Gönderen Konu: Saç ekim sonrası 2-3 yıl içinde saç dökülmesi ?  (Okunma sayısı 2523 defa)

Kaan1619

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var 38 yaşındayım alnimda sağ sol 3 er cm açılma var ama açılmayan yerler gür ve sık..Döner bolgem iyi tepede kellik yok ama enseye göre daha seyrek..Şimdi on sakak kısmı ektirsek 3  4 sene ekilen saç dökülür mu ?? Birde sakak için yan taraftan saç alınıyor sanırım kulak üstü ordaki saçlar beyaz yani ekilen beyaz mı cikicak?  Çünkü kulak üstü hariç simsiyah saçlarım .. 6-8 bin TL bütçe var dümdüz bir saç çizgisi istiyorum kimi önerirsiniz çok teşekkür ederim şimdiden ..

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekim sonrası 2-3 yıl içinde saç dökülmesi ?
« Yanıtla #1 : 08 Nisan 2020, 23:08:03 »
-Yapılan işlemin adı Saç Transferi.. yani saç greftinin sadece yeri değiştiriliyor. Saçın ömrü ne ise transfer sonrasıda ömrü o olacaktır (en iyi ihtimalde)
-Dümdüz bir bir çizgi doğru değil.
-Renk konusunda ki sorunun cevabıda ilk paragrafta yer almakta.

Kaan1619

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 08 Nisan 2020, 23:37:32 »
-Yapılan işlemin adı Saç Transferi.. yani saç greftinin sadece yeri değiştiriliyor. Saçın ömrü ne ise transfer sonrasıda ömrü o olacaktır (en iyi ihtimalde)
-Dümdüz bir bir çizgi doğru değil.
-Renk konusunda ki sorunun cevabıda ilk paragrafta yer almakta.
Peki sloocer hocam ben sizi tanıyorum forumdan yazılarınızı okudum sürekli sessiz sakin takip ediyorum herkesı saç ekim konusunda bilgileriniz müthiş. .6-8 bin TL arası saç ekimi için kimi onerirsiniz? Şahin çelik sonuclari güzel gibi duruyor ..Yanlis anlamayın 26 27 li yaşlarda kisa sure modellik yaptım o dönem saç çizgim dumduzdu şu an vücut geliştirme ile uğraşıyorum bilmiyorum bu spor mu döküyor emin değilim ? Hani sakaklarda sık ve gür bir ekim düşünüyorum.Saç tellerim biraz ince ? Resimli konu da açıp görüşlerinizi almak isterim.Psikolojim berbat sakaklari gördükçe hayatım alt üst oluyor..Yani ne yapmam  gerekiyor ? Finasterid hiç kullanmadım kullanmak ta istemiyorum yan etki yüzünden?  Hani evli barklı olsam çok düşünmem de bekarKen can sıkıyor haliyle. ..6 -8 bin bütçe var siz ne onerirsiniz? 

Pelayo Morilla

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 09 Nisan 2020, 00:32:09 »
Sporun dökmesine imkan yok hatta spor dokulmeyi bile azaltır. Ha gıda takviyeleri falan kullanıyorsunuz bilemem. Onlar dokulmeyi etkileyebilir.

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 09 Nisan 2020, 01:10:38 »
Ekilen saç 2-3 senede dökülmez ama ince telli ve cılız kökleriniz varsa zamanla gidiyor yani 5-7 senede yine seyrek saçlı görünüm oluyor.. siyah kalın telli saçları olan kişilerde pek görmedim genelde ince telli sıkıntı..  spordan dökülme olmaz genetiğinizde varsa ancak dökülme hızlanabilir.. bu iş genetik , genetikte dökülme varsa dökülüyor, genetikte yoksa sporda yapsan , açta kalsan , sokaktada yatsan dökülmüyor ...

Kaan1619

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 09 Nisan 2020, 13:08:51 »
Ekilen saç 2-3 senede dökülmez ama ince telli ve cılız kökleriniz varsa zamanla gidiyor yani 5-7 senede yine seyrek saçlı görünüm oluyor.. siyah kalın telli saçları olan kişilerde pek görmedim genelde ince telli sıkıntı..  spordan dökülme olmaz genetiğinizde varsa ancak dökülme hızlanabilir.. bu iş genetik , genetikte dökülme varsa dökülüyor, genetikte yoksa sporda yapsan , açta kalsan , sokaktada yatsan dökülmüyor ...
Yani sonuçta boşunami ektirmis oluyor insanlar saçı ? O kadar acı zahmet bekleyiş .. ne biliyim bu saç ekim işini bir türlü anlamadım. .Ünlü doktorlardan bile ekim.tutmayan var ama hiç bilinmedik bir Dr ekiyor süper saç çıkıyor garip

Kaan1619

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 09 Nisan 2020, 13:09:27 »
Sporun dökmesine imkan yok hatta spor dokulmeyi bile azaltır. Ha gıda takviyeleri falan kullanıyorsunuz bilemem. Onlar dokulmeyi etkileyebilir.
Herhangi bir ek tavsiye kullanmıyorum hocam doğal natürel yapıyorum

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 09 Nisan 2020, 14:23:02 »
Yani sonuçta boşunami ektirmis oluyor insanlar saçı ? O kadar acı zahmet bekleyiş .. ne biliyim bu saç ekim işini bir türlü anlamadım. .Ünlü doktorlardan bile ekim.tutmayan var ama hiç bilinmedik bir Dr ekiyor süper saç çıkıyor garip

Valla hocam ben 2012 de ektirdim o zaman ilk sene iyiydi zamanla yine seyreldi 2017 de forumlara tekrar bakamaya başladım. Konuda resimlerimde var 5 senede yine seyrek saçlı kaldım bakabilirsin. İnce telli saçlar .. siyah kalın telli olanlarda pek sıkıntı olmuyor gibi sanki

Kaan1619

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 09 Nisan 2020, 22:42:46 »
Valla hocam ben 2012 de ektirdim o zaman ilk sene iyiydi zamanla yine seyreldi 2017 de forumlara tekrar bakamaya başladım. Konuda resimlerimde var 5 senede yine seyrek saçlı kaldım bakabilirsin. İnce telli saçlar .. siyah kalın telli olanlarda pek sıkıntı olmuyor gibi sanki
Siz hangi doktora ektirdiniz?  Kaç greft ekildi ?

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 09 Nisan 2020, 22:47:18 »
Siz hangi doktora ektirdiniz?  Kaç greft ekildi ?

2012 de alp aslan estecerrahide tabi dr elini sürmedi ekibi yaptı, essila ekim merkezini açan kadir bey kanalları açtı o zmanlar orada kanal açıyordu.. 4500 greft önden vertexe kadar vertexe pek girilmedi.

Kaan1619

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 09 Nisan 2020, 23:24:32 »
2012 de alp aslan estecerrahide tabi dr elini sürmedi ekibi yaptı, essila ekim merkezini açan kadir bey kanalları açtı o zmanlar orada kanal açıyordu.. 4500 greft önden vertexe kadar vertexe pek girilmedi.
Yani ekilen sacin dökülmesi çok mantıksız ya doktorlar baş baş baağrıyor ense saçı dökülmeye kodlu değil diye o.zaman neden dökülüyor ? Forumda hep güzel sonuçlar alanlar var demek ki onlarda 3 5 sene mutlu olucak

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 09 Nisan 2020, 23:38:06 »
Yani ekilen sacin dökülmesi çok mantıksız ya doktorlar baş baş baağrıyor ense saçı dökülmeye kodlu değil diye o.zaman neden dökülüyor ? Forumda hep güzel sonuçlar alanlar var demek ki onlarda 3 5 sene mutlu olucak

hocam sen o bas bas bağıran doktor bozuntularının ticari amaçla öyle reklam yapmak amaçlı dediklerine bakma ,, amaçları çok müşteri kapmak.. reklam hepsi. yok acımaz yok hemen günlük hayata dönersin, işte ekilen saç ömür boyu dökülmemeye kodlu hepsi ticari pazarlama taktiği.. bunları söyleyen doktorlar ekime gidince saça elini bile sürmüyor seni ekibe teslim ediyor.. bunu ancak saç ekiminde saçların kazınıp masaya oturunca anlıyorsun. zaten ekilen saçın hepsi dökülmüyor zamanla birkaç senede seyrekleşiyor tamamı değil..

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 09 Nisan 2020, 23:55:06 »

Ensende , önümüzdeki 5 yıl sonra dökülecek olan greftin yerini değişince ömrünün sonsuz olduğuna inanmıyorsun heralde? Ensenizdeki sacınız (iki kulak arası 3 parmak )güvenli bölgeden alınır ise ortalama %15-20 gibi bir kayıp olur ileride. Tam güvenli denilen bölgenin dışına cıkıldıkca (kulak üstü, yanlar, alt ense ve tepeye yakın ense) saçın ömrü azalıyor maalesef. Bu sebeple 1800-2000 greftlik bir ekim için alınan greftler çok daha uzun ömürlü ılacaktı. Ama güvenli bölgeden 4500 ler 5000 greftler cıkmaz.. 5000 ektiren bir kişinin kazandığı sacları ömür boyu kullanacağını düşünüyor olması kişinin saç ekimi hakkındaki bilgisizliğinin göstergesidir

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 10 Nisan 2020, 01:27:17 »

güzel olan sonuçların çoğu açıklığı az alan veya siyah kalın telli saçlar..  açık alan büyüdükçe seyrek bir görüntü çıkıyor ön profilden iyi durur ama tam tepeden bakınca seyrek gözükür..   

Kaan1619

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 10 Nisan 2020, 04:20:31 »
Ensende , önümüzdeki 5 yıl sonra dökülecek olan greftin yerini değişince ömrünün sonsuz olduğuna inanmıyorsun heralde? Ensenizdeki sacınız (iki kulak arası 3 parmak )güvenli bölgeden alınır ise ortalama %15-20 gibi bir kayıp olur ileride. Tam güvenli denilen bölgenin dışına cıkıldıkca (kulak üstü, yanlar, alt ense ve tepeye yakın ense) saçın ömrü azalıyor maalesef. Bu sebeple 1800-2000 greftlik bir ekim için alınan greftler çok daha uzun ömürlü ılacaktı. Ama güvenli bölgeden 4500 ler 5000 greftler cıkmaz.. 5000 ektiren bir kişinin kazandığı sacları ömür boyu kullanacağını düşünüyor olması kişinin saç ekimi hakkındaki bilgisizliğinin göstergesidir
Yani hocam açık alanı az olanlar az kayıpla daha şanslı bu ekim isinde..Alan ne kadar büyürse başarı ve kapatacilik o kadar düşüyor ..Birde şunu anladim en iyı ellerde bile 20 25 yaş saçlarına kavusmak mümkün degil..1500 greftle on şakagı belki muttalip hoca gibi hocalar 25 yaşa çevirebilir. Onada maddi gücümüz yetmez .. Şahin çelik en iyi alternatif ama şakak ekiminde nasıldır onu bilmiyorum

Facebook Twitter Instagram