Gönderen Konu: Aşırı Derecede Yağlanan Kafa Derisi ve Saç Dökülmesinin İlişkisi  (Okunma sayısı 6868 defa)

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
Merhaba arkadaşlar siz bu konuda ne düşünüyorsunuz bence %100 ilişkili ben saçları aşırı yağlanan ve ince telli saçı olupta erkek tipi kellik yaşamayan görmedim kendim de dahil bu öyle bi yağlanmaki öğlen 12 de çift yıkanmış tamamen yağından arınmış kafa derisinde öğleden sonra 3 de yağ katmanı oluşuyo aynada dahi belli oluyor terlemiş gibi gözenek gözenek ele de geliyor bu kadar yağlanan kafa derisi nefes alabilir mi? bu yüzden mi aşırı yağlanan saçlar dökülmeye çok müsait
 Bi kaynakda ki okuduğum bilgiye göre bu yağlanmayı Dht hormonu sağlıyormuş anti androjen tedavilerde bu yağlanma da azalacağını yazmışlar. Anti androjen kullanmadan dökülmeyi geçtim onu zaten durduramıyorum bari yağlanmayı durdurayım yaşayan var mı yaşayıp da çözüm bulan ya 2. gün yağlansın saçım ona bile kabulum sabah yıkadığım saç akşama 1 haftalık gibi duruyor dökülme şikayetlerim başlamadan öncede yağlıydı saçım fakat bu kadar değil yani 1-2 gün götürüyordu beni kafa derisi hatta kaşlara inene kadar alın bölgesi yağlanıyor sabunla yıkıyorum yüzümü alın bölgemi yarım saat sonra tekrar salgılamaya başlıyor üstünde yağ katmanı oluyor öyle bi yağlanma yani
Kullandığım ürünler kerozan5+5(günde 2sabah/akşam) günde 1 tablet 1000mcg b12 hap şampuan değişti hep hiç içime sinen birşey bulamadım  Ogx niacin and caffeine kullandım kepek yaptı hala uğraşıyorum direk saf zeytinyağlı sabun aldım(aydında yaşıyorum) çoğu şampuandan daha iyiydi son 1 haftadır da Sawpoo şampuan kullanıyorum haftada 1-2  de Konozal %2 Medikal şampuan
Saçımda hafif de kepek var normalde olmazdı oda yeni başladı. Öneriniz ve düşünceleriniz neler

Amazon Ormanlari

• Sr. Member
Git yarin sabah proscar al kir dorde ic. Kanka ne diyim yani bos bos korkutanlar yuzunden dunyanin en guvenli ilaclarindan birini kullanmayip kel kalacaksin yazik. Bu kadar yaglaniyosa agresif bir dokulme kapidadir ya da olmaya baslamistir bile bence

yeesuzcries

• Sr. Member
Fin veya dut başla
proscar 1/4
konazol
Avodart 0.5mg

Spencer

• Hero Member
Sana bir iyilik. Yüksek doz b5 vitamini ( Günlük 500 mg gibi) bir kaç hafta sonra yağlanmanı bitirir ama bıraktığında eski haline gelir.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Git yarin sabah proscar al kir dorde ic. Kanka ne diyim yani bos bos korkutanlar yuzunden dunyanin en guvenli ilaclarindan birini kullanmayip kel kalacaksin yazik. Bu kadar yaglaniyosa agresif bir dokulme kapidadir ya da olmaya baslamistir bile bence

Dünyanın en güvenli ilacımı : ): ): )keşke artık dediğin bir ilaç ciksada bizde güvenle kullanabilsek.

Amazon Ormanlari

• Sr. Member
Dünyanın en güvenli ilacımı : ): ): )keşke artık dediğin bir ilaç ciksada bizde güvenle kullanabilsek.
  :D keske hocam yan etki gorenler boyle arada kalanlar nice yigitler kellesiyor bir ust versiyonu mukemmel olurdu bu ilacin

lamarcks

• Yeni üye
  • *
Sana bir iyilik. Yüksek doz b5 vitamini ( Günlük 500 mg gibi) bir kaç hafta sonra yağlanmanı bitirir ama bıraktığında eski haline gelir.
Hocam ayni sorun bendede var. Siz denedinizmi bunu? Yağlanma sorunu varmiydi sizde? 

Jeu

• Hero Member
Aynı sorun bende de var kafamı 1 gün yıkamazsam yağdan geçilmiyor..

Spencer

• Hero Member
Hocam ayni sorun bendede var. Siz denedinizmi bunu? Yağlanma sorunu varmiydi sizde?

Denedim. Kullandıktan 2 hafta sonra saçlarım 3.gun sonunda hafif yağlanıyordu epey epey işe yarıyordu sonra ilac bitti yenisini almadım ve eski yağlanma periyoduna geri döndüm
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

KaiserSS

• Hero Member
saw palmetto berries denedinmi, yağ baskılaması gibi nir mit var, ben ekimden sonra kullandım lakin inan anlayamadım.
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

Mutsuz Hasta

• Hero Member
saw palmetto berries denedinmi, yağ baskılaması gibi nir mit var, ben ekimden sonra kullandım lakin inan anlayamadım.

Kerozan’ın içeriğinde var hocam saw palmetto. Deneyen var mı?

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
Gerçi fin kullananlar yüzde ve kafada  yaglanmanın aradığını belirtiyolardi bu da ilginç çakışıyor
Kanka fini şu korona muhabbeti bitsin ki biteceğede benzemiyor gerçi, öncesinde testler yaptırıp sonra kullanacam elimde öncesi sonrası veri olsun zaten yeni konu açıcam kafayı 0.3mm ye vurdum ilerleme olacak mı 3. 5. Ay bakıcam

Sende yağlanma ne durumda nasıl gidiyor fin 1 ayı doldurdun mu madem tam gaz başladın topical de birşeyler kullansana sen
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
Saç uzamasında etkili değil mi b5 ben tahıl ve et tavuk ürünlerini sık tuketiyorum birde kerozan5+5  de gündüz hapinda b5 vitamini var bu multivitaminler bi boka yaramıyor mu  boşuna alıyoz galiba şuan multivitamin harici b12 alıyorum vu bitince deneme yaparım bi  100 günlük
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

Amazon Ormanlari

• Sr. Member
Gerçi fin kullananlar yüzde ve kafada  yaglanmanın aradığını belirtiyolardi bu da ilginç çakışıyor
Kanka fini şu korona muhabbeti bitsin ki biteceğede benzemiyor gerçi, öncesinde testler yaptırıp sonra kullanacam elimde öncesi sonrası veri olsun zaten yeni konu açıcam kafayı 0.3mm ye vurdum ilerleme olacak mı 3. 5. Ay bakıcam

Sende yağlanma ne durumda nasıl gidiyor fin 1 ayı doldurdun mu madem tam gaz başladın topical de birşeyler kullansana sen
Minox maalesef bana pek uygun degil sinuzit var bende bas agrisindan duramam. Genel olarak topical uygun degil bu yuzden. Bir de ben uzun sure dusundugum icin fin kolay ya kullanmasi. Bakalim korusa yeter zaten idarelik sac var kafada 40 gun oldu henuz bir fark yok 4-6 aydan once pek etki beklemiyorum zaten

Amazon Ormanlari

• Sr. Member
Yaglanma suresini hafif uzatti gibi ama emin degilim

Facebook Twitter Instagram