 1/4
konazol
Avodart 0.5mg

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #123 : 09 Eylül 2020, 00:19:50 »
Minox 1 yıldan sonra yetersiz geliyor, damarlar üzerindeki etkinliği azalıyor, dht bu sefer daha yoğun saldırmaya başlıyor diye biliyorum, yanlışta biliyor olabilirim detaylı araştırmadım kullanıcı yorumlarına dayanaraktan söylüyorum bunu, ben bu saça minox kullanmazdım bence dermarol, nane yağı, kafein gibi etkenler kullanman daha garanti olur.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Jungkook

• Sr. Member
« Yanıtla #124 : 09 Eylül 2020, 00:40:23 »
Minox 1 yıldan sonra yetersiz geliyor, damarlar üzerindeki etkinliği azalıyor, dht bu sefer daha yoğun saldırmaya başlıyor diye biliyorum, yanlışta biliyor olabilirim detaylı araştırmadım kullanıcı yorumlarına dayanaraktan söylüyorum bunu, ben bu saça minox kullanmazdım bence dermarol, nane yağı, kafein gibi etkenler kullanman daha garanti olur.
Şöyle anlatayım, saç dökülmesi başladı eğer varsa inflamasyon ilerledi ve androjenler Kalsifikasyonu tetikledi, kan akışı ve oksijen azaldı saçlar incelmeye başladı.

Minoxidil burada şunu yapıyor damarları genişletiyor ve kanlanma ile oksijen arttırarak büyümeyi stimüle ediyor saçlar kalınlaşıyor ve büyüyor ancak bir sorun var. Androjen aktivitesi devam ettiği için Kalsifikasyon ilerliyor damarlar tıkanmaya devam ediyor. Sonsuza kadar genişleyemezler sonuçta.

Yani minoxidil kendi kategorisinde en iyi etken madde ancak tek başına yetersiz ve öyle saçı mahvedecek bir etken değil.
Tedavim

Ketoral krem her gün

yeesuzcries

• Sr. Member
« Yanıtla #125 : 09 Eylül 2020, 00:58:40 »
Şöyle anlatayım, saç dökülmesi başladı eğer varsa inflamasyon ilerledi ve androjenler Kalsifikasyonu tetikledi, kan akışı ve oksijen azaldı saçlar incelmeye başladı.

Minoxidil burada şunu yapıyor damarları genişletiyor ve kanlanma ile oksijen arttırarak büyümeyi stimüle ediyor saçlar kalınlaşıyor ve büyüyor ancak bir sorun var. Androjen aktivitesi devam ettiği için Kalsifikasyon ilerliyor damarlar tıkanmaya devam ediyor. Sonsuza kadar genişleyemezler sonuçta.

Yani minoxidil kendi kategorisinde en iyi etken madde ancak tek başına yetersiz ve öyle saçı mahvedecek bir etken değil.

Kalfikasyon nasıl anlaşılır benim saçlı derim baya elastik 
proscar 1/4
konazol
Avodart 0.5mg

Jungkook

• Sr. Member
« Yanıtla #126 : 09 Eylül 2020, 09:51:17 »
Kalfikasyon nasıl anlaşılır benim saçlı derim baya elastik
Sende kalsifikasyon olduğunu sanmıyorum kalsifikasyon, durumun sürekli kötüye gittiği zamanlarda gerçekleşir çünkü Kalsifikasyonun sebebi androjenler. En sonunda scalpta hiç saç kalmaz ve orası kemikleşir. Senin hala saçın var.
Tedavim

Ketoral krem her gün

yeesuzcries

• Sr. Member
« Yanıtla #127 : 09 Eylül 2020, 18:36:32 »
Sende kalsifikasyon olduğunu sanmıyorum kalsifikasyon, durumun sürekli kötüye gittiği zamanlarda gerçekleşir çünkü Kalsifikasyonun sebebi androjenler. En sonunda scalpta hiç saç kalmaz ve orası kemikleşir. Senin hala saçın var.

stemoxyidine Hakkında ne düşünüyorsun memnun musun yabancı forumda bunuda önermişlerdi
proscar 1/4
konazol
Avodart 0.5mg

Jungkook

• Sr. Member
« Yanıtla #128 : 09 Eylül 2020, 21:17:46 »
stemoxyidine Hakkında ne düşünüyorsun memnun musun yabancı forumda bunuda önermişlerdi
Evet memnunum çalışma mekanizması minoxidilden Farklı ve minoxidil den daha zayıf bir etken madde ancak, Stemoksidin+dermaroller+ketoral krem kombini ile etkisi katlanıyor. L’Oreal’in aminexil’den sonra ürünlerinde kullandığı bir başka patentli ürünü.

Tavsiye ederim herkeste etkisi farklı olur ama söyleyeyim. Ben Dermaroller+ketoral ile uyguladığım için yeni saçlarda çıkardı.
Tedavim

Ketoral krem her gün

remain calm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #129 : 10 Eylül 2020, 06:29:40 »
ne haldesin kardeş memnun musun durumundan? ben de bu ilaca şakak ve önler için başlayacaktım fakat yaptığım araştırmalarda asıl etkisini tepe bölgede gösterdiğini saçın geri kalanında pek olayı olmadığını okuyunca yan etkileri riskinden dolayı bulaşmadım hiç. paylaştığın fotoğraflarda senin de önlerde pek bir değişiklik olmamış gibi duruyor

yeesuzcries

• Sr. Member
« Yanıtla #130 : 10 Eylül 2020, 11:37:50 »
ne haldesin kardeş memnun musun durumundan? ben de bu ilaca şakak ve önler için başlayacaktım fakat yaptığım araştırmalarda asıl etkisini tepe bölgede gösterdiğini saçın geri kalanında pek olayı olmadığını okuyunca yan etkileri riskinden dolayı bulaşmadım hiç. paylaştığın fotoğraflarda senin de önlerde pek bir değişiklik olmamış gibi duruyor
Henüz erken yanetki yok
proscar 1/4
konazol
Avodart 0.5mg

yeesuzcries

• Sr. Member
« Yanıtla #131 : 16 Ekim 2021, 01:52:59 »
Durum güncellemesi 1yıl 4 aydır dutasla  devam ediyorum herhangi bir yan etki yok ara ara minox başlayıp bıraktım şimdi tekrar düzgünce başladım minoxa sorularınız olursa yanıtlayabilirim
proscar 1/4
konazol
Avodart 0.5mg

Adar Kukilo

• Full Member
« Yanıtla #132 : 16 Ekim 2021, 02:28:49 »
Saçının fotoğrafını atar mısın kardeşim zahmet olmazsa güncel durumu merak ettim

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #133 : 17 Ekim 2021, 15:57:51 »
Durum güncellemesi 1yıl 4 aydır dutasla  devam ediyorum herhangi bir yan etki yok ara ara minox başlayıp bıraktım şimdi tekrar düzgünce başladım minoxa sorularınız olursa yanıtlayabilirim
Foto atar mısın saçın ve fin etki etmedi mi dutasa geçtin
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

yeesuzcries

• Sr. Member
« Yanıtla #134 : 16 Kasım 2021, 11:13:25 »
İlk Foto 2020 Ağustos Ayından kalma duta başladığım ilk zamanlar
İkinci Foto Şuanki hali