Gönderen Konu: Proscar başladım  (Okunma sayısı 16494 defa)

yeesuzcries

• Sr. Member
Ynt: Proscar başladım
« Yanıtla #105 : 20 Haziran 2020, 18:40:46 »
Dostum moralini bozmak gibi olmasın da, dutasteridi, finasteridi aile hekimine, dermatoloğa değil, üroloğa sormanız gerekiyor. Nasıl ki, sivilce ilacını gidip ortopediste sormamanız gerektiği gibi.

Moralim niye bozulsun  üroloğa gidip bizzat sorduysan bilgilerini paylaş bizimle

yeesuzcries

• Sr. Member
« Yanıtla #106 : 03 Temmuz 2020, 22:55:02 »
Ön bölgede gelişim var mı sizce ben tüylenmeler görüyorum dutasta 1 kutu bitti
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2020, 23:01:17 Gönderen: yeesuzcries »
proscar 1/4
konazol
Avodart 0.5mg

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #107 : 04 Temmuz 2020, 00:23:33 »
Moralim niye bozulsun  üroloğa gidip bizzat sorduysan bilgilerini paylaş bizimle

Muayene olduğum, belki de 30 yıllık ürolog, finasterid, dutasterid gibi etkenlerin iki tarafı keskin bıçak olduğunu söylemişti. Yaşımın genç olduğunu (33), cinsel olarak aktifken bu ilaçların riskli olduğunu, kullanmamı tasvip etmediğini söylemişti.

Haa belki kullan birşey olmaz diyen ürolog da vardır. Onu bilemem.

Haa ben risk almayı göze alıp, yine de finas kullanmaya başladım, saçlarım için bir umut varsa son çare antiandrojenlerdi. (Daha önce 2 yıl boyunca uyguladığım tedavileri, saç durumumu bir konu açıp anlatmıştım, saç durumumu ordan görebilirsiniz) Bu veya başka forumlardaki finas, dutas kullanan çoğu arkadaşın yerinde olsam, o ilaçları kullanmaya tenezzül etmezdim.

Tek niyetim insanları doğru yönlendirmek, yanlış anlamayın. Bu ilaçlar için gerçekleri duymak istiyorsanız, uzmanına gitmelisiniz. Test yaptırmalısınız.

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #108 : 04 Temmuz 2020, 02:00:11 »
Sakin ol bekle. Saçların döngüsü var. Her döngü bitiminde biraz daha güçlü çıkacak. Testislerini aldirsan dahi 4 aydan önce kendine gelemezler. Ölüp ölüp daha güçlü diriliyorlar :) Keşke sabredip finanstereid kullansaydin. Neyse ileride finansa geçersin. Tabi doktor değilim önce doktor kontrolü gerekli. Düz mantık konuşuyorum ilaç hakkında ediklerimi dikkate almayabilirsin . Ama döngü ve 4 ay konusunu dikkate al sabırlı ol. :)

yeesuzcries

• Sr. Member
« Yanıtla #109 : 04 Temmuz 2020, 09:21:22 »
Sakin ol bekle. Saçların döngüsü var. Her döngü bitiminde biraz daha güçlü çıkacak. Testislerini aldirsan dahi 4 aydan önce kendine gelemezler. Ölüp ölüp daha güçlü diriliyorlar :) Keşke sabredip finanstereid kullansaydin. Neyse ileride finansa geçersin. Tabi doktor değilim önce doktor kontrolü gerekli. Düz mantık konuşuyorum ilaç hakkında ediklerimi dikkate almayabilirsin . Ama döngü ve 4 ay konusunu dikkate al sabırlı ol. :)

Reis doğru diyorsun tüylenme görüyorum ondan attım Sanırım sadece dutas la devam edicem dutas kutum bitmişti ve son 3gündür finas alıyordum 1/2 unutkanlık tarzı birşey yaptı önceki finas kullandığım zamanlardaki gibi Dutasta böyle bir etki olmuyordu bu unutkanlık yanetki bile sayılmayacak seviyede ama insan dutta bunu görmeyince finasa tekrar geçesi  gelmiyor
proscar 1/4
konazol
Avodart 0.5mg

yeesuzcries

• Sr. Member
« Yanıtla #110 : 14 Temmuz 2020, 18:33:47 »
.
proscar 1/4
konazol
Avodart 0.5mg

yeesuzcries

• Sr. Member
« Yanıtla #111 : 08 Eylül 2020, 16:16:42 »
Hergün kullanmak üzere Toplamda 3 kutu dutasteride bitirdim dökülme devam ediyor ve incelmede herhangi gözle görülür gelişim hala yok
proscar 1/4
konazol
Avodart 0.5mg

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #112 : 08 Eylül 2020, 20:32:38 »
Hergün kullanmak üzere Toplamda 3 kutu dutasteride bitirdim dökülme devam ediyor ve incelmede herhangi gözle görülür gelişim hala yok

Fotoğrafla bakalım.

yeesuzcries

• Sr. Member
« Yanıtla #113 : 08 Eylül 2020, 21:54:29 »
Durum böyle minox başlamayı düşünüyorum yabancı forumlarda açtığım konularda tek başına antiandrojenlerin işe yaramayacağını söylediler
proscar 1/4
konazol
Avodart 0.5mg

Jungkook

• Sr. Member
« Yanıtla #114 : 08 Eylül 2020, 22:33:31 »
Durum böyle minox başlamayı düşünüyorum yabancı forumlarda açtığım konularda tek başına antiandrojenlerin işe yaramayacağını söylediler
Yabancı forumda kiler acaba saç çıkarmak için tek başına işe yaramadığını söylemiş olabilirler mi ??? Minoxidil kullandığın zaman büyümeyi stimüle edeceksin eğer yeni saç çıkarmak gibi bir amacın yoksa olan saçları androjen etkisinden kurtarmak daha mantıklı olmaz mı ? Yani yine kullanabilirsin faydası olur ama sonuçta finasterid ve dutasterid kullanıyorsun ve saçların buna rağmen inceliyor eğer inflamasyonun yoksa bu saçlarının diğer androjenlere de hassas olduğunu gösteriyor eğer minoxidil kullanırsan saçlarını diğer androjenlerin etkisinden kurtarmadan, onların etkisine rağmen büyütmüş olursun yani arkayı sağlama almamış olursun ve ileri de olurda bırakmak istersen bırakamazsın veya etkisini yitirebilir minoxidil.
« Son Düzenleme: 08 Eylül 2020, 22:41:41 Gönderen: Jungkook »
Tedavim

Stemoxydine %5 (L’Oreal serioxyl denser hair) akşam yatmadan önce

Ketoral krem her gün

Ketoral şampuan hafta da 1-2 gün

Dermaroller hafta da 1 ya da 2 gün

OGX DHT blocker şampuan Ketoral kullanmadığım günler

yeesuzcries

• Sr. Member
« Yanıtla #115 : 08 Eylül 2020, 22:55:39 »
Yabancı forumda kiler acaba saç çıkarmak için tek başına işe yaramadığını söylemiş olabilirler mi ??? Minoxidil kullandığın zaman büyümeyi stimüle edeceksin eğer yeni saç çıkarmak gibi bir amacın yoksa olan saçları androjen etkisinden kurtarmak daha mantıklı olmaz mı ? Yani yine kullanabilirsin faydası olur ama sonuçta finasterid ve dutasterid kullanıyorsun ve saçların buna rağmen inceliyor eğer inflamasyonun yoksa bu saçlarının diğer androjenlere de hassas olduğunu gösteriyor eğer minoxidil kullanırsan saçlarını diğer androjenlerin etkisinden kurtarmadan, onların etkisine rağmen büyütmüş olursun yani arkayı sağlama almamış olursun ve ileri de olurda bırakmak istersen bırakamazsın veya etkisini yitirebilir minoxidil.

Sorduğum soru şuydu
3 ay dut 1.5 ay fin kullandım ve bir sonuç yok

Bana denilen şey şu minox  eklemeden bir sonuç beklemen yeniden büyüme beklemen saçma olur

Dediğin gibi androjenlere hassassa yapacak başka bir  çarem yok
Stabil kalıyor olabilir saçımda bi kötüleşme görmedim tam tersi retrograde kısımlar gürleşti

Tavsiyen nedir
« Son Düzenleme: 08 Eylül 2020, 23:05:28 Gönderen: yeesuzcries »
proscar 1/4
konazol
Avodart 0.5mg

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #116 : 08 Eylül 2020, 23:32:47 »
Sorduğum soru şuydu

Bana denilen şey şu minox  eklemeden bir sonuç beklemen yeniden büyüme beklemen saçma olur

Stabil kalıyor olabilir saçımda bi kötüleşme görmedim tam tersi retrograde kısımlar gürleşti

Tavsiyen nedir

Dostum masajı düşündün mü hiç?

Çok zahmetli biliyorum ama 5-6 ay sabır ve disiplinle gelişme görülebilir. Kaldı ki senin pek de bir sorunun yok.

Bi yerde bir elemanın hikayesi vardı. Masaj ile saçları toparlayan. Tabi senin de böyle olacak demek zor denemek lazım.

Ama dutas a rağmen işe yaramadığını düşünüyorsan, demekki sorunun farklı bir yerde. Kalsifikasyona yönelebilirsin biraz.

Ben de şu an, 4.5 ay finas, 15 gündür ise finas+dutas dönüşümlü kullaıyorum. ( ki bundan çok daha uzun süredi minox da kullanıyorum) Şu ana kadar bir gelişim göremedim. Birkaç ay daha ışık görmezsem bırakacağım antiandrojenleri.
(Tabi benim dökülmem sizlerden çok çok daha ileri düzeyde)

İğneleme ve masaja odaklan dostum bilmiyorum tedavinde var mı.

Jungkook

• Sr. Member
« Yanıtla #117 : 08 Eylül 2020, 23:36:49 »
Sorduğum soru şuydu

Tavsiyen nedir
Tahmin ettiğim gibi söylemişler yeniden büyüme farklı senin istediğin farklı.

Stabil kalıyorsa o zaman durum farklı olabilir. Kafanı karıştırdıysam özür dilerim ben senin saçların kötüleşmeye devam ediyor sanıyordum ona göre yorum yapmıştım.

Eğer durum stabilse yani “evet olan saçlarımı koruyorum incelmiş ve tüy gibi olanları saç formuna döndürmek istiyorum” diyorsan o zaman başka anti androjen kullanmana gerek yok. Benim tavsiyem minoxidil kullanabilirsin faydası olur.
Tedavim

Ketoral krem her gün

Jungkook

• Sr. Member
« Yanıtla #118 : 08 Eylül 2020, 23:40:43 »
Dostum masajı düşündün mü hiç?

Çok zahmetli biliyorum ama 5-6 ay sabır ve disiplinle gelişme görülebilir. Kaldı ki senin pek de bir sorunun yok.

Bi yerde bir elemanın hikayesi vardı. Masaj ile saçları toparlayan. Tabi senin de böyle olacak demek zor denemek lazım.

Ama dutas a rağmen işe yaramadığını düşünüyorsan, demekki sorunun farklı bir yerde. Kalsifikasyona yönelebilirsin biraz.

Ben de şu an, 4.5 ay finas, 15 gündür ise finas+dutas dönüşümlü kullaıyorum. ( ki bundan çok daha uzun süredi minox da kullanıyorum) Şu ana kadar bir gelişim göremedim. Birkaç ay daha ışık görmezsem bırakacağım antiandrojenleri.
(Tabi benim dökülmem sizlerden çok çok daha ileri düzeyde)

İğneleme ve masaja odaklan dostum bilmiyorum tedavinde var mı.
Destekliyorum iğneleme ve masaj inflamasyona iyi gelen ve kullanılan etkenlerin etkinliğini korumasına yardımcı olan uygulamalar.
Tedavim

Ketoral krem her gün

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #119 : 08 Eylül 2020, 23:43:18 »
Hayir minox kullanma sakın. Bekle. 1. Sene sonunda o cansiz saçlar da güçlenecek. Yıllardır dhtye maruz kalmış saçların bir anda düzelmesini bekleyemezsin

Facebook Twitter Instagram